Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Koupit X500, nebo čekat na X500+ ?

qulee (6)|26.6.2007 15:46
Ahoj. Čekám na své první PDA od vydání X500 na trh. Teď mi dosloužila SX1, tak to je aktuální. Doporučili byste mi koupit X500, nebo počkat na X500+? Je rozdíl mezi displayi hodně znát?
Cena je teď dost dobrá - na cybexu by byl s držákem do auta + synch. stojánkem + 2GB kartou za 13.919,-
Koupili byste si jej znovu? Díky.
tane (41)|26.6.2007 16:09
Rozdíl v displejích QVGA a VGA je hodně znatelnej, z tohohle důvodu bych spíš počkal na X500+, ale bůhví jak bude mít vyladěnou romku.
Panot (569)|26.6.2007 18:06
Vzhledem ke shodné konfiguraci obou přístrojů je lepší display vykoupen pomalejší odezvou.
htcjirka (1875)|26.6.2007 18:14
U tak maleho displeje je VGA displej k nicemu.A navic jak zde jiz zaznelo,prvni wm6 romky budou plne chyb.
darker_ce4you (23)|26.6.2007 19:28
a jeste bych zduraznil mensi vydrz baterie u VGA displeje
janox (216)|26.6.2007 20:32
Osobne nevidím "reálne" nijak výrazný dôvod čakať na X500+. Sám som mal PDA od SE P910, MDA Vario, Mio A701 a teraz X500 s ROM 464 (myslím). Po používaní predošlých PDA je to prakticky prvé 100% stabilné zariadenie, ktoré má až na zopár mušiek (u mňa iba nefunkčný SIM toolkit) všetko čo potrebujem. Osobne nevidím dôvod čakať na X500+ pre zopár (nie moc dôležitých) vylepšení s nevyladeným WM6, ktorý sa môže potácať s výraznými problémami ešte pekne dlhú dobu. To je ale iba môj osobný názor, ktorý v blízkej budúcnosti nemusí byť úplne pravdivý.
stillo (49)|28.6.2007 15:49
Z mojej skusenosti: ked mi kolega ukazoval Automapu XL na MIO na QVGA - videl sa mi displej uzasny. Ked som si kupil FSC N560 s VGA, nemozem uz velmi na QVGA pozerat - v kratkosti to je zasadny rozdiel.
Takisto ako majitel QVGA (napr. Mio P550) pozriem na displej n560 - otvara oci. ;-)

VGA ocenis hlavne pri navigacii, surfovani napr. na Opera Mobile - ked sa Ti cela www citatelne zobrazi na obrazovke.

Ci mas zmysel cakat na X500+ ?
Ak chces zaplatit za VGA tolko ako za lacnejsi notebook, tak ano. Inak nie. Myslim, ze je to vysoka cena (relativne - ako suma z penazenky).
Marian Veselý (662)|28.6.2007 20:38
ten příplatek z VGA je cca 1500 Kč, což je ve finále částka, kterou neřeším (konec konců nepkupuji PDA každý měsíc), protože kdo už jednou měl VGA přístroj, nikdy nepůjde zpět ke QVGA, ať si kdokoliv tvrdí že to není pravda. Já čekám na X500+ a doporučoval bych počkat. Nejen že budeš mít mašinku s lepším dispelej, ale i s novějším OS a i když ten ze začátku asi bude mít mušky, časem se jako vždy odladí a bude fungoval k plné spokojenosti.
Yankee.106 (231)|28.6.2007 21:53
Nyní mám X500 a čekám na X500+. Jen díky .... ale to je jiná .... Měl jsem od počátku VGA displaye a nyní jsem na QVGA a je to podstatný rozdíl. Jak psal kolega, kdo si zvykne na VGA nechce jinak ;) Doporučím X500+
prtdlacka (179)|3.7.2007 18:57
[QUOTE="Marian Veselý"]ten příplatek z VGA je cca 1500 Kč, což je ve finále částka, kterou neřeším (konec konců nepkupuji PDA každý měsíc), protože kdo už jednou měl VGA přístroj, nikdy nepůjde zpět ke QVGA, ať si kdokoliv tvrdí že to není pravda. ... [/QUOTE]
To byl nakonec duvod, proc jsem nekoupil X500, ale "jen" PDA s VGA displejem. Proste jsem mel moznost porovnat displej a dokud nebude telefon s VGA a GPS, tak proste budu tahat cihly dve. Takze davam za pravdu. A pomalejsi odezva? Ceho? Zarizeni nebo displeje? Me to pripada stejne rychly jako MIO nebo HP s QVGA, ne-li rychlejsi. Asi v tom nemam bordel, ktery by mi to brzdil. Jedine minus bude mozna vydrz, ale nejvice se to vybiji s wifi a GPS (v aute mam stejne nabijecku), coz uz jsem vyresil externim aku-packem, dosla-li by stavicka.
Panot (569)|3.7.2007 21:43
A co si rovnou počkat na X800/M900?
Yankee.106 (231)|3.7.2007 22:05
Záleží na tom, kdo využije 3G sítě. Já zcela jistě ne, tak často v Praze nejsem :oops: A X800 bude někdy v září.
Panot (569)|3.7.2007 22:12
[QUOTE="Yankee.106"]Záleží na tom, kdo využije 3G sítě. Já zcela jistě ne, tak často v Praze nejsem :oops: A X800 bude někdy v září.[/QUOTE]

