Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TOM TOM6 nebo IGO 2006

Rom4n (340)|23.6.2007 16:26
ahoj, jakou navigaci doporucujete? tomtoma nebo igo?? Tom tom ma jednodussi prostredi, ale zase se na mape lepe najde oznaceni lesa a nechybeji ani male rybniky, ktere na igo asi zapomneli doplnit. Ale igo ma zase kvalitnejsi 3D prostredi a propracovanejsi menu. Sice je ukecanejsi a hlas je oproti tomtomu znat, ze je slozen z nekolika useku, ale zas se clovek neztrati, protoze to hlasi presne. Mate nekdo zkusenost s nejakou z techto map?? Jeste jsem to nemohl vyzkouset na vetsi vzdalenost, dekuji
Panot (569)|23.6.2007 17:13
Víc se mi vyhovuje iGO. Řekl bych, že je funkčnější a hlavně má menší soubory map. Kapacita karty není nekonečná. Ostatně jinou odpověď bys na iGO fóru nemohl přece čekat ne? :D
Mefisto (231)|23.6.2007 18:00
Nekolik let jsem pouzival TT, ale ted jsem presel na iGO a mam ho necely dva roky a zustanu u nej
htcjirka (1875)|23.6.2007 20:03
Mam ve svem Advantage obe navigace a vice me vyhovuje IGO 2006.U IGO me vadi pouze jeho prilisna ukecanost,jinak pro me nema chybicku.
kikin (19)|24.6.2007 20:37
mam v PDA oboje, co mi vadi u IGO je zpozdeni kurzoru, ja jsem uz za krizovatkou, IGO pred :o), u TT to je naprosto presne, a ukecanost IGA je hrozna :o)
Mefisto (231)|24.6.2007 20:46
Mam taky obe. Na ukecanost se da zvyknout a zpozdeni kurzoru neni nijak dramaticke. Po nekolika letech s TT jsem naplno presel k iGO
htcjirka (1875)|24.6.2007 20:46
Navigaci v posledni dobe pouzivam dost casto,ale zpozdeni kurzoru u IGO 2006 u krizovatek rozhodne nemam.Jen ta ukecanost je hrozna,ale na to uz jsem si zvykl :)
Docent (1234)|24.6.2007 21:37
Už jsem to tady někde psal, TomTomu prostě schází volba optimální trasy... iGO většinou vybere trasu, kterou bych vybral sám podle mapy, TomTom naopak najde cestu, kterou bych si nevybral ani omylem (ověřeno na místech, která znám). "Nejrychlejší" a "Nejkratší" se u něj často liší o jednu jedinou minutu, ovšem o 20 km... A zajet si kvůli jedné minutě 20 km, to se fakt vyplatí. Navíc za "nejrychlejší" považuje třeba i věčně ucpanou Jižní spojku, kde to "nejrychlejší" platí tak od 11 v noci do 4 do rána...



Rom4n (340)|24.6.2007 22:43
vsem dekuji za prizpevky. Je to pravda, dnes jsme s kamaradem testovali TT6 a iGO 2006 a jak je zde uvedeno. U iGO se mi sice libi prostredi a dokonale 3Dcko, ale tomtom ma naprosto presnou hlasovou navigaci, iGO zahlasi zatoceni kolikrat na posledni chvili nebo uprostred a za krizovatkou. Tezko rict :-/ asi budu delat dalsi testy. Jinak prepocitani tras bylo u obou softu rychle a presne
Mr.B (27)|24.6.2007 22:52
Nepřesnost u IGO mi pomohlo vyřešit naklopení 3D pohledu jakoby více zhora. Sice se ten 3D pohled skoro změnil na 2D, ale zase se to chová lépe a hlavně přesněji. Jinak taky hlasuju pro IGO.
radekhulan (315)|25.6.2007 00:52
Poměrně jednoznačně je lepší TomTom:
- mnohem lepší ovládání do auta u TomTom, parádní velké ikony, u iGo se za jízdy na nic prstem netrefíš
- mnohem lepší POI a jejich podpora u TomTom (http://www.poi.cz/)
- pár desítek metrů zpoždění pozice u iGo, ve městě to znamená často špané odbočení, když jsou křižovatky 10m za sebou..
- velice častá aktualizace map u TomTom oproti iGo

iGo je graficky hezčí, ale ne lépe použitelné do auta. Je tam spousta blbůstek, které tam vlastně nemají co dělat. TomTom je znakem dokonalosti, má vše co je nutné, ale nic v interface navíc, co by znesnadňovalo ovládání či ohrozilo přehlednost.

