Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NCP Entry CE ( propojení 2ntb přes wi-fi a ppc)

gulii (140)|27.6.2007 12:29
Ahoj
dozvěděl jsem se, že existuje aplikace NCP Entry CE, jen by měla dokázat pomocí ppc vytvořit wi-fi síť... :sarcastic:

Jedná se mi o toto:
mám 2ntb (nejsou spolu moc často, takže se mi nechce investovat do routeru :D ) a chtěl bych ten druhý připojit na internet. Myslím, že by to mělo jít takto.... 1.ntb je připojen (kabelem) k inetrnetu k němu je připojeno PPC (přes USB) a pomocí programu NCP Entry CE by mělo být možné vytvořit malou wi-fi síť... Pokud jsem to dobře pochopil...

Pls neví někdo, jak by tohoto šlo dokázat - nějaký přesný postup
:sarcastic: :? Děkuji moc za každou odpověď :)
mistm (477)|28.6.2007 10:18
NCP Entry CE nedokaze vytvorit wifi sit. To je pouze VPN klient. Sit si musis vytvorit sam.

Ve svem popisu jsi nenapsal, kam bys pripojil 2. notebook :)

Jabych to resil asi tak, ze bych notebook pripojeny k internetu dal jako AP, 2. notebook by se k nemu pripojil jako klient a PDA taktez jako klient. Na 1. notebooku zapnes nat nebo pokud mas vic ip, tak staci forwarding a hotovo :)
gulii (140)|28.6.2007 10:33
děkuji za reakci :)

ten 2. ntb bych připojil na tu fiktivní wi-fi síť, co by vytvořilo PPC :? Ale jak říkáš, tak to není možné...

Jinak ten tvůj návod se mi velmi zamlouvá i když pro mě nezní jednoduše :) pokud to dobře chápu, tak 1. ntb by se připojil k netu kabelem a současně by vytvořil wi-fi síť, na kterou by se poté připojil 2.nbt a ppc :sarcastic: ??
JanAltman (162)|2.8.2007 00:21
No ale teoreticky by neco takoveho bylo mozne, ne?

Pro notebooky (mam Asus) existuje SoftAP (notebook pak softwarove emuluje WiFi Access Point).

Teoreticky by to tedy melo zvladnout i PDA (vykonove je na tom HTC Universal lepe, nez treba muj router Asus WL500gx - vykonnejsi CPU, vice pameti, ...).

PDA by pak mohlo slouzit jako router/nat/firewall. WAN pripojeni do vnejsiho internetu by mohlo byt GPRS ci 3G a tuto konektivitu by pomoci WiFi to PDA poskytovalo dalsim zarizenim (notebookum) na takto vytvorene vnitrni siti. PDA by mohlo delat i DHCP, atd...

Jen by to holt nekdo musel naprogramovat... Asi nejjednodussi cesta by byla do PDA nainstalovat OpenWRT ;-)