Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TOUCH, MDA TOUCH, rady, tipy, zkušenosti, problémy

Nosac (86)|26.6.2007 18:16
Tak a je tu, já jsem osobně zatím nadšený zejména velikostí, designem a rychlými odezvami... co vy ?
Surgical (2364)|26.6.2007 18:21
HTC Touch je určitě krokem vpřed jako základní výbava nového strojku, přeci jen holá Windows Mobile jsou opravdu holá. Takže jako plugina zadarmo, proč ne.

Jenže uživatelé softů, ze kterých Touch čerpal inspiraci, ať už provenience SPB, SBSH a dalších Ti oprávněně namítnou, že vzorové softy (pravda, za peníze) umějí daleko více a stěží se jich budou zbavovat.

On jaksi Touch dělá spoustu věcí, ale žádnou pořádně. Tak snad neustrne a příští verze....možná.
profator (49)|26.6.2007 22:27
Surgical: Člověče chlape tady si někdo koupí novou hračku založí vlákno a ty mu to hned pomluvíš - trocha tolerance by neuškodila. Měl jsem ho dneska v ruce a zařízení je to sympatický, najde si určitě hodně příznivců. :yes:
99rk_ce4you (164)|27.6.2007 06:56
Chlape HTC Touch je soft (plugin do windows mobile) ne novy typ MDA
Edit sorry je to MDAhttp://palmare.idnes.cz/foto.asp?r=chytre-telefony&c=A070612_192834_chytre-telefony_ada
00221283_capture001_WU3.jpg 00221283_capture002_u4cs.jpg 00221283_capture003_Vnrv.jpg 00221283_capture111_W1I.jpg
Nosac (86)|27.6.2007 09:53
Ano je to soft, ale pro mne funkcni s tim, ze je podporem konstrukci a jinou dotykovou vrstvou, a verte da se ovladat rukou(prsty) lepe nez stylusem. Dale povysuju za kladne velikost celeho zarizeni
cech_ce4you (47)|4.7.2007 05:49
Rozměry mě velice lákají, trochu mě mrzí foťák, protože váhám mezi P1i a právě Touchem .Nebýt toho foťáku tak jasně vede Touch a WM 6. Avízované ceny jsou v podstatě stejné,ale nevím, jestli se Sony Ericssonu dá věřit po tom průšvihu s P990. Těžké rozhodování za docela dost peněz, každá zkušenost pomůže.
Provozujete Touch s ještě jednou ochranou folií? Dá se na ten displej dát a pokud ano, neovlivňuje citlivost displeje?
Nosac (86)|4.7.2007 07:32
Ano folie je v baleni, kterou jse aplikoval, lepsi se jeste neprodava, nicmene vse funguje jak ma a rozdil mezi funkcnosti jsem nepoznal. jeste jeden poznatek, da se psat I na sw klavesnici prsty,samozrejme nic moc ale pklepu je o dost mene nez jsem mel treba na S200 kde to neslo vlastne vubec...
pouzivam chytre telefony velmi dlouho, mel jsem jak celou radu Se tak dost nokii s60 s80 tak radu htc tak hp, zatim je toto nejlepsi co jsem mel.
hajekm (308)|4.7.2007 08:06
A to tu nezminujete vybornou funkci touchFlo. Staci napr. v IE do stranky stoucnout briskem prstu (vetsi plochou nez bodem) a stranka se rozjede, zacne scrolovat a postupne zpomaluje. Dalsim tapnutim se da zastavit. Chce to trochu cviku ale je to skvele pouzitelne.
Milan
cech_ce4you (47)|4.7.2007 09:27
Moc díky za odpovědi, snad se tady trochu rozjede diskuze. Na žádnou zásadní zradu jste tedy zatím nenarazili? Jak je to s viditelností displeje na slunci? Vzhledem k počtu dïoptrií je pro mě kontrast displeje jednou z podmínek koupě. S200 je pro mě kontrastem naprosto vyhovující, je na tom Touch stejně?

