Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové ce4you se blíží - aktivujte si svůj účet!

Pavel Koza (4761)|18.6.2007 10:11
Přátelé, po letech zoufalých pokusů a omylů při snaze posunout ce4you někam dál se konečně zdá, že cíl mého snažení je na dosah. Během několika málo týdnů spustím nový, mnohem lepší, hezčí a chytřejší web. Spolu s tím dojde k několika velkým změnám a jednou z nich je sloučení uživatelských databází české a anglické verze webu tak. Proč tomu tak je není důležité, důležité je to, že předtím provedu v databázích čtenářů drastickou čistku, aby sloučení proběhlo co nejlépe. Více jak 80% účtů je totiž neaktivních, často byly založeny jen kvůli vložení inzerátu do databáze a tak není důvod je v databázi uchovávat.

A co pro aktivaci účtu, tedy označení účtu jako aktivního účtu, musíte udělat? Je to prosté - jednoduše se odhlaste (pokud jste přihlášeni) a následně se zase přihlaste. Tím se váš účet zaktivuje a při spouštění nové verze nedojde k jeho odstranění. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete přihlásit (zapomněli jste heslo a nedaří se ho získat automaticky emailem), napište mi a zkusíme to spolu vyřešit.

Zároveň děkuji za vaší trpělivost a prosím ještě o krátké strpení, výsledek snad bude stát za to:)
markjag (386)|18.6.2007 11:22
No uz sa tesim :yes:
Kato_ce4you (970)|18.6.2007 11:32
Tak tak - drzim palce at jde prechod hladce.
Btw. uz jsme nekteri meli strach, jestli s Pavlem nespadlo letadlo cestou ze Seattle - ze se od te doby snad ani neozval. Ted to vypada na vysledky tohoto "odmlceni" :)

Jinak urcite se najde spousta lidi, co budou nadavat, ze starsi verze byla lepsi --> ale tak tomu bude vzdycky. Tomu se clovek nevyhne, takze se nenech odradit a preji, at je takovych lidi co nejmene :yes: Uz se tesim na novou verzi :))
markjag (386)|18.6.2007 11:40
Ja nebudem nadavat. Mna to potesi :) .
Ja len dufam, ze to nebude smerovat, tak ako zive.cz a mobilmania.cz . Layout stranky bol pred tym univerzalny a potom sa preslo na nejaky standard a stranku mam skoro na pol obrazovky.
Dufam teda ze aj nove ce4you bude univerzalne pre rozlisenie monitora :) .
Docent (1234)|18.6.2007 11:46
Tak držím palce, aby to nedopadlo jako s vylepšováním Spolužáků na Seznamu, tam nové verze stojí vždy za...:no: ;) .
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 11:58
Nevim presne, co tim myslite, ale pokud jde o pevnou sirku obrazovky, tak Vas asi zklamu (prvni nespokojeny:). Obe varianty (pevna sirka x flexibilni) maji sve pro a proti a ja se po dlouhem zvazovani rozhodl pro fixni sirku optimalizovanou pro rozliseni 1024x768 bodu, protoze tuto sirku a sirku 1280 bodu pouziva vice jak 80% ctenaru, kdezto vyssi sirku ma necelych 15%. Nicmene protoze je web nyni psan ve validnim XHTML a CSS, neni problem udelat volitelny layout uzpusobeny sirce vyssi.

Mam v planu vic veci, tohle je jedna z nich, ale protoze se moje predstavy kvuli naprosto neprofesionalnimu a podvodnemu jednani meho posledniho programatora musely dost zmenit a protoze cely web programuji (opet) jen ja sam, nebude to hned - preci jen to neni priorita.
babaq (309)|18.6.2007 12:02
No nevím, je opravdu nutné všechno programovat vlastníma rukama? Nestačilo by vzít skoro jakékoliv fórum a prostě jenom zkonvertovat databázi?
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 12:06
Myslite si, ze ce4you je jen forum? Pekne dekuju...

P.S. Asi 2 mesice jsem stravil tim, ze jsem hledal nejake hotove reseni (i komercni). Jiste, na prvni pohled jsou toho tuny, ale pokud se clovek zacne snazit jit trochu do hloubky, zjisti, ze je situace dost bidna. Neni problem zalozit si blog, online obchod nebo samotne diskuzni forum. Ale pokud jsem chtel neco minimalne v rozsahu puvodniho ce4you pocinaje forem, pres clanky a databaze az po bazar, navzajem propojene, nenasel jsem nic, co by se dalo pouzit bez obrovskych uprav...

