Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO absolutni zklamani z navigace.

generator_ce4you (0)|2.7.2007 12:21
iGO absolutni zklamani z navigace.

Na zacatek:
Navigaci jsem si poridil letos, na vetsi testovani nebylo kam jezdit, takze vetsina zkusebnich cest, se odehravala v CZ a D v okoli 200km. Pred odjezdem do Chorvatska jsem updatoval mapky i aplikaci, takze moje spilani bude k verzim dostupnym v cervnu 2007.

Takze cesta jednoducha Děčín (CZ) do Baska Voda (HR). Zadne prujezdni body, odbocky .. nic neobvykleho. Do teto lokace jezdim jiz nekolik let. Jezdi tam mraky lidi. Cesta je tudiz znama, trefim tam i bez map. Ale kvuli prehledu v zacpach, nebo aktualni nadmorske vysce. nebo aktualni vzdalenosti do cile, jsem chtel mit navigaci na ocich. Pro "neznale": Standardni trasa je PRAHA, Viden, Gratz, Maribor, Zagreb, Split a pak po jadranske magistrale po pobrezi. Jezdi tudy vsichni. Je to overena trasa.
Pred vyjezdem z Decina jsem proste dal VYHLEDAT A JET (volby AUTO, RYCHLE, bez ignorace dalnic a tak). Trasa se spocitala a Zuzana zacla navigovat (dale v textu bude navigace oznacovana Zuzanou, protoze cela posadka auta si jeji vtipy oblibila natolik, ze ji zustalo toto familierni oznaceni).
Uz jsem si vsimnul drive, ze Zuzana do z Decina do Prahy hodla jezdit po stare ceste a to pres Melnik a "kopecky". Trvale ignoruje rychlosti spojeni z Decina do Usti a nasledne do Lovosic a dale po D8. Trasa vypocitana navigaci je absolutne nevhodna. Vesnice, zatacky, prevyseni, nechapu jak muze algorytmus prijit na tuto volbu. Zuzane to doslo az za Ustim, tam prepocitala a jiz navedl ana dalnici D8.
V Praze pokracuje pres okruh (Sporilov) na Brno, ne tedy pres "Staromak" kolem muzea. Asi zalezi na momentalni dopravni situaci, Prahu neznam, takze jsem radeji jel kolem muzea. Zuzana chvili vzdorovala, ale v Holesovicich uz prepocitala spravne.
Pak nastalo par set kilometru v klidu. Problemy nastaly za Vidni.
Hned za Vidni zacala Zuzana navigovat "z dalnice", pritom jsem mel pred sebou cca 350km po dalnici az do Slovinska. Kazdy sjez me ale nutila z dalnice odbocit. To se nedalo poslouchat, takze jsem Zuzanu vypnul. Pri prvni prestavce na odpocivadle, jsem se podival kam me to chce navest. Snazila se sject z dalnice, prejet do Madarska a pokracovat soubezne s dalnici na jih po lokalnich komunikacich. Hloupost ! Ale po ceste me zacalo dochazet v cem je chyba, takze jsem Zuzku asi 80km pred rakousko-slovinskymi hranicemi zapnul.... a ztisil. Protoze "Az to bude mozne obrate se do protismeru" a podobne vtipky, uz opravdu vtipne nebyly. Stale se chtela vracet az za Viden a prejet do madarska ..... RAKOUSKO-SLOVINSKE hranice ji stale neprivedly k rozumu, ale az prujezd chorvatskou celnici ji napravil a prepocitala trasu spravne. Takze co to bylo ??? Verze map ma NEPRUJEZDNOU SLOVINSKO-CHORVATSOU HRANICI!!!!!!
Hned za chorvatskou hranici je najezd na dalnici, ktery v mapach nebyl, ale prace tam jeste probihaji, tak se neda neaktualnosti map nic vycitat ... z asfaltu se jeste kourilo ......
Cesta Chorvatskem tudiz az pred Split vede vyhradne po dalnici, takze Zuzana vedle spravne .... ale ani nebylo potreba.
Dalsi vtipy zacala chrlit po sljezdu z dalnice. Zatim co kolona aut a vsechny ukazatele navadeli na Split, Zuzana nas zacala vest jinam. V tu chvili se ve me ozval hlas geeka ..." Vischi jste blby, mam navigaci, navede mne zkratkou, bez zacp, nepojedu jako stado v kolone." Takze jsem poslechl hlas a vydal se jinudy. Kupodivu pred sebou jsem tlacil dve madarska auta Nissan Navaro a jeste nejaky. Kdyz absence jakychkoliv ukazatelu na znama mista na pobrezi naznacovala, ze Zuzana je opet mimo. Ozval se hlas s pozadavke odboceni v pravo. Jak se krizovatka blizila i madari predemnou pribrzdovali. Kdyz jsem minuli fyzicky neexistujici odbocku, Nissan pribrzdil, ale kdyz Zuzana u me mela prepocitano a navigovala vpred - zpatky ni krok, madari v nissanu se pet rozjeli. Doslo mi, ze maji taky Zuzanu ..nebo mozna jeji madarskou sestrenici. Kdyz dle pokynu odbocili na prasnou cestu a moje Zuzana navigovala za nimi. Cesta, podobajici se prijezdovym komunikacim k rozestavenym domum nas vedla do nikam. Po dvouch kilomerech jsem to vzdal. S nalozenym korejskym kombi jsem si kazdou chvili skrtul o nejaky kamen a defekt by byl take velice nemily. Takze zpet na sjez z dalnice a zaradil jsem se za evropske stado, proudici na jadranskou magistralu.
Zuzanu jsem nechal zapnutou, kvuli informaci o vzdalenosti do cile. Stale prepocitavala, chtela se vracet do tech prasnych cest, ikdyz do Splitu vede dalnice. Po najeti na magistralu se jeste parkrat snazila navigovat jinam, ale za Splitem se uklidnila. Obcasny forek si vsak neodpustila. Situace kdy hlavni silnice vede do zatacky a existuje "spojka" pres obytnou cast nebo treba soukromym dvorkem, se snazila vyresit odbocenim z hlavni a prujezdem pres "prijezdovky".
Secteno a podtrzeno, kdybych nevedel kam jet, tak s navigaci iGo bud poznam krasu jadranskeho venkova, cesta se mi protahne o nekolik hodin, prorazim olejovou vanu a nebo utrhnu vyfuk. S touto zkusenosti jsem na navigaci zcela zanevrel. Nevim zda-li je tento jev duvodem k reklamaci produktu ... asi ne, ale nejradeji bych ho vratil a jezdil podle map a ukazatelu, protoze kdyz jsem pouzival ty, tak jsem vzdy dojel kam bylo potreba.

