Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

externi GPS antena pro P535

hawker[MO] (24)|16.6.2007 14:22
Zdravim, jsem cerstvy majitel ASUSe P535 a zajimalo by mne zda si k nemu nekdo porizoval externi antenu pro GPS, popr. zda by se mohl podelit o zkusenosti. Diky
bmk (117)|23.6.2007 20:13
Nejprve si vyzkoušej GPS v akci a pak sháněj. Já myslím,že ji nebudeš potřebovat... Zatím jsem nezaznamenal sebemenší stížnosti souvysející s touto navigací.
zuzkys (356)|23.6.2007 20:36
Me zatim gps funguje naprosto bez problemu, tak ta antena mozna nebude potreba.
Rom4n (340)|23.6.2007 20:53
az na studeny start, ktery nekdy trva silenych 10 minut je GPSka paradni, chytam 7-8 satelitu i pres strechu auta a u dedy v baracku nebo na chalupe po nacteni venku chytam dokonce i vevnitr. orsi je to v busech :D nevim proc, ale kdyz vlezu do 136tky, nechytnu tam nic.. Jestli rusi motor nebo ty BUS GPS navigace, co zaroven vysilaji mazou prijem, vazne nevim. Ale v nizkopodlazaku se to jakstaks chytlo:?:
zuzkys (356)|23.6.2007 21:28
10minut studený start? Fakt jo.. to je hruza moc dlouho. Já mám max 2minuty v aute. Jako v bytě, kde sem s externí gps chytla par satelitu a s p535 žádný, to mě zatím přijde jako jediný rozdíl.
Rom4n (340)|23.6.2007 22:01
no, asi jsem to prepisk, ale fak to trvalo desne dlouho. docela me to stve, ze nekdy to naskoci behem minuty a jindy se to laduje dlouho. Co je pricinou??? Pohyb satelitu? Nebo ma GPSko nejakou "vnitrni docasnou pamet". Ale kdyz jsem to zapnul poprve, tak to taky nabehlo asi po 2 min, tak vazne nevim, proc to nekdy tak trva. Melo by na to mit vliv pocasi, ale kolikrat je pod mrakem a ja chytam na jednicku a jindy je modro a trva to
Rom4n (340)|23.6.2007 22:35
tak jsem se dcetl, ze hodne zalezi na rozestaveni druzic. Takze kdyz jsou vuci prijimaci spatne postaveny, tak neni mozne urcit polohu (no, ale stejne by me zajimalo mit 2 rozdilne GPS u sebe, jak by to asi dopadlo)
zuzkys (356)|23.6.2007 23:11
Takže to může být tedy i tím, že já jsem zatím studenej start měla pokaždé na stejném místě v garáži, tudíž pokaždé stejné rozestavění družic vůči přijímači?? Jestli to tak tedy funguje? Tedy zkusím i někde jinde, ale super, že v garáži se to nahodí vždycky tak rychle.
Rom4n (340)|24.6.2007 09:33
v garazi to nejspis nebude "studenym startem", ale tim, ze se tam signal zrejme nedostane vubec. Ikdyz bys ho tam nekdy mela, tak je to spis, ze se to naladilo venku a vevnitr to jeste slo, ja, kdyz to zapnu u okna, tak nechytnu nic, ale kdyz to naladim treba na balkone, tak to za oknem funguje. Jinak k tomu principu, ve vysce kolem 20 200km nad zemi leta 24 satelitu, vysilajicich informace na stejne frekvenci. Kady ma svuj specialni kod, aby je slo od sebe rozeznat. No a pokud prijmac chytne alespon 3 signaly ze 3 druzic, tak vyhodnoti polohu podle pruseciku hyperbol, ktere "vzniknou" pri zachyceni vice signalu z vice druzic
bmk (117)|24.6.2007 10:12
A nebo si zprovozni internet na PDA a můžeš při studeném startu využívat určení polohy dat z internetu,která tií start a určení polohy značně zrychlí.
Rom4n (340)|24.6.2007 10:30
no, internet tam v provozu mam. Jak se to tam dostane? Nekde v nabidce navigacniho software nebo na nejake www strance?
bmk (117)|24.6.2007 10:37
Já ted nevim přesně,ale někde tady na foru se to řešilo,mám pocit,že se zaregistruješ na nějaké stránky a při startu se přístroj krátkodobě připojí k netu a z těch stránek si stahne aktuální polohu družic.Kde to ale přesně hledat nevím,to by chtělo probrat s někým,kdo to používá...
t.prochazka (125)|24.6.2007 10:47
Taky by mě to zajímalo, zatím vím jen to, že HTC nebo E-Ten mají aplikaci na stahování přímo v sobě. Asus na nás kašle :-(
bmk (117)|24.6.2007 10:57
Možná by bylo dobré požádat o radu přímo na stránkách asusu jak postupovat...
zuzkys (356)|24.6.2007 13:05
[QUOTE="Rom4n"]v garazi to nejspis nebude "studenym startem", ale tim, ze se tam signal zrejme nedostane vubec. Ikdyz bys ho tam nekdy mela, tak je to spis, ze se to naladilo venku a vevnitr to jeste slo, ja, kdyz to zapnu u okna, tak nechytnu nic, ale kdyz to naladim treba na balkone, tak to za oknem funguje. Jinak k tomu principu, ve vysce kolem 20 200km nad zemi leta 24 satelitu, vysilajicich informace na stejne frekvenci. Kady ma svuj specialni kod, aby je slo od sebe rozeznat. No a pokud prijmac chytne alespon 3 signaly ze 3 druzic, tak vyhodnoti polohu podle pruseciku hyperbol, ktere "vzniknou" pri zachyceni vice signalu z vice druzic[/QUOTE]

Právě že naopak. Já přijdu do garáže, dám asuse do auta do držáku, pustím gps a chytne se to do dvou minut, takže to asi není tím, že bych signál měla ještě zvenku..Když venku nebyl zapnutý.
Rom4n (340)|24.6.2007 13:08
juj, tak to je zajimavy. Ale ze kdyz to v jednom miste nechyta skoro a jinde v garazi je to OK, tak to podle me nebude rozestavenim druzic ale treba spatnym rozlozenim signalu v danem miste nebo rusenim
zuzkys (356)|24.6.2007 13:20
Uvidíme, zkusím někam jet a zapnout až na místě, jak bude vypadat studený start někde jinde..