Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

x500 a připojení k internetu přes Wifi

bousa_ce4you (14)|28.6.2007 23:49
Zajímá mě jak připojit X500 k internetu přes Wifi někde, kde je free přístup, např. v různých hotelích nebo kavárnách. Když zapnu Wifi na x500, tak monitor najde různé sítě a když se připojím k té např. kavárně, tak se Wifi spojí, ale při prohlížení stránek mi IE napíše, že stránka nemohla být nalezena... co s tím???
Yankee.106 (231)|29.6.2007 11:33
No jedna věc je připojení "rádiové" tedy connected to ESSID, ale věc druhá je, že musíš mít nějaké IP adresy. Pokud se jedná o HotSpot, tak ten ti je přiřadí sám, pokud se jedná o nějaký free connect, tak by tam mělo být nějaké DHCP, nebo máš předem zjištěné IP adresní věci (IP adresa, maska, brána) a pokud se jedná o hotely, tak tam je to většinou na požádání o IP adresu v recepci a data se účtují k faktuře za hotel :cool: Ale podotýkám, většinou .... není to naprostým pravidlem.
bousa_ce4you (14)|29.6.2007 23:37
Jedná se o free službu kavárny, a DHCP mám nastaveno, takže problém bude jinde....
Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2007 12:14
S většinou hot-spotů nejsou žádné problémy. V PDA není třeba nic nastavovat, stačí v něm jen zapnout wifi, počkat až vyhledá dostupné sítě a požadovanou vybrat. Pokud se nedaří, zkus soft reset a pokus opakovat.
Také jsem se setkal s tím, že občas někde mají některé porty blokované, takže např. ICQ nejde (ale skype ano). Pokud IE zahlásil, že stránka nemohla být nalezena, zkusil jsi pokus opakovat nebo jinou stránku (pokud možno ve verzi pro PDA)? BTW o jakou kavárnu jde?
bousa_ce4you (14)|30.6.2007 12:58
Jedna se o Es bar v Opave.
Zkousel jsem nacist i jine stranky, vsude to psalo, ze to nemuze stranky najit. Kdyz jsem se pripojil pres Edge, tak vse o.k.