Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Postup aktualizace ROM na verzi 1.60.36 , Radio 1.10.00 na DATAPHONE2

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Chtel bych se s Vami podelit o zkusenosti, jak jsem provadel aktualizaci verzi ROM pro zarizeni DATAPHONE2 na ROM 1.60.00WWE, Radio 1.10.00, Protokol 1337.18, EXT ROM 1.60.36. Poznatky jsem cerpal jsem ze serveru xda-developers.com. Vse co je zde napsano jsem vyskousel na vlastnim pristroji a je funkcni. Ale upozornuji, toto neni doslovny navod, ale jen takovy nastrel v hlavnich bodech.

- nejdriv jsem si z Internetu ztáhnul programy "RUU16036WWE_T-MOBILE_NL.EXE" a "XDA2NBFTOOL.EXE" a "ROM Editor 2003"
    - pak z RUU16036WWE_T-MOBILE_NL.EXE vyseparoval 3 soubory *.nbf
    ( jinymi slovy po spustení programu se nekam tyto 3 soubory rozbali - zalezi na verzi WINDOWS a ty jsem si nahral do sveho adresare + dalsi rozbalene programy a teprve pak program ukoncil, jelikoz se tyto soubory pri ukonceni programu zas smazou )
    - vykodoval za pomoci

xda2nbftool -x NK.nbf nk.nba 0x89124137
    xda2nbftool -x ms_.nbf ms_.nba 0x25863614
    xda2nbftool -x radio_.nbf radio_.nba 0x12345678
    xda2nbftool -sd PH10 -so Qtek -sl Eng -v ms_.nba
    xda2nbftool -sd PH10 -so Qtek -sl Eng -v Radio_.nba
    xda2nbftool -sd PH10 -so Qtek -sl Eng -v nk.nba

- prejmenoval ms_.nba na napriklad xxxxx.nbf
    - za pomoci programu ROM Editoru ( pouzivam verzi 1.1.16 ) jsem upravil EXT ROM xxxxx.nbf k obrazu svemu ( zde se rozhodujete co budete chtit mit nainstalovano ) - doporucuji si nejdriv zjistit co ktery program vykonava, protoze zde se da hodne ziskat nebo taky hodne ztratit
    - prejmenoval xxxxx.nbf na ms_.nba
    - zakodoval za pomoci
    xda2nbftool -x NK.nba nk.nbf 0x89124137
    xda2nbftool -x ms_.nba ms_.nbf 0x25863614
    xda2nbftool -x radio_.nba radio_.nbf 0x12345678

- zacil se modlit a nahral za pomoci

HimaUpgradeUt.exe

( provadel jsem aktualizaci vsech 3 - ROM, RADIO a EXT ROM trvalo to asi 25 minut )
    - nakonec jsem provedl HardReset a zacal se tesit se na nove verze

Moje poznatky : Co mate ulozeno ve Storage zustane zachovano, taky zustanou zachovany delky hovoru - prichozi a odchozi ( nevim jak je to mozne ). A abych nezapomel - prisel jsem o zaruku. :sarcastic:
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Doporucuji si taky pri uprave EXT Rom za pomoci programu ROM Editor zmenit ty dva obrazky. Je to malickost, ale potesi protoze Soft Reset je casty , tak proc se koukat porad na to stejne.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Tipy pro ty co si budou chtit instalovat CESTINU z EXT ROM - LengFULL.CAB

- Ze souboru CONFIG.TXT vyhodit TPDisable.exe a TPEnable.exe, ktere zablokuji funkci dotykoveho displeje.
    - Instalaci CESTINY provadet zcela nakonec :!: ( pro spravne fungovani CESTINY je totiz potreba se nakonec rozhodnout zda chcete instalovat napovedu a provest SOFT RESET)
    - Ze souboru CONFIG.TXT vyhodit RESET, jelikoz program LengFull.CAB nakonec vola SOFT RESET. V pripade ze tam tento prikaz nechate, nebude instalace CESTINY vporadku - pripada mi jakoby se prikaz RESET z CONFIG.TXT provedl rychleji nez se provede vsechno z instalce cestiny

