Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vše okolo Flashovani Artemise,P3300 WM6

xaries (195)|8.7.2007 14:28
Bylo by možné zde psát jen přesné info o podrobném flashování Artemise,P3300 na Wm6?!Všude se jen píše jak to všem jde o unlock CID a že to jde i přes zamčený pda.Vše je dost pomotané a nepřesné děkuji;)
Geoffrey_ce4you (189)|9.7.2007 09:00
No pokusím se odpovědět i když je to tu již přesně popsané. Budeš si muset stáhnout prográmek USPL a např. WM6 Black_Blue_v2 ROM. Vše je normálně na netu. WM6 Black_Blue_v2 je kvalitní a stabilní ROM. Program UPSL ti odblokuje Artemis. Odblokování probíhá podobně jako flash, ale je to rychlejší. Artemis připojíš přes ActiveSync do PC. Provedeš HW reset ( v programech Clear Storage ) Poté, co ti naběhne kalibrační obrazovka, spustíš start_uspl.exe soubor ( je v adresáři USPL ). PC a program se připojí k PDA i když PDA není "nastartované" Pokračuješ tak, jak tě vede program. Po skončení proběhne reset. Pak totéž provedeš při samotné flashi, jen spustíš soubor ROMUpdateUtility.exe z adresáře s ROMkou. Zase postupuješ podle programu a po ukončení a resetu máš WM6 BB v.2 na svém Artemisu. Dobré je si zazálohovat starou ROM, pro případ reklamace či jiný problém. Hodně štěstí..
cosinusx_ce4you (34)|9.7.2007 13:57
Použil bych radši Black&Blue v3 nebo HTC v3.5.
Brco_ce4you (447)|9.7.2007 15:15
Cize uz je program na odblokovanie CID u Artemise? Do teza sa to dalo riesit len platenim istej firme. Pochopil som teda ten USPL program spravne?

Cize to je platne aj na klony Artemise, napr. T-mobile MDA Compact III?
commar (9)|9.7.2007 15:50
Zeptám se blbě, taky jsem ještě nic sám neflashoval, jak se dělá záloha starší ROM? A dá se udělat i záloha Extended ROM?
Geoffrey_ce4you (189)|10.7.2007 11:41
[QUOTE="Brco"]Cize uz je program na odblokovanie CID u Artemise? Do teza sa to dalo riesit len platenim istej firme. Pochopil som teda ten USPL program spravne?

Cize to je platne aj na klony Artemise, napr. T-mobile MDA Compact III?[/QUOTE]

Nevím jestli u Compact III, ale ano, u Artemise od HTC to již funguje :yes:
combat2 (21)|10.7.2007 13:54
[QUOTE="Brco"]Cize uz je program na odblokovanie CID u Artemise? Do teza sa to dalo riesit len platenim istej firme. Pochopil som teda ten USPL program spravne?

Cize to je platne aj na klony Artemise, napr. T-mobile MDA Compact III?[/QUOTE]

Áno, funguje to. ':yes:' ); Včera som úspešne flešol svoj MDA Compact III (T-Mobile SK). Teraz mám dokonca funkčnú ExtRom (tú pôvodnú som si nechtiac odfajčil)

Zálohovať sa dá všetko.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=312871
Nedá sa to však nahrať späť( ':no:' );

Doporučujem HTC v3.5. Je stabilná a na rozdiel od BB obsahuje aj ExtRom.
BB3 mení SPL a zatiaľ som nevidel cestu späť :O
commar (9)|10.7.2007 15:16
Fajn, k čemu je mi záloha když nejde pak použít?
Myslel jsem že když se mi nějaká verze novější ROM nebude líbit, vrátím si původní. Ale když nebudu mít zálohu kde ji vezmu?
Je to tady?
ftp://xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Artemis/
milan.drobul_ce4you (5)|11.7.2007 11:47
zdravim, aj ja mam MDA Compact III od T-Mobile sk, cital som par diskusii a chcem sa spytat nasledovne otazky:
1. mate niekto original rom pre toto zariadenie ktora by sa dala nahrat z bootrom modu?
2. skusali ste niekto wm6 na tomto zariadeni?
3. ak ano v 2. bolo to bez problemov? malo to nejake klady? bola rychlost lepsia ako s wm5?
xaries (195)|11.7.2007 17:23
to:Geoffrey
Každopádně moc děkuju je to super vše maká jak má a jde to o dost rychleji zvlášť složka windows se otevírá rychle což bylo předtím strašný.takže ještě jednou díky!!!:yes:
combat2 (21)|12.7.2007 13:42
[QUOTE="milan.drobul"]zdravim, aj ja mam MDA Compact III od T-Mobile sk, cital som par diskusii a chcem sa spytat nasledovne otazky:
1. mate niekto original rom pre toto zariadenie ktora by sa dala nahrat z bootrom modu?
2. skusali ste niekto wm6 na tomto zariadeni?
3. ak ano v 2. bolo to bez problemov? malo to nejake klady? bola rychlost lepsia ako s wm5?[/QUOTE]

