Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kuchyň pro XDA I-počeštěná a rychlejší než Lumpi

danieldavid (118)|17.3.2004 10:21
Zdravím všechny kuchaře ROM,tady jsem pro vás mírně poupravil ROM kuchyni -neotravuje a nebrzdí tam práci ta statistika,je tam stručný návod a je to česky.
Navíc jsem tam dal i ke stažení RSU4.21 a nějaké další věci,snad se mi podaří netáhnout tam i nějaké hotové ROM.
Kuchtění zdar:

Do kuchyně

David

Pište prosim jakékoliv problémy či zkušenosti s touto kuchyní abychom všichni věděli zda to dobře funguje.

Pozn. Dnes 19.3.04 jsem celou kuchyni přesunul na jiný web tak už snad bude dobře chodit.
Seifert (156)|17.3.2004 12:56
Snaha je bezva, ale nějako mi to nefunguje .... :-)
danieldavid (118)|17.3.2004 14:00
[QUOTE="Seifert"]Snaha je bezva, ale nějako mi to nefunguje .... :-)[/QUOTE]

Zdar Saifi
Tak jsem to raději znovu skusil a bezproblémů jsem uvařil další ROM,co ti prosím nefunguje??
Odkaz mi funguje a kuchtění taky....
Co ostatní funguje vám ta moje úprava kuchyně??

Dík za jakékoliv odpovědi a připomínky...
Bylo to sice dělaný dost narychlo ale mělo by to fungovat.
David.
Seifert (156)|17.3.2004 14:25
Už to funguje .... Problém byl asi na našem DNS serveru ... Nějak mě to tam nechtělo pustit .... :-)
danieldavid (118)|17.3.2004 14:30
OK Saifi

Ještě se pokusím na tyto mé stránky uložit nějakou hotovou ROM,zatím mi jí to tam nechce natáhnout asi je 18MB moc,ale nějak to snad udělám.Dám tam i ke stažení Radio 4.21 a to už by snad mohlo všem stačit.

Zdravím kuchaře
David
solory (201)|17.3.2004 20:40
ač mám čerstvé MDA v záruce, taky jsem neodolal, až naberu více odvahy a sebevědomí a smířím se se ztrátou záruky, tak to flashnu. kde vzít radio novější, já mám jěště to s šavlozubým tygrem, spoustou dinosaurů atd... prostě snad to první co bylo u TMO. budu mít sim toolkit když flashnu na původní radio novou romku s 2003 romA.30.09? nebo to nepojede do doby než přehraju i radio na 4.x? dík solory@seznam.cz
danieldavid (118)|18.3.2004 07:26
[QUOTE="solory"]ač mám čerstvé MDA v záruce, taky jsem neodolal, až naberu více odvahy a sebevědomí a smířím se se ztrátou záruky, tak to flashnu. kde vzít radio novější, já mám jěště to s šavlozubým tygrem, spoustou dinosaurů atd... prostě snad to první co bylo u TMO. budu mít sim toolkit když flashnu na původní radio novou romku s 2003 romA.30.09? nebo to nepojede do doby než přehraju i radio na 4.x? dík solory@seznam.cz[/QUOTE]
Zdravím,určitě to bude chtít nové rádio,nejen že zjískáš Sim Toolkit,ale mnohem se zlepší stabilita systému,nebude ti tak zazmrzat telefon,ztrácet se signál...navíc budeš vidět i počet napsaných znaků v SMS a taky jméno odesílatele došlé SMSky (pokud je v kontaktech)....prostě upgradem radia jen zjískáš.
Ten upgrade snad ještě dnes umístím na mé stránky takže si ho budeš moci stáhnout.
David
Seifert (156)|18.3.2004 08:04
[QUOTE="solory"]ač mám čerstvé MDA v záruce, taky jsem neodolal, až naberu více odvahy a sebevědomí a smířím se se ztrátou záruky, tak to flashnu. [/QUOTE]