Nevim jak je na tom treba TomTom, ale v dobe nakupu navigace nemel Chorvatsko. Offline navigace Route66 na Windows, ve verzi s jadranem, mi stejnou trasu vypocitala a nakreslila presne tak, jak se ma jezdit (s rozdilem chybjejici nove dalnice).
Nevim kde hledat chybu, zda-li v mapovych podkladech nebo v aplikaci, ve vysledku je to jedno, protze jako celek je iGO v ceste, kterou jsem pozadoval NEPOUZITELNE. Staci uz jenom ta neprujezdnost hranic SLOVINSKO-CHORVATSKO, kdy by me Zuzana s klidem vlacela madarskym venkovem .....

Verze aplikace:
iGO My Way 2006 Plus Mar 26 2007

Verze map:
Albania_2006.10_061218.fbl
Austria_2006.01_070213.fbl
Basemap_2006.01_060811.fbl
BosniaHrz_2007.04_070524.fbl
Croatia_2007.04_070524.fbl
Czechrep_2007.01_070209.fbl
France_2007.01_070221.fbl
Germany_2007.01_070209.fbl
Hungary_2007.04_070524.fbl
Macedonia_2006.10_070108.fbl
MioMRE_2007.01_070209.fbl
Poland_2007.01_070516.fbl
Romania_2007.04_070524.fbl
Serbia_2007.04_070516.fbl
Slovakia_2007.04_070524.fbl
Slovenia_2007.01_070209.fbl
kopacek (466)|2.7.2007 13:49
Jen na okraj - začínám plánovat cestu do Chorvatska a opravdu: nová mapa Slovinska (2007.01) neumožňuje naplánovat cestu do Chorvatska přes Slovinsko, nemá to prostě vůbec povolený průjezd do Chorvatska. Dokonce i když tvrdě navrhnu cestu přes hraniční přechod Dolni Macelj, tak se tam sice navigace dopracuje, ale pak se vrací nazpátek do Maďarska!!! No to je síla. Jediným řešením bylo nalezení staré průjezdní mapy Slovinska (verze 2006), s tou se již dá i podle iGO dojet do Chorvatska přes Slovinsko... To je tedy neuvěřitelná bota.
A docela mě zklamaly i Vaše zkušenosti s navigací po Chorvatsku. Měl jste zapnutý výpočet trasy Rychle nebo Ekonomicky? (Jestli to náhodou nezpůsobil výpočet "Nejkratší"). Pokud bylo nastavení Rychle ev. Ekonomicky, tak musí být ve špatném stavu mapy. Asi na cesty opráším Garmina a úplně novou AdriaRoute 1.7, která by měla být v Chovatsku údajně nejlepší.
EDIT: Tak jsem vyzkoušel simulovat závěr Vaší cesty a opravdu to v iGO vede mimo Split nějakými bočními cestami (nastavení Rychle i Ekonomicky). Vyzkoušel jsem totéž v Garmin Mobile XT s mapou AdriaRoute a cesta vede (zřejmě správně) přes Split a Omiš. (Při podrobném prozkoumání cesty, kterou navrhlo iGO to na mapě AdriaRoute vypadá, že tam opravdu cesta není).
generator_ce4you (0)|2.7.2007 14:22
Nastaveni bylo RYCHLE .. nekde to v textu pisi.
Jeste jsem pouzival ANDY SKIN, ktery pridava typ EASY. V prvni chvili jsem mel podezreni na toto, takze jsem SKIN vymazal. Ale nic s vypoctem se nezmenilo.
A jak pisete spravna trasa je SPLIT - OMIŠ -MAKARSKA .. hezky po magistrale.