iGo je prostě "napomádovaná panička" co nic neumí, TomTom je vousem zarostlej chlap, co neřeší tolik vzhled, ale "umí" ;-)
pugzley_ce4you (12)|25.6.2007 15:33
Ale zase nevyhody TT voci IGO:
- mapy pre SK v TT mizerne, aktualizacia IGO pre SK bola v novembri a teraz v maji (viem ze CZ je na tom horsie), to iste chorvatsko, rumunsko, bulharsko, rusko, slovinsko, za pomoci TT by si na pobrezie Jadranu urcite nedosiel
- moznost upozornovania na radary nielen ako bod poi ale az po prekroceni rychlosti a len v tom smere kde meria, nie ako TT
- sprava vlastnych poi, viac skupin, lepsi nahlad na mape
- upozornenie na prekrocenu rychlost podla podkladov v mape (obcas sice mimo ale na zapad od nas to funguje na 99%, u nas tak na 60 - 70 %
- oneskorenie na mojom Asuse 636 nepozorujem, max 1 sekunda, ale to je vecou aj spracovania signalu
- ma TT TMC?
- podpora na POI.cz pre IGO je len otazkou casu, uz sa na tom pracuje, co ja viem
Mefisto (231)|25.6.2007 16:14
[QUOTE="Mr.B"]Nepřesnost u IGO mi pomohlo vyřešit naklopení 3D pohledu jakoby více zhora. Sice se ten 3D pohled skoro změnil na 2D, ale zase se to chová lépe a hlavně přesněji. Jinak taky hlasuju pro IGO.[/QUOTE]

No mozna je to nastavenim, ale iGO me odbocku rika dvakrat pred a pak primo kdyz mam odbocit, zadna prodleva tam neni
PetrW_ce4you (11)|26.6.2007 11:25
každý software má něco, jde o to, co každý preferuje, obecný názor je, že je IGO je lepší, ale to neznamená, že musí být opravdu lepší, myslím, že tyto dva software jsou srovnatelné.
Dneska jsem četl v novinách nějakou recenzi navigací (z německa) a vyhrálo to Mio, kde je Igo.
radekhulan (315)|26.6.2007 12:45
[QUOTE="PetrW"]obecný názor je, že je IGO je lepší[/QUOTE]

Ale to je přesně naopak ;-) Obecný názor je, že TomTom nemá konkurenci, iGo se snaží zlákat nové rybičky, ale jen vzhledem to nepůjde, na kvalitu a dlouhodobý vývoj TomTomu prostě nemá, viz výše. Nakonec i na tomto fóru je pro TomTom 2.5x více příspěvků..

K čemu je mi navigace, která se v autě objektivně špatně ovládá a má pozici o X desítek metrů zpožděnou? Jediná výhoda iGO jsou mapy, TomTom je super od západu, konče CZ/PL/HU, ale Slovensko, a další, to má lepší iGo. Takže lidé "přetrpí" relativně špatný software iGo, protože na prvním místě je vždy kvalita map.
Surgical (2364)|26.6.2007 13:27
Radku, nešiř flame :)
Ano, když iGO začínalo, mohlo se TomTomovi rovnat stěží a taky to tehdy bylo řečeno zde i na jinych fórech.
iGO ale neusnulo na vavřínech a za dobu, co je na trhu, jednak urazilo značný kus vývoje směrem k lepšímu a taktéž si vydobylo rozšířenou uživatelskou obec.
Co se týče ovládání, je to jen o tom se ho naučit, TomToma prostě nekopíruje (což jednak neumožňuje autorské právo, jednak v mnoha ohledech je iGO silnější). iGO navíc nabízí v základu některé velmi užitečné funkce, ktere TomTom ani nemá.
Zpožďování při navigaci je již dávno překonaná minulost, aktuálni verze se takto nechovají. Rozdílnost stylu hlasové navigace je taky věcí zvyku, někomu se mohou naopak více matoucí zdát hlášky v Tomíkovi.
Aktuálnost map....nevím, současný stav je fifty-fifty, navíc zdravá "agresivita" iGO a jeho derivátu MioMap, který navíc nabízí upgrady map zadarmo, rozkolébala i "neotřesitelného" TomToma, aby upgrady alespoň začal vydávat, nedávná minulost blahé paměti byla totálně jiná....upgrade map 1x za rok a půl opravdu nebyla pravé ořechové.
Ve hře jsou naštěstí i další hráči, ale o nich tento thread není, nicméně přispívají ke zdravé konkurenci, tím i nutnosti zvyšovat kvalitu programů, rychlost aktualizací atd. na straně výrobců a současně i vždy příjemnému poklesu cen z pohledu uživatelů.

