Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

wm encoder

hrtak_ce4you (314)|14.3.2004 11:05
Vcera jsem si to stahnul. Pokusne jsem prekodoval jeden dil star gate a z 18mb divx se stal 65wmv. Vzhledem k tomu, ze by se mel dat narvat celej film na 128mb kartu, tak asik nekde delam xybu.

mmd: spustili jste nekdy nekdo divx film na mda? me se to nepodari o
mm
Morte_ce4you (261)|14.3.2004 12:54
normalne to spustis zadas prevod souboru jakej soubor prevedes a kam ho ulozis dale vyberes platformu pocket pc pak jestli to chces mit pres celej display nebo ne kvalitu zvuku a uz jen dalsi dalsi a je to.Mimochodem nemas uz 7 serii stargate??nevis kde k ni sehnat titulky???
Miloš Strouhal (3997)|14.3.2004 13:40
divx jsem spustil,ale neběžel zvuk,a bylo to trhaný..lepší je naučit se s tím encoderem,mam raději WMencoder7 než WMencoder9.. V nastavení jsou už sice přednastaveny dvě možnosti pro platformu pocket pc,ale já doporučuji vytvořit si zcela nové,vlastní,jež bych radil vytvořit stylem pokus-omyl..prostě si vzít třeba 10minutový videoklip,kalkulačku,a zkoušet to převádět tak dlouho,a pokaždé při jiném nastavení bitrace snímků za sekundu a bitrace zvuku(rozlišení konstantně 320na240),než by jsi našel svůj standart,při kterém bude výsledkem obstojný obraz s obstojným zvukem,a přitom se pak 90minutový film vejde na 128MB kartu.. Mě se to podařilo,už vloni na konci léta jsem koukal například v metru na Matrix,Dobu ledovou,The emperors...:D Zvuk poslouchat přes Kossy..a neni větší pohoda jak ztrávit dlouhou cestu busem třeba někam na Moravu..;)

Další věcí je,jestli je WMencoder tou nejlepší variantou převodu..Zvuk z něj je super!!! Ale pokud jde o obraz,je mnohem lepší Z TMPGEnc(MPEG),a následné přehrávání v Pocket TV(skvělí freeware). Vše se nastavuje manuálně,rozlišení,bitrace zvuku,obrazu,počet snímků za vteřinu.. A výsledný obraz je pak absolutně skvělí,již při nastavení bitrace 250KB za sekundu..
hrtak_ce4you (314)|14.3.2004 18:11
[QUOTE="Morte"]normalne to spustis zadas prevod souboru jakej soubor prevedes a kam ho ulozis dale vyberes platformu pocket pc pak jestli to chces mit pres celej display nebo ne kvalitu zvuku a uz jen dalsi dalsi a je to.Mimochodem nemas uz 7 serii stargate??nevis kde k ni sehnat titulky???[/QUOTE]

Jo kamos ma, ale je to 300mb/dil. Dodej ftp ja ti zajistim nahrani
hrtak_ce4you (314)|14.3.2004 18:15
[QUOTE="xp"]...než by jsi našel svůj standart...

Ale pokud jde o obraz,je mnohem lepší Z TMPGEnc(MPEG),a následné přehrávání v Pocket TV...A výsledný obraz je pak absolutně skvělí,již při nastavení bitrace 250KB za sekundu.. [/QUOTE]

Hele a co se se mnou o ten standart podelit? ;o)

A neda se k videim formatovat zvuk do mp3?

Ad MPEG urco odzkousim. Tet snad budu mit 512mb sd [no za 2 mesice ;]
hrtak_ce4you (314)|14.3.2004 18:19
[QUOTE="xp"]A výsledný obraz je pak absolutně skvělí,již při nastavení bitrace 250KB za sekundu.. [/QUOTE]
uplne tomu nerozumim, ale 250kb/s = 6,6 min videa? na 100Mb?
Miloš Strouhal (3997)|14.3.2004 18:48
..ne,ne,kdyby to tak bylo,tak by přeci průměrná skladba v MP3 dlouhá 5 min s bitrací 128KB za sekundu měla velikost: 5krát60vteřinkrát 128KB = 38400KB,tzn cca 40Mega ;) A není tomu tak,vid´?

..takže třeba čtyř minutovej videoklip od Linkin Park dokáže TMPEG,nebo jak se to píše narvat do cca 10Mega s hodně kvalitním rozlišení,a slušným zvukem,jež mne ani při poslechu v Koss Porta Pro neděsí..;)

..ten TMPEG bla bla převádí obraz do MPEG(doporučuji rozlišení nastavit na 320krát240,bitraci na minimálně200kB za sekundu,na filmy aby to nebylo tak velký stačí 150..,počet snímků za sekundu se doporučuje nechat jako je zdrojový..),a zvuk do MP3..(na filmy stači 64KB za sekundu,128kB za sekundu už ujde,na videoklipy dávám 160Kb za sekundu)

..a ten Encoder..no je to už nějaký ten měsíc co jsem nic neripoval..v tomhle programu..ale dělá zvuk ve WMA,což je mnohem lepší než jakákoliv MP3..