Ono se nemusi chodit tak daleko. Staci , kdyz si naplanuji cestu z Decina do Baumaxu v Usti nad Labem. Cesta misto kolem Labe po hlavni, kde se vejdou tri auta vedle sebe, je naplanovana mistami, kde jezdim pouze na horskem kole. Jednou sjem se nechal navest a jako mistni rodak, jsem navstivil vesnice a cesty, o ktery vedi jenom mistni zemedelci, kdyz jedou kydat hnuj, nebo obracet seno :o) typ samozrejmen na RYCHLE :o) ....
Nemate nekdo starsi verzi iGO? Nemuzete zkusit trasu Decin - Baska Voda ... co to udela ? ....
Mudrunka (547)|2.7.2007 14:55
no, tak jsem zkusil cvičně obdobnou trasu Praha – Omiš-Duče, na kterou se chystám já a až na známý „neprůjezdný“ přechod Macelj, kdy mě to žene oklikou přes Celje do Zagrebu to spočítalo cestu jako ekonomickou OK. Dokonce i přes ten Split.
Pravdou je, že je to na ofiko verzi programu a map, což podle výčtu u generátory asi není.
A pro úplnost, současně s psaním tohoto příspěvku „láduju“ poslední oficiální update SW a map. Uvidím, jak to bude tam.
vitalitask (4)|2.7.2007 15:12
Je to smutné, tie nové verzie máp... SLO- HR ale aspom náhradné riešenie:
Zostavte si trasu kade chcete ísť pomocou prejazdových bodov, pričom bod umiestnite pri dostatočnom zväčšení mapy priamo na hraničný prechod. IGO vás dovedie na hranice - po ich prekročení trasu prepočíta a pokračujete v pohode ďalej.
Vlani som bol v HR ( to sa ešte dalo plánovať cez hranice :D ). Jazdím na LPG. Tak som si celú trasu pripravil vopred - pomocou označených bodov ( to sú tie rôznofarebné akoby špendlíky na nástentenke a ktoré dobre vidieť aj pri odzumovaní mapy). To isté som si doma v kľude pripravil a pre cestu späť. Potom som len podľa potreby klikol na ten farebný špendlík a pridaj prejazdový bod Označil som si čerpacie stanice LPG po celej trase, hraničné prechody - išiel som cez Štúrovo, lebo Komárno bolo v tom čase zatvorené - t.j. úplne neštandartná trasa. Všetko úplne v pohode, bez najmenších problémov. ( ale papierové mapy mám vždy pre istotu zo sebou ). Podľa mňa ( bol som v Hr 15 x po sebe ) je spracovanie máp pre HRv IGO je OK, dá sa cestovať a je to príjemný "spoločník".
Príjemnú dovolenku Miro
Mefisto (231)|2.7.2007 15:20
Nova je jen mapa HR.
Jinak loni me to do Omise zavedlo bez problemu i ve Vidni jsem projel presne podle objizdek naprosto v pohode.
Co se tyce prechodu HR SLO, necertil bych se na i\go, ale na poskytovatele map. Co vim tak v tomhle se SLO a HR nemeli nikdy v lace (staci ta cesta z Mariboru na hranice a zatim s tim nemini nic delat a pokud tam vyrobce mapy nedal moznost navazat n a prechody, tak to ani logika iGO nezpracuje.

Dodam jen zkuste si tuhle trasu naplanovat s TT a pozor abyste neskoncili v Recku :)

PS: Ted jsem to zkousel a z jizni moravy od domu me to naplanovalo pres madarsko a pokud pridam body tak jedu jak mam i pres split, ale nebude v mape posledni kousek dalnice kolem Splitu.
Mudrunka (547)|2.7.2007 15:32
tož jsem tedy udělal poslední ofiko update (z 20.6.t.r.). Nové mapy jsou pro Bosnu, HR, HU, SK, Rumunsko a SLO – verze (070612, v případě HU 070611). Situace jest taková, že to naplánuje i přes přechod Macejl a za ním je dokonce i ta nové dálnice. Za Splitem ten kousek nové ještě není.
Problém Bratislavy, to je že to při výpočtu trasy plánuje mimo nový tunel (i když na mapě je) přetrvává.
Takto od stolu to tedy vypadá, že na ofiko verzi do HR žádný problém. Uvidím však v praxi.
Mefisto (231)|2.7.2007 15:43
A to treti mas Chorvatsko 2007.04 (070612) ? To SLO jsem nejak prehlid ze je
generator_ce4you (0)|2.7.2007 15:48
"Pomoc" pomoci naflakani prujezdnich bodu neni zadna pomoc. Pocita totiz s tim, ze vite kam jedete. Ja po navigaci chci aby me tam zavedla ona RYCHLE nebo EKONOMICKY nebo NEJKRATSI moznou cestou. Kdybych tu cestu znal, nemusim mit navigaci.
A jestli je chyba u map nebo v aplikaci je mi uplne jedno. Jako celek to proste nejde.