1. nemám ani som nikde nenašiel
2. áno
3. veľmi dlho som študoval všetky fóra a naberal odvahu.
Nakoniec išlo všetko ako po masle.
Zatiaľ som plne spokojný. Zdá sa že je to rýchlejšie a stabilnejšie.
milan.drobul_ce4you (5)|12.7.2007 15:04
combat2:

pocuj mas nainstalovanu tu aplikaciu od t-mobile co bola prilozena na cd co meria gprs prenesene data a tak? mam taky pocit ze mi koli nej mrzol moj hero

ak som teda spravne pochopil udomkol ci CID pomocou uspl a nahral novu rom?

zostala ti ext rom od t-mobile?

podla ktoreho konkretneho navodu si postupoval? nasiel som ich viac
belkov (140)|20.7.2007 10:55
podarilo se jiz vyresit hlasku ID error pri flashovani BB 3.7 ktera se pomerne casto vyskytuje viz xda forum. mam stejny problem.
DoctorJobo (2)|20.7.2007 20:45
Mám na HTC P3300 Artemis (koupeno od Sunnysoftu) flashnuto oficial WM6 3.7.001verze pro Asii. Komplet v ENG. Vše funguje, je to rychlejší a ještě mi to nespadlo. Tak bych řekl, že i stabilnější. Všem kdo váhá rozhodně doporučuju. Je to bezpečné, nebojte se toho a hurá do toho. Já jsem spokojen.

Ale mám dotaz, nějak mi stále uniká význam různých verzí GSM (radio).
Jaké jsou v nich rozdíly. Kterou mi doporučujtete a proč. ???

Díky všem...
belkov (140)|20.7.2007 21:22
To je v podstate oficialni verze upgradu na WM6 s jednou drobnosti,neni v ni TomTom coz muze nekomu vadit.
jaguarik_ce4you (98)|11.8.2007 18:37
Pozdravujem uspešnych flashmanov.Dlhodobo sa mi nedari a už sa motam v kruhu.Pri flashovani som zamrazil MDA CIII.Teraz sa dostaneem len do bootloaderu. Zidana ROM ani WM6 sa mi nechce nainštalovať - hlasi INVALID VENDOR ID.Poradte v bludisku.Ďakujem.
Geoffrey_ce4you (189)|11.8.2007 22:37
Myslím, že budeš muset stáhnout ROM z jiného zdroje. Prověřený je ten . RU. Měl jsem tutéž zkušenost.
FOXXX (77)|13.8.2007 12:09
no tak jsem se taky dostal tam, kam jsem nechtěl... u MDA C III mi po SR svítí jen obrazovka t-mobile a to je vše.. HR nepomohl, při pokusu o instalaci ROM v "bootloaderu" mi jedna exne na 3 a druhá na 2%... prosím o radu
Leri (6)|13.8.2007 14:45
Nema nekdo zalohovanou romku od t-mobile CZ?
jaguarik_ce4you (98)|13.8.2007 16:22
To FOXXX: presne to isté a tak som to dnes dal na reklamáciu s požiadavkou na preflesh a prípadne ak už bude tak oficial WM6 nech tam dajú.Až to rozchodíš daj vedieť, veľmi ma to zaujíma.Miro
Márty_oldd (14)|14.8.2007 18:19
Ahoj, ohledně flash artemise je toho tady už mnoho, ale můžu poprosit Vás, kterým to opravdu funguje o radu jak na to a kterej flash WM6 máte opravdu vyzkoušen, že funguje. Nejsem úplnej začátečník, ale rozhodně né pokročilý.
Koukal jsem na stránky s wm6 pro asii, ale flash pro artemise (asijská P800) tam ke stažení ale neni, nabízí mi to jen D810, 838 i když kliknu na P800
FOXXX (77)|14.8.2007 19:40
[QUOTE="jaguarik"]To FOXXX: presne to isté a tak som to dnes dal na reklamáciu s požiadavkou na preflesh a prípadne ak už bude tak oficial WM6 nech tam dajú.Až to rozchodíš daj vedieť, veľmi ma to zaujíma.Miro[/QUOTE]
tak jsem to nerozchodil a řešil jako ty... nevím co proběhlo špatně, ale v tom bootloader stavu se USPL už nepřipojilo a bez něj se žádná ROM nedostala přes 3%
xaries (195)|14.8.2007 20:02
Ale nejde dat Artemis do bootloaderu. ale Uspl si po clear storage udela Artemis do bootloaderu sam a pak to jde i po 3%!!!!
Geoffrey_ce4you (189)|15.8.2007 10:05
Občas mi přijde, že je nad síly některých diskutujících přečíst si pozorně diskuze, které tady jsou. Není nutné dávat manuálně nic do bootloaderu !!.