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Dnes se mi pri prehravani ROM ( porad se da neco zlepsovat v EXT ROM) do DATAPHONE2 , to jaksi zaseklo - jinymi slovy DATAPHONE2 na nic nereagoval . V prvni chvili mne polil studeny pot, a hlavou mi zacalo behat co reknu manzelce ( ktera po vecerech hraje hry Jawbreaker nebo PocketBubbles), ze to nejde.
    Nejdriv jsem vyndal SD kartu ( proste to bylo prvni co mne napadlo ) a snazil se provest SOFT Reset a HARD Reset. Bohuzel zcela bezuspesne. Na displeji se nic nedelo. Tak jsem sundal zadni kryt, vyndal baterku a hledal jestli tam neni jeste neco - nejaky spinac podledni zachrany, ktery by vse dal doporadku. Bohuzel nic tam takoveho nebylo, tak jsem nechal baterku vyndanou a zacal premyslet co dal. Muzu potvrdit, ze myslenek bylo hodne. Od první, ze si koupim nekde starou NOKII ( drive jsem jsem pouzival 6210 skoro 3 roky a bez problemu) a DATAPHONE2 odvozu do prodejny Eurotelu k odeslani do Servisu az po zakoupeni noveho pristroje.
    Pak jsem zacal hledat na netu rady na ce4you a pak na xda-developer, ale jak jsem byl nervozni tak jsem zadnou radu nenasel.
    A pak mne napadlo to zkusit jeste jednou. Stejny problem jsem resil asi pred rokem ( jeste jako ANONYM ) pro IPAQ 3660. Zde je odkaz na tuto diskuzi.
    Tak jsem spustil program HimaUpgradeUt.exe s tim, ze se snad chytne. A svete div se. Program se rozbeh a ukazal, ze sice vsechny 3 ROM jsou prazdne ( nebyla tam napsana zadna verze), ale tvaril se ze mu nic nebrani provest znovu upgrade. Moje srdicku zacalo tlouct pekne rychle a ja jsem stiskl tlacitko NEXT a cekal 25 minut jak to dopadne. Probehlo to zcela bez zavad. A ja jsem si slibil, ze si zas dam na chvilku pokoj od Editovani a Upgrade EXT ROM.

Ponauceni pro priste:
    - 1.) Zachovat chladnou hlavu
    - 2.) Provest upgrade ROM jeste jednou jakoby se nic nestalo.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Cizí neštěstí potěší.Jak jsem psal soukromě stalo se mi něco podobnýho a ještě teď mám mokré tričko To je o život. Ale stejná skušenost - XDA2 si nechá při flashování dost líbit.Ale stejně by se to asi nemělo moc pokoušet :sarcastic: Udělal jsem to obdobně - taky si teď dávám oraz.A vše co jsem nestihl opravit tak opravím až vyjde další upgrade - čím víc stroj používám tím víc věcí bych opravil. Snad to vědí i kluci co to maj ve výrobně FW na starosti Ještě bych potřeboval poradit jestli existuje nějaký správce souborů, který si poradí i se soubory v ROM i když je neumí editovat či zapisovat či mazat.Aby člověk ještě před vařením věděl co tam vlastně má :? Díky a hezký den všem.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... pokud nastartujete MDA alespoň do bootloaderu, neměl by být problém. U prvních verzí ROM (0.87 a 0.91) se mi stávalo, že se někdy neflashla Extended_ROM a někdy dokonce ani radiová část. MDA2 v klidu nastartovalo a v případě absence rádia zobrazovalo no gsm na splash screen Další přeflashování obvykle pomohlo.

PavelR.

Podobná témata

1. Aktualizace vestavene Opery na nejnovejsi verzi
    Od Muskwa_ce4you v sekci Touch Pro
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 28-05-2009, 18:41
  2. Problémy jednotlivých verzí ROM u přístrojů MDA2/DATAPHONE2
    Od Jiří Pospíšil_ce4you v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 89
    Poslední příspěvek: 18-09-2007, 11:15
  3. Reakcí: 77