Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

C550 & internet

rydrych (2)|4.7.2007 14:22
Zdravím,
mám Looxe C550 a N6230i. Spojím přes BT, nakonfiguruju internet. připojení přes GPRS/EDGE (tedy u t-mobilu příkaz pro modem AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz") a ke spojení nedojde a ani to nenahlásí žádnou chybu.
Po nějakém laborování jsem objevil, že to někomu taky nefunguje a že stačí na začátek inicializačního příkazu zadat Z (tedy Z+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz"). Pak ke spojení dojde, ale jede to hrozně pomalu... (odhadem pomaleji než 20kbit/s).
V čem může být problém? Napadá mě že bez toho AT na začátku to nejede jako EDGE, ale pouze 64kbit GPRS... Ale jak to napravit?
Mám stejné spojení nakonfigurované na notebooku a tam mi to funguje něco kolem 160kbit/s
Zdenek Malinsky (9781)|4.7.2007 15:31
Dalsi zbytecne zalozene tema.
1. Pripojeni je popsane v rubrice Zacinate? Ctete! na tiulni strane webu.
2. Nokia 6230 & problemy s ni - o tom je tu taky hodne prispevu. Priste prosim nejdriv trosku hledat. Diky

EDIT
Nech si do Nokie nahrat novejsi firmware nebo nejlepe se toho nesteti rychle zbav. Neco pozitivniho na tom je-poznas jejich heslo connecting people v praxi.;)
rydrych (2)|4.7.2007 15:48
Pardon ze jsem se zeptal....
Pripojeni si nastavit umim, stejna konfigurace na notebooku funguje v PDA ne... Proto se ptam jestli s tim ma nekdo zkusenosti....