Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Jak mate naformatovane vase 4GB SD karty pro FS n560 ?

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Ahoj vsem. Zajimalo by me jak mate naformatovane vase 4GB SD karty pro FS n560 ? Jedna se mi o to ze drive jsem ji mel naformatovanou na format RAW a pripadalo mi ze je vse OK. Tet ji mam na FAT32/4K a když nahravam zvuk v Audio Recorderu od RESCO tak po 2 hodinach zaznamu kdyz dam stop tak to jeste asi cca 30 minut uklada. Jako by to nestihalo ukladat. Muzete mi nekdo poradit co s tim ? Pripadne jak naformatovat na RAW ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

format RAW znamena, ze wokna nepoznaly, co to je /takze to neni typ formatu souboru/ (osobne mam FAT16 - pry je to trochu rychlejsi nez 32, ale vpodstate je mi to jedno a ani jsem to v realu nezkousel)

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od prtdlacka
    format RAW znamena, ze wokna nepoznaly, co to je /takze to neni typ formatu souboru/ (osobne mam FAT16 - pry je to trochu rychlejsi nez 32, ale vpodstate je mi to jedno a ani jsem to v realu nezkousel)
    Ja mam take FAT16..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Těžko říct, jestli to něco urychlí. Problém je ale v tom, že při použití FAT16 má alokační jednotka, tzv. cluster na filesystému 64kByte, čili každý soubor na kartě zabere tolik místa, jako je jeho velikost zaokrouhlená na násobky 64kByte, tj. v průměru se na jeden soubor promrhá 32kByte místa.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Pokial viem tak FAT16 funguje na max 2GB particie. Pre 4GB je to FAT32. Alebo mi nieco uslo?

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Ušlo, právě ta nadstandardní velikost clusteru umožní zformátovat až 4GB kartu do FAT16 (samo ne příkazem formát v oknech).

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ve Windows Me/98/95 a MS-DOSu je prý nějaký bug, takže FAT16 se 64kByte tam chodí blbě, jinak je maximum 4GB (64k clusterů po 64kByte).

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Je tam aj nejaka ina vyhoda mimo trochu vyssiej rychlosti?

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Citace Původně odesláno od amigo6
    Je tam aj nejaka ina vyhoda mimo trochu vyssiej rychlosti?
    10x je čas od času víc než trochu :yes: , některé aparáty (digitální foto atd.) nepodporují FAT32, takže to může být výhoda č.2, pak už jen nevýhody v poměrně značné ztrátě místa, zpomalení při mnoha malých souborech a případně nekompatibilitou s Win98.

Podobná témata

1. N560 a mizející data z SD karty
    Od tomasd_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-07-2007, 14:31
  2. Rychlost SD karty pro N560
    Od fahrus_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 13-10-2006, 14:09
  3. N560 - jakou mate verzi ROM?
    Od yndor v sekci Fujitsu Siemens Computers