Když si uděláš zálohu původní ROM, tak samozřejmě neztratíš ani tu záruku, neb to půjde uvést do původního stavu, kdyby něco .... :-)
danieldavid (118)|18.3.2004 13:52
Omlouvám se za občasnou nedostupnost této kuchyně,není to moje vina ale asi server na kterém mám stránky uloženy nepracuje vždy tak jak by měl.Občas se může stát že výše uvedený odkaz nebude funkční (je to stejný odkaz jako je dole WWW ikona v mých příspěvcích)
David:mad:
Miloš Strouhal (3997)|18.3.2004 14:17
[QUOTE]Když si uděláš zálohu původní ROM, tak samozřejmě neztratíš ani tu záruku, neb to půjde uvést do původního stavu, kdyby něco .... :-)

[/QUOTE]

To sice ano,ale pouze v případě že budeš upgradeovat jen operační systém.. ..ten se vrátit dá..

Pokud se vrhneš do upgradu Rádia,už to zpět nevrátíš,a v servisu budou i samotný upgrade Rádia považovat za neodborný zásah a tudíž.. ..ztráru záruky..:no:

A aby jsi upgradeoval jen Widowsy,to je skoro naprd,když se pak nikam nedovoláš..;)

..asi neodoláš,tak přeji hodně úspěchů!:yes:
solory (201)|18.3.2004 17:45
stále váhám, nemám problémy ani se signálem ani se zatuhnutím MDA. zatuhnul mi sám od sebe jen jednou, když po 3 dnech bez resetu mě ráno vzbudil a sám potom vytuhnul, chlapák je to, do posledního dechu :D , se signálem nemám vůbec problémy (zatím) ještě jsem na žádný nedošel, to Nokia 7650 při náběhu GPRS neměla ani dílek a někdy napsala že nemá síť ale MDA teda zatím bez problémů, když nepočítám asi 2x za týden že se mi nejde dovolat ani poslat SMS - prostě vypadne rádio, ale to se dá řešit každodenním resetem a pak šlape celý den.
danieldavid (118)|26.3.2004 07:55
Znovu zdravím..
Pokud někdo jako já často používáte na MDA infraport tak nedoporučuji v kuchyni instalovat Foldable keyboard iPAQ jelikož tento prográmek infrák bezpečně zablokuje dokud nezrušíme zaškrtnutí políčka Enable Keyboard,navíc to nejde nastavit v registrech takže toto musíme provést po každém měkkém resetu.
Kuctění zdar
David:yes:
HELEKAL PETR (195)|20.6.2004 08:15
Dají se někde sehnat jednotlivé programy bez toho, abych musel flashovat mobil? Mám MDA2 a chtěl bych mít více programů, než se vleze do EXT-ROM (na SD) a natahovat je ze STORAGE a STORAGE CARD, ale potřeboval bych je s koncovkou CAB. Je nějaká stránka se seznamem programů nebo jejich linky?
PavelR. (2184)|20.6.2004 08:45
[QUOTE="HELEKAL PETR"]Mám MDA2 a chtěl bych mít více programů, než se vleze do EXT-ROM (na SD) a natahovat je ze STORAGE a STORAGE CARD, ale potřeboval bych je s koncovkou CAB. Je nějaká stránka se seznamem programů nebo jejich linky?[/QUOTE]

... většina freeware i komerčních aplikací, jenž se instalují z PC, se po spuštění instalačního exe souboru rozbalují nejčastěji do složky C:/Program Files/Microsoft ActiveSync/název programu. V těchto složkách pak najdeš kromě jiného i cab soubory jednotlivých programů, které můžeš zkopírovat do PDA a spustit jejich instalaci přímo tam. Pokud si chceš tyto soubory i po jejich instalaci na PDA uchovat doporučuji jim přidat atribut jen pro čtení (popř. použít utilitu CABinstl, která ti navíc umožní zvolit cílovou složku instalace). U některých aplikací bude v jejich složce cab souborů víc, většinou je každý z nich zkompilován pro jiný procesor (SH3, ARM, MIPS) popř. OS (PPC, HPC) - to se ale většinou týká jen starších programů. Novější SW je vzhledem k situaci v HW určen jen pro ARM a PPC2002/WM2003.

