Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Postup aktualizace ROM na verzi 1.60.36 , Radio 1.10.00 na DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.3.2004 15:03
Chtel bych se s Vami podelit o zkusenosti, jak jsem provadel aktualizaci verzi ROM pro zarizeni DATAPHONE2 na ROM 1.60.00WWE, Radio 1.10.00, Protokol 1337.18, EXT ROM 1.60.36. Poznatky jsem cerpal jsem ze serveru xda-developers.com. Vse co je zde napsano jsem vyskousel na vlastnim pristroji a je funkcni. Ale upozornuji, toto neni doslovny navod, ale jen takovy nastrel v hlavnich bodech.

- nejdriv jsem si z Internetu ztáhnul programy "RUU16036WWE_T-MOBILE_NL.EXE" a "XDA2NBFTOOL.EXE" a "ROM Editor 2003"
- pak z RUU16036WWE_T-MOBILE_NL.EXE vyseparoval 3 soubory *.nbf
( jinymi slovy po spustení programu se nekam tyto 3 soubory rozbali - zalezi na verzi WINDOWS a ty jsem si nahral do sveho adresare + dalsi rozbalene programy a teprve pak program ukoncil, jelikoz se tyto soubory pri ukonceni programu zas smazou )
- vykodoval za pomoci

xda2nbftool -x NK.nbf nk.nba 0x89124137
xda2nbftool -x ms_.nbf ms_.nba 0x25863614
xda2nbftool -x radio_.nbf radio_.nba 0x12345678
xda2nbftool -sd PH10 -so Qtek -sl Eng -v ms_.nba
xda2nbftool -sd PH10 -so Qtek -sl Eng -v Radio_.nba
xda2nbftool -sd PH10 -so Qtek -sl Eng -v nk.nba

- prejmenoval ms_.nba na napriklad xxxxx.nbf
- za pomoci programu ROM Editoru ( pouzivam verzi 1.1.16 ) jsem upravil EXT ROM xxxxx.nbf k obrazu svemu ( zde se rozhodujete co budete chtit mit nainstalovano ) - doporucuji si nejdriv zjistit co ktery program vykonava, protoze zde se da hodne ziskat nebo taky hodne ztratit
- prejmenoval xxxxx.nbf na ms_.nba
- zakodoval za pomoci
xda2nbftool -x NK.nba nk.nbf 0x89124137
xda2nbftool -x ms_.nba ms_.nbf 0x25863614
xda2nbftool -x radio_.nba radio_.nbf 0x12345678


- zacil se modlit a nahral za pomoci

HimaUpgradeUt.exe

( provadel jsem aktualizaci vsech 3 - ROM, RADIO a EXT ROM trvalo to asi 25 minut )
- nakonec jsem provedl HardReset a zacal se tesit se na nove verze

Moje poznatky : Co mate ulozeno ve Storage zustane zachovano, taky zustanou zachovany delky hovoru - prichozi a odchozi ( nevim jak je to mozne ). A abych nezapomel - prisel jsem o zaruku. :sarcastic:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.3.2004 11:36
Doporucuji si taky pri uprave EXT Rom za pomoci programu ROM Editor zmenit ty dva obrazky. Je to malickost, ale potesi protoze Soft Reset je casty :), tak proc se koukat porad na to stejne.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.3.2004 09:14
Tipy pro ty co si budou chtit instalovat CESTINU z EXT ROM - LengFULL.CAB