Jasne, tezko rict, jestli se to nedalo udelat jinak, lepe. Ale hold uz se stalo, ja nad webem stravil vice jak 3 mesice intenzivni prace a tak to snad k necemu bude:)
markjag (386)|18.6.2007 12:34
1024? :) No co uz :>
Co sa tyka tych vopred hotovych rieseni tak suhlasim s Pavlom. Jednoducho na profesionalny web, treba mat vsetko 'po svojom'.
fury_only_ce4you (259)|18.6.2007 15:04
Hlavu vzhůru....:cool: Inovace bez legrace....:D Už se těšííím....:yes:
CommanderZ (1798)|18.6.2007 16:53
Jam mam takovy pocit ze uz jsem videl podobnyweb postaveny na VBulletinu - bylo tam forum, clanky, dowloady i neco na prodej. Jen si nemuzu vzpomenout co to bylo zac. Ale VBulletin je hodne dobry, tak doufam ze se mu nove c4u alespon priblizi :sarcastic:
JoU81_ce4you (116)|18.6.2007 18:49
Jsem tez zvedavy na tu sirku webu, podle me, to co provedli s mobilnanii a zive.cz je padle na hlavu, v dobe kdy trhu vladne sirokouhly format obrazu je tohle pro me nepochopitelne. Doufam tedy ze touhle cestou nepujde i ce4you. Muze mi nekdo rict jedinou vyhodu toho fixniho sloupce?
CommanderZ (1798)|18.6.2007 19:09
Jednoduseji se to programuje a ma to znacne vyhody z hlediska tvorby grafiky (ta ale na mobilmanii zadna neni).
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 20:36
To je samozrejme diskutabilni. Pokud zobrazuji cisty text, tak je mi jedno, jak dlouhy bude. Ale pokud chci mit nejakou grafiku (ikonky, grafickou upoutavku), tak je pak zobrazeni na 2x tak sirokem monitoru velmi osklive. Pohled na hlavni stranku ce4you na displeji 1680x1050 byl prave tim momentem, kdy jsem si rekl, ze tohle nechci. Ikonka nalevo, vedle 1-2 radky dlooooouheho textu a pod tim 5 radku volneho mista... Vyhoda fixni sirky je proste jasna - na vsech displjich to bude vypadat tak, jak chci ja. Odladit jeden layout na sirku displeje 1024 a sirku 1680 v trochu slozitejsich vecech jednoduse neumim.

Jasne, urcite jde vsechno vymyslet. Muzou se trebas dat ty upoutavky na clanky vedle sebe, 2 nebo tri. Jenze to zase neprojde na malych monitorech, takze vysledkem je nutnost mit 2 ruzne CSS templaty. A k tomu se chci dopracovat:)

P.S. Vam se skutecne dobre cte jeden radek roztazeny na 250 znaku?
TheMelin (1642)|18.6.2007 23:16
Ja ctu ce4you prevazne z PPC, tak doufam ze s novym webem nezmizi mobilni verze a pokud bude, mohlo by tam pribyt alespon vkladani souboru.
Pavel Koza (4761)|18.6.2007 23:53
Narovinu - mobilni verze neni priorita. Jednou z "novinek" je i to, ze jsem se rozhodl venovat webu jaksi profesionalne a na plny uvazek, takze me musi uzivit. A protoze mobilni verze nevydelala za 5 let sve existence ani korunu, je plno dulezitejsich veci, ktere maji prednost.

Mobilni verze zcela urcite bude (nemit ji je nemyslitelne), ale protoze se predelal cely web, musi se kompletne predelat i ona. A to par tydnu potrva.

Pokud jde o vkladani souboru, nevim, jak je to na WM6 ale problem nebyl ve webu, nybrz v prohlizeci - vkladani souboru pomoci formulare proste neumel. Jestli to WM6 umi, pripadne jestli to umi nejaky jiny prohlizec, v mobilni verzi to pridam.
xhladi07 (525)|19.6.2007 09:05
Tak to sem zvedavej, jak to bude novej web vypadat na 1920x1200.. :))

ale vazne, chapu vyhody, ale vzhledem k tomu, ze sem megaloman na rozliseni, tak se toho bojim...

