Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P525 WM5 AKU 3.5.2 based on official ROM 3.43 WWE

xentaur_ce4you (47)|28.6.2007 11:01
Ahojte,

rusaci sa zase pochlapili, a vydali do nasho asusu p525 romku wm5 s poslednym balickom aku 3.5.2. Mam flashnutu verziu lite, a zatial maximalna spokojnost,
subjektivne rychlejsia romka ako officialna, pridano kopu novych ficur, komunikacny manazer, nove ikonky, moznost zdielanie internetu, novy bluetooth pack, wifi manager, moznost konfigurovat lave a prave tlacidlo na displeji v dolnej liste, novsia verzia WMP10.

Link na stiahnutie

http://asusmobile.ru/board/viewtopic.php?t=4397
landslide (11)|29.6.2007 17:24
Dekuji za tip:). Ale mel bych pred instalaci dotaz. Pokud bych se chtel vratit k puvodni verzi rom, tak nevim jestli je nekde ke stazeni ceska verze. Bohuzel jsem ji neneasel. Dik
kocosh (0)|29.6.2007 20:24
Ja jen muzu potvrdit ze verze lite je vpohode a zda se fakt o neco rychlejsi nez puvodni ROM.
kultus (418)|30.6.2007 12:07
zajimalo by me jak je resene psani na klavesnici jestli se da jako default nastavit abc rezim nebo je opet nutne pri kazdem vyplnovani policek s textem prepinat mezi abc t9 atd...jinak jsem s touto origos ROM spokojenej jen to psani me trosicku seje
...jo a jeste me zajima kolik pameti je po HR k dispozici vic nebo min nez v originalni ROM....
dikyza odpovedi
xentaur_ce4you (47)|1.7.2007 16:08
1. Cesku ROM-ku nejde prehrat spat, nakolko sa neda nikde stiahnut, a zatial neexistuje ziadny nastroj ako vyzalohovat image pre flashovanie, vies sa vratit akurat k oficialnej anglickej 3.43

2. Volna pamat po flashnuti je priblizne: 33-34MB RAM, ulozne miesto nejakych 74MB.

3. Zdielanie internetu je super vec - pripojim sa cez bluetooth alebo kabel k notebooku a pouzivam pda ako sietovu kartu, v romke je wirelless manager - ktory vie vypinat wifi, bluetooth a telefonnu cast, resp. vypnut vsetko naraz.

4. Odskusal som vsetke protokoly bluetooth, synchronizaciu, vsetko funguje ako ma, wifi rozpoznava aj take siete ktore som predtym nedetekol a rychlejsie sa pripaja na pristupovy bod

5. Podla toho co som precital ja tato romka zatial testovacia, takze to znamena ze novsi build tejto romky moze byt rychlejsi, hoc ja citim zmenu v rychlosti uz teraz, a to mam uz poinstalovane vsetke programy ktore pouzivam, a zatial som nerobil ziadny reset kvoli mrznutiu.

6. Flashovanie tejto romky je na vlastne riziko.
kultus (418)|1.7.2007 19:14
a co to psani da se konecne nastavit abc rezim jako default???
landslide (11)|1.7.2007 21:05
A instalace je podobna jako je tomu u oficialni ROM? Tedy ze si instalacni soubor telefon najde sam.... Dik
xentaur_ce4you (47)|1.7.2007 21:22
1. nie nejde zatial nastavit typ pisania ABC ako default
2. instalacia romky je jednoducha, staci stiahnut ten archiv co som dal link v prvom prispevku, bud lite alebo normal, normal obsahuje par programov naviac, lite je cista romka, bez nejakych dalsich pridavkov, po rozbaleni su ta 2 subory: asusunlock.exe a galaxy.nb0.