P.S. prosim nebrat v potaz "problemy" uzivatelu s cracknutymi a jinak nelegalnimi verzemi obou programu, vsak take 90% zminovanych na tomto i jinych forech se tyka prave takovych "darecku".
bjirka (380)|26.6.2007 14:14
Přidávám svůj osobní názor: koupit si iGo a zaplatit za to a zjistit co to pořád blábolí za nesmysly (navíc neumí skloňovat - tu hlasovou navigaci v češtině by udělalo dítě do třetí třídy základní školy lépe), tak se fakt snad rozbrečím. Nějak mi také není jasné co se komu líbí na jejich grafickém rozhraní??? Je to barevně nevýrazné, mrňavé - prostě nechápu. Tady snad ani není o čem hovořit: jedině TomTom! Pokud se bude iGo zlepšovat tak ho možná někdy za tři roky znovu zkusím, ale dříve je to spíše taková náhražka, která by měla být zadarmo ke stažení pro ty co si nemohou dovolit koupit pořádnou aplikaci.
Ale abych jenom nehaněl: na iGo se mi líbí (což TT nemá), že je možnost plánovat trasu přes jednotlivé samostatné sousedící mapy. To je asi tak jediné.
S tím pokrytím na východ bych také moc již neargumentoval (viz. mapa TT pro východní Evropu ve verzi 680.1466).
PetrW_ce4you (11)|26.6.2007 14:36
Já osobně používám Igo, TomTom se mi vubec nelibil, hlavně ta věc, ze mapa čr byla součást balíčku východní evropy. Na Igo se nemůžu stěžovat i hlasová navigace je celkem ok, jde o zvyk, myslím, že nemá opravdu cenu psát že jedna navigace je horší než druhá, spíš si myslím, že obě jsou dobré.Každá má své klady a zápory.

Docent (1234)|26.6.2007 18:12
Člověku, který potřebuje navigaci k tomu, aby ho dovedla rychle a spolehlivě tam, kam potřebuje, je celkem u pr*ele, jaké má ta navigace barvičky...

Už po x-té tady opakuju, že iGo má řádově lepší algoritmus pro výpočet trasy, TomTom najde buď "nejrychlejší" cestu obvykle se šílenou zajížďkou, nebo nejkratší cestu dírami, sjízdnými tak pro tank a nezřídka končícími jako slepá ulice. "Optimální" nebo "Ekonomický" výpočet trasy je pro TomTom španělská vesnice, přitom to uměl už před pár léty MapFactor pro PC...

Zkuste to někdy porovnat opravdu jako NAVIGACI a ne hračku pro dlouhé zimní večery ;) .
Panot (569)|26.6.2007 18:20
Plný souhlas s Docentem!
Rom4n (340)|26.6.2007 18:30
co je mi na tomtomu neprijemny je to, ze kdyz potrebuju "rolovat" mapu, tak misto rolovani naskoci menu. iGO je v tomhle prijemnejsi a navic muzu libovolne klepnout v navigaci do mapy a dat znovu navigovat. Je to fakt tezka volba..
radekhulan (315)|26.6.2007 18:44
[QUOTE="Docent"]Už po x-té tady opakuju, že iGo má řádově lepší algoritmus pro výpočet trasy, [/QUOTE]

Už po (x+1)-té tady opakuju, že TomTom má řádově lepší algoritmus pro výpočet trasy.. Toto nemá smysl. ;-)

Objektivní fakt je ten, že iGo má vždy zpožděnou pozici GPS oproti reálu. Nevím jak to dělá TomTom, ale vtip je asi v tom, že GPS dodává pozici jednou za (například) sekundu. iGo bere pozici z GPS, ale ta může být už sekundu stará, a to jsem v reálu o desítky metrů jinde. TomTom asi počítá s aktuální rychlostí a směřem, a pozici na mapě podle toho upravuje, takže lépe odpovídá realitě.

