Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 514

pepa.b_ce4you (12)|19.6.2007 13:51
Rád bych se od nějakého majitele tohoto přístroje dozvěděl jak je spokojen,příp nespokojen,a nějaké zkušenosti z provozu.Zkoušel jsem hledat,ale moc jsem toho nenašel.Snad tady nejsem úplně mimo mísu,protože je to takovej hybrid mezi smartphonem a PDA s WM6.0,ale bez dotykového displeje.Díky za info,popř nějaký odkaz.:cool:
dharar (9)|26.6.2007 09:46
jsme majitelem iPAQu 514 asi 14 dnu. A jsem zatim vcelku spokojen.
vyhody:
- dlouho drzi na baterce (intezivni pouzivani GPRS, EDGE, BT, WIFI) cca 3 dny. Pokud se mirnim tak o den dele.
- odladeny system. Prijde mi ze HP si snim docela vyhralo, takze CPU mne neprijde jako brzda. Ve srovnani MP220 co jsem mel, tak to slape jak hodinky. Zadne latence pri prijimani a zahajovani hovoru
- vaha, srovnatelna s klasikou N6230i
- vzhled, proste neni osklivej :-)
- konstrukce, je to udelane prikladne. Uvidim po case jak bude vypadat

nevyhody
- display, male rozliseni (me to staci). Na slunicku je temer neviditelny
- jazykova verze OS, nejsem pritel pocesteni, anglictina mne plne vyhovuje, ale hledam ceskou T9
- povrch, je na nem videt kazdy otisk prstu
- nenasel jsem zpusob jak provest hard reset pouzitim nejakeho trojhmatu. Lze provest bud z telefonu nebo pres externi aplikaci, ktera je dodavana spolecne s telefonem. Ptal jsem se i HP, ale poradili mi jen vyse uvedene.

Pouzivam to hlavne na praci,mail, kalendar a tam me je podle me cilen. Na multimedia pouzivam LiveDrive. Mel jsem moznost porovnat s HTC Voxem, mimo displaye a klavesnice (a tu jsem proste nechtel) to vyjde na stejno. Nicmene HP je o pulku levnejsi.
Podle me, prave nizsi rozliseni displaye ma svuj podil na vydrzi. Tolik nehoni CPU pro prekleslovani, navic asi i velikost hraje svou roli (2.0" uhlopricka). Ale to je jen ma domenka.
manhard (1)|14.7.2007 10:43
Zdar prosimte kdyz ho mas mohu mit par dotazu??? 1. k cemu se da pouzit to wifi jestlize nemam v okoli free wifi a da se nejak dostat na blokovane wifi ?? dale jak se ti zda odolny displej jako myslim aby me hned nepraskl protoze ja mam na displeje smulu,
burticek (211)|17.7.2007 20:06
Takze uz jsem se taky stal majitelem. S vyse uvedenym souhlasim. Zatim ho nemam tak dlouho, abych zhodnotil vydrz.

Jinak k procaku. Je to holt omap, takze nacitani aplikaci chvilinku trva (srovnavam s HTC MteoR), ale po nacteni je docela svizny. Kdyz pretaktuju, tak super, ale nevim, co to udela s vydrzi. Vyzkousim a pak poreferuju.

Ad. displej - rozliseni je nizky, takze treba ikonky v menu mi prijdou takovy kostrbaty. U pisma mi prijde, ze je zapnuty cleartype (coz moc nemam rad), ale kdyz jsem zkusil trial Tweaks2K2 for sp a ten ukazuje, ze je cleartype vypnuty, tak nevim.

Jinak jsem ho mel bez cz lokalizace, ale stacilo napsat do Sunnysoftu, a obratem mi ji poslali. Bohuzel, ale t9 zustala pouze v anj :no: Nevite, jak by se tam dala dostat ceska?

