Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9000 a baterie nabijeni problem

Cordell (7)|22.6.2007 20:41
Ahoj vsem,
mam problem s mim new PDA Qtek 9000 aka O2 XDA.
Dostal jsem dve baterie Li-ion 1620mAh. Poprve sli obe v telefonu.
Ted jsem nabil tu jednu a nabijecka ukazala ze je nabita (zelena dioda) ale potom co jsem dal baterii do PDA, tak je prazda ukazuje to 0% a unknown jako neznama.
Druhou normal PDA najde mela 18% tak jsem ji nabijel a to pomoci USB s PC, tak procenta pribyli asi 60% ale prijdu za hodinu asi a najednou PDA hlasi ze je baterie prazda 11%! Nic jsem mezitim s PDA nedelal jen je pusteny a zavreny (displey aby nesvitil). Podsviceni mam na minimum druha carka od leva.
a nasteveny:
Turn off backlight if device is not used for 2min.

Prosim poradte jestli je mozna chyba u baterie nebo v PDA?

Taky me prijde ze to desne zere baterku rychle, snad by me pomohla 3200mAh.

ElSoft (1244)|22.6.2007 23:56
rozhodně bych zkusil síťovou originální nabíječku, některé USB(především v NB) to neutáhnou. Maximální odběr z USB je 500mA (k tomu je tam ještě značný úbytek napětí) a to se ještě dělí mezi ostatní zařízení které jsou na sběrnici, oproti tomu orig. nabíječka je schopna dát proud 2000mA.
Ještě by mě zajímalo v čem jsi tu baterku nabíjel, když píšeš žes ji pak dal do PDA. Jestli je to taková ta co umožňuje nabíjení PDA a současně jedné záložní baterie, tak bych se nedivil že to USBčko nezvládlo.

A co jak máš nastavenou položku Power – Turn off device if not used:

přesunuto do: HTC Pocket PC (XDA & spol.)
Standa_ce4you (380)|23.6.2007 12:19
Jo, taky mám problém s nabíjením - koupil jsem aku Cameron Sino 1750mAh, a výsledek je takový, že se baterie sice nabije, ale neindikuje konec nabíjení zelenou diodou, neindikuje téměř vybitou baterii červenou - najednou se prostě vypne, a při nabíjení se mi téměř pravidelně sekne celé pda. Občas se stane, že se tváří nabitě, ale vyjdu z domu, poslouchám mp3 a během chvíle se pda vypne s tím, že je baterie kompletně vybitá. Taky mi někdy při nabíjení nesvítí oranžová, ale červená. Prostě celé pda je z té baterky mimo a s původní se to nestávalo. Asi to nebude chyba jen mé aku, na xda-dev jsem si na ni taky přečetl pár stížností.
Takže to vidím na reklamaci... :sarcastic:
htcjirka (1875)|24.6.2007 17:35
Stando,uplne presne samy problem do puntiku jak popisujes jsem mel s originalni baterii na QTEK 9000,kterou jsem si zakoupil jako druhou zalozni.Nakonec jsem ji vracel po dvou tydnech zpatky prodejci,se kterym jsem se dlouho dohadoval,neveril me to.
Cordell (7)|25.6.2007 00:10
Ne ne tu baterku jsem nabijel co me zlobi original nabijeckou v kolibce ktera byla s PDA. Ano muzu mit v PDA baterku kterou jsi muzu nabijet treba s USB a zaroven v kolibce nabijet samotnou baterku druhou.
Standa_ce4you (380)|26.6.2007 00:23
[QUOTE="uiqjirka"]Stando,uplne presne samy problem do puntiku jak popisujes jsem mel s originalni baterii na QTEK 9000,kterou jsem si zakoupil jako druhou zalozni.Nakonec jsem ji vracel po dvou tydnech zpatky prodejci,se kterym jsem se dlouho dohadoval,neveril me to.[/QUOTE]
Tak to je špatná zpráva - myslel jsem, že originální baterka bude v pohodě. No, dám ji na reklamaci a uvidím, jak je prodejce solidní. Pak napíšu, jak jsem dopadl.

Zamyšlení 1. - absolutně nechápu, proč je ve 21. století takový problém nabít baterku. Li-pol, Li-ion a já nevím jaké další technologie, ale nabít to nejde.

