Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kdy bude X500+ ???

bmk (117)|18.6.2007 21:49
Nevíte někdo,zda se už prodává tato vylepšená verze??
Ivo Pokorný (400)|18.6.2007 21:51
Ma byt v prodeji koncem cervna... pokud se diky WM6 neopozdi.
Tomáš Kubec (749)|18.6.2007 23:05
Podle veškerejch informací se začne na západě prodávat koncem června a na víchodě koncem července.
Marian Veselý (662)|18.6.2007 23:55
Oficiální 2 dny taré info přímo od českého zastoupení etenu je následující: termín pro západní Evropu je 26.6.2007, východ (Polsko, ČR, Bulharsko...) je konce července ALE!!!! lokalizaci si smluvně podepsal Sunnysoft a bude pevně v ROMce (údajně by měla jít odinstalovat), tedy se asi bude ještě čekat na to až to udělají a spolupráce tohoto charakteru v předchozích případech byla mezi etenem a sunnysoftem tragická ze strany sunny. Tedy ani se nedivím, že je na Sunnysofťáckým e-shopu napsáno, že dostupnost bude v průběhu prázdnin :-(((. Taky na něj čekám...
Ivo Pokorný (400)|19.6.2007 07:39
No me jebne, kvuli cestine kterou nepouzivam zdrzeni... :evil:
gorge_No.1_ce4you (191)|19.6.2007 23:14
tak to koukám, jak se termín uvedení na náš trh hezky posouvá. Nejprve to bylo v červnu, pak konec června, poté začátek července a jak tady koukám, tak nejen koncem července, ale spíš v srpnu!!!!!! :evil:

Nemohl by se k této záležitosti aspoň přibližně vyjádřit zástupce společnosti Sunnysoft?
bmk (117)|20.6.2007 08:29
[QUOTE="gorge_No.1"]tak to koukám, jak se termín uvedení na náš trh hezky posouvá. Nejprve to bylo v červnu, pak konec června, poté začátek července a jak tady koukám, tak nejen koncem července, ale spíš v srpnu!!!!!! :evil:

Nemohl by se k této záležitosti aspoň přibližně vyjádřit zástupce společnosti Sunnysoft?[/QUOTE]

možná mohl, asi nikdo od nich netuší, že to tady řešíme. Chtělo by to asi oficiální dotaz přímo k nim...
gorge_No.1_ce4you (191)|20.6.2007 22:24
no, já si myslím, že sem chodí, ale asi se neozvou, by museli asi přiznat barvu! :cool:

EDIT: a je to tady potvrzeno už oficiálně! :evil:
Kleid (213)|21.6.2007 20:09
Dobry den,
 
zpozdeni dodavek zarizeni X500+ neni zpusobeno pozdnim dodani lokalizace ci jeji disfunkci. Termin dodani dle smluvnich podminek byl dodrzen a v dodanem softwaru nebyly shledany nedostatky.
 
Stranky www.e-ten.cz nelze brat v potaz jako oficialni informacni kanal vyrobce zarizeni, jedna se pouze o web jednoho ze dvou distributoru. Druhym oficialnim dovozcem je spolecnosti ELKO Trading. Na minimalne "zavadejici" formulace typu "Důvodem jsou údajné problémy s funkčností národních lokalizací" nebude nase spolecnost reagovat. 
 
Pravidelny navstevnik jiste urci duvody zpozdeni sam, jako napoveda muze slouzit hned druhy clanek na strankach www.eten.cz, kde sami nedoporucuji upgrade na WM6 na starsich zarizenich. Jen pro zajimavost - aktualni build systemu WM6 pro X500+ je stejny jako build systemu WM6 pro X500 a M700...

V pripade dotazu piste primo jaroslav.prchal@sunnysoft.cz
geoRG77_ce4you (120)|21.6.2007 20:39
Zajímavé ovšem je, že v západní Evropě zůstává datum uvedení na trh stejné, ale posunuly se pouze dodávky pro region EEU.
Kleid (213)|21.6.2007 21:20
Prilis podlehate marketingu. Nabeh vyroby je vzdycky pomaly a po uspechu X500 a M700 hold dostala pri omezenem poctu prvnich kusu zapadni Evropa jako tradicne prednost. Dovezt sem par jednotek zarizeni a ohlasit "pocatek prodeje v CR" nepokladam za seriozni obchodnicke jednani. Pokud me pamet neklame, tak distribucni spolecnosti E-Shop trvalo vyrazne dele jak mesic plne uspokojit poptavku po X500 a M700 a dodavat do obchodni site zarizeni v dostatecnem poctu.....