Jo a dalsi dotaz - nevite, jak by se daly namapovat tlacitka (teda aspon to bocni, co je na hlasovy ovladani)?
coky (3)|18.7.2007 02:27
Mám 2 otázky pre majiteľov hp ipaq 514. Je klávesnica naozaj taká hrozná, ako sa píše v recenziách ? Vadí malé rozlíšenie displeja pri použití niektorých aplikácií tretích strán ?
burticek (211)|18.7.2007 03:33
Ja jsem s klavesnici nahodou spokojen. Taky jsem cetl, jak je spatna, takze jsem ji pred porizenim podrobil testu a zadny problem jsem nepocitil. A to nemam ani maly rucicky ;)

To rozliseni jsem na aplikacich zatim nejak nepocitil (tim myslim, ze by neco neslo), ale je fakt, ze jsem jich moc nezkousel. Total Commander a TCPMP 0.72RC jede v poho, trial Resco Explorer a Photo Viewer taky. Jeste jsem zkousel tiral SBSH Facade, Papyrus, SMSDelivery Receipt fix od Samana a Operu 8.65. Jinak nekde jsem cetl, ze nebezi Skype resp. bezi, ale neni videt cely, protoze je urceny pro qvga.

Jo a ted jsem si jeste vzpomnel, ze jsem zkousel Operu mini 3 a 4 a taky chodi, ale kdyz chci vlozit webovou adresu, tak pak na potvrzeni musim nekolikrat zmacknout hvezdicku (projedu komplet nabidku vkladani pisma), aby se mi zobrazila nabidka OK, jinak soft klavesy nefungujou. Netusim proc :? Ale jakmile tohle udelam, tak uz to jede v poho.

Takze abych to rozliseni shrnul - aplikace si s tim poradi, pokud nejsou urceny primo pro qvga. Jenom to pismo je takovy kostrbatejsi (viz. vyse).

Edit: Nevite nekdo nahodou, jak nastavit, aby telefon zaroven zvonil a vibroval? Kdyz nastavim zvoneni a vibrace, tak to jednou zavibruje a hraje melodie a znova to zavibruje az kdyz melodie zacne hrat znova :?
Pinochio (424)|21.7.2007 10:59
[QUOTE="burticek"].... SMSDelivery Receipt fix od Samana....[/QUOTE]
Jak se ti ho povedlo nainstalovat a zprovoznit? Ja sem ho nainstaloval, ikonu ve Startu mam, ale to je tak vse. Nic se neprojevilo. Je mozne ze by vadilo, ze uz i pred instalaci sem mel trvale zaple dorucenky?
Vont_ce4you (7)|21.7.2007 15:57
tak ho mam uz taky :) dojmy - vse je OK doporucuju ho vsem :)
skype jede verze 2.1 nekde jsem videl navod jak ho rozchodit, kdyz bude nekdo chtit pohledam.. mam jen par otazek: mate nekdo zkusenosti s Spb Mobile Shell 1.0?? bezelo by to nanem?? - shanim totiz nejaky software na lepsi a detailnejsi nastaveni homescreenu - od zobrazeni casu- vetsi pismo, svatku, treba i pocasi.. dale me zajima nekde jsem videl ze TCPMP na WM6 nebezi takze je to fake a bezi vam?? jinak co doporucujete za software nahodit nanej na icq, pdf reader, slovnik a predevsim jaky software na dalkove ovladani PC pres bluetooth????
Zdenek Malinsky (9781)|21.7.2007 16:35
Je to smartphone nikoli PDA/komunikátor, takže tam nemůžeš nacpat všechny programy, co máš v PDA. Od Spb je pro smartphone pouze toto.
Můžeš zkusit Facade od SBSH.
Vont_ce4you (7)|21.7.2007 16:50
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Je to smartphone nikoli PDA/komunikátor, takže tam nemůžeš nacpat všechny programy, co máš v PDA. Od Spb je pro smartphone pouze toto.
Můžeš zkusit Facade od SBSH.[/QUOTE]



nechapu jak zjistim ze to je na PDA a ne na HP iPAQ 514 kdyz tam pisou ze je to pro WM a ten je i na 514ce, jinak samozrejme vim ze pda a smartphone je rozdil.. prosim o reakce namuj post ohledne toho software a pripadne rozsirujiciho uzivatelskeho rozhrani, dekuju
Zdenek Malinsky (9781)|21.7.2007 16:55
Přečti si pořádně můj předchozí příspěvek a koukni na odkaz.

