Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Telefonování přes SIP protokol ve WM6

gorge_No.1_ce4you (191)|14.6.2007 22:52
Jak jsem někde četl, tak WM6 by měl nativně umět SIP protokol na VOIP telefonii. Zkoušel to už někdo, nebo jsou dokonce s tím i praktické zkušenosti?
lld (19)|8.3.2008 20:10
taky bych se přidal z dotazem, už dva dny pátram na netu, jak to rozchodit na Qtek 8310, WM6 Platinum. Zatím jsem se nedostal k žádnému výsledku, zkoušel jsem SipConfigTool ( není určeno pro toto zařízení- sdělilo mi ), Wm6voIP - instalace proběhne, ale nikde to nenajdu, zkoušel jsem i vytvoření instalačního CABu ( přes program CABSDK ) a opět info, že není určeno pro toto zařízení. Zkouším i Fring ( zatím se nepodařilo ) a chtěl jsem zkusit i SJ-Phone - není určeno pro toto zařízení. :no:

funguje VOIP někomu na 8310ce ?
lld
gada (2)|4.5.2008 14:51
[QUOTE="gorge_No.1"]Jak jsem někde četl, tak WM6 by měl nativně umět SIP protokol na VOIP telefonii. Zkoušel to už někdo, nebo jsou dokonce s tím i praktické zkušenosti?[/QUOTE]

Já jsem na Etenu M700 nainstaloval WM6VoIP, reset, pak SipConfigTool - nastavil jsem svýho providera (802).
V ToDay se objevil řádek 802: žádná služba. Po zapnutí wifi se to změní na 802:vybráno.

Jakmile je 802:vybráno, tak v telefonu se místo Vodafone objevuje 802 a volání se směřuje přes 802. A prohání se to přes dialplan. Do toho jsem zatím nesahal, takže mne to nenechá volat na +420 xxx, ale na xxx v pohodě.

Tedy spojení v pohodě - kvalita nic moc. SipConfigTool umožní nastavit, že se to má používat jen přes WiFi.
V konfiguraci telefonu se objeví další záložka - internet a tam se nastavuje, jestli se VoIP provider má používat vždy, nikdy nebo jen když není mobilní.

Když je 802 vybráno, telefon je na příjmu u obou operátorů (vyzkoušeno) a předpokládám, že i volat se asi dá na oba - chtělo by si to pohrát s dialplanem - na to zatím nemám čas.

Kdyby se ještě dalo nějak blbnout s nastavením - volbu kodeku, detekci ticha, jitter... Třeba by se dala kvalita vylepšit.

Zkoušel jsem ještě sjphone - ale tam kvalita hlasu taky nebyla nejlepší.
thimlicek (89)|4.5.2008 16:33
To ze ti tel. pise ze aplikace neni urcena pro tento typ zarizeni je problem NTCF 3.5
Po prechodu na verzi 2 jede v tak jak ma.
No a ta kvalita je zavisla na Tvem voip operatoru. Ja pouzivam freeCall a kvalita je snad jak mp3. Neda se to vubec srovnavat s tel.
Jedina vec co me ted ph nove instalaci zarazila je ze neumim volat s predvolbou +... ale pouze pres 00.....
gada (2)|4.5.2008 18:28
[QUOTE="thimlicek"]To ze ti tel. pise ze aplikace neni urcena pro tento typ zarizeni je problem NTCF 3.5
Po prechodu na verzi 2 jede v tak jak ma.
No a ta kvalita je zavisla na Tvem voip operatoru. Ja pouzivam freeCall a kvalita je snad jak mp3. Neda se to vubec srovnavat s tel.
Jedina vec co me ted ph nove instalaci zarazila je ze neumim volat s predvolbou +... ale pouze pres 00.....
[/QUOTE]

Řekl bych, že to bude souviset s dialplanem. Já v tom svém (ipdialplan.xml) mám jen dvě položky s + (obě jsou podobné):
dial='sip:91\1\2\3@$host$'
display='+1 (\1) \2-\3'
transfer='sip:1\1\2\3@$host$'
/>
takže by mě to asi nechalo volat na +1 (xxx) xxx-xxx. Ale na +420 ne.