A jeste znovu pripodotknu. Netyka se to pouze chorvatska. Po cechach me to honi po silnicich 3. tridy, ikdyz je k dispozici 1. trida nebo dalnice. Nekde je proste porblem pri vypocech. Dokud me iGo bude na trase Decin - Praha, hnat pres Melnik, tak pro me nema navigace do neznamych mist pomoci PDA vyznam. Radeji pouziji offline planovac a pak jizdu dle mapy a ukazatelu.
Schvalne zadejte na mapy.cz Decin - Praha, a apk to zadejte do iGO .. Proc je tam takovy rozdil ???
Mudrunka (547)|2.7.2007 15:49
to Mefisto:
jj, všechny jmenovaný jsou (070612), akorát HU (070611). Proč to tak je nevím.
Mefisto (231)|2.7.2007 16:08
[QUOTE="generator"]"Pomoc" pomoci naflakani prujezdnich bodu neni zadna pomoc. Pocita totiz s tim, ze vite kam jedete. Ja po navigaci chci aby me tam zavedla ona RYCHLE nebo EKONOMICKY nebo NEJKRATSI moznou cestou. Kdybych tu cestu znal, nemusim mit navigaci.
A jestli je chyba u map nebo v aplikaci je mi uplne jedno. Jako celek to proste nejde.

A jeste znovu pripodotknu. Netyka se to pouze chorvatska. Po cechach me to honi po silnicich 3. tridy, ikdyz je k dispozici 1. trida nebo dalnice. Nekde je proste porblem pri vypocech. Dokud me iGo bude na trase Decin - Praha, hnat pres Melnik, tak pro me nema navigace do neznamych mist pomoci PDA vyznam. Radeji pouziji offline planovac a pak jizdu dle mapy a ukazatelu.
Schvalne zadejte na mapy.cz Decin - Praha, a apk to zadejte do iGO .. Proc je tam takovy rozdil ???[/QUOTE]

A v tom je treba !zakopany pes". Pokud z mista kde jsem naplanuji trasu nekam kde to neznam jedu podle navigace a nersim to.
Jel jsem o vikendu z Brna do Jeseniku, naplanoval si to jak chtel a ja to neresil, jediny co jsem se pozastavil bylo odboceni z hlavni silnice do mesta o jednu driv nez bych jel normalne a pak jsem stejne najel na tu co znam. Problem vsak v tom nebyl zadny. Pred mesicem jsem jel podobne do Loucovic u Lipna a taky jsem to neresil a jel. Pokud ho budu kontrolovat ve znamem terenu tak bych jel uplne jinak, staci jen z jednoho konce mesta na druhy.
Timto vsak nechci navigaci omlouvat, ale zeptam se jen jestli jsi jel nekdy podle navigace co byla koupena s autem. Jestli ne tak to zkus zazijes kolikrat opravdu zajimave prihody
Jerry Salcer (197)|2.7.2007 16:13
Jenom pro informaci. Loni jsem projel s TomTomem z Budějc až na chorvatský ostrov Rab a bylo to bez chybičky. Pouze v prostoru mezi Slovinskýma a Chorvatskýma hranicema jel TomTom chvíli po louce:D
Jinak s iGO jsem jel z Chomutova do Plzně a celou dobu mě Zuzana rvala na Berounskou dálnici a to dokonce ještě v Kaznějově. Pokud se podíváte na mapu, tak poznáte jaká blbost to byla. Mám iGO rád pro jeho grafické prostředí a možnost nastavení, ale někdy vás při cestě pěkně vypeče. Předpoklad je cestu znát a pak se kochat navigací, čímž ale navigace ztrácí nějak smysl, žejo :mad:
vodafor (24)|2.7.2007 18:52
to:generator
mal som podobný problém že ma to štvalo po poľných cestách. Lepšie som si prečítal návod a vypol nespevnené cesty a bolo po probléme. V podkladoch máp je rýchlostný limit na tieto cesty taký istý ako na normálnych aj keď sa reálne po nich tak rýchlo ísť nedá. A pri výpočte trasy sa tento údaj zahrnie do algoritmu výpočtu.
Mr.B (27)|2.7.2007 20:06
generator: Já jsem z UL a cestu do Prahy mi IGO plánuje dobře. Do Lovosic a pak dál po dálnici. Když jezdím po Praze, tak to taky celkem ujde. IGO 2006 + nastaveno mám rychle. Do Chorvatska jsem s tím ale ještě nejel.
vodafor (24)|2.7.2007 20:11
[QUOTE="Mudrunka"]to Mefisto:
jj, všechny jmenovaný jsou (070612), akorát HU (070611). Proč to tak je nevím.[/QUOTE]

tak som aktualizoval a to Slovinska je Slovenia 2006.01 070612.fbl -čiže len prejazdová. To Slovinsko máš 2006 alebo 2007
mikrotom (63)|2.7.2007 20:26
Ahoj všem,

pročetl jsem příspěvek generatora, který mě fakt pobavil. Zčásti i proto, že jsem s navigací do Chorvatska zažil před pár dny dost podobný opruz. Ačkoliv se tak stalo v trochu jiné "konfiguraci", tak přispěji svou trochou do mlýna:

