Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diakritika pri vyhledavani v kontaktech

mcquack_ce4you (40)|19.6.2007 08:53
Uvazuji o TREU 750 jako "hlavnim" telefonu a protoze uz mam zkusenosti s Variem a Qtekem 8310 mel bych dotaz, jak funguje vyhledavani kontaktu na today. Je potreba zadavat jmena ulozena v kontaktech vcetne diakritiky na today take s diakritikou nebo staci podobne jako na smartphonu zadat pouze jejich ekvivalenty bez diakritiky? Pokud se musi standartne zadavat s diakritikou, jde to nejak obejit - nejaka utilita, lokalizace,...?
Diky za odpoved...jestli bude kladna, tak jdu do nej.
Zdenek Malinsky (9781)|19.6.2007 11:51
Nemám plnou lokalizaci ani českou klávesnici. Pokud má hledaný kontakt přijmení začínající písmenem s háčkem nebo čárkou (Ákoš, Černý), použiji vyhledávání dle křestního jména (Vladimír). Pokud by byl náhodou pan Černý Čestmír, použil bych Contact Breeze, který mám rovněž na today (součást Pocket Breeze).
babaq (309)|19.6.2007 15:46
Já mám malou lokalizaci od Mobilnautu (Mobilnaut Keyboard) a při zadávání s diakritikou mi to najde daného člověka (Č - najde se Černý). Při zadání písmena C se Černý nenajde.

Osobně mi to tak vyhovuje, i když by mi vyhovovalo i chytré ořezání diakritiky (tedy zadám C a najde se Černý), ale to asi bude mimo dosah lokalizace. Spíš je to o zvyku...