Výsledek je ten, že zatímco ve městě je iGo těžko použitelné, zatočím do špatné ulice, pozdě, TomTom naviguje vždy správně. A algoritmus výpočtu ve verzi 6.03.8320 nemá konkurenci.

Drhuhá věc je ergonomie, zde iGo prohrává také objektivně na celé čáře. TomTOm a jeho 2x3 matice obrovských ikon se dá ovládat i ve 150km/h za jízdy palcem, na iGo člověk musí zastavit...

Jsou to "drobnosti", ale v praxi rozhodují o (ne)použitelnosti navigace. Nicméně nečekám, že v subfóru nazvaném "iGo" budou jednohlasně akceptovány :D
Docent (1234)|26.6.2007 20:27
Zajímavý je, že mně se iGo nezpožďuje, možná by to chtělo to provozovat na pořádný mašině, na 286ce taky asi nebudeš provozovat Visty ;) .
A k tomu ovládání - fakt jsem zatím neměl potřebu plánovat trasu nebo přidávat POI ve 150 km/hod, až k tomu dojde, tak tuhle vymoženost třeba ocením, zatím dávám přednost tomu, že na 200 km trase nenajedu zbytečně 20 km navíc nebo neskončím v polích ;) .
Panot (569)|26.6.2007 20:48
To rADo2: Měl by sis uvědomit, že v diskusi iGO budou zřejmě příznivci iGO !:D
xtonda (811)|26.6.2007 21:45
V téhle věci má Docent pravdu, netvrdím, že iGo má lepší algoritmus, jen že Ekonomická trasa se občas hodí. Třeba Kozmice (okr. Benešov) -> Hradec Králové. Nejrychlejší trasa mě v iGo i TomTom protáhne po dálnici přes Prahu, Ekonomická je v iGo o 43 km kratší a jen o 7 minut déle trvá, nejkratší je pak již jen o další 2km kratší, déle trvá však o dalších 14 minut více. TomTom spočte nejrychlejší i nejkratší trasu podobně jako iGo, bohužel první je přes 40 km zajížďka, druhá vymete všechny myší díry po cestě, Ekonomická by v tomto případě byla optimální, opravdu nemá smysl si kvůli sedmi minutám zajet 40km. A TomTom to neumožní jinak než zadáním průjezdního, ovšem najít ten správný může být někdy dost oříšek. Použít variantu Avoid highways nebo Limited speed v tomto případě nelze, protože kus té ekonomické trasy vede po dálnici.
Mudrunka (547)|26.6.2007 22:04
To je tedy vlákno a navíc vhodně umístěný. Všem „horkým hlavám“ bych doporučil studium softu Dynavix, a jeho předností -)
To admini:
nechci radit, ale už se zamklo tolik jalových diskusí, případně s přemístěním někam, kam patří. Tím nemám na mysli určitá místa …., nýbrž diskusi s názvem „Porovnání navigačních aplikací“
Docent (1234)|26.6.2007 22:27
No, přesně tohle jsem chtěl vyjádřit... Schválně si někdy naplánujte trasu podle mapy a pak podle TomToma nebo iGO... iGO se do mého plánování většinou trefí (vyzkoušeno i na trasách, které znám), TomTom skoro nikdy...

A když jsme u toho zkoušení - zkuste si v TomTomu trasu Fryšták - Velké Karlovice, nejrychlejší trasu... Tak, a teď ještě jednou to samé, ale jako průjezdní bod zadejte benzinku Shell ve Vsetíně, která leží těsně vedle té původní trasy... Zajímavé, co? Odbočení z trasy o pár metrů znamená jet úplně jinou cestou...