1) Vše začalo týden před neplánovaným odjezdem. V Chorvatsku jsem nikdy nebyl a s přítelkyní jsme se ze dne na den rozhodli, že bychom to mohli zkusit. Šlo tedy o spontánní rozhodnutí, jednoduchý plán cesty a odjezd. Jenomže jsem zjistil, že automobilka BMW na nějaké informace o dostupných mapových podkladech kašle, přestože jejich širokoůhlá deluxe navigace je drahá jako čert. Na jejich webu není ZHOLA NIC. Můžete se jen přihlásit k odběru nějakého pochybného magazínu, ale ten vám pochopitelně nepřijde zpětně, takže aktuální info žádné. Telefonátem k mému dealerovi BMW jsem zjistil, že žádnou mapu s Chorvatskem k dispozici nemají. Tou dobou už jsem věděl, že NavTeq v poslední akualizaci CD "Eastern Europe 2007/2" Chorvatsko má. Proč ho nemá BMW, když bere mapy exkluzivně od NavTequ ví bůh. Začal jsem tedy hledat prodejce v ČR, který by mi mapu od NavTeq dodal. Vzápětí jsem zjistil, že NIKDO takový neexistuje. Jejich produkty pro autonavigace v ČR prostě nikdo neprodává! Vážně. Nechtěl jsem to původně kupovat přes jejich webový obchod, a to především kvůli riziku, aby zboží nepřišlo pozdě. To u mapy zabolí. Přecejenom jsem si vzpomněl týden před odjezdem. Nakonec jsem někde hluboko na korporátním webu NavTeq vyhrabal utajený kontakt na jejich Českou "pobočku". Zajásal jsem, ale vzápětí mě zchladil její šéf, kterému jsem se dovolal. Mají totiž na starosti jen tvorbu mapy a nic neprodávají. Dokonce mi nebyl schopen poradit ani kde jejich mapy koupit. Sám ani nevěděl, jak spolehlivý je jejich webshop. No abych to zkrátil: 3 dny před odjezdem jsem to objednal na webu NavTequ - a světe div se - druhý den dopoledne jsem mapu měl na stole. Dodávka netrvala ani 15 hodin. Podezřívám je, že mají nějaké logistické centrum v Praze :-) Takže to by bylo. Mapa je doma. Ale:

2) Když jsem v Praze zadal cíl cesty Dubrovnik, tak mi to suveréně ukázalo přes 1900 km cesty. Vůbec jsem nevěděl co se děje. Pořád to trvalo na svém i přes rozličné změny nastavení. A pak jsem TO zjistil: pobřežní komunikace je na mapě přerušena tam, kde hranice Bosny a Hercegoviny dosahují až k moři, čímž je narušena celistvost Chorvatska. Je to jen pár kilometrů kolem městečka Neum, ale stačí to na to, aby vás navigace BMW hnala přes Itálii a pak TRAJEKTEM do Dubrovníku. Po souši prostě NENÍ schopna se tam dostat!!! Fakt nechápu, proč tam ten kousek souvislé komunikace nenechali i když je na území státu (BiH), pro který není mapový podklad kompletní a oficiální. Přijde mi to, jako by autory mapy byli soudruzi z NDR a vůbec si neuvědomili důsledky této drobnosti.

Každopádně teď jsme na Korčule. Je tu krásně a přejeme všem šťastnou cestu (ať už se Zuzanou či bezejmeným hlasem v OEM navigacích) :-)))

Tom
kopacek (466)|2.7.2007 21:14
Tak mne to nedalo a vyzkousel jsem ten zaverecny kus cesty do Baska Vody v TT s posledni mapou Vychodni Evropy (680). Nastaveni Rychla cesta, vysledek: uplne stejne jako iGO. Nad Splitem pokracuje rovne neuveritelne klikatyma cestickama az nad Baska Vodu. Takze to mozna bude i chybnou kvalifikaci cest v mape, protoze i TT vybere takovou klikatici radeji nez cestu po magistrale. Asi je vzdy - predevsim u map, ktere maji daleko do uplneho pokryti - treba peclive kontrolovat, co navigace vybere, jestli to nahodou neni neco sileneho. Porovnavanim ruznych tras v Chorvatsku je asi opravdu nejlepsi mapa AdriaRoute, ktera ma uplne a kvalitni pokryti, bohuzel je ale jenom pro Garminy.
Mefisto (231)|2.7.2007 21:28
No co se HR tyce tak pokud podklady s katalogizaci cest pocitaji s dalnici A1 tak se Splitu vyhyba dal pokracuje vnitrozemim a ne po pobrezni magistrale. Tak jestli to nebude v tomhle :)
Mudrunka (547)|2.7.2007 21:50
[QUOTE="vodafor"]tak som aktualizoval a to Slovinska je Slovenia 2006.01 070612.fbl -čiže len prejazdová. To Slovinsko máš 2006 alebo 2007[/QUOTE]
Ano, všechny mapy si ponechaly svůj původní rok i měsíc. Změnil se pouze údaj v závorce. Jinak, pokud se nemýlím, ani současná mapa SLO 2007.04 se nedá nazvat jinak, než průjezdní.
mikrotom (63)|2.7.2007 22:01
[QUOTE="Mefisto"]No co se HR tyce tak pokud podklady s katalogizaci cest pocitaji s dalnici A1 tak se Splitu vyhyba dal pokracuje vnitrozemim a ne po pobrezni magistrale. Tak jestli to nebude v tomhle :)[/QUOTE]

Mám pocit, že mapové podklady (alespoň ty od BMW a NavTeq) vždy počítají s těmi cestami, které jsou už hotové. Ne s těmi, které tam někde jednou (možná) budou. Takže mě to celkem správně vedlo na Jadranskou "magistrálu" - tedy pobřežní komunikaci :-( A tam je právě ta "díra" v cípu BiH.
Mefisto (231)|2.7.2007 23:18
Me se jednalo o obchvat Splitu, misto nekonecne cesty po pobrezni magistrale
generator_ce4you (0)|3.7.2007 08:09
[QUOTE="Mr.B"]generator: Já jsem z UL a cestu do Prahy mi IGO plánuje dobře. Do Lovosic a pak dál po dálnici. Když jezdím po Praze, tak to taky celkem ujde. IGO 2006 + nastaveno mám rychle. Do Chorvatska jsem s tím ale ještě nejel.[/QUOTE]