A pokud jsi opravdu četl ten článek, tak ti snad musí být jasné, ne?
Vont_ce4you (7)|21.7.2007 17:08
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Přečti si pořádně můj předchozí příspěvek a koukni na odkaz.

A pokud jsi opravdu četl ten článek, tak ti snad musí být jasné, ne?[/QUOTE]

tvuj odkaz odkaz jen dokazuje ze na smartphone ta firma dela jen toto, nevim ale co mi chces dokazat? jen jsem se zminil ze kdyz jsem slysel o Spb Mobile Shell na WM system tak jsem nevedel ze je to jen na PDA.. oco ti jde? jinak co se taky FAcade uzivatelskeho prostredi tak to precejen nedosahuje kvalit Spb Mobile Shell :(


btw. mate nekdo zkusenosti stim Facade? neexistuje neco lepsiho?
Vont_ce4you (7)|21.7.2007 21:46
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
Můžeš zkusit Facade od SBSH.[/QUOTE]

no to ti teda dekuju za radu Facade je na rozliseni nekompatibilni s IPAQ 514 :? achjo..
Saman_ce4you (1451)|22.7.2007 11:07
A to si sebral kde?? Samozrejme ze Facade podporuje QQVGA (176x220)..
Vont_ce4you (7)|22.7.2007 13:38
[QUOTE="Saman"]A to si sebral kde?? Samozrejme ze Facade podporuje QQVGA (176x220)..[/QUOTE]

Facade v1.22.1 mi na iPAQ 514 kdyz jsem nainstaloval blbla nezobrazovalo se to korektne -

tak jsem ji preinstaloval a mam par otazek jestli podporuje 17x220 proc se mi nezobrazuje ze mam neprijaty hovor? ten telefonek s vykricnikem, dale proc spodni lista startu se nezmenila na stejny style jako ma facade?
Saman_ce4you (1451)|22.7.2007 15:35
Ukaz screenshot z tvyho mobilu..
Vont_ce4you (7)|24.7.2007 12:45
tak jsem upravoval nastavoval a konecne to vypada jak ma ovsem ne jako je na obr. ale trochu jinak.. spousta mi toho ale nevyhovovalo tak jsem hledal anasel facade large homesreen


chtel bych Vas pozadat o radu co zmenit ve zdrojaku large aby se mi hned vedle sms - na stejnem radku viz obr. mel tlacitko Email (0)a pak nakonci toho radku bylo tlacitko ktere by ukazovalo na profil jaky mam nastaveny, ted kdyz najedu kurzorem na SMS() tak se mi oznaci cely ten radek kt. bych chtel mit na tri casti - sms, email a profil, dekuji moc zapomoc

Pinochio (424)|24.7.2007 12:47
Jak se ti to podarilo? Napis jak a kterymi programy.
Pinochio (424)|24.7.2007 13:11
Teď jsem zjistil, že na iPAQ 514 vůbec nejsou synchronizovatelné poznámky s Outlookem, je to možné? :evil:
Saman_ce4you (1451)|24.7.2007 16:28
Vont: Podivej se do zdrojaku jinych home xmlcek, jak se to pozicuje. Neprectene SMS/MMS je jeden plugin, takze to muzes mit na jednom radku. Pro profil je jiny plugin, tak to jednoduse na jeden radek nedas.

Pinochio: Desktop se Smartphony proste nesyncuje poznamky. Neni tam na ne ani aplikace.
Vont_ce4you (7)|27.7.2007 12:06
Saman dik za radu do zdrojaku jsem se vzivote nedival a kdyz uz jsem se podival tak jsem fakt pochopil uplne dokonale jak se co pozicuje.. samozrejme ironie.. ja chci ten zdrojak prepracovat myslel jsem ze kdyz pozadam o pomoc tak budu natom lip nez ted kdyz to je pokus omyl:sarcastic: jinak co se tyka 514ky vydrz baterie me zlobi ted uz dvakrat se mi stalo ze se baterka pres noc vybila a pritom kdyz jsem sel spat tak byla nabita, nechapu to zrejme spatna baterie:no:
burticek (211)|27.7.2007 12:44
[QUOTE="Pinochio"][QUOTE="burticek"].... SMSDelivery Receipt fix od Samana....[/QUOTE]
Jak se ti ho povedlo nainstalovat a zprovoznit?[/QUOTE]

Normalne jsem pretah cab do founu, nainstaloval, soft reset a funguje. Dorucenky zapnuty byly.

