Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 46

Téma: TOM TOM6 nebo IGO 2006

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2004

ahoj, jakou navigaci doporucujete? tomtoma nebo igo?? Tom tom ma jednodussi prostredi, ale zase se na mape lepe najde oznaceni lesa a nechybeji ani male rybniky, ktere na igo asi zapomneli doplnit. Ale igo ma zase kvalitnejsi 3D prostredi a propracovanejsi menu. Sice je ukecanejsi a hlas je oproti tomtomu znat, ze je slozen z nekolika useku, ale zas se clovek neztrati, protoze to hlasi presne. Mate nekdo zkusenost s nejakou z techto map?? Jeste jsem to nemohl vyzkouset na vetsi vzdalenost, dekuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2007

Víc se mi vyhovuje iGO. Řekl bych, že je funkčnější a hlavně má menší soubory map. Kapacita karty není nekonečná. Ostatně jinou odpověď bys na iGO fóru nemohl přece čekat ne?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Nekolik let jsem pouzival TT, ale ted jsem presel na iGO a mam ho necely dva roky a zustanu u nej

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Mam ve svem Advantage obe navigace a vice me vyhovuje IGO 2006.U IGO me vadi pouze jeho prilisna ukecanost,jinak pro me nema chybicku.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

mam v PDA oboje, co mi vadi u IGO je zpozdeni kurzoru, ja jsem uz za krizovatkou, IGO pred ), u TT to je naprosto presne, a ukecanost IGA je hrozna )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Mam taky obe. Na ukecanost se da zvyknout a zpozdeni kurzoru neni nijak dramaticke. Po nekolika letech s TT jsem naplno presel k iGO

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Navigaci v posledni dobe pouzivam dost casto,ale zpozdeni kurzoru u IGO 2006 u krizovatek rozhodne nemam.Jen ta ukecanost je hrozna,ale na to uz jsem si zvykl

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Už jsem to tady někde psal, TomTomu prostě schází volba optimální trasy... iGO většinou vybere trasu, kterou bych vybral sám podle mapy, TomTom naopak najde cestu, kterou bych si nevybral ani omylem (ověřeno na místech, která znám). "Nejrychlejší" a "Nejkratší" se u něj často liší o jednu jedinou minutu, ovšem o 20 km... A zajet si kvůli jedné minutě 20 km, to se fakt vyplatí. Navíc za "nejrychlejší" považuje třeba i věčně ucpanou Jižní spojku, kde to "nejrychlejší" platí tak od 11 v noci do 4 do rána...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2004

vsem dekuji za prizpevky. Je to pravda, dnes jsme s kamaradem testovali TT6 a iGO 2006 a jak je zde uvedeno. U iGO se mi sice libi prostredi a dokonale 3Dcko, ale tomtom ma naprosto presnou hlasovou navigaci, iGO zahlasi zatoceni kolikrat na posledni chvili nebo uprostred a za krizovatkou. Tezko rict :-/ asi budu delat dalsi testy. Jinak prepocitani tras bylo u obou softu rychle a presne

Nováček
    Registrace
    May 2004

Nepřesnost u IGO mi pomohlo vyřešit naklopení 3D pohledu jakoby více zhora. Sice se ten 3D pohled skoro změnil na 2D, ale zase se to chová lépe a hlavně přesněji. Jinak taky hlasuju pro IGO.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Poměrně jednoznačně je lepší TomTom:
    - mnohem lepší ovládání do auta u TomTom, parádní velké ikony, u iGo se za jízdy na nic prstem netrefíš
    - mnohem lepší POI a jejich podpora u TomTom (http://www.poi.cz/)
    - pár desítek metrů zpoždění pozice u iGo, ve městě to znamená často špané odbočení, když jsou křižovatky 10m za sebou..
    - velice častá aktualizace map u TomTom oproti iGo

iGo je graficky hezčí, ale ne lépe použitelné do auta. Je tam spousta blbůstek, které tam vlastně nemají co dělat. TomTom je znakem dokonalosti, má vše co je nutné, ale nic v interface navíc, co by znesnadňovalo ovládání či ohrozilo přehlednost.

iGo je prostě "napomádovaná panička" co nic neumí, TomTom je vousem zarostlej chlap, co neřeší tolik vzhled, ale "umí" ;-)

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Ale zase nevyhody TT voci IGO:
    - mapy pre SK v TT mizerne, aktualizacia IGO pre SK bola v novembri a teraz v maji (viem ze CZ je na tom horsie), to iste chorvatsko, rumunsko, bulharsko, rusko, slovinsko, za pomoci TT by si na pobrezie Jadranu urcite nedosiel
    - moznost upozornovania na radary nielen ako bod poi ale az po prekroceni rychlosti a len v tom smere kde meria, nie ako TT
    - sprava vlastnych poi, viac skupin, lepsi nahlad na mape
    - upozornenie na prekrocenu rychlost podla podkladov v mape (obcas sice mimo ale na zapad od nas to funguje na 99%, u nas tak na 60 - 70 %
    - oneskorenie na mojom Asuse 636 nepozorujem, max 1 sekunda, ale to je vecou aj spracovania signalu
    - ma TT TMC?
    - podpora na POI.cz pre IGO je len otazkou casu, uz sa na tom pracuje, co ja viem

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od Mr.B
    Nepřesnost u IGO mi pomohlo vyřešit naklopení 3D pohledu jakoby více zhora. Sice se ten 3D pohled skoro změnil na 2D, ale zase se to chová lépe a hlavně přesněji. Jinak taky hlasuju pro IGO.
    No mozna je to nastavenim, ale iGO me odbocku rika dvakrat pred a pak primo kdyz mam odbocit, zadna prodleva tam neni

Nováček
    Registrace
    Sep 2004

každý software má něco, jde o to, co každý preferuje, obecný názor je, že je IGO je lepší, ale to neznamená, že musí být opravdu lepší, myslím, že tyto dva software jsou srovnatelné.
    Dneska jsem četl v novinách nějakou recenzi navigací (z německa) a vyhrálo to Mio, kde je Igo.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od PetrW
    obecný názor je, že je IGO je lepší
    Ale to je přesně naopak ;-) Obecný názor je, že TomTom nemá konkurenci, iGo se snaží zlákat nové rybičky, ale jen vzhledem to nepůjde, na kvalitu a dlouhodobý vývoj TomTomu prostě nemá, viz výše. Nakonec i na tomto fóru je pro TomTom 2.5x více příspěvků..

K čemu je mi navigace, která se v autě objektivně špatně ovládá a má pozici o X desítek metrů zpožděnou? Jediná výhoda iGO jsou mapy, TomTom je super od západu, konče CZ/PL/HU, ale Slovensko, a další, to má lepší iGo. Takže lidé "přetrpí" relativně špatný software iGo, protože na prvním místě je vždy kvalita map.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 05-09-2006, 19:00
  2. Qtek S200 nebo HP 6915 nebo snad jine....
    Od Frantisek1_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-07-2006, 21:06
  3. MS ve fotbale 2006 - World Cup Mobile 2006
    Od Pepa7 v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-06-2006, 20:08