Umet dodavat do obchodni site zarizeni v dostatecnem poctu, aby se dostalo na kazdeho a ne jen par obchodnich partneru patri mezi devizu dobreho obchodnika.
 
Jinymi slovy, rozdil mezi "Neni v distribuci" a "Neni na sklade" pokladam z praktickeho (zakaznickeho) hlediska za nulovy.
monkie (1)|21.6.2007 22:28
A ty seš mi nějakej chytrej... Já sice etena nebo co to je nemám, ale s pda dělám leta a sunnysoft je pěkný béčko v softvéru. Cpete se do všeho, ale samý chyby. Pamatuju si problémy s HW klávesnicema, neumíte lokalizovat některý aplikace, co jdou běžně atd... Viz diskuse na ce4you apod. Z toho, co tu čtu, tak tě asi štve, že ses nedostal k lizu, viď? Halt někdo je lepší než ty tak to tak ber ;-)
tane (41)|22.6.2007 00:26
LOL, no ty ses teda vybarvil! Koukám, že jakmile přestane distributor odebírat tu vaši "lokalizaci", tak na něj hned začnete všude házet špínu, co? Ubožáku! A zkus tu kritiku smazat ...
Kocir (836)|22.6.2007 08:59
[QUOTE="monkie"]A ty seš mi nějakej chytrej... Já sice etena nebo co to je nemám, ale s pda dělám leta a sunnysoft je pěkný béčko v softvéru. Cpete se do všeho, ale samý chyby. Pamatuju si problémy s HW klávesnicema, neumíte lokalizovat některý aplikace, co jdou běžně atd... Viz diskuse na ce4you apod. Z toho, co tu čtu, tak tě asi štve, že ses nedostal k lizu, viď? Halt někdo je lepší než ty tak to tak ber ;-)[/QUOTE]

Dobrý den,

dovolím si reagovat na Vaše zkušenosti s lokalizaci Sunnysoft a postavit ji oproti zkušenostem, které mám já. S lokalizací Sunnysoft mám zkušenosti cca více jak tři roky od dob prvních PDA Yakumo Delta 300GPS. Lokalizace vždy fungovala bez problémů a to dokonce i na německých verzích ROMek, pro kterou musel udělat Sunnysoft zcela nově lokalizaci. V současné době jsou lokalizace Sunnysoft oficiálně instalovány do PDA MIO a nově jsou dodávány do PDA E-TEN. Jelikož všeho jsme dovozci (oficiálně) je možné mnou deklarované zkušenosti napadnout jako skrytou reklamu, ale za úvahu stojí zda by si tak velká firma jako MIO vybrala nekvalitní lokalizaci pro své produkty.
gorge_No.1_ce4you (191)|22.6.2007 14:53
4 Kleid

Děkuji za reakci, samozřejmě neznám pozadí, ale to oznámení o kterém jsem mluvil, je psané dosti nejasně, jako kdyby tam měly být dva druhy lokalizace. Každopádně děkuji za vaše vyjádření, :yes:
Tomáš Kubec (749)|26.6.2007 22:48
Sunnysoft reaguje ve všech možných diskuzích na téma zpoždení X500+, že za oddálení začátku distribuce nemůže. Kde je pravda, jestli na straně Sunnysoftu nebo firmy E-Shop, s.r.o., která s odvoláním na výrobce tvrdí opak, nasvědčují i screenshoty z lokalizované X500+, kterou dostal od výrobce na otestování první český dovozce E-TENů. Toto má být finální verze lokalizace pro český trh! Koukněte se sami, ponechám to bez komentáře. (Zajímavé je hlavně okno nastavení - Settings)