Jinak teda: Hodne zdaru! Uz aby byl! :)
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 09:18
Muzete odkazat na nejaky web, ktery vypada stejne na rozliseni 1024 a stejne na tom Vasem? Vazne by me zajimalo, jestli je technicky mozne mit nejaky alespon trochu hezci design a zaroven zajistit vyse uvedene. Ja si to jednoduse neumim predstavit...

Ale jak jsem slibil, pokud je poptavka, udelat novy skin pro vyssi rozliseni je otazkou nekolika dni. Akorat to neni na poradu dne. Pro zajimavost, muj "plan" je nasledujicic:

1) Spusteni nove verze ce4you
2) Doladeni nove verze, vychytani chyb
3) Vytvoreni mobilni verze
4) Spusteni nove verze PDAgold.com
5) Doladeni nove verze a spusteni mobilni verze PDAgold.com
6) Aktualizace databazi, tecnickych clanku, proste obsah.
7) Vsechno ostatni...:)

Teoreticky by to mohlo byt hotove koncem prazdnin.

P.S. Skin 1920 ale vazne delat nebudu:) Dle statistiky ma sirku 1400 nebo 1440 bodu 8% ctenaru, 1600 nebo 1650 bodu 6% a 1920 necele 1%... takze pokud se to nejak drasticky nezmeni, videl bych to na tech 1400 bodu, coz je o 40% vic nez ted.
MartensPh (19)|19.6.2007 10:08
Uprimne receno, vzhled je zajimavy, ale pro mne osobne je dulezity obsah, ze neni na prvnim miste v seznamu, je celkem smutne. uz je to dlouho, co se zde objevil nejaky clanek, par zpravicek a tim to zatim zhaslo.

Nemel by se web spise zamerovat primarne na dostatek kvalitniho obsahu?
htcjirka (1875)|19.6.2007 10:11
Ce4you je kvalitnim forem,ale co se tyce novych clanku a zajimavosti,je toho opravdu malo,skoro nic.Vzhled urcite neni nejdulezitejsi.
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 10:20
Co k tomu dodat. Mate oba samozrejme 100% pravdu, ale v urcite fazi je proste dobre technicke zazemi nemene dulezite... :) Priklad - pokud pisu hodinu clanek a dalsi 3 hodiny se morim s upravou obrazku, vkladanim do systemu, rucnim vytvarenim diskuzi a dalsimi hloupostmi, tak to asi neni v poradku...

Ale tim vas nema smysl zatezovat. Vydrzte jeste par tydnu a pak mi muzete napsat, jestli je videt nejaky posun k lepsimu:)
xhladi07 (525)|19.6.2007 10:35
[QUOTE="Pavel Koza"]Muzete odkazat na nejaky web, ktery vypada stejne na rozliseni 1024 a stejne na tom Vasem? [/QUOTE]
Treba stare ce4you!! :))

Ne, v pohode. Ani skin na 1920 neni nutny. je to nesmysl.. :)
xtonda (811)|19.6.2007 11:23
[QUOTE="Pavel Koza"]Muzete odkazat na nejaky web, ktery vypada stejne na rozliseni 1024 a stejne na tom Vasem? Vazne by me zajimalo, jestli je technicky mozne mit nejaky alespon trochu hezci design a zaroven zajistit vyse uvedene. Ja si to jednoduse neumim predstavit...
[/QUOTE] No když vylezla s novým webem Mobilmania a Živě tak sem nadával jak špaček, mám NB s 1650x1050 na 15,4" (tj. cca 130ppi) a výchozí velikost písmenek je prťavá, když si to ve Firefoxu zvětším pomocí Ctrl++, tak se zvětší font, ale ne layout, tak že se text překrývá/je skryt. Za vzor jsem jim dával Lupu a Root, kde design není neomezeně rozlézací, ale při zvětšení fontu ve Firefoxu přes Ctrl++ se rozměry prostorů pro text přizpůsobí přiměřeně změně velikosti fontu a to se mi líbí.
xtonda (811)|19.6.2007 11:45
[QUOTE="Pavel Koza"]P.S. Skin 1920 ale vazne delat nebudu:) Dle statistiky ma sirku 1400 nebo 1440 bodu 8% ctenaru, 1600 nebo 1650 bodu 6% a 1920 necele 1%... takze pokud se to nejak drasticky nezmeni, videl bych to na tech 1400 bodu, coz je o 40% vic nez ted.[/QUOTE]Ono by také nemělo jít o rozměr desktopu v pixelech, ale o ppi, je rozdíl když máte 1650x1050 na 15,4" a na 22". Prostě z typografického hlediska je ideální délka řádku textu okolo 15cm a to na různých monitorech může být různě pixelů.
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 14:01
...nevim o tom, ze by prohlizec hlasil serveru, jakou uhlopricku ma dany displej. Ono i to rozliseni neni vzdy uplne presne, takze tohle je sice dobra a prakticka poznamka, ale netusim, jak to zajistit.