cech_ce4you (47)|5.7.2007 18:47
Majitele S200 možná bude zajímat
http://www.youtube.com/watch?v=DF52pHk37D4
pajuss (6)|23.7.2007 13:08
Mám lamerskou otázku. Plánuju koupi svého prvního MDA a toto zařízení se mi dost líbí. Tak teď k otázce. Jde s tím telefonovat normálně u ucha jako s klasickým telefonem nebo pouze přes nějakou handsfree nebo bluetooth sluchátko. Prosím nekamenujte mne za hloupej dotaz.:)
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 13:33
Jde to jako s kazdym beznym telefonem u ucha.
pajuss (6)|27.7.2007 14:59
Jaké máte zkušenosti s citlivostí wi-fi?
burticek (211)|31.7.2007 11:42
Takze od vcerejska si s nim hraju. Designove se jim imho docela poved. Padne pekne do ruky a je malinkej a lehkej. Bohuzel s tou velikosti zmizely skoro vsechny tlacitka :no: Jediny programovatelny tlacitko zustalo tlacitko fotaku.

Jinak ten TouchFlo je docela hezka vec, akorat k dokonalosti to ma hooodne daleko. Kdyby tam byl aspon jeden cudlik, ktery by se dal namapovat na OK, tak by to dost usnadnilo praci. Takhle aby se clovek furt snazil trefit ten malej krizek :? Stejne mi prijde, ze se clovek bez stylusu neobejde. Sice je displej hodne citlivej a co muzu porovnat s Variem, tak mnohem presnejsi na doteky prstem, ale furt to neni ono (zvlast pro vetsi prsty).

Co se tyce rychlosti a pameti - prijde mi, ze je to prebaleny Vario. IMHO je to dva roky starej pristroj s lepsim displejem :?
Emir_ce4you (21)|2.8.2007 22:39
Zkousel jste na nem nekdo volat pres Skype? Funguje to,kdzy ma pomalej procesor?
Taky uvazuju o koupi a Skype je pro me nutnost... Diky ;)
herbik (3)|3.8.2007 17:41
Nevite nekdo zda ma Touch stejny konektor pro nabijecku do auta jako MDA Compact III? Uvazuju ze bych vzal od T-Mobilu balik (urceny pro Compact) TomTom Navigator 6 s mapama, nabijeckou a drzakem do auta za bonus body.
herbik (3)|3.8.2007 17:42
A nezkousel jste nahodou nekdo Touch s GPS modulem Nokia LD-3W?
Martin Pospíšil (266)|8.8.2007 22:17
ahoj lze nějak vypnout Tu todey obrazovku s velkýma ikonama a dát tam klasickou today z WM6 ?
hajekm (308)|8.8.2007 22:23
Ahoj,
testnul jsem Touch s GPS Nokia a celkem to jede. Jen se jako u jinych MDA musi nekdy po spusteni navigace vypnout a zapnout aby se spravne rozjela BT komunikace.

