Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Připojení GPRS přes BT

merka (30)|3.7.2007 16:46
Nemáte někdo zkušenost jak přes BT připojit A639 k internetu pomocí GPRS telefonu?
Zdenek Malinsky (9781)|3.7.2007 17:04
Dle tohoto návodu jsi to zkoušel?
merka (30)|4.7.2007 18:27
Díky moc, po určitých problémech se dobrá věc podařila.
Faja (100)|11.7.2007 21:29
Mi slapevse jak NET pres GRPS, tak net pres BT activesync a notas, zitra si pohraju s nastavenimWifi,ale to budu muset reinstalovat notes.
CUPR55 (2)|17.7.2007 02:15
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Dle tohoto návodu jsi to zkoušel? [/QUOTE]

Návod je velmi pěkně zpracován, bohužel i při největší snaze jsem skončil hned na počátku snahy o připojení k Internetu. :(
Mám PD ASUS A 639 a mobilní telefon SonyEricsson K700i - operátor Vodafone s tarifem. Propojení mezi PD a mobilem funguje bez problému, s mobilem se rovněž připojím k Internetu bez potíží. jen to nastavení PDA...
Při pečlivém sledování návodu se však rozcházejí zobrazené nabídky pro nastavení. V návodu je obrázek a popisem: "Nyní musíte zadat telefonní číslo, v případě GPRS se však spíš jedná o příkaz.." V menu PD je však jiná nabídka, která se neshoduje a které vůbec nerozumím - jedná se o:
Směrové číslo země: ???
Čislo oblasti: ???
Telefonní číslo: ???
Rovněž nevím, kde mám zadat: *99# uvést *99***1#, případě jedničku nahradit jiným číslem (to pokud váš telefon podporuje více profilů). Také nevím, kde zadám +cgdcont=1,"IP","APN", apod.
Proto se obracím na zkušené, zda-li by mi nepomohli nastavit toto připojení "krok za krokem" přímo podle nabízených obrazovek v nastavení PDA.
Děkuji a omlouvám se, že jsem asi taková lama.
merka (30)|20.7.2007 11:17
Já to řešil přesně podle návodu. ale je pravda, že se také nedařilo. Pak jsem si uvědomil, že musím nastavit správný profil v telefonu (mám starý Siemens S65) ahend to začalo šlapat - v telefonu jsem měl totiž nastaven hlavní profil na wap. Zkus si pohrát s telefonem.
firerescue (18)|23.7.2007 07:30
Telefonem to určitě nebude, já mám stejnej problém jako kolega, přesně jak říká, že ty nabídky z návodu nesedí s tím co po mě chce A696. Do dnes sem to nerozchodil, dnes jedu do Zlína třeba mi s tím v T-Mobilu poradí, jsou to přece i jejich prachy ;-) ale kdyby tady někdo dal návod podle kterého by se to dalo rozchodit, budu vděčný.
kume (19)|23.7.2007 11:58
Ja som mal ten isty problem s 639 a uz som to vyriesil a to aj napriek tomu, ze vo WM6 chybaju (oproti WM5) dve zalozky v nastaveni modemu. Moj provider je ORANGE Slovensko.

Smerove cislo zeme: uplne jedno (napr. 420)
Smerove cislo oblasti: uplne jedno (napr. 1)
Telefonne cislo: *99***1# (TOTO DOLEZITE!)

Prikaz +cgdcont=1,"IP","APN", ... uz vo WM6 NEZADAVM NIKDE! (predtym vo WM5 na to bola kolkonka, vo WM6 to niet kam zapisat)

Dolezite je vsak spravne konfiguracne nastavenie mobilu! Aspon v ORANGE Slovensko tam musi byt nastaveny profil "internet" (nie wap ani orangeworld). Potom to funguje bez problemov.
firerescue (18)|23.7.2007 19:16
Jj už to šlape, moc díky za radu, už sem to pomalu vzdával. Mám A696 a SE 750i a na 100% to funguje :D
pigmen (3)|8.10.2007 21:23
nazdar, neviem co robim zle kde robim zle ale uz ma moje PDA zacina sr*t, proste zacinam lutovat ze som si take daco kupil, uz sa pomaly mesiac sa snazim nastavit GPRS cez mobil a vysledky ziadne, vsade najdem len prispevky typu super uz to ide atd atd

proste nenajde sa niekto kto napise napise navod ako pre retadovaneho ze co mam nastavit, normalne sa nehambim ze som taka lama lebo s touto vecou ked som tam mal WM5 som si uzil tolko zabavy ach jaj..

co presne mam, asus mypal 639 s najnovsim WM6, potrebujem tam nastavit GPRS pre Orange Slovensko(sluzba Orange World kredit pre Prima karty), v telefone mi ide GPRS bez problemov (mam tam dva profily pomenovane internet a wap)

nechapem co mam kde zadat sak APN je orangewap v mobile, ked tam napisem internet tak v mobile mi zas nejde GPRS???? treba nastavovat proxy a take veci ci PDA si to vytiahne z mobilu????

CUPR55 (2)|12.10.2007 19:14
[QUOTE="pigmen"]nazdar, neviem co robim zle kde robim zle ale uz ma moje PDA zacina sr*t, proste zacinam lutovat ze som si take daco kupil, uz sa pomaly mesiac sa snazim nastavit GPRS cez mobil a vysledky ziadne, vsade najdem len prispevky typu super uz to ide atd atd

proste nenajde sa niekto kto napise napise navod ako pre retadovaneho ze co mam nastavit, normalne sa nehambim ze som taka lama lebo s touto vecou ked som tam mal WM5 som si uzil tolko zabavy ach jaj..

co presne mam, asus mypal 639 s najnovsim WM6, potrebujem tam nastavit GPRS pre Orange Slovensko(sluzba Orange World kredit pre Prima karty), v telefone mi ide GPRS bez problemov (mam tam dva profily pomenovane internet a wap)

nechapem co mam kde zadat sak APN je orangewap v mobile, ked tam napisem internet tak v mobile mi zas nejde GPRS???? treba nastavovat proxy a take veci ci PDA si to vytiahne z mobilu????

[/QUOTE]

Chápu, že Tě ta Tvoje mašinka začíná pěkně s*at, ale chyba nebude v tom přístroji, jen úplně někde jinde.... :-)
Ale v jednom máš naprostou pravdu, ještě se zde nenašel NIKDO, kdo by napsal podrobný návod "krok po kroku". Tak já Ti aspoň slíbím, že sem ten návod napíšu. Ale dej mi tak týden času - jsem teď dost zaneprázdněn.
pigmen (3)|13.10.2007 12:57
nazdar, takze konecne sa mi podarilo pripojit s firemnym telefonom na tmobile internet(, vyskocila bublina ze je spojenie vytvorene) ...lenze internet nejde hehe.....

no a co som nastavil... kedze pri vytvarani pripojenia sa ma spytal iba na cislo vytacania,ktore som nastavil na *99# a uzivatel heslo som nechal prazdne.Ten specialny string sa neda nastavit a je asi prednastaveny na apn = internet, kedze apn na telefone je tiez internet...
pigmen (3)|13.10.2007 18:59
takze konecne sa mi podarilo pripojit aj na telefon s Prima kartou (tiez vyskocila bublina so spojenim..) lenze internet nejde takisto...

tomuto uz nechapem.. uz mi dochadza pomaly fantazia a vsetko co som mohol vyskusat som asi vyskusal, takze som sa vobec nepohol dalej