Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: NCP Entry CE ( propojení 2ntb přes wi-fi a ppc)

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Ahoj
    díky skvělému serveru jsem se dozvěděl, že existuje aplikace NCP Entry CE, jen by měla dokázat pomocí ppc vytvořit wi-fi síť... :sarcastic:

Jedná se mi o toto:
    mám 2ntb (nejsou spolu moc často, takže se mi nechce investovat do routeru ) a chtěl bych ten druhý připojit na internet. Myslím, že by to mělo jít takto.... 1.ntb je připojen (kabelem) k inetrnetu k němu je připojeno PPC (přes USB) a pomocí programu NCP Entry CE by mělo být možné vytvořit malou wi-fi síť... Pokud jsem to dobře pochopil...

Pls neví někdo, jak by tohoto šlo dokázat - nějaký přesný postup
    :sarcastic: :? Děkuji moc za každou odpověď
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

NCP Entry CE nedokaze vytvorit wifi sit. To je pouze VPN klient. Sit si musis vytvorit sam.

Ve svem popisu jsi nenapsal, kam bys pripojil 2. notebook

Jabych to resil asi tak, ze bych notebook pripojeny k internetu dal jako AP, 2. notebook by se k nemu pripojil jako klient a PDA taktez jako klient. Na 1. notebooku zapnes nat nebo pokud mas vic ip, tak staci forwarding a hotovo

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

děkuji za reakci

ten 2. ntb bych připojil na tu fiktivní wi-fi síť, co by vytvořilo PPC :? Ale jak říkáš, tak to není možné...

Jinak ten tvůj návod se mi velmi zamlouvá i když pro mě nezní jednoduše pokud to dobře chápu, tak 1. ntb by se připojil k netu kabelem a současně by vytvořil wi-fi síť, na kterou by se poté připojil 2.nbt a ppc :sarcastic: ??

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

No ale teoreticky by neco takoveho bylo mozne, ne?

Pro notebooky (mam Asus) existuje SoftAP (notebook pak softwarove emuluje WiFi Access Point).

Teoreticky by to tedy melo zvladnout i PDA (vykonove je na tom HTC Universal lepe, nez treba muj router Asus WL500gx - vykonnejsi CPU, vice pameti, ...).

PDA by pak mohlo slouzit jako router/nat/firewall. WAN pripojeni do vnejsiho internetu by mohlo byt GPRS ci 3G a tuto konektivitu by pomoci WiFi to PDA poskytovalo dalsim zarizenim (notebookum) na takto vytvorene vnitrni siti. PDA by mohlo delat i DHCP, atd...

Jen by to holt nekdo musel naprogramovat... Asi nejjednodussi cesta by byla do PDA nainstalovat OpenWRT ;-)

Podobná témata

1. iPAQ 214 a propojení přes BT
    Od Trapper John v sekci iPAQ 2xx
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-05-2009, 22:05
  2. A636N a propojení přes USB do PC
    Od zsvoba v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 31-10-2006, 20:30
  3. Propojení PDA - mobil přes WiFi
    Od damasig_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers