Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nedostatok miesta na SD karte, ktora nie je plna

gejmerqo (23)|26.6.2007 17:08
ahojte priatelia,

snažil som sa hľadať, ale predsa len sa nakoniec musím uchýliť k tejto alternatíve, lebo neviem ďalej. cca 2 roky vlastním hp hx4700 aj s 1GB SD Apacer kartou.

Nikdy karta nebola v žiadnej čítačke, nikdy som ju neformátoval.. no a až doteraz som nikdy nepotreboval viac ako 500MB miesta na tej karte.

keď sa ale posledný týždeň snažím nakopírovať viac mp3jok na kartu, narážam na stále ten istý problém - nedostatok miesta na disku. skontrolujem veľkosť všetkých priečinkov, je to dokopy cca 509MB, voľných by teda malo byť ešte raz toľko, ale neprelezie už ani 1MB. teda, správa sa to, ako keby mala karta iba 512mb, alebo neviem, ako si to vysvetliť.

ak chcem kopírovať ďalej, vypíše len hlášku: "There is not enough space on the disk."

viete povedať, čo s tým? treba si zohnať čítačku a nejako kartu naformátovať, aj keď som s ňou doteraz nič nerobil? že by bola naformátovaná na 512MB už od výroby?

nie som moc technický typ, takže na mňa pls pomalšie :)
dakujem za akúkoľvek pomoc
Reddy (166)|26.6.2007 19:47
Zkus např. Pocket Mechanic (placený, ale je i zkušební verze), ten umí provést defragmentaci karty, opravu chybných sektorů, i formátování.
gejmerqo (23)|27.6.2007 13:39
tak som si stiahol pocket mechanic a som z toho ešte väčší blázon
size karty, resp. "Total file system size" vypisuje, ze je 973.12MB a ze je pouzita na 100% a teda free file system size je 0.0%

ked idem ale do File Statistics, tak mi vypisuje, ze "Total datasize" je 485 MB a Total storage space sued 491MB. cize logicky mi vychadza, ze raz tolko by este malo byt volne.

dalsie udaje, ktore vypisuje program, su ze je to FAT16, bytes per sector 512, sectors per track: 1, sectors per cluster 32 a cluster size 16384. to uz je ale mimo mojho chapania, vravel som, ze nie som technicky typ :)

viete poradit, co s tym treba spravit? da sa nejako ziskat ten strateny priestor bez formatovania? alebo to treba naformatovat? v jednom formate (https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=22623) sa pise o formatovani fat16, 64k.

druhy zase pise ze fat32, 64k a 128 sectors.

ja jedine, co chcem, je, aby sa mi tam ten giga zmestil, nie pol giga. viete poradit, co teda spravit?
diik za pomoc
Reddy (166)|27.6.2007 17:23
Já bych zkusil postupně všechno, a když nic nepomůže, tak nakonec formát.
gejmerqo (23)|28.6.2007 10:10
"postupne všetko" - tým myslíš defragmentáciu, formátovanie .. a niečo medzi týmito dvoma vecami? :)
zivan (615)|28.6.2007 10:45
Urcite si nejdrive zalohuj dulezita data a pokud sezenes ctecku k PC, tak ji zkus pouzit a ve vlastnostech disku zvol kontrolu disku.

Nevyndavas tu kartu z PDA za behu?
Reddy (166)|28.6.2007 14:51
Samozřejmě formát by byl nejjistější a nejrychlejší, pokud by tedy bylo kam zálohovat data.
gejmerqo (23)|29.6.2007 12:34
data uz mam zalohovane, pouzivam aj standardne zalohovanie cez activesync aj som si vsetko skopiroval do pdacka. len som sa teda formatovaniu chcel vyhnut. nemam ale asi moc inu moznost :)
Reddy (166)|29.6.2007 17:41
Tak pokud si ty věci z karty nakopíruješ do pc, pak kartu naformátuješ a věci překopíruješ zpět, tak by neměl být problém.