Obrázky SNS lokalizace naleznete zde.
gorge_No.1_ce4you (191)|26.6.2007 23:33
nemám slov!!! :no: :no: :no: :evil: :evil: :evil:
Marian Veselý (662)|27.6.2007 09:42
Kdyby pánové ze Sunny místo toho aby prolejzali fóra a kopali kolem sebe věnovali čas dotažení té lokalizace, nemuseli bychom na tu mašinku tak dlouho čekat :sarcastic:
cubehash (156)|27.6.2007 11:33
Tak tohle je mazec...no, aspoň víme, jak to je ;-) ještě, aby to pan moderátor ze Sunnysoftu nesmazal :cool:
Pavel Koza (4761)|27.6.2007 11:50
moderator ze sunnysoftu ma prava pro uplne jine forum, do tohoto fora muze pouze prispivat.
tane (41)|27.6.2007 12:42
Aha, mně bylo hned divný, že se tu moje kritika udržela :D
SunnyJ.cz (1)|27.6.2007 12:53
Screenshoty viz výše pochází z přísně důvěrné beta verze* lokalizačního software. (Tedy se zde v žádné případě nejedná o finální verzi lokalizace pro dané zařízení.) V takových případech informace tohoto charakteru podléhají striktním smlouvám o důvěrnosti (NDA). Společnost Sunnysoft respektuje svoje závazky vůči E-TEN Corp.,Taipei, Taiwan. Nemůže dopředu zveřejňovat informace, které přísluší pouze zvážení klienta. Ten do této chvíle zatím nevydal jakékoliv oficiální prohlášení. Na oficiálních stránkách společnosti E-TEN , etencorp.com, naleznete informace o produktech společnosti, jednotlivých modelech a oficiálních pobočkách tohoto OEM. Ostatní lokalizační software firmy Sunnysoft je ke stažení na stránkách společnosti, vždy se jedná o plně funkční 14 demo verze. O dalším vývoji budeme klienty jako tradičně informovat s dostatečných předstihem.
*produkt, který se nachází ve stadiu vývoje

Jana Koňušíková
Software Sales and Marketing
Sunnysoft
tane (41)|27.6.2007 13:22
Píšou tam, že distributor to dostal ke zkoušení, tak proč to dostal ke zkoušení, když je to jen betaverze, navíc když tajwanci maj už od vás kompletní lokalizaci, jak všude tvrdíte? Proč teda distributor nedostal na zkoušení kompletní lokalizaci? No? Lžete jako když tiskne, myslím, že tady vám už nikdo nevěří.
Mimoto neměla by betaverze být už dodělaná verze, připravená na testování a vychytávání much? Na týhle betaverzi se snad ještě nezačalo ani pracovat. To je ostuda všech betaverzí!
cubehash (156)|27.6.2007 14:01
Pokud se jedná o "přísně tajné", tak proč to mají na stránkách mobilnaut? Proč jste neinformovali o úniku informací z Vaší firmy, aby nikdo nemohl poškodit Vaše jméno?
Tomáš Kubec (749)|27.6.2007 14:31
Ono to není asi přísně tajné, ale spíše důvěrné. Ale asi to nebude zase ani až tak důvěrné, když to E-TEN corp. rozesílá na testovaní distributorům.
Kleid (213)|27.6.2007 18:38
Dobry vecer, abych prerusil tyto diskuze tak prikladam screenshoty z opravdove lokalizace Sunnysoftu.


tane (41)|27.6.2007 18:55
A proč teda tuhle verzi lokalizace, která se ze screenshotů zdá být funkční, nemaj už na tajwanu? Nebo mi chcete říct, že záměrně posílaj na testy betaverzi lokalizace, která je na screenech výše?
Marian Veselý (662)|27.6.2007 19:30
no tak snad to bude do konce měsíce venku...
Tomáš Kubec (749)|27.6.2007 19:56
Nějak si to všechno protiřečí :D Ale vem to čert, obrázek s verzí systému a typem přístroje tam stejně není. Jen mi je pořád divné, že na tchaj-wanu mají betu, když v lokalizacích M700 s WM6 a X500+ je tak málo rozdílů, že to je práce maximálně na dva dni pro jednoho člověka.
Kleid (213)|28.6.2007 12:59
DD, prikladam doplnujici screenshoty.

tane (41)|28.6.2007 13:05
A já zas přikládám odkaz na vyjádření přímo výrobce :))
http://www.mobilnaut.cz/?a/1252
Tomáš Kubec (749)|28.6.2007 13:16
Potvrzuji váš kousek pravdy, ale je opravdu hodně malej.

Tak tady máte vyjádření výrobce po našem e-mailu, snad už bude jasno.
cubehash (156)|28.6.2007 14:01
To je prča, takhle jsem se v práci ještě nebavil, i když je to na jednu stranu docela smutný. Teď jsem rád, že jsem si tu lokalizaci od mobilnautu koupil. I když budu muset ještě čekat, než se ty wokna daj trochu dohromady ;-)
Kleid (213)|28.6.2007 18:12
Dobry den,

