Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s HTC Touch (HTC Elf)

Pavel Koza (4761)|18.6.2007 13:51
Vzhledem k dokončovacím pracem na nové verzi webu jsem chtěl s psaním článků ještě pár dní počkat, ale když se mi dostal na stůl na krátké seznámení nový HTC Touch, nemohl jsem odolat a po několikahodinovém testování se s vámi rád podělím o první dojmy. Zařízení HTC Touch totiž nabízí něco, co žádné jiné zařízení s Windows Mobile nemá - speciální dotykovou vrstvu pro pohodlné ovládání prstem, navíc s předinstalovanou extra aplikací.



Přečtěte si celé preview.
fury_only_ce4you (259)|18.6.2007 15:06
Jak jsem se setkal s reakcí skoro všude, stačí Spb Mobile Shell a máme "skoro" to samé...
JanHavlicek (635)|18.6.2007 16:21
Výhoda iPhonu je v tom, že už zezačátku všechny programy přizpůsobí na ovládání jedním prstem. Samo HTC na konkurenci asi úplně stačit nebude, chce to asi taky nějakou podporu ze strany Microsoftu, ten musí WM ještě více přizpůsobit. Ale vzhledem k tomu, že WM6 jsou úplně nová, asi si na nějakou optimalizaci ještě počkáme. Nové windows po WM6 mají být opět revoluční, tak uvidíme, s čím MS přijde
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 16:26
Souhlas. iPhone zacina z nuly a to je vzdycky nejjednodussi. Navic kompatibilitu aplikaci tretich stran vyresil tak, ze proste zadne programy tretich stran ve smyslu jak je zname na Windows Mobile nebudou, vsechno se bude spoustet v prohlizeci...
CommanderZ (1798)|18.6.2007 17:00
Jak se bude resit ochrana toho displeje? Na to asi folie nepujde dat aby se to cele nenarusilo :?
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 17:06
Na zarizeni byla takova ta tlusta originalni ochrana displeje a sice to trochu snizilo citlivost, ale zarizeni slo ovladat i tak, az na vyjimky nebyl problem. Spis je to horsi s kontrastem, ten mi vazne prisel nejaky slaby, jakmile nebyla dostatecna tma, bylo videt dost spatne.
batt_ce4you (135)|18.6.2007 19:42
JasJamminova BlackShadow nabizi podobnou aplikaci, uzpusobenou pro Hermese
eLKa_ce4you (189)|18.6.2007 20:30
"Rozhodně nechci tuto technologii odepsat"

Proč nazýváte technologií aplikaci? Dá se nazvat technologií např. SPB Mobile Shell, který umí v podstatě totéž?

Podle mě jde o rychlokvašku, která měla přijít na trh s předstihem před iPhone aby ohromila masy. na to, jakou z toho dělali bublinu, je to vcelku o ničem.
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 20:43
TouchFLO neni aplikace, ale specialni dotykova vrstva... Jak presne je specialni nevim, to se moc nepise, ale podle me je to schopnost reagovat presne pri stlaceni mnohem vice bodu najednou, nez je obvykle pri stisku stylusem... Palec je preci jen trochu tlustsi nez hrot stylusu.
eLKa_ce4you (189)|18.6.2007 20:46
A máte z testu zařízení takový pocit? Na videích, která jsem viděl, Touch reagoval jako můj Asus P525, případně mé starší Vario. Nějak se mi nechce věřit, že by šlo o technologii srovnatelnou s iPhone.
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 21:00
Ja prece netvrdim, ze to je srovnatelne s iPhone:) Zadny multitap se nekona a omezeni ovladani jsem popisoval. Stejne tak souhlasim s tim, ze to je proste snaha prizivit se na manii iPhone.

Pokud jde o pocit, tak ano, reakce displeje jsou pri ovladani palcem nebo prstem trochu presnejsi, ale realne to neni nijak extra velky rozdil, urcite ne hodny takoveho humbuku. Nehlede na to, ze prstem jsem schopen ovladat jakekoliv Pocket PC - jen nebudu pouzivat palec, ale spicku ukazovacku, coz tvrdite taky.

Nicmene tohle vsechno jsou prvni dojmy na zaklade nekolikahodinoveho pouzivani, tak to berte s rezervou, ostatne jako kazde preview.
eLKa_ce4you (189)|18.6.2007 21:05
Ale to já beru :) nechci se hádat. To je jen má reakce na tu "technologii". Myslím, že tím humbukem naštvali více lidí :) Mimochodem, nemáte nějaké čerstvé informace o HTC Wings? Nebo to byla jen fáma?
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 21:08
No jo... Marketing:)

Ad Wings - abych rekl pravdu, ted nejsem moc v obraze, snazim se dokoncit novy web a tak nemam na sledovani novinek moc casu. Fama to asi neni, ale jelikoz Vox je stary jen par (skutecne par) mesicu, tak Wings asi hned tak nebude... Ale to jsou ciste moje spekulace, nic vic nevim.
xhladi07 (525)|19.6.2007 09:23
A jake to bylo s tou ruchlosti? Bylo to jako na tech strankach??

