Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kompilování pascalu na PDA

Kyberman (7)|1.7.2007 15:21
Dobrý den, pročetl jsem mnoho diskuzí na téma pascal na pda, ale ani v jedné jsem nenašel řešení mého požadavku.
Potřeboval bych kompilovat programy pro stolní PC vytvořené v jazyce Pascal na PDA. To znamená, že bych chtěl program v PDA napsat, zkompilovat a odzkoušet. Následně by byl použit na klasickém PC a byl bych rád, kdyby existovalo i řešení, jak ho jednoduše spouštět i v PPC nebo zkompilovat verzi stejného programu pro PPC.
Pokud nějaké takové řešení znáte, byl bych vám moc vděčný. Jestli ale víte, že nic takového zprovoznit nejde, tak mi prosímvás napište také. Děkuji
MilaCzeque (109)|7.7.2007 00:51
Muzes zkusit FreePascal, konkretne WinCE_port(ktery mi ted nechce nabehnout).
Mne se pod WM5 nepodarilo rozchodit konzoli, kterou k tomu potrebujes, a ikdyz jsem to podle toho navodu zkompiloval, vyrabelo to nefunkcni exe. Takze nejlepsi ceho muzes dosahnout je naucit se C, nebo C++ a stahnout SDK od microsoftu(URL nemam po ruce).
speed-komi (278)|12.7.2007 14:29
Nevim, jestli tě chápu, ale normální klasickej turbo pascal jsem spouštěl na nějakém pocket dosu, freedosu, nebo jak se to jmenovalo. Nechal se v tom napsat program a odzkoušet stejně jako na pc (tedy ale nepohodlněji). A s běžným spuštěním programu na ppc ti neporadím, je to stejně zbytečné, pže se pascal(jak jistě víš) už nepoužívá a jen se na něm učí jako základ např. pro delphi.
Kyberman (7)|13.7.2007 12:10
Děkuji za vaše rady, chtěl jsem nějaký nástroj pro PDA samozřejmě proto, abych se Pascal lépe naučil a přes něj pak mohl dál pokoušet štěstí v programování, bude následovat Delphi. Zkusím některý z emulátorů dosu a zmíněný Turbo Pascal, nebo Free Pascal.