Spolecnost E-TEN Corp. (Taiwan) je nasim zakaznikem a tak nebudu polemizovat s tvrzenim jejich pracovniku, obzvlast za jejich zady. Jenom bych jeste jednou rad zopakoval, ze spolecnost Sunnysoft dodala lokalizaci v pozadovane kvalite v predem dohodnutem a smluvně ujednanem terminu. Nasledne probehlo jeste jedno extra ladici kolecko trvajici 4 dny, protoze PREDEM DOHODNUTA a ODSOUHLASENA maximalni velikost instalatoru lokalizace se nakonec ukazala jako prilis velka. Jednim z hlavnich pozadavku E-TENu totiz byla jednotna lokalizace do cestiny, polstiny, madarstiny a rumunstiny pro trhy CR, Polsko, Madarsko a Rumunsko (tato celkem dulezita informace tu myslim jeste nepadla a možnost prepinat lokalizace mezi nekolika jazyky prinese Etenu velke uspory ve vyrobe i logistice.). Zadne dalsi problemy s funkcnosti nebyly hlaseny a od odevzdani finalni verze se pri testovani nasly pouze tri drobne chyby, ktere jsme obratem opravili. Diskutovane mesicni zpozdeni dodavky novych modelu Etenu neni v zadnem pripade způsobeno chybami v nasi jazykové lokalizaci nebo dodanim softwaru po terminech. Jinými slovy, kdyby vyberove rizeni na dodavatele lokalizaci, nasledne diskutovani obchodnich podminek, uzavirani smluv a NDA atd. bylo uzavreno o mesic dva drive, k zadnemu zpozdeni by nedoslo.

Společnost Mobilnaut s.r.o. je producentem lokalizace a tudiz v teto oblasti primym konkurentem nasi firmy. Uvedomujeme si, ze jakmile bude v novych Etenech lokalizace jiz predinstalovana z vyroby, ztraci spolecnost Mobilnaut cast sveho prijmu, coz je jiste bolestive. Je pak velmi tezke informovat nezaujate.

S pozdravem
tane (41)|28.6.2007 18:26
Tím chcete říct, že mobilnaut si ten dopis vymyslel?
Takže jestli to dobře chápu, tak buď je mobilnaut tak neuvěřitelně hloupej a vymyslel si to, když si to kdokoliv z nás může u etenu ověřit mailem, nebo jste vy tak neuvěřitelně hloupej, že doufáte, že si to tady nikdo u etenu neověří a dál tady čtenáře klamete. Pokud si ten dopis mobilnaut nevymyslel, pak obviňujete výrobce, že lže a taky nechápu, co je na tom neobjektivního? Je možný, že kdybyste mu nekonkurovali, že by se v tom tolik nevrtal, to ale nemá s objektivností nic společnýho. Umět aspoň slovo anglicky, pak bych si to na tajwanu hned ověřil a případně jim napsal, jak se tady o nich vyjadřujete.

EDIT: Jinak díky, že tu bude o prázdninách tak veselo, jsem nečekal :D
Kleid (213)|28.6.2007 18:33
[QUOTE="tane"]Tím chcete říct, že mobilnaut si ten dopis vymyslel?
Takže jestli to dobře chápu, tak buď je mobilnaut tak neuvěřitelně hloupej a vymyslel si to, když si to kdokoliv z nás může u etenu ověřit mailem, nebo jste vy tak neuvěřitelně hloupej, že doufáte, že si to tady nikdo u etenu neověří a dál tady čtenáře klamete. Pokud si ten dopis mobilnaut nevymyslel, pak obviňujete výrobce, že lže a taky nechápu, co je na tom neobjektivního? Je možný, že kdybyste mu nekonkurovali, že by se v tom tolik nevrtal, to ale nemá s objektivností nic společnýho. Umět aspoň slovo anglicky, pak bych si to na tajwanu hned ověřil a případně jim napsal, jak se tady o nich vyjadřujete.
[/QUOTE]

Nic z vyse uvedeneho v mem prispevku nenaleznete, doporuji si jej precist jeste jednou a poradne.

tane (41)|28.6.2007 18:43
[QUOTE="Kleid"]
Spolecnost E-TEN Corp. (Taiwan) je nasim zakaznikem a tak nebudu polemizovat s tvrzenim jejich pracovniku[/QUOTE] A to je co?

