Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení GPS

Zeroboy (1)|28.6.2007 20:46
Dobrý den,mám Asus 535.Můžete mi někdo popsat nastavení GPS,nějak mi to nejde a v manuálu toho moc není.Díky
Pavel_11 (45)|29.6.2007 09:24
Zdar!

Nejprve si poradne precti diskuzi "Pro majitele P535", tam to nekde je. A je tam toho o hodne vic! Jinak:

Nastaveni - System - GPS:
Programy: Port pro programy GPS: COM2
Harware: Hardwarovy port GPS: zadny, Prenos. rychlost: 4800
Pristup: vyskrknout "Spravovat zarizeni GPS automaticky"

No a pak zalezi na tom jaky mas program. Treba TT:
Other NMEA devices - 4800 - GPS device

P.
hrosikjiri (6)|10.7.2007 23:31
Tak jsem to nastavil podle vyse uvedenych kryterii... ale stale mi to nejde... hlasi mi to neplatny signal GPS... nebo ze ho to proste nemuze najit... jak dlouho to treba nechavate? dlouho? nebo jak dlouho to startuje nez se to chytne? dik
Pavel_11 (45)|11.7.2007 07:50
Zdar!

Studeny start - kolem 3-5 minut. Kdyz to pustis pak znovu do rozumne doby, tak se chytne do 1-2 minut. Dulezite je, ze pise, ze "nemuze najit signal" a ne ze pise ze "neni k dipozici GPS zarizeni" !
ALE STRASNE zalezi na tom kde jsi. Necekej, ze se chytne v nekde unvitr panelaku. U okna v panelaku bez problemu, ale kosuek dal uz ne.

Zdravi

Pavel

ULO (7)|20.7.2007 13:05
Ahoj, mam podobny problem. Nastavil jsem to podle tveho navodu, ale pise mi to, ze "chybi zarizeni GPS" a za chvili "Cekani na platny signal GPS". Co mam zkontrolovat? A je nutne mit zaply BT?

Mam MIO A701.

Diky.
ULO (7)|20.7.2007 17:45
Takze uz jsem to vyresil a tady je muj postup (rekl bych multiplatformni), ktery mozna muze nekomu pomoci:

- v systemu (WM5) nastaven hl. port pro GPS COM2 a Manage GPS automatically (chci to pro vice GPS SW)
- nainstalovan VisualGPS a v nem taktez nastaven port COM2 a rychlost 57600

Overeni funkcnosti GPS - po spusteni VisualGPS uz po chvilce byly videt satelity. Jinak odzkouseno tez na TomTom Navigatoru a funguje perfektne.
Tonislav (23)|20.8.2007 23:33
Hledám zde v diskuzi jak nastavit gps u OZIho na stejném modelu poradí mi někdo ?Mám v přístroji vše jak je uvedeno výše,ale ozi mi to nějak nebere ... v "nastavení portu" jsem dal "věty"-"Sirf" a to mě posunulo trochu dopředu protože mi to aspoň nehlásilo,že neni gps...ale aspoň že je gps zapnutá ..po chvilce(3-5 minut) mi to hlasí GPS disabled a nic...
ULO (7)|21.8.2007 11:55
Ja mam plne funkcni toto nastaveni:

v OZI - File >> Configuration >> NMEA (GPS) >> Baud=57600; port=COM2; sentence GPRMC.