Lupa je plne textova, takze tam to plne prizpusobeni funguje pekne (to nic nemeni na tom, ze Lupa je profi web). Ja zkusil nove ce4you ve FFoxu a o stupen vetsi font jde temer zcela bez problemu. No a pro jeste vetsi font hold udelam ten novy skin.
99tky (156)|19.6.2007 14:22
Kdyz jsem Pavle cetl ty body, tak mam dojem, ze ten "....7)...." ti da zabrat nejvic .... :D :D
xtonda (811)|19.6.2007 14:29
Nevím, jestli lze v browseru detekovat PPI a i kdyby tak to spousta lidí v systému nemá nastaveno správně, i já sem se nakonec vrátil k původním 96, protože to prostě některé aplikace nevydýchají. Ale když si Firefoxem zazoomuju (a stejný efekt má nastavení jiné než výchozí velikosti fontu) tak rozdíl v chování Živě a Root je myslím zřejmý.
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 14:36
OK. Design se ale stejne vetsinou ladi az na konec, tak ja se ozvu. Bude urcite nejake poloverejne testovani a tam by se mely odladit prave podobne odlisnosti. Kazdopadne zatim diky za podnety.

P.S. Bod 7 da zabrat nejvic, ale taky na nej bude more casu:)
99tky (156)|19.6.2007 15:04
Ja jsem jedny webky pripravoval 8 mesicu, nez jsem je spustil. Veci mene dulezite jsem odsunul na konec ...... .tech koncu pak bylo hafo :?

.... zadny spech, ja se dockal po 2 letech provozu oceneni 13te nej na ceskem netu :)
JoU81_ce4you (116)|19.6.2007 17:47
Podle me stavajici podoba webu je prijatelna, me na ni nic nevadi a jsem rad ze to neni jen "sloupek". Pouzivam 1680x1050 a bez problemu ctu zleva doprava :D Tahle zmena by se tykala webu i diskuze? Fakt je ze clanky moc nectu :oops:
dort (1212)|19.6.2007 18:33
lehká přímluva za styl s rozlišením alespoň 1600 px - ani za 1920 px se rozhodne nebudu zlobit :-) - pravda píšeš Pavle, že statistika dnes říká jen něco o 8-mi procentech, ale obavám se, že širokoúhlé monitory s rozlišením 1600 a víc px se stanou nejpozději cca do roka hodně cenově dostupným artiklem - již dnes je 22" LCD hluboko pod 10k bez DPH - takže tím i přibude uživatelů s vyšším rozlišením - a pamatuj, že nejsme většinou "pacienti" jen v rovině PDA :)

dnes prohlíží CE v šíři 1920 px a nemám problém :-) pravda na 26" monitoru

a jinak držím palce ať to přežiješ :yes:
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 18:47
Zmena se bude tykat celeho webu, ale jak uz jsem psal - web jako takovy je validni XHTML a CSS. Sirsi skin + uprava dejme tomu personalizace tak, aby slo skin zvolit, je otazka dni. Jen to ted proste nemuzu zvladnout vsechno najednou a tak si musim vybrat, co budu delat ted a co pozdeji. Snad to tech par tydnu ci jednotek mesicu s "nudli" prezijete...;)

P.S. A uz to tu padlo - po spusteni nove vrze se musim venovat take intenzivne obsahu, takze je mi lito, ze nebudou spokojeni uplne vsichni, ale hold je ce4you webem jednoho cloveka + nekolika pomocniku, a tak neni mozne mit vsechno...
JoU81_ce4you (116)|19.6.2007 18:49
Přežijeme, děkujeme :)
Honza Kulíšek (73)|19.6.2007 19:20
Prvni post upozornoval na "reaktivaci" accountu. Jak se ale mame zaridit my, kteri jsme z duvodu obsazeni nasi prezdivky volily nejakou alternativu (v mem pripade Derek_ namisto Derek) a ted, bude-li to mozne, bych se rad dostal k te "sve".