Znovu zopakuji postup:
Připojím PDA přes AS do PC. Pak dám v Nastavení - Systém- Clear Storage. Po restartu počkám až naběhne kalibrační obrazovka. Pak spustím Unlock ( USPL ). Po odblokování a restartu ( probíhá automaticky ) opět naskočí kalibrační obrazovka a nyní pouštím samotný Flash ROM. Funkční je ( mluvím o WM 6 B&B v.4 ) ten link na ruský server. ROM z prvního linku ( vše www.xda-developers.com , sekce Artemis - Artemis 6 ) byl vadný a házel Invalid ID. Myslím, že tento postup je ověřený mnoha instalacemi, viz. diskuze na netu. Mě funguje naprosto spolehlivě a to jsem flashoval 3 x na různých Artemisech ( vše HTC ).

Ještě posílám přesný název souboru na ruském serveru:

img-46785-Tom_B_B_v4_0_TouchFlo_Professional___.exe
FOXXX (77)|15.8.2007 11:17
Pokud to bylo na mne, dopoučuju i tobě si přečíst co jsem napsal!;) Spustil jsem USPL a po průběhu operace 10....20...30.......100 se spustil sám ten flash.
Ovšem ten už se nedostal přes 2% a ted telefon jinam než do "trikolory" zapnout nejde. No a v tomto režimu ho už zase nenajde USPL, takže celkem neřešitelný problem.

EDIT: muselo se něco posrat už při tom odblokování USPL... jo a dělal jsem to na t-mobile MDA C III
Geoffrey_ce4you (189)|15.8.2007 11:20
Jak se může pustit sám Flash :?: To už je samo o sobě dost divný.
FOXXX (77)|15.8.2007 11:22
no nikdy jsem to nedělal, tak mi to divné nepřišlo... on se teda sám nespustil, jen ten program. tam jsem odklikal ta upozornění a pak se teprve začal nahrávat...
Geoffrey_ce4you (189)|15.8.2007 11:24
Průběh by měl být takový, že obě instalace ( USPL i Flash ROM ) se pouští pouze manuálně a zcela nezávisle na sobě.
Brco_ce4you (447)|16.8.2007 08:16
No ja som to urobil trochu inak. USPL som spustil pomocou odkazu ROMUpdateUtility.exe, odklikal co bolo treba a potom sa urobil sam SR a zmenila sa SPL. Pockal som az nabehne system, pripojil som na AS a spustil ROM. Naskoci podobne okno ako pri USPL, odklikal som a zacala sa nahravat ROM. Potom sa to HR a bola tam WM6. Mam T-mobile Artemis.
FOXXX (77)|28.8.2007 18:26
smazat prosím :)
combat2 (21)|12.10.2007 09:12
Tak toto je bomba http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=335674