To už zase tak dlouho není. Stejně budeš na dovolené a tam by se ti do krabičky dostal akorát písek z pláže :). Víc by se mi líbilo, kdyby trochu zvětšili displej. HTC připravuje vylepšenou 3300 s názvem Polaris s VGA displejem 3,5" a rozměry zařízení přitom zůstávají stejné. Eten by se mohl taky trochu polepšit.
Silent_ce4you (31)|5.7.2007 17:15
[QUOTE="Panot"]HTC připravuje vylepšenou 3300 s názvem Polaris s VGA displejem 3,5" a rozměry zařízení přitom zůstávají stejné. Eten by se mohl taky trochu polepšit. [/QUOTE]

Mohl by mi nekdo rict, jak to tam hodlaj narvat??? Dyt ten 3,5" display je skoro vetsi nez ten Artemis :-) Nebo se to tam fakt vejde? Ja nevim, nemeril jsem to.... Sorry za OT....
Panot (569)|5.7.2007 19:13
Možná bude o něco větší, ale na obrázku se jeví jako totožné zařízení. I když jsem fanda Etenu, tak tohle bude asi tvrdá konkurence.
Silent_ce4you (31)|6.7.2007 14:20
No, musi byt vetsi. Meril jsem to a na kazde strane by zbyvaly jen 2mm a to si nedovedu predstavit. Podle te fotky je pomer displeje k celemu zarizeni stejny jako u Artemis, takze blbost.... Pokud bude tedy vetsi, potom se ale ztraci i muj zajem a zrak se opet obraci na X500+.

Chci se ale zeptat. Ted mam Loox 720 a pod VGA nepujdu, to je jasny. Ale co prechod od 3,5" k 2,8"? To musi byt hodne znat, ne? U kolegu jsem uz par 2,8" displeju videl, ale nikdy jsem s tim nic poradneho nedelal. Da se na tom nejak rozumne pracovat? Ten rozdil te plochy je fakt velky....
Marian Veselý (662)|8.7.2007 22:21
[QUOTE]Chci se ale zeptat. Ted mam Loox 720 a pod VGA nepujdu, to je jasny. Ale co prechod od 3,5" k 2,8"? To musi byt hodne znat, ne? U kolegu jsem uz par 2,8" displeju videl, ale nikdy jsem s tim nic poradneho nedelal. Da se na tom nejak rozumne pracovat? Ten rozdil te plochy je fakt velky....[/QUOTE]
Je menší, ale když si uvědomíš, co vlastně na tom PDA děláš, nemá cenu to řešit. Diář, Word, Excel, PPoint, navigace je bez problémů. No jediný co by mě asi trápilo je prohlížení internetu, kde si budu muset zvětšit písmo v Opeře. Ale to je věc, na kterou se dá zvyknout. Na druhou stranu se to kompenzuje celkově menším a skladnějším zařízením. Nicméně chápu tvoje obavy, taky jsem ze začátku pořád měřil. Pak jsem zašel ke kolegovi, který ma 2,8´QVGA a vyzkoušel jsem si tam základní věci co použím a myslím, že není čeho se obávat.
sirandrew (210)|18.7.2007 21:07
[QUOTE="stillo"]Z mojej skusenosti: ked mi kolega ukazoval Automapu XL na MIO na QVGA - videl sa mi displej uzasny. Ked som si kupil FSC N560 s VGA, nemozem uz velmi na QVGA pozerat - v kratkosti to je zasadny rozdiel.
Takisto ako majitel QVGA (napr. Mio P550) pozriem na displej n560 - otvara oci. ;-)
[/QUOTE]

Srovnavat ale 2,8" a 3,5" displaye s jinym rozlisenim je celkem blbost, ne? Vsak jde o uplne jiny rozmer takze se meni i jemnost a celkovy dojem. Myslim, ze srovnavat 2,8" QVGA a 3,5" VGA je jako jabka VS hrusky...
Marian Veselý (662)|18.7.2007 23:27
[QUOTE="sirandrew"]
Srovnavat ale 2,8" a 3,5" displaye s jinym rozlisenim je celkem blbost, ne? Vsak jde o uplne jiny rozmer takze se meni i jemnost a celkovy dojem. Myslim, ze srovnavat 2,8" QVGA a 3,5" VGA je jako jabka VS hrusky...[/QUOTE]
VGA a QVGA je markantní rozdíl na jakémkoliv dispeji. Na 2.8 QVGA nikdy nedostanete takovou jemnost jako na VGA
Marixy (54)|20.7.2007 07:46
Měl bych jeden dotaz - jak je to s tím SIM toolkitem u E-tenů? Jede to normálně nebo s nějakou opravou nebo až po přeinstalaci na WM6?

Dík, Ivoš
tane (41)|20.7.2007 11:20
No právě že po přeinstalaci na WM6 to zase nechodí :evil:
Tomáš Kubec (749)|20.7.2007 11:41
U T-Mobile a GEmoney bank to chodí.