PavelR.
HELEKAL PETR (195)|20.6.2004 09:50
Cabinst mám, ale spíš jsem chtěl mít CAB soubory rovnou vyexpedované z exe souborů, protože nevlastním velké PC a časté návštěvy švagra taky nemusí dlouho snášet a momentálně nemám možnost a finanční prostředky na koupi PC.
PavelR. (2184)|20.6.2004 11:23
[QUOTE="HELEKAL PETR"]Cabinst mám, ale spíš jsem chtěl mít CAB soubory rovnou vyexpedované z exe souborů, protože nevlastním velké PC a časté návštěvy švagra taky nemusí dlouho snášet a momentálně nemám možnost a finanční prostředky na koupi PC.
[/QUOTE]

... tak to potom záleží na jednotlivých autorech programů, zda dávají na svých stránkách ke stáhnutí instalace pro PC nebo přímo CAB soubory (popř. obojí). Přiznám se, že o žádném specializovaním archívu, kde by byly ke stažení freewarové popř. sharewarové aplikace přímo v CAB nevím ...

PavelR.
HELEKAL PETR (195)|20.6.2004 12:05
A nedal by se někde na stánkách CE4YOU vytvořit? Myslím si, že by bylo dost zájemců o programy, které se dají přímo instalovat do PDA.
Pavel Koza (4761)|21.6.2004 14:19
[QUOTE="HELEKAL PETR"]A nedal by se někde na stánkách CE4YOU vytvořit? Myslím si, že by bylo dost zájemců o programy, které se dají přímo instalovat do PDA.[/QUOTE]

mobile.ce4you.cz by melo zobrazovat pouze ZIPy nebo EXE, ktere nepotrebuji desktop.
LongJohn (24)|21.6.2004 15:44
[QUOTE="danieldavid"]zjískáš Sim Toolkit,... ...navíc budeš vidět i počet napsaných znaků v SMS a taky jméno odesílatele došlé SMSky (pokud je v kontaktech)....prostě upgradem radia jen zjískáš.
[/QUOTE]
Mohl bys mi prosím napsat která verze ROM s PPC 2002 tyhle veci ma ?

Zdraví John

P.S. Nefunguje tam odkaz na Theft protection
LongJohn (24)|22.6.2004 10:25
[QUOTE="hrtak"]Proboha na co PPC2002???[/QUOTE]

Na co asi ...:))

Duvodem proc chci (prozatim) zustat u PPC2002 je to, ze bych si musel koupit novou verzi nekterych aplikaci, ceskou klavesnici pocinaje... Sice by to moc penez nestalo, ale proc ?
Druhym duvodem je to, ze bych po upgradu na WM2003 nemohl obnovit ze zalohy obsah systemovych databazi, hlavne kontakty a kalendar a pak ty mene dulezite ostatni. Ty databaze by asi sly nejak vyresit ale kdyz mi PPC2002 prozatim vyhovuje tak proc bych to delal ?


[QUOTE="danieldavid"]zjískáš Sim Toolkit,... ...navíc budeš vidět i počet napsaných znaků v SMS a taky jméno odesílatele došlé SMSky (pokud je v kontaktech)....prostě upgradem radia jen zjískáš.
[/QUOTE]
Mohl by prosím někdo napsat která verze ROM s PPC 2002 tyhle veci ma ?

Zdraví John

hrtak_ce4you (314)|22.6.2004 12:38
A zkousel si PPC2003? Ja bych se k PPC 2002 nevratil ani za nic, je to silenost.

Ad klavesnice -myslis hardwarovou nebo softwarovou? Ovladace na hardw. urcite budou a jako soft se da vyuzit [a ja os. i vyuzivam] uzasnou Resco Keyboard.


Ad Kontakty- staci obyc synchronizace s outlookem. S tim pracuji 2002 i 2003