Na tohle tema jsem kdysi i kratce mailovali, nakousli jsme i "nove ce4you" - gratuluji, ze se to nakonec stava skutecnosti a preji co nejvic spokojenosti s "novym" ditetem :) A samozrejme take mnoho ctenaru (kvalitnich - ale to tady myslim problem neni :) )
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 19:25
Pokud jde o zmenu jmena, tak jakmile bude novy web v provozu, tak staci napsat a pokud bude login volny (uvolni se, tech smazanych loginu bude vazne spousta), neni problem ho prejmenovat.
xtonda (811)|19.6.2007 19:43
Já bych měl prosby k e-mailovým notifikacím v diskusi.

1. bylo by super, kdyby text nového příspěvku byl přímo v mailovém upozornění.
2. Kdyby proklik na nové příspěvky lépe fungoval, teď mě to často hodí i o několik stránek zpět.
3. Úplně super by bylo, kdyby se dalo mailem i odpovědět.
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 20:12
1. Emailova komunikace se bude omezovat. Odesilaji se tisice emailu denne a nemam funkcni reseni, jak automaticky zpracovavat desitky a stovky NDR zprav, v dusledku cehoz je server po par dnech na vsech ruznych blacklistech, takze nechodi ani to, co by chodit melo. Pripadne sami ctenari misto vypnuti posilani informaci o novych zpravach je zacnou oznacovat jako spam a podobne, coz tomu moc nepomaha. Vysledkem je, ze na servery typu seznam, atlas, centrum emaily nechodi a to ani emaily s heslem a podobne. Proste prusvih. Misto toho bude hojne pouzivane RSS, emailova komunikace (obzvlast v teto podobe) pozvolna smeruje do pekla...

2. Ale on funguje:) Odkaz v emailu vas presmeruje na PRVNI novy prispevek od vasi POSLEDNI navstevy. Logika je takova, ze spustite prohlizec, prihlasite se na ce4you, zjisti se posledni navsteva, ulozi se a pote se presmeruje na prvni novy prispevek (to se zjisti snadno porovnanim data prispevku a data posledni navstevy). Jenze kdyz tu nevstevu neukoncite a okno prohlizece nechate tyden spustene, tak to system bere jako jednu navstevu a posila vas porad na ten prvni neprecteny prispevek. Ted jsem to trochu zmenil, ale protoze diskuze prave programuju, jeste nevim, jak se to presne bude chovat.

3. Tuhle moznost vylucuji. Uz takhle je v diskuzich bordel a pokud by se dalo odpovidat emailem, byl by 1000x vetsi. Rozpasovat text emailu sestavajiciho se z nekolika reply, ruznych odsazeni, obcasneho psani nakonec misto nazacatek a podobne je automaticky nemozne (jo, Google to mozna umi, ale ja ne) a mit v prispevku 10KB textu kvuli jedne vete odpovedi, to vazne ne. Ce4you neni news konference, takze toto jako jednu z mala veci vylucuji na 100%.
xtonda (811)|19.6.2007 21:09
1. Jo, to chápu že je problém a byla by spousta práce to vyřešit, je tu ještě model, kdy se pošle uživateli mail o prvním novém příspěvku a další už se neposílají dokud na ten web nevleze.

A pokud je e-mail problém, tak co NNTP? Diskusní server co spravuji/customizuji v práci umí obousměrné propojení webových diskusí s NNTP, my to teda nepoužíváme, ale tak mě to tak napadlo. Na přispívání přes NNTP platí námitka z bodu 3, ale stahování by nebylo marné, mít to komplet na PC/PDA offline a moci si v tom hledat vlastním nástrojem (Thundrebird, Copernic apod.). V každé zprávě by pak byl odkaz na formulář pro odpověď.