Ty velke ikony na Home screenu je klasicky plugin, takze to jde normalne vypnout v nastaveni today obrazovky.
Milan
mapmap1 (6)|10.8.2007 20:40
Můžu se zeptat jak jsi přesně postupoval při párování s Nokia GPS? A jaký navigační software používáš? Já jsem GPS s HTC akorát spároval (nebo zpároval? :-) ale to je tak všechno. Předtím jsem měl N80 a při komunikaci GPS blikalo střídavě modře a zeleně, teď blíká jen zeleně a z toho usuzuji, že je někde probém. A TomTom 6 modul vůbec nenajde.
hajekm (308)|10.8.2007 21:21
Ahoj,
jak už jsem psal, Nokia tady malinko nedodrzela BT standard a bohuzel se to projevuje hlavne pri komunikaci s PDA od HTC. Navic se tak nechovaji uplne vsechny kusy GPS, takze nekomu to beha naprosto normalne.
Prvni typ problemu muze nastat pri parovani. Na MDA je potreba vyhledat GPS. Pak se stiskne next a mela by se otevrit obrazovka s moznosti zaskrtnout seriovy port. Pokud to tak neni, GPS se vypne a zapne a na MDA se da refresh. Pak uz by se tam mel seriovy port objevit. Ten se zaskrtne, dokonci se instalace , prida se odchozi port na volny com port. Tam doporucuji nezaskrtavat sifrovanou komunikaci. Tim je to pripravene k fungovani.
V TomTomovi v nastaveni GPS se zvoli ostatni BT a mel by se tam ten port objevit. Na nekterych strojich se da naopak najit v posledni sekci ostatni GPS, kde se jeste zada rychlost portu na 9600. Pokud se port neobjevi, zase doporucuju kratce GPS vypnout a zapnout a skusit to znovu. Nekdy pomuze pri prvnim pripojeni nejprve rozjet nejaky jiny free GPS program jako APPLSIRF, Visualgps apod. na nastavenem com portu a pak teprve paralelne s tim pustit TomToma. Pak se port vetsinou ukaze.
Pri vlastnim provozu se taky obcas stane, ze to na zacatku nahlasi chybu portu nebo neexistujici port, pak vzdy staci opet GPS vypnout a zapnout a pak uz to frci jak ma.
Doufam, ze jsem to napsal srozumitelne a ze ti to pomuze.

Milan
mapmap1 (6)|12.8.2007 16:23
Už se mi to konečnš podařilo zprovoznit. Takže pro ty, kdo s tím mají problém: Nastavení - systém - external GPS: software COM4, Hardware: nic nevyplněno, přístup: automaticky. V nastavení bluetooth zaškrtnutý seriový port, odchozí port nastavený na COM6, zabezpečené připojení nezaškrtnuto. V nastavení TomToma - stav GPS - konfigurovat - jiný přijímač GPS - nastavit port na COM6 (podle odchozího portu v nastavení samotného bluetooth). Pokud to napoprvé nepůjde, je dobré ještě zkusit resetovat nastavení TomToma do defaultu a nastavit to znovu, to byl můj případ, a pak už vše šlapalo jak hodinky. Díky patří uživateli Hajekm :-)
kenika (50)|12.8.2007 18:11
Chtěl jsem se zeptat uživatelů HTC Touch, jaké jsou tam možnosti zadávání znaků, jestli jen klávesnice či i jiné formy (rozpoznávání písma, mobilní klávesnice s T9. Nabo jaký systém používáte na psaní a co se Vám nejvíce osvědčilo.

Díky.

P.S.: Doporučili byste tento stroj? Jaké jsou dle Vás nevýhody zařízení (displej na sluníčku, zvuk poslechu hudby, atd....)
mapmap1 (6)|12.8.2007 22:39
Ahoj, Touch umožňuje při psaní používat pouze virtuální qwerty klávesnici (prostě klasika jako na ostatních PDA), rozpoznávání písma zde není umožněno. Jediné, kde se dá psát a kreslit jak je libo jsou poznámky. Touch nemá T9 ale můžeš použít funkci dokončování textu, tzn. že napíšeš počáteční písmena a nabídne se ti několik možných slov. Jelikož už jsem předtím PDA měl tak jsem si na zadávání textu pomocí stylusu a virtuální klávesnice zvyknul během chvilky. MDA Touch můžu s klidem doporučit, je malý, lehký, hezký, elegantní, Má všechny důležité funkce včetně WiFi, BT, EDGE, a ještě si s tím zatelefonuješ :-). Jediná nevýhoda je slabší harware, rychlost není zrovna to, čím se může Touch chlubit ale dá se to zvládnout. Musíš jen vždycky všechny aplikace povypínat. Kdo měl někdy Nokii N80, ví o čem mluvím.
Emir_ce4you (21)|13.8.2007 00:11
A co lokalizace od Sunnysoftu?Je to pouzitelne,nebo mam radeji pockat na original od Htc?Po zkusenostech s Etenem nemam moc k Sunnysoftu duveru.
Predem diky.
Čtvrtek (7)|13.8.2007 16:31
lokalizace je az na nekolik velmi drobnych chyb v pohode
kenika (50)|18.8.2007 19:32
Zdravím, máte někdo nainstalovanou mobilní klávesnici s českou T9 na HTC Touch? Pokud ano, mohli byste mi prozradit, kde bych to mohl sehnat? Děkuji
buko2760 (52)|19.8.2007 08:24
Koupil jsem si Touche před pěti dny a jsem maximálně spokojený. Vzhledem k tomu, že jsem měl předtím Compacta tak si teď musím zvykat na to, že je o něco pomalejší. Ale dá se to přežít. Design je nádherný a rozměry jsou ještě lepší než u Compacta. Docela mě i překvapilo příslušenství k němu dodávané.

