Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaké PDA hlavně na čtení s wi-fi a klávesnicí

madmack (3)|28.6.2007 18:33
Prosim vsechny o radu s vyberem PDA.
Rad bych PDA hlavne pro cteni pdf. Protoze nemam zadnou zkusenost, chci se zeptat, jestli na PDA s rozlisenim 320x240 lze na sirku zobrazit cely radek textu. A jde to na 640x480? Nedokazu si predstavit, ze bych neco cetl tak, ze budu kazdy radek posunovat ...
Dale bych u toho zarizeni uvital Wifi a i plnohodnotnou klavesnici. Proste aby mi toto PDA doma nahradilo pocitac pro psani a prijem jednoduchych mailu a komunikaci pres ICQ. Vykon procesoru neni pro mne nijak podstatny. Jako slusne zarizeni se mi libil Qtek 9100, ale nevim nevim, co ten display. Nemam opravdu zadnou zkusenost, proto ani nevim, kde hledat.
Diky moc. M.
zivan (615)|28.6.2007 19:23
Zrovna pdf je format na cteni v PDA dost nevhodny. Cely radek na obrazovku dostat jde, ale text pri tom zmenseni uz neni citelny :-) Urcite ne na QVGA.
madmack (3)|28.6.2007 20:14
A ktery format je vhodny? Rad nacerpam informace :). A lze teda na QVGA rozumne cist? M.
zdenpok (207)|28.6.2007 23:21
Existuje třeba program Repligo, funguje jako tiskárna, takže to, co máš na počítačo, to ti přrtáhne do PDA a můžeš krásně číst, aniž bys musel posouvat řádky, velikost písma si nastavíš taky.
zivan (615)|29.6.2007 10:37
[QUOTE="madmack"]A ktery format je vhodny? Rad nacerpam informace :). A lze teda na QVGA rozumne cist? M.[/QUOTE]

Nejlepsi jsou formaty bez pevne delky radku (TXT, HTML, knihy v PDB...apod.).
Prohlizes si je sam preformatuje a neni problem se skrolovanim do strany.

Ukazka obrazovky pri cteni knihy - MicroBook Reader
madmack (3)|29.6.2007 14:53
Super, diky za odpoved! Takze i na QVGA displayi se da slusne a pohodlne cist, neni to zadny prusvih. Ted uz jen zjistit, jestli se Qtek 9100 jeste prodava :)