Ten kto má záujem o čistú, rýchlu ROM-ku na CE OS 5.2.1921 nech vyskúša.
Ja som prešiel všetkým čo sa zatiaľ objavilo(Tom,Fracon,Meschle,NikMel), ale toto je na najlepšia voľba.
dracik33 (14)|12.10.2007 10:40
aj ja pouzivam Artemis Vanilla 2.0 WWE ROM, je dobra ale mohol tam dat aj audiomanager, total commander atd. Ale tie si dohram aj sam. Inac v pohode romka
dr.roman (43)|12.10.2007 21:01
tak na toto nemam odvahu:D
FOXXX (77)|12.10.2007 23:09
Až ji jednou najdeš, budeš si říkat: Čeho jsem se já vůl bál?:sarcastic:
netino (185)|14.10.2007 13:00
Ma niekto skusenosti s touto ROM?????
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=329453

Mal som ju do dnes len jedina vec ma nej stve neviem ako vyvolat aplikaciu ktora vytvori tu kocku na ovladanie prstom.
Inak som velmi spokojny s touto romkou.
Teraz si tam dam Black & Blue v4.2 WWE For HTC Artemis romku a uvidim aka je.Vyzera byt cool.
Je tam aj neaka EXT ROM????
dr.roman (43)|14.10.2007 13:14
[QUOTE="FOXXX"]Až ji jednou najdeš, budeš si říkat: Čeho jsem se já vůl bál?:sarcastic: [/QUOTE]no,ja se bojim,ze ji nenajdu.neumim totiz anglicky,jsem jeste ze stare skoly a tam byla jen rustina:))
netino (185)|14.10.2007 13:17
[QUOTE="dr.roman"][QUOTE="FOXXX"]Až ji jednou najdeš, budeš si říkat: Čeho jsem se já vůl bál?:sarcastic: [/QUOTE]no,ja se bojim,ze ji nenajdu.neumim totiz anglicky,jsem jeste ze stare skoly a tam byla jen rustina:)) [/QUOTE]


Ja tak isto.A preto niekoho prosim keby mi to prelozil.THX
FOXXX (77)|14.10.2007 18:20
[QUOTE="dr.roman"]no,ja se bojim,ze ji nenajdu.neumim totiz anglicky,jsem jeste ze stare skoly a tam byla jen rustina:)) [/QUOTE]
Tak to je jiná, já už stihl ruštinu jen rok :) snad by na to měla jít nainstalovat čeština od sunnysoftu, ale zbytečně to brzdí chod. Nebo teda ne zbytečně pokud ang. vadí, ale brzdí :) Snad se dočkáme i nějaké české, povedené ROM
dr.roman (43)|14.10.2007 21:28
[QUOTE="FOXXX"][QUOTE="dr.roman"]no,ja se bojim,ze ji nenajdu.neumim totiz anglicky,jsem jeste ze stare skoly a tam byla jen rustina:)) [/QUOTE]
Tak to je jiná, já už stihl ruštinu jen rok :) snad by na to měla jít nainstalovat čeština od sunnysoftu, ale zbytečně to brzdí chod. Nebo teda ne zbytečně pokud ang. vadí, ale brzdí :) Snad se dočkáme i nějaké české, povedené ROM[/QUOTE]no jo,budu doufat:)asi bych to nejak prelouskal,ale byla by to pro mne ztrata komfortu;)
netino (185)|18.10.2007 18:52
Ahoj lidi mám proplém s upgrade podle návodu http://radekhulan.cz/item/htc-artemis-mda-compact-iii-upgrade-na-wm6/categor- po startu uspl (předtím HR, zakázany T-mobile instalace z ExtRom2) proběhne 70% pak skok na 100% konec dos okna bez hlášky success, najetí okna sw updatu ROM - není v popisu. Na milouškovi tučňák a neproběhne restart milouška. Mám T-mobile MDA Compact III. Co s tím neřešil jste to někdo? Dík za pomoc