Měl bych jeden dotaz ohledně paměti - mám spuštěné jen dva plug-iny jinak nic a zbývá mi jen 14 mb RAM použito je celých 34 mb. Mají to tak všichni, z Compacta jsem byl zvyklý na 25 a to jsem měl o hodně více programů. Navíc se tam pamět dala rozdělovat: programy a uložiště. S tak málo RAM budu mít u nějakých programů problém. Mám třeba zrušit customizaci?

Jinak je to skvělé zařízení a můžu zatím jen doporučit. :D
Čtvrtek (7)|19.8.2007 12:46
Měl bych jeden dotaz ohledně paměti - mám spuštěné jen dva plug-iny jinak nic a zbývá mi jen 14 mb RAM použito je celých 34 mb. Mají to tak všichni, z Compacta jsem byl zvyklý na 25 a to jsem měl o hodně více programů. Navíc se tam pamět dala rozdělovat: programy a uložiště. S tak málo RAM budu mít u nějakých programů problém. Mám třeba zrušit customizaci?


celkem bezna zalezitost, problem budes mit urco s navigaci ja s tim taky bojuju:)
customizace na to podle me mit vliv nebude

Jinak je to skvělé zařízení a můžu zatím jen doporučit. :D
JanHavlicek (635)|19.8.2007 16:02
customizaci bych rozhodne zrusil, muze na to mit velky vliv. Jak je u T-Mobile resena cestina ? take primo v rom jako treba u varia ? pokud je pouze v extrom, vyhodil bych ji take, bude zarizeni dost zpomalovat
burticek (211)|19.8.2007 16:49
Mam tu ted fungl MDA Touch a cestina je resena jako u Varia tzn. WM06 rovnou v cestine.

Jinak pri zruseni customizace hned po startu ukazuje pamet:

Uloziste:
Celkem 31.44 MB
Pouzita 7.73 MB
Volna 23.70 MB
Program:
Celkem 47.90 MB
Pouzita 26.94 MB
Volna 20.96 MB

Pokud necham dokonci customizaci od TM, tak pamet ukazuje:

Uloziste:
Celkem 31.44 MB
Pouzita 9.07 MB
Volna 22.37 MB
Program:
Celkem 47.90 MB
Pouzita 27.71 MB
Volna 20.19 MB

Btw. Nejak jsem nepochopil, proc je u toho mdacka jen moznost sw klavesnice + Symbol Pad :?: Proc tam misto toho Symbol Padu nedali Phone Pad?
kenika (50)|19.8.2007 18:02
Doma mám v PC Phone Pad (fungoval mi na Mda Compact 3), večer jsi du Mda Touch koupit, pokud to bude fungovat, tak sem hodím link.
burticek (211)|19.8.2007 18:30
On funguje normalne, ja se jen divim, proc ho tam nedaj rovnou, kdyz tak preferujou ovladani prstem :sarcastic:
magi_ce4you (2)|21.8.2007 13:58
[QUOTE="kenika"]Doma mám v PC Phone Pad (fungoval mi na Mda Compact 3), večer jsi du Mda Touch koupit, pokud to bude fungovat, tak sem hodím link. [/QUOTE]

Tak co, jak jsi spokojený s touchem ? a co rychlost/pomalost práce v porovnání s M600i ?
buko2760 (52)|21.8.2007 18:27
Měl bych jeden dotaz: na starém MDA Compact jsem používal u T-Mobilu zvýhodnění Surf+ a Web and Walk Light, ale na novém MDA Touch mi ten prohlížeč nejede. Nemá někdo nějakou funkční verzi?