EDIT: To byla odpověď k příspěvku xtondy, než jsem to sesmolil a ověřil na PDAčku, taxe mezi nás vnutil Mudrunka ;) .
radekhulan (315)|26.6.2007 23:25
No vidíš, já zase naplánoval cestu jen po Praze, a s iGo by byla o desítky minut delší...
Docent (1234)|26.6.2007 23:47
Na cesty po Praze nepotřebuju navigaci, na to mně bohatě postačuje příručka "Vidlák ve městě" :D .
tortoise (546)|27.6.2007 13:45
[QUOTE="rADo2"]- mnohem lepší POI a jejich podpora u TomTom (http://www.poi.cz/)[/QUOTE]

Výborně, zkuste mi pomocí TomTomu najít servis VW v Oslu (vlastní zkušenost z loňska). Pak to samé zkuste v iGo :-)
tortoise (546)|27.6.2007 13:48
[QUOTE="rADo2"]Objektivní fakt je ten, že iGo má vždy zpožděnou pozici GPS oproti reálu. [/QUOTE]
Krásná slova objektivní a vždy. Přijďte se někdy podívat, minimálně u mně uvidíte, že správně má být "subjektivně" a "na mojí pomalé herce".
urys (402)|27.6.2007 14:55
Původně jsem se nechtěl přidávat, protože bylo jasný, že když jsme v sekci iGO ... no však víte.

Zkoušel jsem obě navigace, každá má něco ...

Za sebe můžu říci, že se vrátím k TomTomu - potřebuji funkční navigaci, která poběží na mém TyTNovi (400MHz procesor, cca 20MB free RAM). iGO mi padá na "out of memory" a to dost často, pozice na mapě je opožděna někdy více nekdy méně oproti aktuální pozici a jak tu někdo psal, pokud jsou křižovatky hodně za sebou, lehce se mi stane, že nevím kudy kam ...

jedná se o můj subjektivní názor a nemyslím, že mám pomalou herku
oltcit (1098)|27.6.2007 16:10
Ale pani,aky krasny flamware sa tu rozputal:D solidni panovia vedu disputuo tom,co je lepsie? :O Padlo tu zopar velmi neserioznych a nepodlozenych informacii,znevazujucich informacii,ktore ale nemienim vyvraciam(moja naklonnost k iGO je asi dost znama:D )Iba sa uspokojim s konstatovanim,ze po zaciatkoch s PocketKimom, Navigonom 4 a 5 ,TomTomom 5 a 6,NavnGO,ktory sa pretransformoval do dnesnej podoby iGO je ten posledne menovany zatial jedine pouzitelnou, funkcnou navigaciou,ktora plne (az na par malickosti) splna moje poziadavky profesionalneho vodica nakladneho vozidla.Tyzdenne s nim najazdim okolo 3000km a mam dostatok prilezitosti posudit jeho moznosti.Tie boli mnohokrat spominane j tu,aj na inych forach,preto sa nebudem opakovat a na vystrely do tmy od vodicov,ktori na zaklade nedelnej cesty k babicke idu robit zasadne resulty o vhodnosti ,ci nevhodnosti navigacie,ani reagovat:D :D Povodny dotaz bol o vhodnej nvigacii,moja odpoved je:iGO,rozumnejsie by bolo spravit anketu,kde by kazdy kto chce, hlasoval a finish.Preto sa prestante prosim hadat.:? Kazdy pouziva to ,co sa mu paci,vyhovuje,alebo na co ma a urazena jesitnost tu fakt nema miesto.Podstatne je, aby nas to, co pouzivame naplnalo spokojnostou a doviedlo nas vzdy zivych a zdravych do ciela cesty.Pekny den prajem.;)
Rom4n (340)|27.6.2007 17:12
jestli jsem spravne zaregistroval v nekterych prizpevcich o iGO a "pomalych herkach", mysleno jako pomalym PDAckem, tak 520 procesor u P535 se mi nejevi, ze by nemel stihat...
hudyss (219)|27.6.2007 18:41
ja sice pomalou herku mam!:D alei IGO ci TT6 mi chodi uplne s prehledem!a ja hlasuji pro TT6,dle me je opravdu lepsi.
Mudrunka (547)|27.6.2007 19:41
a já tvrdím, že i-Go i Velký Tomík jsou téměř shodné pouťovky.
Pořádná navigace je jedině NAVIGON 6.:D
pslany (130)|28.6.2007 07:19
Tak jsem nevydrzel a taky se pridam, PNA s Navigonem si koupil tchan v Nemecku a s tim pokrytim, ktere tam mel nedojel ani domu, skoncily mu cesty, hold asi bydlim v prd..... Jinak po po zacatcich s Dynavixem, pak Tomikem, jsem skoncil u IGO, duvod mapove podklady, to je holt pro me priorita, az je bude mit Tomik na stejne urovni i na vychode Evropy jako IGO rad se k nemu vratim.
vahač.x (67)|28.6.2007 07:44
[QUOTE="Rom4n"]ahoj, jakou navigaci doporucujete? tomtoma nebo igo?? ........... Mate nekdo zkusenost s nejakou z techto map?? Jeste jsem to nemohl vyzkouset na vetsi vzdalenost, dekuji[/QUOTE]