No jak projedu Usti, tak mi to uz taky zacne vypocitavat OK. Ale zkus si zadat DECIN - PRAHA ... Prejede to v Decine na "Strekovskou" stranu a pak pres kpecky, tak jak jezdili znalci pred 1989 :o) Byla to rychlejsi cesta, nez pres Terezin, ale dnes jiz davno ne.
Honza102 (182)|3.7.2007 09:02
Z Děčína mě vede do Ústí a potom na D8. Nevidím tam problém.
generator_ce4you (0)|3.7.2007 09:32
[QUOTE="Jephy"]Z Děčína mě vede do Ústí a potom na D8. Nevidím tam problém. [/QUOTE]

Me ne. Jakou mas verzi mapy a aplikace ?
siroB (12)|3.7.2007 11:02
Stretli ste s niekto s tymto problemom?

mam detailnu mapu HR a SLO ale vzajomne do seba nepasuju... na hranicnych prechodoch sa cesty nespajaju preto navigacia planuje cestu cez Madarsko :(
Slovinci a Chorvati sa zrejme este stale nedohodli na presnych hraniciach :((

Inak su obe mapy detaline na cisla domov, teda nie len prejazd (zmena sa tyka hlavne Slovinska).
Verzia HR mapy je HR 2007.4
Verzia SLO mapy je SLO 2007.1

Ked som vratil do navigacie staru prejazdnu mapu Slovinska (2006.1), tak navigacia planuje korektne cez A->SLO->HR
Honza102 (182)|3.7.2007 16:23
[QUOTE="generator"]Me ne. Jakou mas verzi mapy a aplikace ?[/QUOTE]

iGO My Way 2006 Plus Mar 26 2007
CzechRep_2007.01_070209.fbl
Mefisto (231)|3.7.2007 21:22
[QUOTE="siroB"]Stretli ste s niekto s tymto problemom?

mam detailnu mapu HR a SLO ale vzajomne do seba nepasuju... na hranicnych prechodoch sa cesty nespajaju preto navigacia planuje cestu cez Madarsko :(
Slovinci a Chorvati sa zrejme este stale nedohodli na presnych hraniciach :((

Inak su obe mapy detaline na cisla domov, teda nie len prejazd (zmena sa tyka hlavne Slovinska).
Verzia HR mapy je HR 2007.4
Verzia SLO mapy je SLO 2007.1

Ked som vratil do navigacie staru prejazdnu mapu Slovinska (2006.1), tak navigacia planuje korektne cez A->SLO->HR[/QUOTE]

HR 2007.04_070612
SLO 2006.01_070612
Pri planovani projizdi normalne pres hranice jak ma
siroB (12)|4.7.2007 09:53
[QUOTE="Mefisto"]
HR 2007.04_070612
SLO 2006.01_070612
Pri planovani projizdi normalne pres hranice jak ma[/QUOTE]

ano, so starsou prejazdnou mapou Slovinska nie je problem, popisoval som problem s detailnou mapou SLO, kde su uz aj nove useky dialnic...
Johnny007_ce4you (45)|4.7.2007 14:17
[QUOTE="generator"]iGO absolutni zklamani z navigace.

Takze cesta jednoducha Děčín (CZ) do Baska Voda (HR). Zadne prujezdni body, odbocky .. nic neobvykleho. Do teto lokace jezdim jiz nekolik let. Jezdi tam mraky lidi. Cesta je tudiz znama, trefim tam i bez map. Ale kvuli prehledu v zacpach, nebo aktualni nadmorske vysce. nebo aktualni vzdalenosti do cile, jsem chtel mit navigaci na ocich. Pro "neznale": Standardni trasa je PRAHA, Viden, Gratz, Maribor, Zagreb, Split a pak po jadranske magistrale po pobrezi. [/QUOTE]

[QUOTE="generator"]
Nemate nekdo starsi verzi iGO? Nemuzete zkusit trasu Decin - Baska Voda ... co to udela ? ...
[/QUOTE]

Som to checkol na starej verzii iGO2006
Ceska Republika 2006.01
Rakusko 2006.01
Chorvatsko 2006.03

a navigovalo ma takto:
cez Prahu po E55-E65 (vypadalo to rozumne.. neviem Prazski kolegovia mozu komentovat ci spravne)
potom po D1 -Jihlava,Wien(A2),Gratz, Maribor, Zagreb,Karlovac,Zadar, Split,Baska Voda

cca 1195km Ekonomicka trasa.

Ako som uvadzal vo svojom prispevku:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23268

Problem je v novej verzii 2006 Plus a novych mapovych podkladoch..
Pre mna je tiez nepouzitelna, kvoli nespolahlivosti vyberu trasy a musel som urobit downgrade. Na tejto verzii to este ako tak ide.. Skoda ze su su mapove podklady tak stare..naozaj tam potom chybaju niektore cesty.
Ale aspon spolahlivost vypoctu je ovela vyssia.
generator_ce4you (0)|4.7.2007 14:25
Me se taky zda, ze puvodni verze pracovala jinak ....
Ale nechtel jsem downgrade a laborovat.