Jinak si myslim, ze treti strany by mohly vydat par dalsich aplikaci, ktere by spolupracovali s tou to technologii. Ja bych to nezahazoval.. Trh nas uz nekolikrat prekvapil.. :) (Fotak v mobilu?? Na co proboha??? :))) )
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 09:35
Animace bez problemu, pekne plynula.
Telefonservis (65)|20.6.2007 11:52
Jestli to bude rychlostně alespoň jako moje S620, tak do toho okamžitě jdu. Navíc na zahraničních recenzích je vyzdvihována výborná citvivost WI-FIny. :yes: Co se týká uživatelského prostředí na WM6, musím HTC pochválit. Myslím, že udělalo maximum...
p.a.Ť.o (69)|25.7.2007 15:28
měl jsem tu možnost si s touchem pohrát a mám k němu jedinou výtku - naprosto se nehodí k jakémukoliv psaní (je jedno, jestli krátký nebo dlouhý text). pokud nebudete používat full screen klávesnici, tak vám přeji úspěšné strefování se do pidi klávesničky s pidi abecedou. s full screen klávesnicí budete mít aspoň možnost se sem tam strefit. a jsem zvědavý, jak dlouho vás to bude bavit :P

jinak hodnotím pozitivně, vypadá dobře, je malý, lehký, placatý, fajn touch screen, rychlost docela ok (ale při pár nainstalovaných aplikacích asi zapláčete)...
Milouss (103)|30.7.2007 09:20
Jojo, mam ho dva dny a uz pomalu silim, je to neuveritelna brzda.
p.a.Ť.o (69)|30.7.2007 13:33
škoda, fakt vypadal nadějně..
skoro se až nabízí srovnání, že sice vypadá stejně dobře (jako iphone), ale je taky stejně nepoužitelný :D :dead:
Milouss (103)|30.7.2007 16:58
iPhouna jsem v ruce nemel, ale myslim, ze srovnavat Touche s iPhonem proste nejde...
Touch ma zda se dobre zmaknutou dotykovou vrstvu, ze se opravdu ovlada celkem dobre prsty. Ta jakasi nadstavba od HTC nad WM6 v podstate neni zadna nadstavba, jsou to proste 3 obrazovky s tlacitkama a animace, jako ze se toci nejaka kostka, byt uznavam, ze je hezky a fikany, ze se to vysouva odspodu displaye.
Mozna jeste pro brouzdani na webu moznost posouvat strankou prstem... prijemne.
Jinak nic noveho co se SW tyce, vse ostatni zustava jak jsme zvykli z WM5 a WM6.
Mam pocit, ze u navrhu takoveho zarizeni nikdo nepremysli, ze by se melo dat pouzivat, ne si s nim jen hrat, myslim tim sw klavesnici trebas pres pul obrazovky atd...
Ale je super malej, lehkej... bohuzel pomalej ...
p.a.Ť.o (69)|31.7.2007 09:48
ee, srovnávat bych si tyhle dva kousky nikdy nedovolil. jen jsem napsal, že se "nabízí srovnání".
iphone nic moc neumí a vypadá dobře. z mého pohledu je i tak nepoužitelný. touch je taky cool, umí toho tolik, kolik jej "naučíš", ale vzhledem k miniaturnosti je taky nepoužitelný. suma sumárum, oba jsou (pro mne) nepoužitelné :cool:
falcon.epnk (5)|1.8.2007 16:47
mne na tom boli jedna dost zasadni vec, chybejici funkcni tlacitka kontakty a zpravy, takze diky tomu si spustu her nezahrajete:( mrzi me to, jinak by to byla bomba
centino_ce4you (1)|4.8.2007 15:52
MDA Touch (HTC TouchFlo)

Tak tohle "miminko" začal od srpna nabízet T-Mobile ve velice slušivém černém kabátě a s gigovou micro sd v základu!!!
Mach.003 (17)|10.8.2007 14:19
Tak jako připádá mi to jako super věcička ale když to vezmu kolem a kolem tak mě udivuju že to je nový přistroj a má to parametry jak Vario dost mě to sklamalo:? ......A hlavně je vtipné to že to určitě nemá žádnou převratnou technologii když si ten WM6 Touch dá dát do Varia a je to to stejné podle mě i lepší.......a tady je dukaz: http://www.youtube.com/watch?v=8cy_5XgvMb0 :D
aegisrtcw (9)|9.10.2007 14:55
[QUOTE="Mach.003"]Tak jako připádá mi to jako super věcička ale když to vezmu kolem a kolem tak mě udivuju že to je nový přistroj a má to parametry jak Vario dost mě to sklamalo:? ......A hlavně je vtipné to že to určitě nemá žádnou převratnou technologii když si ten WM6 Touch dá dát do Varia a je to to stejné podle mě i lepší.......a tady je dukaz: http://www.youtube.com/watch?v=8cy_5XgvMb0 :D [/QUOTE]

A kde se da sehnat Program TouchFLO pro MDA Vario (Rom Jonnnnnnnnnnny 1.2 WM6) THX :D
eLKa_ce4you (189)|20.11.2007 12:56
Změna
mirun_ce4you (1)|11.4.2008 16:26
pokud mate zajem v bazaru ce4u je tento model za vyhodnou cenu z nerozbalene krabice - darek od zamestnavatele, event. volejte 724 332 949.