Obe subory treba nahrat na prazdnu minisd kartu naformatovanu suborovym systemom FAT16 do hlavneho adresara. Potom spustit asusunlock.exe a pockat kym odblokuje moznost flashovat aj iny jazyk ako cesky, ktory je momentalne v pda. Potom stlacit a drzat tlacidlo na spustenie kamery a urobit reset tlacidlom na boku pda. Na obrazovke by sa malo spustit kopirovanie romky s karty do pda, verifikacia a nasledny upgrade. Po flashnuti staci stlacit power+reset a uz nabehne system s novou romkou. Dufam ze tento postup je dostatocne jasny. :)
kultus (418)|2.7.2007 08:06
diky za info kdyz ale neupravili to psani je to pro me zbytecny risk alespon do te doby nez se bude dat vratit na puvodni rom coz asi nebude nikdy kdyz neni nikde ke stazeni...
landslide (11)|3.7.2007 21:55
Ještě bych měl poslední dotaz, než se do toho dám... Předpokládám, že tuto ROM lze přehrát některou ze stránek Asus. Přijdu o záruku, když nahraji do PPC některou z těchto anglických "oficiálních" ROM od Asuse? Je to dost blbej dotaz, ale přeci jenom P525 nebyla nejlevnější a nechtěl bych nějakou opravu hradit sám...
kultus (418)|4.7.2007 06:48
no to je dobrej dotaz a hlavne zajimavej dotaz na podporu nebo zarucni servis asusu nevim jak to je s flashovanim na PPC ale na smartu to bylo dost drsny ruzny ROM meli treba jiny bootloader ktery treba nedovolil navraceni puvodni ROM a bylo zapotrebi pouzit ruzne programky a opravdu to bylo na vlastni riziko...nekolik lidi vi :D
Lobo_ce4you (514)|4.7.2007 07:38
Podle mě ti nemůžou nic říct, když tam budeš mít nejnovější anglickou verzi z webu Asus. Nikde tam neříkají, že by si ji mohli flashnout jen ti, kteří mají koupenou P525 s anglickou rom. Takže bych se toho vůbec nebál.
landslide (11)|4.7.2007 13:06
A je to tedy vubec mozne preflasovat na tu oficialni ROM? Tohle je spis otazka na ty, co uz ruskou ROM maji... A poradi si telefon s ceskymi znaky, treba v SMS, wordu nebo v e-mailu? Dik
landslide (11)|4.7.2007 13:11
A je tedy vubec mozne preflasovat zpet na oficialni ROM? Tohle je spis otazka na ty, co uz ruskou ROM maji... A poradi si telefon s ceskymi znaky, treba v SMS, wordu nebo v e-mailu? Dik
Lobo_ce4you (514)|4.7.2007 13:15
Já flashoval Sorgovu rom a pak zkoušel anglickou a šel zpět na Sorgovu a žádný problém v tom nebyl. Myslím, že styl flashování u Asusu (přes MiniSD kartu) umožňuje naflashovat libovolnou rom. Ale to si jen myslím. Snad ti dá jistotu někdo, kdo zkoušel z této nové rom přejít na poslední oficiální.
xentaur_ce4you (47)|4.7.2007 14:52
takze, ja som reklamoval svojho asus p525, kvoli tomu ze mi na klavesnici nefugovala klavesa "3", pda som kupoval s ceskou romkou 3.35csy a som potom flashol na 3.43WWE, a v pohode presla reklamacia, a naspat som ho dostal s ceskou romkou :), takze pri reklamacii staci mat v PDA niektoru s officialnych romiek v pda, bud cesku alebo anglicku, ktore ide stiahnut zo stranky asusu.
landslide (11)|4.7.2007 15:02
A české znaky budu správně s touto ruskou ROM zbrazeny? Nerad bych ve Wordu či v SMS narazil na znaky, které ty správné nepřipomínají ani zdaleka... dik za odpověď
landslide (11)|5.7.2007 20:26
Asi do toho půjdu... mohl bych ale poprosit o zaslání odpovědi na mou předchozí otázku:) děkuji mnohokrát
xentaur_ce4you (47)|6.7.2007 08:33
tato rom je sice z ruskej stranke, ale je komplet v anglictine. Zobrazovanie znakov je ok, nastavis si v lokalnych nastaveniach bud cesku alebo slovensku republiku, a bude ti znaky zobrazovat normalne.
PetrSybol (157)|4.9.2007 11:42
Mohl bych někoho poprosit o upload lite verze této ROM. Z těch ruských stránek mi to nejde stáhnout. Na jednom zdroji soubor neexistuje a na uvedeným upload serveru to píše něco rusky a nikde se neobjeví odpočet ani download.

Díky moc.
Lobo_ce4you (514)|4.9.2007 18:54
Už ti ji tahám z těch ruských stránek. Je to tento odkaz, možná ti bude fungovat taky:
[CODE]http://stg381.ifolder.ru/download/?2545996&U%2B9bGXWyTp%2FaH%2Fnn5r%2BK9g%3D%3D[/CODE]

Tady je rom na rapidshare:
[CODE]http://rapidshare.com/files/53400206/p525_aku_352_wwe_clean.7z[/CODE]

Jinak jak ti to nešlo stáhnout ze stránek iFolder.ru, tak se tam musí kliknout na ten odkaz pod názvem souboru, to tě hodí na stránku, kde jsou odkazy na sponzory jejich webu, jednoho si vybereš, klikneš na něho, přesměruje tě to na stránky sponzora a po 30 vteřinách se ti objeví nahoře na stránce odkaz na který když klikneš, tak tě to přesměruje zpět na stránky iFolder a tam už bude i odkaz. Vždy jsem si stránku přeložil Googlem z ruštiny do angličtiny, jinak bych na to taky nepřišel ;)