Nestačím se divit .... kde je některý z všemocných moderátorů (třeba pan libor_m???), že připustí takovouto diskusi??? Před časem jsem tady sháněl obdobné informace (ba spíše ještě více konkrétní - informace o možnosti využití navigačního SW na konkrétním zařízení a možnostech přenosu SW po výměně PDA) a zle jsem pochodil ...

No asi jsem zase špatně něco četl a nepostřehl jsem změnu pravidel ... třeba již i zde platí "...a zpívat se smí..."


:? jo jinak se omlovám :!: za přerušení Vaší plodné diskuse ...
Mudrunka (547)|28.6.2007 08:19
[QUOTE="Mudrunka"]To je tedy vlákno a navíc vhodně umístěný. Všem „horkým hlavám“ bych doporučil studium softu Dynavix, a jeho předností -)
To admini:
nechci radit, ale už se zamklo tolik jalových diskusí, případně s přemístěním někam, kam patří. Tím nemám na mysli určitá místa …., nýbrž diskusi s názvem „Porovnání navigačních aplikací“[/QUOTE]
to Vahač.X:
plně souhlasím. Asi jsou na zasloužené dovolené.....
:no:
Rom4n (340)|28.6.2007 11:55
a co jsem provedl? Jen me zajimal nazor lidi, co maji nejakou z techto navigacnich map. Nechce se mi vyhazovat penize za neco, o cem pak zjistim, ze nevyuziju nebo nedela to, co od toho ocekavam
Mudrunka (547)|28.6.2007 12:08
ale, neprovedl jsi v podstatě téměř nic, jenom jsi v diskusi k i-GO umístil vlákno, které svým pojetím patří do diskuse „Porovnání navigačních aplikací“ a vyznívá to tedy lehce provokativně...
vahač.x (67)|29.6.2007 07:39
[QUOTE="Rom4n"]a co jsem provedl? Jen me zajimal nazor lidi, co maji nejakou z techto navigacnich map. Nechce se mi vyhazovat penize za neco, o cem pak zjistim, ze nevyuziju nebo nedela to, co od toho ocekavam[/QUOTE]

Jistě - já s tebou plně souhlasím - ale já jsem se tady před časem ptal také na obdobné věci (např. kombinace konkrétního typu PDA s navigačním SW, postup při změně PDA....) a bylo mi moderátorem naznačeno, že k tomu toto fórum neslouží...

Nemyslel jsem to jako útok na Tebe - byl to spíše všeobecný povzdech...;)
Rom4n (340)|29.6.2007 08:07
no, je fakt, ze je to velky forum a jedna vec je tu resena nekolikrat. Ale tenhle "usek" mi prijde nejprehlednejsi, ve velkych diskuzich se kolikrat clovek ztrati ;)
radekhulan (315)|2.7.2007 14:07
"kvalita" iGo v praxi, musel jsem se hlasitě smát ;-)
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24036
Chrono Leggionaire (187)|2.7.2007 22:21
;) takže takový "malý rADovský orgasmus smíchu" ? Je celkem jasné, že každý si bude stát za svým a čím větší provokace z druhé strany, tak tím se jako ozvěna ozve obrana druhého systému. Jelikož jsem měl obě navigace a ani s jednou jsem neměl u nás větší problém, tak bylo rozhodování těžké..Preferuju ovšem jednoznačně iGo, kdy si člověk může nahrát jen zemi, kterou potřebuje, a nemusí si na kartu házet nějaký balík od TomToma se střední + východní evropou o velikosti několika stovek MB..jasně,každý si může koupit velkokapacitní kartu, ale na co, když většinu zemí uvidí stejně jen na displeji telefonů a nikdy jimi nepojede..pro profesionální řidiče jsou stejně nejlepší vestavěné navigátory v palubní desce aut, tomu iGo ani TomTom v PPC nemůže pohodlností ovládání konkurovat
Mefisto (231)|2.7.2007 23:16
Problem vsak je ze tyhle vestavene, nemuzou konkurovat tem v PDA co se tyce map a to ani ne z poloviny