[QUOTE="Kleid"]
Společnost Mobilnaut s.r.o. je producentem lokalizace a tudiz v teto oblasti primym konkurentem nasi firmy. Uvedomujeme si, ze jakmile bude v novych Etenech lokalizace jiz predinstalovana z vyroby, ztraci spolecnost Mobilnaut cast sveho prijmu, coz je jiste bolestive. Je pak velmi tezke informovat nezaujate. [/QUOTE]
A tohle?
Tomáš Kubec (749)|28.6.2007 18:51
[QUOTE="Kleid" Společnost Mobilnaut s.r.o. je producentem lokalizace a tudiz v teto oblasti primym konkurentem nasi firmy. Uvedomujeme si, ze jakmile bude v novych Etenech lokalizace jiz predinstalovana z vyroby, ztraci spolecnost Mobilnaut cast sveho prijmu, coz je jiste bolestive. [/QUOTE]

Opravdu se nemusíte obávat, že o něco přijdeme ;) Je to celé docela fraška a už to raději nebudu kometovat. Jedině vy máte svojí pravdu a E-Ten corp, E.Shop s.r.o. a Mobilnaut s.r.o. lžou :-)

Yankee.106 (231)|28.6.2007 21:15
"Děkuji" SunnySoftu, že se díky nim zdržela dodávka X500+ :evil: :!: Pokud bych snad měl někdy v budoucnu dodávat PDAčka, tak jedině s konkurenční CZ nebo bez ní :!: SunnySoft je u mě :no:
Kleid (213)|28.6.2007 21:16
Nevim, proc predpokladate, ze kdyz napisou z E-TENu Corp., ze je problem v lokalizaci, ze za to automaticky muze Sunnysoft. Priklad? Pokud budou chtit v E-TENu zkontrolovat rumunskou lokalizaci a nebudou moci zadneho rumunsky komunikujiciho cloveka mesic sehnat, uvedeni se o mesic posune a Sunnysoft s tim nema co delat. Dalsi priklady si urcite domyslite sami...

V pripade Eten Copr se jedna o prvni multijazycnou verzi PDA a i proto je jeji prvni nasazeni narocnejsi.

Pokud Mobilnauti na svych strankach uverejni obrazovky z bety nasi lokalizace ziskanou pres E-Shop (kteri ji jako distributori dostali k otestovani, nikoliv k prezentovani verejnosti) a postavi na tom svoji svoji krizackou vypravu, jak za vsechno muze Sunnysoft, tak to nedelaji jako redaktori nezavisleho e-zinu, ale jako konkurenti, kteri prisli o vynosy z prodeje lokalizaci. Tedy pokud ji pro E-Shop nedelali zdarma jen z cisteho nadseni:-) 

Rad bych tuto debatu ukoncil a ubezpecil klienty, ze co nejdrivejsi distribuci zalezi stejne tak Etenu jako Sunnysoftu a pro zakazniky delame maximum abychom dodali kvalitni reseni.
Yankee.106 (231)|28.6.2007 21:18
Já si od vás nic nekoupím :!: Ani CZ ani E-Tena samotného :!:
htcjirka (1875)|28.6.2007 21:32
Sunnysoft je jedna velka mlha.[QUOTE]Diskutovane mesicni zpozdeni dodavky novych modelu Etenu neni v zadnem pripade způsobeno chybami v nasi jazykové lokalizaci nebo dodanim softwaru po terminech. [/QUOTE]Je tezke priznat,ze duvodem zpozdeni,je jejich lokalizace.
cubehash (156)|29.6.2007 07:51
Koukám, že si budu kupovat E-TEN někde v zahraničí a budu si do toho instalovat lokalizaci sám. Co to je za kravinu, že bude multijazyčná - k čemu já potřebuju maďarštinu. No, snad s tím kucí z mobilnautu něco udělaj ;-)
tane (41)|29.6.2007 11:30
No je to pěkná hovadina, to se musí všechny jazyky nainstalovat do etena, takže to užere 4x víc místa než jen běžná CZ lokalizace. Dokud nejsou paměti PDA v řádech GB, tak je každý mega drahý.
Kleid (213)|29.6.2007 11:43
Stejna praxe multijazycnych PDA je i u HTC, stejne tak MIO. Instaluje se pouze jeden vybrany jazyk.
tane (41)|29.6.2007 11:54
Aspoň že tak :)
bmk (117)|29.6.2007 12:39
Tak kdy tedy bude k mání ???? Ví to někdo ???????
Marian Veselý (662)|29.6.2007 12:44
Je toho plnej web - na konci července (SNAD!)
bmk (117)|29.6.2007 14:46
Jasně,plný web dohadů a předpovědí...Jen jsem myslel,že by mohl odpovědět někdo,kdo to do země dováží a kdo má přesnější informace.
Marian Veselý (662)|29.6.2007 14:52
takhle to prezentuje Eten.cz, u Elko trading, což je druhý dovozce jsem se neptal.