Btw. Nevite nekdo, co s tim vibrovanim a zvonenim zaroven - aby porad vibroval a zvonil a ne jen zavibroval jednou a podruhy az kdyz se opakuje melodie? A nejde jeste neco udelat s tim pismem? Mne to furt prijde, jako kdyz je zapnuty clear type, ale podle registru neni. A kdyz to v registrech zmenim, tak se stejne nic nezmeni.
Pinochio (424)|27.7.2007 14:00
[QUOTE="burticek"]Normalne jsem pretah cab do founu, nainstaloval, soft reset a funguje. Dorucenky zapnuty byly.[/QUOTE]
Cab sem přetáhnul, na první pokus se to nenaistaluje, na druhý už je, ale je to nefunkční.
Se zvoněním mě napadlo nahrát krátký mid file aby to pak hrálo za sebou pořád a tím vibrovalo, ale jinak nic.
Saman_ce4you (1451)|27.7.2007 14:11
Mas spravne unlocklej telefon? Bez toho to nebezi..
Pinochio (424)|27.7.2007 14:12
Jak unlocklej? Myslíš že tomu vadí zabezpečení displeje heslem?
Lancer_ce4you (2)|27.7.2007 14:32
Zdravim . . mam dotaz rozchodil niekto na 514-ke neaky navigacny system?? . . skusal som i-go a bez uspechu, je to vobec mozne? . . ak mate skusenosti poradte pls
Saman_ce4you (1451)|27.7.2007 15:53
Pinochio: Ne, myslim unlocklou securitu..
Lancer: Od kdy je igo pro smartphony?
Lancer_ce4you (2)|27.7.2007 16:30
ja som lama :) . . . existuje nieco co by tam islo?
Pinochio (424)|27.7.2007 16:39
[QUOTE="Saman"]Pinochio: Ne, myslim unlocklou securitu..[/QUOTE]
Tak sem odebral heslo jako zámek zařízení a pořád stejný výsledek, tzv. nulový. Nevím co s tím, nemůže to být lokalizací od SS?
Saman_ce4you (1451)|27.7.2007 17:03
Ty asi nevis co znamena mit unlockly - odemceny - smartphone, ze? Rek bych se postup bude stejny jako pro ostatni smartphony, tak si to nastuduj..
krabicka3 (361)|30.7.2007 23:14
Dotaz na majitele: Nemate problem s tim, ze pri psani SMS nebo mailu odezva klavesnice nestiha? To znamena, ze kdyz 3x zmacknu klavesu 6, tak se ma napsat "o". V recenzi na mobilmanii se pise, ze to mobil obcas nestiha, a ze se stava, ze kdyz clovek rychle 3x zmackne klavesu, tak se napise jen druhe pismeno. Jak to je doopravdy?
burticek (211)|31.7.2007 11:12
Ja si toho nevsimnul. Ted jsem to zkousel co nejrychlejc a vzdycky to stihlo napsat to pismeno, co jsem chtel.
Pinochio (424)|31.7.2007 15:52
Nevíte o nějakém pouzdře a folii? Displej se dost rychle poškrábe.
mjklom_ce4you (0)|1.8.2007 15:21
Poradí někdo ? Nevím proč, ale na mém Ipaq 514 mi nefunguje synchronizace kontaktů a událostí ve směru Outlook do Smartphone. Druhým směrem je vše v pořádku. Na jiném počítači je taky vše v pořádku a když připojím PDA Mio na svůj počítač tak je taky vše v pořádku. Nevím proč to blokuje pouze u tohoto zařízení a pouze na jednom PC.
Swarm (19)|5.8.2007 08:22
[QUOTE="krabicka3"]Dotaz na majitele: Nemate problem s tim, ze pri psani SMS nebo mailu odezva klavesnice nestiha? To znamena, ze kdyz 3x zmacknu klavesu 6, tak se ma napsat "o". V recenzi na mobilmanii se pise, ze to mobil obcas nestiha, a ze se stava, ze kdyz clovek rychle 3x zmackne klavesu, tak se napise jen druhe pismeno. Jak to je doopravdy?[/QUOTE]Přiznám se, že jsem při psaní sms měl podobný pocit. Nevím, jestli tu klávesnici málo mačkám nebo čím to je... teprv včera jsem na tom poprvé psal.