Zamyšlení 2. - koupil jsem drahé zařízení, které ani teď, po více než dvou letech nemá stabilní romku (problém u všech pda). Jako příslušenství jsem zakoupil extrémně drahou redukci jack 2.5 > 3.5, očekávajíc kvalitu. Vydržela půl roku, než se začala rozpadat. Teď jsem koupil baterku, a jak jinak - nefunkční. Když provedu bilanci, jediná opravdu funkční část je folie na displeji. A to je za ty desítky tisíc, co už jsem do toho dal, trochu málo, ne?
Poslední dobou uvažuju, že si koupím obyčejný telefon, a tuto "radost" pustím k vodě. Výrobci a prodejci si z nás zjevně dělají p*del. Kdybych takové výsledky podával já v zaměstnání, budu brzo bez práce...
Cordell (7)|26.6.2007 18:11
Taky jsi myslim, me se nato kolik PDA stoji zdaj porad jeste malo vykony a taky ze nemaj HDD treba 10GB.

Uvidim jak dopadnu mam poprvi PDA a predtim jsem nikdy zadnej telefon nemel. Myslim obyc telefon nebot moc na telefony nejsem.
lukasr_ce4you (2)|19.10.2007 23:08
Akurat riesim tento isty problem s novou baterkou...

Baterka blbne preto,lebo vnutri baterky je cip, ktory obsahuje udaje o aky typ baterky sa jedna a teda akym sposobom sa moze nabijat (liion je chulostiva na nabijacie napatie, nakolko pre jeho kolisanie sa moze prehriat a buchnut). A ten cip asi nefunguje spravne. Mam staru baterku a ta ukazuje bez problemov svoju kapacitu len uz je stara - vybija sa rychlo.. Takze by som chcel vymenit ten cip zo starej do novej. Kukal som staru, neni to tazke iba dva vodice vedu do clankov.
Nemate niekto zaujem to najprv vyskusat ak mate dve baterky na ktore uz neplati zaruka? Ja nechcem (aspon zatial) kazit novu baterku ktoru nakoniec mozem este vratit ked blbne. Aj to som si nie isty ci to vybavim... Dajte vediet ci to niekto skusil.

cuz
Standa_ce4you (380)|20.10.2007 09:53
Přesně toto mě taky napadlo - zkusit vytáhnout originální čip, ale zatím se i do toho nechce pouštět. Mám strach, aby pak baterka vlivem nekompatibilního čipu nedopadla výbuchem apod. jako u Nokií.

Dotaz: vám, co baterka funguje dobře, jaký máte typ?
Já mám zkušenost se třema:
1) PU16A, sn: DY8A658N002140 (asi originál), tato jediná byla bez problémů
2) PU16A, sn: DY8A85A5003092 (nejspíš neorig.)
3) Cameron Sino (zjevně neorig.)
htcjirka (1875)|20.10.2007 10:02
Mam doma novou mesic pouzitou baterku nez jsem uniho prodal.Stando i obe co jsi napsal jsou original..Pro HTC uz dela davno baterky Samsung.Baterky , ktere byly v unim byly dost poruchove.
Ma zanovni baterie ma S/N DY8A863G.........
Standa_ce4you (380)|20.10.2007 10:31
Aha, já jsem bral "originalitu" baterky podle její funkčnosti, což splňovala jen první uvedená.
Ta tvoje baterka má i takové vymoženosti, že bliká i zelená dioda i BT, uni se nezasekává při nabíjení, nemá problém určit baterku apod.? Pokud jo, kde jsi ji koupil?
htcjirka (1875)|20.10.2007 10:47
Ma baterka je objednana primo od i-mate.Fungovala vyborne(fungovala by i ted,ale nema uz v cem).Kdysi jsem objednaval baterii od najake ceske firmy z Ostravy...na jmeno si uz nevzpomenu a vracel jsem ji,uni s ni zamrzal,dal jsem ho do nabijecky a rano byl kously.
Standa_ce4you (380)|21.10.2007 10:08
Jirko je to tato baterka z imate-shop.com?
htcjirka (1875)|21.10.2007 10:10
Ne neni z imate-shop.com.Zahrabu v papirech a najdu to...