Takze co ted? Cekat az bude !neco" noveho a nebo prejit na lonskou verzi aplikace? Funguji s ni nove mapy ?
Johnny007_ce4you (45)|4.7.2007 15:37
Nove mapy maju tiez chyby.. hoci maju lepsie zakreslene cesty.. nachdzaju sa tam rozpojene useky ciest na ktorych to potom sachuje.
Pouzivam vylucne stare mapy a staru verziu.
Mefisto (231)|4.7.2007 16:26
[QUOTE="siroB"][QUOTE="Mefisto"]
HR 2007.04_070612
SLO 2006.01_070612
Pri planovani projizdi normalne pres hranice jak ma[/QUOTE]

ano, so starsou prejazdnou mapou Slovinska nie je problem, popisoval som problem s detailnou mapou SLO, kde su uz aj nove useky dialnic...[/QUOTE]
Stara je cislem roku a taky neni od Teleatlas, ale od Navigo Sistem Data, ale co jsem se dival tak je tam upraven prechod, ktery v te od Teleatlasu neni korektne uveden.
Jinak uvedomte si ze iGO nevyrabi mapy, ale bere je od vyrobcu map jako je Teleatlas, cili pokud vam vadi mapy tak zalozte vlakno o mapach, ale nema smysl se vybijet na Navgo kuli tomu :)
Johnny007_ce4you (45)|4.7.2007 18:12
Tu sa nikdy nevybija na mapach. Konstatoval som, ze nielen program, ale aj mapy maju chyby. Program preto, lebo jednoducho nerespektuje moje nastavenia a preferencie ako ekonomicky alebo najrychlejsi alebo najkratsi vypocet. Dalej berie do uvahy 3 a nizsej triedy namiesto I. triedy aj ked to nema povolene. A o mapach som spominal vyssie.
Dalej i-Go je dodavaný ako cely produkt, t.zn. ze som si nekupil program i-Go od fy Navgo a mapy zvlast od Teleatlasu a inych..
Navgo zodpoveda cely program vratane map ako celok!!
To je ako keby som motor z Octavie si mal stazovat u Volkswagenu a ostatne dielce u Skody. Sa smataj preboha!
Je mi srdecne jedno s kadial berie Navgo mapy, ci si ich kreslia na kolene alebo niekde nakupuju, maju zodpovednost za cely program. A ten je v najnovsej verzii nepouzitelny.
Mefisto (231)|4.7.2007 18:30
U mne je pouzitelny bez problemu jak pri planovani cesty do HR pres A a SLO tak i u nas v CZ jsem s nim nemel zatim zadny problem.
Samo ze v posledni verzi.
Nechci tim tvrdit, ze to jinemu nemuze delat psi kusy.
A to porovnani s automobilkami trochu kulha. Dovedu si zive predstavit tu polemiku tu kdyby Navngo cekal az budou mapy uplne v poradku a daval aktualizace jednou za dva roky :)
Johnny007_ce4you (45)|4.7.2007 18:58
Tak neviem kolko km si s nim najazdil. Ale ina vec je planovanie trasy v obyvacke a ina vec je jeho chovanie sa pocas navigacie v aute.
Pouzivam tento soft od verzie 2005 a viem o com hovorim. Plne suhlasim s uzivatelom generator. Pokial by som ten program kupil tento rok vo verzii 2006 Plus a choval sa tak ako jemu na ceste do HR tak ho vydrapim s pristrojovky a dalekym oblukom leti z mojho auta von! Pokial by som sa ovsem nerohodol pre variat "B" ze s nim rozbijem hlavu predajcovi.

2006 Plus sa ulpne chaoticky sprava pocas navigacie.
Napr. prichadzam do krizovatky po naplanovanej trase a znicoho nic zacne PREPOCITAVENIE a PREPOCITAVANIE.. a pritom pomalym tempom vstupujem do krizovatky. Naplanovana trasa na displeji mizne a znovu sa objavuje az nakoniec aj tak ukaze ten isty naplanovany smer. Pomohlo mi toto spravanie sa obmedzit, ked som znizil citlivost na odklon z trasy na uroven 7 äpredtym som pouzival 10).
podrobnym skumanim problemu zistujem, ze je problem aj v mapovom podklade v krizovatke sa nachadzaju nespojite useky.

Namodelujte si pripad, ze v Vas naviguje tento soft cez Pariz.(zazil som na vlastnej kozi)
jazda napriec Parizom je teda zazitok! Doporucujem vyskusat!
Pokial sa radite do pruhov a program zacne znovu prepocitavat a prepocitavat a a VY idete tou krizovatkou prvy krat v zivote, za Vami 0,5m nalepeny drzy kamion a to vsetko za rychlosti 120km/h, lebo keby ste ubrali plyn, tak Vas vytlacili z cesty. (bez srandy!) tak v takom pripade pozadujem od navigacie neomylne vedenie cez krizovatku, lebo ide o zivot mne aj celej posadke. Preto si myslim, ze tento soft je vo verzii 2006 Plus nespolahlivy a svoj zivot si nim ohrozit nedam!
Starsia verzia, aj ked chudobnejsia o rozne finesy je ovela spolahlivejsia.