..vzpomínám,že jsem Encoder nastavoval asi na 150KB za sekundu na filmy,rozlišení 320krát 240,počet snímků za sekundu asi 15 ušlo..,zvuk jsem dával ve WMA asi 64 KB za sekundu,a tohle nastavení mi narvalo 80minutový film na jednu 128Megovou kartu..? Matrix jsem dával na dvě 128čky..:D Aby se na to opravdu dalo koukat a poslouchat..;)

..všechno co ti tu píšu lovím z paměti,už se tím moc nezabývám,dělám jen vTMPEG bla bla videoklipy,co nejkvalitnější aby měl jeden do 20Mega..,

..ale když už jsi mě donutil vzpomínat,asi zase nějakej filmík na kartu nahraju ..odjíždím zrovna mimo domov..:D ..tak ať mam co dělat ve volném čase..:D
hrtak_ce4you (314)|14.3.2004 23:07
Tak jsem s tim Tmpg experimentoval, kdyz bych dal mpeg1, 180kb video,64audio, tak mi to vyje skoro akorat na 256mb kartu [film finding nemo 1h,40min]

jeste s tim budu experimentovat, uvidime, co s tim udelam. Pravdou je, ze ta 256 asik bude minimum.

xp: nechces se mi ozvat na icq? 132806694
Miloš Strouhal (3997)|14.3.2004 23:10
..tak mi to nedalo a testnul jsem zas převod několika videí pomocí encoderu 9,a i s pomocí ,a vyhrává WM Encoder 9, sedmičku už nemam..
..proč tomu tak je? TMPGEnc je dobrej pokud má člověk velkou kartu,512ka by byla nejlepší.. Dokáže výsledek 2krát tak lepší než Encoder,ale daní za to je velký nárok na paměť,cca 300mega na film v hodně dobrý kvalitě,bez sebemenšího "kousnutí",se super zvukem..jenže ten zvuk musí být aspoň na 128kb za sekundu,jinak se to nedá poslouchat..encoder dokáže slušný zvuk již při 64kb za sekundu..

..video z TMPGEnc se ani v nejmenším nijak nezasekává,netrhá,naopak video z Encoderu ano..

..tady je nastavení,při němž jsem to kousání eliminoval na minimum,a přitom se na to ještě dá dívat:
-320*240
-25snímků za minutu
-120kb za sekundu bitrace videa
-64kb za sekundu bitrace zvuku(pokud to chceš narvat na tu 128mb kartu,sniž zvuk na 32kb,ne víc..a mono pomůže....)
-Matrix vyšel asi na 160mega..stačí snížit ten zvuk,a vejdeš se..

Hodně štěstí
Morte_ce4you (261)|15.3.2004 09:13
Ja pouzivam wm encoder 9 a to jak to tamje prednastaveny je sice pravda ze nekdy se to grabne spatne napr:: chybi kus zacatku.Ale jinak to vypada docela dobre.Hrtak Jo ja vim ze ma 1 dil 300mb ja mam prvnich 7 dilu sedmy serie ty dily si stahnu sam v poho jen me by me zajimalo kde sehnat titule k tomu.
lout_ce4you (118)|15.3.2004 09:49
stargate mam7 serii vsechny dily i posledni ten je narez!!!jinak titulky jsou na http://subtitles.sg1.cz/ a dily najdes na Direct connectu
Morte_ce4you (261)|15.3.2004 11:41
No tak to jsem na to zvedavej jak to dopadne bude 8 serie?? Dikes za odkaz na titulky.
lout_ce4you (118)|15.3.2004 12:49
konec je hustej 8 serie by mela jit v cervnu samozrejme ze ne u nas uvidime ma to hodne otevrenej konec
hrtak_ce4you (314)|15.3.2004 22:36
takze ..... nakonec jsem narval finding nemo [100min] na 121mb [na sd pouzitelne 123 ;). Koukatelne....

nyni resim problem s titulky jsem ochoten obetovat zvuk [klidne 16bitrate] za delsi film s titulky.

Existuje na ppc neco co umi jakekoliv titulky? Jediny zpusob co me napadl je vypalit je primo na obraz, coz zas nevim jak... :/
lout_ce4you (118)|16.3.2004 05:50
vypalit titulky na obraz umi dvd to ppc ALE NEVIM JAK TO UDELAT Z DIVXu a titulek ktery sou zvlast
hrtak_ce4you (314)|16.3.2004 20:52
patral jsem patral a vysledek:
http://www.tomzavodny.cz/clanky/00003.php?kapitola=3
tzn dostanu to do MPEGu a pak to prekoduji wm encoderem na PPC...
dnes nebo zitra to zkusim a dam vedet
lout_ce4you (118)|17.3.2004 21:08
http://www.pqdvd.com/
tohle je asi nejlepsi co sem nasel