Nejedna se o muj fon ale kamosov.Ma SPL 1.13.0000.
FOXXX (77)|19.10.2007 06:30
to co píšeš je v pořádku. Jak ti po zavření dos okna naskočí to updatovací, tak to odklikej, jako když flashuješ. po proběhnutí operace (někdy to na poprvé nejde) se teprve telefon restartuje a už bys měl při startu vidět SPL: 1.11....... pak normálně spustíš vybraný flash
netino (185)|19.10.2007 10:24
[QUOTE="FOXXX"]to co píšeš je v pořádku. Jak ti po zavření dos okna naskočí to updatovací, tak to odklikej, jako když flashuješ. po proběhnutí operace (někdy to na poprvé nejde) se teprve telefon restartuje a už bys měl při startu vidět SPL: 1.11....... pak normálně spustíš vybraný flash[/QUOTE]

Pre istotu Ti napisem co sa deje uplne doslovne:

konecne som sa odhodlal k flashnutiu mt a mam nasledovny problem: Problem sa nachadza uz v bode 1. Po spusteni programu start_uspl.exe mi priebieha vsetko v norme ... az na to ze rata to dam dolu v tom dosovom okne pravdepodobne v percentach 0....10....20...30...40...50...60...70...100 Proste to vynechalo 80 a 90. To tak ma byt? Druha vec Fon sa mi restarti a tma.. uz sa nespusti.. Musim ho odpojit od usb a potom restartit na a fici s tym SPL 1.13.0000 a nie s SPL 1.11.0000 ako pisu v navode ze ma ficat. Kde robim chybu alebo co je na faka? Skusal som to doma na viste kde si emulujem xp... a taktiez v robote kde mam xp.... chova sa to vsade rovnako... hm?
FOXXX (77)|19.10.2007 21:04
to přeskočení 80 - 90 je normální. Potom by měla naskočit ta flashovací obrazovka, proklikáš se potvrzeními a upozorněními proběhne progressbar do konce a pak se restartuje. Někdy to jde na poprvé, někdy třeba na popáté. Zkoušej, jde to.
aladinko (9)|6.11.2007 10:45
FOXX: mam rovnaky problem.(bootloader, stopne sa flash pri 3%) Myslim, ze jedine riesenie je FLASH originalnou T-Mobile SK ROMkou alebo navsteva servisu. Tu romku zhanam aj ja, ak by sa mi podarilo ju zohnat, tak sa ozvem. Popripade ak by mal niekto zalohu originalnej ROM a bol by ochotny mi ju poslat, velmi by mi pomohol. Dakujem.

Edit: Sorry FOXX. reagoval som na uz neaktualny prispevok, ale v podstate vsetko o com som pisal pre mna plati.
Corrado.l (8)|10.11.2007 20:26
[QUOTE="FOXXX"]no tak jsem se taky dostal tam, kam jsem nechtěl... u MDA C III mi po SR svítí jen obrazovka t-mobile a to je vše.. HR nepomohl, při pokusu o instalaci ROM v "bootloaderu" mi jedna exne na 3 a druhá na 2%... prosím o radu
[/QUOTE]

Mám ten samej problém nevíte někdo prosím co s tím???????
cmajda (10)|27.11.2007 09:49
Ahoj
nevíte kde by se dal P3300 odblokovat pro české operátory.
Dovezl jsem si zařízení ze zahraničí a české simky to prostě blokuje. Našel jsem jen jednu firmu, která to dělá a ta za to chce 2000. existuje nejaký jiný postup? Díky
Brco_ce4you (447)|27.11.2007 14:27
To aladinko:
ROM od T-mobile SK mam. Cize ak mas zaujem, poslem. Zaloha samotna ti bude na nic, nespustis ju ani na PDA, kde bola urobena po flash, nie to este na cudzom PDA.

To netino:
Ak sa ti to stale nedari, daj vediet cez ICQ alebo SS, poriesime.
cmajda (10)|11.12.2007 15:25
Ahoj dnes jsem vyzkoušel Artemis Touch 3.01 WM6 WWE ROM, 5.2.1921 SDHC (Full, Lite and Vanilla) a paráda vřele doporučuji.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342298

Můžete ji stáhnout zde odzkoušeno na HTC P3300
ARTEMIS TOUCH 3.01 WM6 5.2.1921
cmajda (10)|11.12.2007 15:26
 
spike_ce4you (70)|1.2.2008 19:45
Funguje tam správně wifi i BT ???