Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS pro c550

Michal Bareš (4)|1.7.2007 22:55
Zdravim, prošel jsem většinu zdejších diskuzí o GPS, ale objevují se postupně nové modely a zajímalo by mě, jaký BT modul je s tímto PDA osvědčený pro turistiku a případně jaký program použít. Nebude problém, pokud je v PDA ovladač BT původní ?
Carabei (611)|1.7.2007 23:04
pouzivam i-tec BT-339 a naprosta spokojenost
Alojz3 (46)|9.7.2007 10:12
Michal Bareš: Na turistiku jednoznacne garmin. BT modul Mobile 10x v kombinacii so softom MobileXT. Mozes pouzit i mobil so symbianom, kod na mapu je viazany na GPS modul a nie na zariadenie.
blitzer_ce4you (30)|9.7.2007 13:18
[QUOTE="Carabei"]pouzivam i-tec BT-339 a naprosta spokojenost
[/QUOTE]

Ja mam bohuzel opacnou zkusenost. Ke svymu Looxu C550 jsem si koupil i-Tec 339 (moje prvni GPS, takze jsem uplnej zacatecnik) a vubec mi to nefunguje.
V nastavení Bluetooth - Nové partnerstí mi to GPSku najde, ale pak uz v zadnym navigacnim programu ne. Nastavil jsem COM porty na Příchozí COM6 a Odchozí COM7 a kdyz dam v nakym tom navigacnim programu (napr. v iGU) autodetekci GPS, tak to napise ze "GPS zařízení nelze nalézt".
Divny je taky ze modra kontrolka na i-Tecu blika pomalu (1x za 3 vteriny), coz znamena, ze neni spojena s PDA.
Kdyby nekdo vedel co s tim, tak bych byl opravdu moc vdecnej, protoze jsem cekal ze sparuju GPS s PDA a hned to pojede, takhle uz mi to asi 3. den nefunguje :(
prtdlacka (179)|9.7.2007 19:04
Po sparovani musis zadat spravny port v programu a nastavit rychlost (doporucuji max 9600). V bluetooth nastavis "nove partnerstvi" a pak "odchozi port" - treba na COM6 - a ten i v programu.
blitzer_ce4you (30)|9.7.2007 19:15
[QUOTE="prtdlacka"]Po sparovani musis zadat spravny port v programu a nastavit rychlost (doporucuji max 9600). V bluetooth nastavis "nove partnerstvi" a pak "odchozi port" - treba na COM6 - a ten i v programu.[/QUOTE]

diky za radu, ale uz jsem to vyresil
to co jsi popisoval jsem delal dobre, problem byl v tom ze GPS neabsolvovala 1. nabití. To jsem opravdu necekal, ze problem bude v takovyhle kravine, ale po nabiti uz vsechno funguje :)