Jinak ted pěkně bojuji s pamětí, nedokážu si ani najít spojení v IDOSu, otevře se mi jen program a když zadám parametry tak uprostřed vyhledávání mi to hodí chybu, že mám málo paměti. Navigaci jsem už raději nezkoušel. Nemá někdo návod jak uvolnit aspoň několik mega RAM?
kait (7)|21.8.2007 20:11
Zdravim, mohl by nekdo prosim popsat zkusenosti s vydrzi Touche? Hlavne v kombinaci zapnute GSM, vypnuty BT a WIFI. Diky..
szoustal_ce4you (174)|21.8.2007 20:54
[QUOTE="buko2760"]Měl bych jeden dotaz: na starém MDA Compact jsem používal u T-Mobilu zvýhodnění Surf+ a Web and Walk Light, ale na novém MDA Touch mi ten prohlížeč nejede. Nemá někdo nějakou funkční verzi?

Jinak ted pěkně bojuji s pamětí, nedokážu si ani najít spojení v IDOSu, otevře se mi jen program a když zadám parametry tak uprostřed vyhledávání mi to hodí chybu, že mám málo paměti. Navigaci jsem už raději nezkoušel. Nemá někdo návod jak uvolnit aspoň několik mega RAM?[/QUOTE]

Já tam hodil Rom z Xda-developers HTC Touch Rom with 55mbBigStorage&4mbPagepool (WWE/GER/ITA) a nemám sebemenší problém. Používám jak Idos, tak navigaci. Mám to taktnuté na 298MHz.
buko2760 (52)|21.8.2007 21:19
[QUOTE="szoustal"][QUOTE="buko2760"]Měl bych jeden dotaz: na starém MDA Compact jsem používal u T-Mobilu zvýhodnění Surf+ a Web and Walk Light, ale na novém MDA Touch mi ten prohlížeč nejede. Nemá někdo nějakou funkční verzi?

Jinak ted pěkně bojuji s pamětí, nedokážu si ani najít spojení v IDOSu, otevře se mi jen program a když zadám parametry tak uprostřed vyhledávání mi to hodí chybu, že mám málo paměti. Navigaci jsem už raději nezkoušel. Nemá někdo návod jak uvolnit aspoň několik mega RAM?[/QUOTE]

Já tam hodil Rom z Xda-developers HTC Touch Rom with 55mbBigStorage&4mbPagepool (WWE/GER/ITA) a nemám sebemenší problém. Používám jak Idos, tak navigaci. Mám to taktnuté na 298MHz.[/QUOTE]

S tímhle nemám vůbec žádnou zkušenost, ještě jsem to nikdy nezkoušel. Nepříjdu takhle o záruku - mohl bych třeba poprosit o nějaký návod. Třeba přes SZ. Díky moc
FraZi (1)|22.8.2007 08:55
Ahoj,
při ztrátě signálu se mi pokaždé spustí průvodce nastavenim přípojeni (GPRS/EDGE). Jelikož T-Mobile CZ není v databázi, stejně tento průvodce nic neudělá jen otravuje.
Nemáte prosím někdo nápad, jak tuto "službu" u HTC Touch vypnout?
Předem díky za pomoc,
FraZI
tomas.ru (3)|22.8.2007 10:54
ahoj, jsem tady novacek. chci se zeptat, jak se provede zruseni customizace a co se tim zmeni. nikde to nemohu najit. diky