Měl bych pár dotazů na zkušenější, protože sám jsem v tomhle tak trochu lama...

1) jak poznám, jestli jsem připojen nebo ne? přijde mi, že mě to drží na netu snad skoro pořád od prvního použití a já bych rád měl přehled. Teď to nějak nevadí, protože tam mám datově neomezenou simkartu, ale později bych si tenhle přístroj možná chtěl koupit sám, tak bych tohle potřeboval vyřešit, než se začnu vztekat nad účtama.

2) existuje nějaký měřič přenesených dat?

3) Skype jsem rozjel, ale seká se zvuk. Vyřešil někdo to sekání?

4) vůbec netušim, jak se vytváří v mobilu nějaké poznámky? Je potřeba na to něco doinstalovat? Pokud ano, tak co byste doporučili. Nějak nechápu, že v každym telefonu jsou poznámky a tady nic nevidim.

5) česká T9 předpokládám pro tenhle telefon neexistuje a nikdy nebude. Neměl by aspoň někdo soubor s nějak naplněnym slovníkem vlastních slov, který by to trochu zastoupil?

To je zatim tak asi všechno. Pokud už tu někde něco zaznělo, tak se na mě moc nehněvejte :-)
Helmich (7)|12.8.2007 15:41
Neví někdo kde by se dalo sehnat pouzdro
man_ce4you (82)|14.8.2007 07:48
- jazykova verze OS, nejsem pritel pocesteni, anglictina mne plne vyhovuje, ale hledam ceskou T9

http://download.mobilnaut.cz/index.php?id=238
man_ce4you (82)|14.8.2007 07:49
[QUOTE="Lancer"]Zdravim . . mam dotaz rozchodil niekto na 514-ke neaky navigacny system?? . . skusal som i-go a bez uspechu, je to vobec mozne? . . ak mate skusenosti poradte pls[/QUOTE]

O2 navigace, TomTom5, Route66 u mě OK.
man_ce4you (82)|14.8.2007 07:51
[QUOTE="Pinochio"][QUOTE="Saman"]Pinochio: Ne, myslim unlocklou securitu..[/QUOTE]
Tak sem odebral heslo jako zámek zařízení a pořád stejný výsledek, tzv. nulový. Nevím co s tím, nemůže to být lokalizací od SS?[/QUOTE]

http://download.mobilnaut.cz/index.php?id=238
(součásti raru je unlocker)
man_ce4you (82)|14.8.2007 07:53
[QUOTE="mjklom"]Poradí někdo ? Nevím proč, ale na mém Ipaq 514 mi nefunguje synchronizace kontaktů a událostí ve směru Outlook do Smartphone. Druhým směrem je vše v pořádku. Na jiném počítači je taky vše v pořádku a když připojím PDA Mio na svůj počítač tak je taky vše v pořádku. Nevím proč to blokuje pouze u tohoto zařízení a pouze na jednom PC.[/QUOTE]

HP514 používá jiný systém nastavení synchronizace. V PC nastavit ActiveSync jako u PC kde ti to jde.
kill2bill (2)|14.8.2007 11:35
Zdravim všechny štastné i nešťastné majitele tohoto smartfounu.
A´t hledám jak hledám nemůžu nikde najít programy pro tento telefon a WM6 poradí někdo ? ICQ a skype už jsem rozchodil , ted hledám něco jako baterry status a TT kterej opravdu chodí ?
DJAndypl (6)|16.8.2007 17:56
Vazeni pratele, uz to mam, kdo cte ten vi vse ... vse je na Ipaq CD .. volal jsem do HP Centrum CZ - oni rikali ze to nejde ... ho..no ani neznaji vlastni vyrobki
HANBA HANBA HANBA
------------------------------------------------------------------------------------
Prosim o pomoc ... snazim se pripojit / sdelit internet z IPAQ 514 pres GPRS s laptopem (BT)... a nejak mi to nejde ... asi nemam paru o tom co mam delat ... :oops: prosim pomozte .... predem dik
rulemaniac (11)|17.8.2007 00:00
BT a komunikace s NTB je dost na pitchu u tyhle kraksny .. AS se neustale odpojuje a Netshare taky nijak extra nedrzel ..jinak Start - Sdileni internetu .. BT PAN vyber a typ GPRS