RSS bude fajn, pokud bude možné snadno zapnout/vypnout sledování fóra/tématu a tahat přes RSS jen sledované věci

2. Jo aha, v práci komp a tedy browser nevypínám třeba měsíc a doma hibernuju, tím se to vysvětluje.

3. Já jen že sem to viděl na forum.grafika.cz, kde jsem se kdysi účastnil, bylo to fajn, člověk vůbec nemusel lézt na web. Ale je fakt, že někteří tam neukázněným citováním dělali paseku.
Pavel Koza (4761)|19.6.2007 21:20
[QUOTE="xtonda"]...bylo to fajn, člověk vůbec nemusel lézt na web...[/QUOTE]

No, a to je prave ten problem:) Ja ce4you neprovozuju jako verejnou sluzbu, ale jako posledni mesice jedinou zivnost. Takze me predstava ctenaru, co na web vlezou jednou za uhersky rok, moc nelaka.

Jiste, muzeme se bavit o prinosu techto (vetsinou) technicky zdatnych lidi, muzeme se bavit o moznostech nejakeho predplatneho (ktere je v nasich koncinach ale jen vyjimecne uspesne), ale muzeme se o tom bavit az ve schvili, kdy budu mit web, na ktery po skoro roce zase budu moct byt pysny, ktery bude zit a ktery bude ve svem oboru spickou. Coz jeste par mesicu bude trvat...

Kazdopadne dekuji za podnety a zajimavou diskuzi!
xtonda (811)|19.6.2007 21:54
Jistě, tenhle argument jsem očekával a je pochopitelný, každý kdo vleze na web si prohlédne reklamu, ta se ale dá nacpat i do mailů/NNTP zpráv. Jde jen o to najít správnou formu a míru. Na webech computerpressu je to neúnosné, když vlezu na mobilmania.cz a živě.cz a naotvírám si do záložek články, které chci přečíst, tak mi tam běží takových flashů, že CPU je na stropě a s prohlížečem se nedá pracovat, takže instalace flashblocku byla pro mě nezbytností.
Karm (365)|20.6.2007 07:09
Těším se na novou verzi webu,doufám že nadšení přetrvá i po spuštění :) .
Jen bych měl dotaz ohledně reklamy.Pavel píše že to bude jeho jediným zdrojem obživy(to už MVP znovu nebude? :( ).Tak jsem chtěl poprosit-opatrně s reklamou.Reklama tady v této kvantitě mi nevadí,rozhodně mi nepřijde jako přehnaná,ale nerad bych aby nové Ce4you dopadlo jako třeba iDnes.Na každé stránce několik flashů,spodní třetinu obrazovky prohlížeče zakrývá neustále vyskakující lišta,případně flashe přes celou obrazovku.To je pro mě neúnosná míra pro kterou už stojí za to spustit adBlock.Díky
Pavel Koza (4761)|20.6.2007 09:19
Ne ne, s reklamou to vazne nebudu prehanet:) iDNes je odstrasujici pripad, s tim souhlasim a urcite nechci, aby byl muj web dalsim duvodem pro instalaci AdBlocku. V absolutnich cislech zustane objem (zabrana plocha) +/- stejna, trochu se zmeni formaty (rozmery), ale pop-upy, agresivni flashe a podobne, toho se vazne nemusite bat. Sam se snazim inzerentum rozmlouvat i normalni flashe, ale nekteri si nedaji rict. Osobne vidim jako vrchol "snesitelneho" obtezovani jednou za cas interestrial (reklama pred nactenim hlavni stranky), ale to by nekdo musel hodne dobre zaplatit, jinak to riziko nema cenu.

Co se MVP tyka, tak podminkou je nebyt zamestnancem Microsoftu, jestli me predmet oceneni zivi nebo ne je jedno. Vetsina ostatnich MVP Mobile Devices ma web jako zdroj obzivy, ono to dlouhodobe asi jinak nejde...