burticek (211)|22.8.2007 18:03
[QUOTE="buko2760"]...na starém MDA Compact jsem používal u T-Mobilu zvýhodnění Surf+ a Web and Walk Light, ale na novém MDA Touch mi ten prohlížeč nejede...[/QUOTE]
Stahni si Operu mini 3 nebo 4 beta a zapomen na wnw light. Ten byl stejne primarne delan pro "hloupe" telefony a navic je to v podstate Opera mini 1. S uctovanim je to stejny.
[QUOTE="buko2760"]Jinak ted pěkně bojuji s pamětí, nedokážu si ani najít spojení v IDOSu, otevře se mi jen program a když zadám parametry tak uprostřed vyhledávání mi to hodí chybu, že mám málo paměti...[/QUOTE]
Zkus tam nastavit min prestupu. Dost to pomaha.
[QUOTE="tomas.ru"]...jak se provede zruseni customizace a co se tim zmeni...[/QUOTE]
Po prvnim spusteni nebo po HR Ti vyskoci hlaska, ze se do trech vterin spusti customizace. Staci dat soft reset a customizace je zrusena. Customizaci se instaluji ruzne ficurky operatoru, i kdyz zrovna u MDA Touch jsem moc rozdilu nenasel. Je to videt i na pameti viz. vyse. U starsich MDAcek to bylo vyraznejsi.
tomas.ru (3)|23.8.2007 14:36
jak můžu přiřadit mp3 na sms a budík, nikde to nemohu najít. díky
Deawo_ce4you (36)|23.8.2007 22:39
Mám dva dotazy

Jak zrušit customizaci po formátu? at klikám kam klikám tak pokračuje :?

A jde na Operu 4 mini (beta) provozovat při připojení na wifi, případně ja ?
kenika (50)|24.8.2007 17:33
Nevím, jak teď, ale rád bych všechny upozornil, že ještě nedávno T-mobile Operu 4 nepodporoval, protože funguje přes něco jiného. Nevím však, jestli to už přizpůsobili i pro 4ku nebo ne... abyste potom neměli hodně prodatlováno.....
Cernobyl_ce4you (1)|26.8.2007 23:26
Cau, jsem novym majitelem MDA Touch a chtel jsem se zeptat...

1) Kdyz do zarizeni naflashuju novou rom, prijdu tim o zaruku? Da se nejak zazalohovat ta puvodni?

2) Je nejak mozno mit na notasovi zaplou wifinu, pripojit Touch pres wifi a mit sdileny internet?

3) Jake programy byste si dali do touche? Mate nake oblibene / uzitecne?

Diky za pomoc
JanHavlicek (635)|27.8.2007 13:04
1) Jo, přijdeš o záruku. Původní ROM asi zatím k dispozici není, snad to vyextrahovat nějakým způsobem

2) Jde, vytvoříš AD-HOC síť a net nasdílíš pro tu síť
x-father (15)|30.8.2007 12:19
Lidi jak jste na tom s lokalizaci? Mate na tom ceske WM6, nebo vsichni pouzivate Anglickou verzi?
Deawo_ce4you (36)|30.8.2007 21:21
Já mám české..myslím, že polovina lidí má MDA Touch a tam je čeština přímo v systému :)
kenika (50)|31.8.2007 09:04
Je to tak, je to v systému, to by se musel asi flashnout, ale já ztrátu záruky riskovat nehodlám, navíc Touch funguje zatím "ťuk, ťuk, ťuk) skvěle bez jediné chybičky.

Osobně to vidím na tomto threadu, když nastoupil Artemis alá MDA 3, tak během měsíce, už bylo více něž 15 stránek, protože se tam objevila chyba se čtením paměťových karet (u mě to byl důvod k nekoupení toho stroje), kdy se stávalo, že ze souborů byl rozsypaný čaj. Touch jede asi všem bez velkých problémů, jinak by tu toho bylo plno..... skvělé....
JJDD (65)|31.8.2007 19:43
Mam Touch (ne MDA) a je s cestinou...a super....