jinak tenhle kriplik zitra leti na reklamaci .. neustale zamrza GSM modul a clovek to ani nevi protoze ta kraksna se tvari jako ze je OK ale nez vytocis cislo .. pak zmrzne uplne a musim vyndat baterku jinak to nejde , prijemne mit pracovni telefon nedostupny nekolik hodin i .. 3x denne i se to stane,dnes dokonce uz 4x a to cekam ze ted noci to bude opet .. navic ot vybije baterku takze chcipne uplne a ja sem rano bez budika grrr

vim od trech kolegu ze jim to dela taky ale mnohem min nez me :/
man_ce4you (82)|17.8.2007 06:44
Mám ho 3 měsíce a maximální spokojenost. A nejsem sám.
Doporučuji Ti Nokii
:D
Helmich (7)|18.8.2007 17:02
taky ho mám asi měsíc a jsem sním fakt spokojen žádné vypadávání hovorů jako u jiných smartphonu ani ten displej neni tam malý má krasné barvy a velký pozorovací uhly výdrž tak dva dni což jde sháním na něj pouzdro neví někdo o něčem
burticek (211)|19.8.2007 14:07
Tak tady by byl seznam ceskych slov, ktere by se daly vyuzit v T9. Nevite ale, jak je tam nacpat nejak najedou?

Dalsi dotaz je, jak se da vypnout hlaska pri odeslani zpravy SMS sent? Zkousel jsem to upravit pres registry [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Inbox\Settings">
"SMSNoSentMsg"="1", ale to bohuzel nefunguje :?

Jinak folii jsem nikde nevidel, tak jsem koupil univerzalni na pda a strihal a strihal. Chtel jsem to pouzivat bez folie, ale po jednom dni pri noseni v kapse a beznym pouzivanim jsem se rychle rozhod o opaku.
rulemaniac (11)|19.8.2007 18:32
to man: ja si nevybiral .. ja ho dostal jako pracovni

a nokii me nemusis doporucovat .. pracoval jsem jako servisak nokia ;)

to burticek: stahni si ceskou T9 .. staci pohledat uz je a beha dobre :)
burticek (211)|19.8.2007 19:12
To je ta T9 na webu mobilnaut? Ja jsem ji tu nekde zahlid, ale zadny reakce jsem nenasel, takze diky za info :yes:

Edit: Jsem slepej. Dyt je to na predchozi strance :oops:
robert.mil (4)|22.8.2007 13:37
[QUOTE="kill2bill"]Zdravim všechny štastné i nešťastné majitele tohoto smartfounu.
A´t hledám jak hledám nemůžu nikde najít programy pro tento telefon a WM6 poradí někdo ? ICQ a skype už jsem rozchodil , ted hledám něco jako baterry status a TT kterej opravdu chodí ?[/QUOTE]


Ahoj, mas prosm navod jak rozchodit skype? Kterou verzi mas, co jsi udelal pro to, aby se to vlezlo na maly displej atd. diky
Swarm (19)|23.8.2007 17:27
Mimochodem, včera mi konečně přišla krabička s timhle telefonem, který jsem si objednával. Jeden už jsem v ruce měl a poslalo ho přímo HP k nám na testy. Na tom předchozím kousku, který jsem asi dva týdny používal se projevovala klasická chyba s klávesnicí, že to občas nějaký stisk při psaní písmen vynechá. Na tom novém kousku se to kupodivu vůbec neděje. Zajímalo by mě, jestli to teda byla chyba všech starších kusů nebo je to jen u vybraných.

Taky by mě zajímalo jestli je tu někdo, kdo ví, jak udělat, aby se telefon nepřipojoval na net automaticky, když si nějaká aplikace řekne.