A k NNTP a reklame - mozne je vsechno, ale tohle nevidim v dohledne dobe realne. ce4you je proste web a integrace NNTP, mailove konference a dalsich podobnych veci neni v dohledne dobe realna... Chapu, ze to je mene pohodlne, ale jeden duvod je reklama a druhy duvod jednoduse ten, ze to neumim a po dokonceni webu nebudu chtit programovani rok videt:)
markjag (386)|20.6.2007 11:33
[QUOTE="Pavel Koza"]Muzete odkazat na nejaky web, ktery vypada stejne na rozliseni 1024 a stejne na tom Vasem? Vazne by me zajimalo, jestli je technicky mozne mit nejaky alespon trochu hezci design a zaroven zajistit vyse uvedene. Ja si to jednoduse neumim predstavit...

P.S. Skin 1920 ale vazne delat nebudu:) Dle statistiky ma sirku 1400 nebo 1440 bodu 8% ctenaru, 1600 nebo 1650 bodu 6% a 1920 necele 1%... takze pokud se to nejak drasticky nezmeni, videl bych to na tech 1400 bodu, coz je o 40% vic nez ted.[/QUOTE]

http://www.zive.sk/default.asp
Co sa tyka citania riadka s 250 a viac znamki, tak mne to maximalne vyhovuje a je to super. Navyse pri programovani je sirokouhly displej nedocenitelny.

Co sa este tyka tych uprav CSS na ine rozlisenia, tak moj nazor na to je, aby sa nehladelo na to, ake rozlisenia sa vuzivaju momentalne. Napriklad pre 17" monitori staci layou 1024. Pre 15.4" sirokohule monitory to staci tiez. 19" a 20" si kupilo malo ludi a malo ludi bude aj kupovat. Ceny 21" a 22" monitorov vychadzaju lacne a ceny este len pojdu dole. Aby pismo nebolo prtate, tak sa vela ludi rozhoduje pre 22" monitory, ale tie maju rovnake rozlisenie ako 21" cize 1680*1050 je si myslim rozlisenie ktore bude do buducna naberat percentualny podiel uzivatelov
Martin Ráž Hoch (1832)|20.6.2007 13:41
Mě tyhlety technický moc nezajímaj, mám standard rozliško... spíš estli to bude hezký;) :D
Pavel Koza (4761)|20.6.2007 14:10
Kdyz v tuhle chvili pouziva rozliseni 1024 nebo 1280 75% lidi, tak je blbost se venovat napred rozliseni 1680 nebo 1920, protoze ma potencial do budoucna a za 3 roky to mozna bude zaklad:)

Pokud jde o dalsi veci, tak to je proste tak - ce4you cte prilis mnoho lidi na to, abych se jednoduse zavdecil vsem a prilis malo na to, abych mel prostredky na to se zavdecit vsem:) Chapu, ze kazdy by mel nejradeji layout presne optimalizovany pro jeho rozliseni a idealne v barevnem schematu, ktery je mu nejblizsi, ale nejde to, urcite ne hned. Takze ja napred dodelam verzi 3.0 a pak se na zaklade poptavky budeme bavit o dalsim potencialnim rozvoji. Uff, uz aby to bylo...
urys (402)|20.6.2007 14:18
Asi tak, ať je nový web nejdříve rozjetý tak jak je připravený - hlavní věcí je funkcionalita a přehlednost ... a když zbyde čas, tak se teprve zaobírat nějakým jiným frontendem skinovatelným dle momentálních nálad uživatelů

nějaká beta verze na ozkoušení není? ;)



imho pokud tam uděláš fialový background a nějaké hodně veselé a barevné ikonky, tak bude minimálně MRH spokojený :D
markjag (386)|20.6.2007 14:45
Nj betaverziu by som uvital aj ja.
Co si tyka tych rozliseni, tak je jasne a logicke ze hlavny a prvotny layout by mal byt 1024. Ja len vravim, ze ma vacsi zmysel sa casom (ked aj o rok) venovat layotu na 1680 ako napriklad mensiemu 1440.
Pavel Koza (4761)|20.6.2007 15:14
Betaverze je, ale jeste neni pripravena mezi lidi:) Jen co bude pripravena, dozvite se to.
tazz1 (680)|22.6.2007 01:18
Hlavne aby zustala verze pro prohlizeni primo v MDA ;)
Yankee.106 (231)|26.6.2007 20:34
Jen tak taková drobnůstka, já mám u stránek C4Y ikonku ebay :O
00221230_ce4you_ebay_Rqb.jpg