- Ze souboru CONFIG.TXT vyhodit TPDisable.exe a TPEnable.exe, ktere zablokuji funkci dotykoveho displeje.
- Instalaci CESTINY provadet zcela nakonec :!: ( pro spravne fungovani CESTINY je totiz potreba se nakonec rozhodnout zda chcete instalovat napovedu a provest SOFT RESET)
- Ze souboru CONFIG.TXT vyhodit RESET, jelikoz program LengFull.CAB nakonec vola SOFT RESET. V pripade ze tam tento prikaz nechate, nebude instalace CESTINY vporadku - pripada mi jakoby se prikaz RESET z CONFIG.TXT provedl rychleji nez se provede vsechno z instalce cestiny
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|23.3.2004 16:18
Dnes se mi pri prehravani ROM ( porad se da neco zlepsovat v EXT ROM) do DATAPHONE2 , to jaksi zaseklo - jinymi slovy DATAPHONE2 na nic nereagoval . V prvni chvili mne polil studeny pot, a hlavou mi zacalo behat co reknu manzelce ( ktera po vecerech hraje hry Jawbreaker nebo PocketBubbles), ze to nejde.
Nejdriv jsem vyndal SD kartu ( proste to bylo prvni co mne napadlo ) a snazil se provest SOFT Reset a HARD Reset. Bohuzel zcela bezuspesne. Na displeji se nic nedelo. Tak jsem sundal zadni kryt, vyndal baterku a hledal jestli tam neni jeste neco - nejaky spinac podledni zachrany, ktery by vse dal doporadku. Bohuzel nic tam takoveho nebylo, tak jsem nechal baterku vyndanou a zacal premyslet co dal. Muzu potvrdit, ze myslenek bylo hodne. Od první, ze si koupim nekde starou NOKII ( drive jsem jsem pouzival 6210 skoro 3 roky a bez problemu) a DATAPHONE2 odvozu do prodejny Eurotelu k odeslani do Servisu az po zakoupeni noveho pristroje.
Pak jsem zacal hledat na netu rady na ce4you a pak na xda-developer, ale jak jsem byl nervozni tak jsem zadnou radu nenasel.
A pak mne napadlo to zkusit jeste jednou. Stejny problem jsem resil asi pred rokem ( jeste jako ANONYM ) pro IPAQ 3660. Zde je odkaz na tuto diskuzi.
Tak jsem spustil program HimaUpgradeUt.exe s tim, ze se snad chytne. A svete div se. Program se rozbeh a ukazal, ze sice vsechny 3 ROM jsou prazdne ( nebyla tam napsana zadna verze), ale tvaril se ze mu nic nebrani provest znovu upgrade. Moje srdicku zacalo tlouct pekne rychle a ja jsem stiskl tlacitko NEXT a cekal 25 minut jak to dopadne. Probehlo to zcela bez zavad. A ja jsem si slibil, ze si zas dam na chvilku pokoj od Editovani a Upgrade EXT ROM.


Ponauceni pro priste:
- 1.) Zachovat chladnou hlavu
- 2.) Provest upgrade ROM jeste jednou jakoby se nic nestalo.
Honzabr (192)|25.3.2004 14:48
:D Cizí neštěstí potěší.Jak jsem psal soukromě stalo se mi něco podobnýho a ještě teď mám mokré tričko To je o život. Ale stejná skušenost - XDA2 si nechá při flashování dost líbit.Ale stejně by se to asi nemělo moc pokoušet :sarcastic: Udělal jsem to obdobně - taky si teď dávám oraz.A vše co jsem nestihl opravit tak opravím až vyjde další upgrade - čím víc stroj používám tím víc věcí bych opravil. Snad to vědí i kluci co to maj ve výrobně FW na starosti :D Ještě bych potřeboval poradit jestli existuje nějaký správce souborů, který si poradí i se soubory v ROM i když je neumí editovat či zapisovat či mazat.Aby člověk ještě před vařením věděl co tam vlastně má :? Díky a hezký den všem.
PavelR. (2184)|25.3.2004 15:02
... pokud nastartujete MDA alespoň do bootloaderu, neměl by být problém. U prvních verzí ROM (0.87 a 0.91) se mi stávalo, že se někdy neflashla Extended_ROM a někdy dokonce ani radiová část. MDA2 v klidu nastartovalo a v případě absence rádia zobrazovalo no gsm na splash screen :) Další přeflashování obvykle pomohlo.

PavelR.