PS. neviem preco porovnanie s automobilkami "kulha"!
Tak ako auto s motorom som si aj tuto navigaciu s mapami kupil u jedneho predajcu od jedneho vyrobcu. Jednoducho ma nezaujimaju vyrobcovi subdodavatelia.

Mefisto (231)|4.7.2007 19:06
Pouzivam iGO 2 roky jak v CZ tak v zahranici. Loni i letos jsem ho mel do HR (sice jen pro kontrolu, protoze cestu znam poslepu) a zadne psi kusy mi to nedelalo. Po CZ PL a SK ho pouzivam tam kde jsem jeste nebyl a neznam to. Cili se na neho spolehnu a nic dal neresim a jak rikam jeste me nevypekl. To co pises ty a generator je opravdu nemile, ale znam spostu lidi i na jinych forech co jim tyhle psi kusy nedela, ale nevim cim to je
Johnny007_ce4you (45)|4.7.2007 19:20
Je zaujimave pocut, ze sa program chova korektne, preto to stoji zato si overit napr. s akymi nastaveniami ho pouzivas?
Ja som ho testoval na Dell-Aximx51v+ I-Tec BT-339.
Co sa tyka rychlosti odozvy, bolo vsetko u 2005,2006 a 2006+ v poriadku. Ziadne oneskorene hlasenia atd..
Pred testom som kvoli objektvite vzdy spravil SR a 1x aj HR a bol nainstalovany len tento program. vysledky spravania sa na danej krizovate boli vzdy rovnake.
(vzdy chaos) Preto si myslim, HW mozem vylucit.
Mozno to bolo u Teba stastie na jednotlive trasy. Mozno nejake nastavenia.

Preto ak budes mat cas uvital by som, vypis parametrov nastavenia.
Prilezitostne to vyskusam!!

Edited:
PS. Teraz som si vsimol, ze pises ze ho pouzivas 2 roky. Ale pouzivas 2 roky verziu 2006 PLUS ?? :O
Pretoze voci verzii 2006 vcelku ani Ja nemam nic.. sluzi aj dnes celkom spolahlivo.

PS2: tato strana je teraz "two men show" ;)
Mefisto (231)|5.7.2007 05:18
Vzdy tu nejnovejsi, jak postupne vychazeli
Scatman_ce4you (123)|6.7.2007 12:11
Tak jsem zkusil navigaci Praha - Baska Voda (btw: jel jsem to loni):
- IGO 2006 Plus (26.03.07),
- maps: CZ (2007.01-070209), A (2007.01-070209), SLO (2007.01-070209), HR (2007.01-070320) - všechno TeleAtlas, jen HR je NavigoSystem

a vše naprosto bez problémů. Pokud dám rychlou trasu, vede mě to od Splitu kolem moře, pokud dám ekonomickou, pak od Splitu vnitrozemím. Nic jiného se na trase nezmění. Stejně mě to nyvigovalo i loni (se staršíma mapama a Igo2006). Vždy je to trasa Praha-Vídeň-Graz-Maribor-Záhřeb-Karlovac-Split.

Možná jsou ty chyby fakt jen nepřesností map a nebo špatným nastavením parametrů IGO (mám nastaveno u parametrů trasy - nejrychlejší, automobil, zapnuté jen dálnice a placené silnice)

Nevím, jezdím s Igo hodně po CZ, A a DE případně I a HR a vždycky v poho, bez nějakých zbytečných bloudění.
Mefisto (231)|6.7.2007 13:09
Presne to same :)
paveluh_ce4you (300)|6.7.2007 13:40
Zkusil jsem nastavit trasu o které píšete a mě to nastaví trasu a to vždy přes Maďarsko.Tak tomu teda nerozumím.Asi by to chtělo si přesně srovnat i všechna nastavení a pak zkusit co to udělá.Jinak fakt je ten že jsem si už několkrát všiml,že mě to občas naviguje dost nesmyslně, ale vždy jsem dojel.;)
cendaa_ce4you (50)|6.7.2007 15:38
[QUOTE="Scatman"]Tak jsem zkusil navigaci Praha - Baska Voda ...
a vše naprosto bez problémů. [/QUOTE]
podle mě sis nepřiblížil mapu na přechod slovinsko/chorvatsko u Gorni Macejl kde je chyba a vede tě to v těch místech mírnou oklikou. já mám identické mapy a chyba tam je.
vodafor (24)|6.7.2007 18:08
Skúste sa pozrieť tu a tu máte podrobne popísaný problém ktorý riešite.
Scatman_ce4you (123)|8.7.2007 21:29
cendaa: tak jsem si to přiblížil na max detail a máš pravdu, v použitých mapách HR a SLO 2007.1 opravdu na hranicích nesedí mapy na sebe a navigace to proto žene oklikou...

S loňskými verzemi map to nedělá...
petous (17)|9.7.2007 10:46
[QUOTE="Scatman"]cendaa: tak jsem si to přiblížil na max detail a máš pravdu, v použitých mapách HR a SLO 2007.1 opravdu na hranicích nesedí mapy na sebe a navigace to proto žene oklikou...

S loňskými verzemi map to nedělá...[/QUOTE]¨

Máš pravdu, chyba byla v mapách, ty letošní 6.7. vydali znovu, jsou už v 2 dny v pořádku.
vlkobass (3)|3.8.2007 19:06
:!: