Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém pri flashovani Qtek 9000

Ati_ce4you (100)|13.6.2007 16:58
zdravim mám roblem pri flashovani meho qteku nastala chyba pripojil sem ho a se synchronizoval ale kdyz sem dal dalsi a zacalo to nacitat informace tak to asi po 3 minutach hodilo chybu pripojeni a qtek nenabehne do windows ani po hard resetu a jenom je na display usb a podtim dole V1.00 nevite nekdo co stim ? diky moc chytame panika
JanHavlicek (635)|13.6.2007 17:18
V pohodě, dostal ses do bootloaderu, připoj to na USB a spusť znova flashovací utilitu MaUpgradeUT_noID.exe (nebo tak nejak podobně, jsou různé verze, podobné názvy)
Ati_ce4you (100)|13.6.2007 17:21
no kdyz spustim znova flashovani tak me na notebooku naskoci zarizeni usb nebylo rozpoznano a tim koncim .....protoze flashovaci utilita nenacte mda ....co stim ?
Ati_ce4you (100)|13.6.2007 17:22
ale nevim jaky exe soubor jsi myslel ja mam romku ktera ma takoviho toho pruvodce ........
JanHavlicek (635)|13.6.2007 18:04
Člověče, jako bys nikdy uniho neflashoval. Tohle jsem ti poslal na SZ, tak pro ostatní:

Pokud ti to hlásí neznámé zařízení, tak dej aktualizovat ovladače a vyber ovladač ze složky drivers, kterou najdeš v /Program Files/Microsoft ActiveSync na PC

Mělo by ti to najít nějaké Windows-Mobile based device, pak můžeš klasicky pustit flashovací program a ten by měl uniho vidět


Co se týče toho exe souboru, tak sis stáhnul toho průvodce. Musíš ho spustit a nechat na té základní obrazovce po extrahování souborů, dál nepokračuj. Nyní bys měl na PC najít složku s podobným názvem jako {6B268EBA-3791-475B-87D8-CCE5C0BAB31E} (ty čísla budou úplně jiné, ale je to s těma závorkama)
Bude někde v Documents and Settings/jméno_profilu/local settings/temp (skrytá složka). V té složce se závorkama najdeš soubory jako nk.nbf, radio.nbf, MaUpgradeUT.exe apod.... Těch složek tam najdeš víc (s těma závorkama), tak je projdi, jenom v jedné bys měl najít výše zmiňované soubory
dort (1212)|13.6.2007 18:11
jen doplním, že tu složku nejlépe hledat při seřwzení složek podle datumů od těch nejnovějších, pak je to jedna z prvních ;)
szoustal_ce4you (174)|13.6.2007 19:52
Mě se to už párkrát stalo také a pomohlo mi když jsem připojil kabel do jiného USB-slotu. U mnoha ROMek musíš mít vytaženou paměťovou kartu.
Ati_ce4you (100)|13.6.2007 21:09
mno tak su asi vůl mam vytazenou sd kartu kdyz to pripojim tak to zahlasi zarizeni nebylo mozno rozpoznat kdyz na to kliknu a dam aktualiizovat a vyberu slozku s driverama ve slozce activesynch tak to hned hodi hlasku instalace zarizeni nelze dokoncit a tim to konci ....nemohl by me prosim nekdo ty ovladace ktery evidentne ja nemam ani na notebooku ani na PC poslat na mail ? Ondra.smejkal@seznam.cz diky moc ...
Ati_ce4you (100)|13.6.2007 21:16
ja se proste nejsu schopnej dostat pres tu obrazovku jak to zistava informace ze zarizeni .....potom to hodi hlasku ERRO:201 GET DEVICE DATA ERROR a kam se podela ta minula rom co tam byla ?
Ati_ce4you (100)|13.6.2007 21:20
a u jedne romky u ktere to hodi jinou chybu ...ERROR :114 : RADIO ROM UPDATE ERROR a pak mam moznost recovery kterou me to nabidna a pak me to rekne at udelam hard reset a vlezu do bootloaderu .....coz kdyz udelam hardreset tak uz rovnou me to hodi do bootloaderu aniz bych mackal tu trojkombinaci
Ati_ce4you (100)|13.6.2007 21:53
...
Ati_ce4you (100)|14.6.2007 07:19
Lidi ja su asi Jelen:sarcastic: asi po 30 zopakovani toho postupu co ste me poradily a vystridani vsech 10 usb a usb na notebooku se to chytlo najednou z niceho nic takze nevim kde byla chyba kazdopádně diky moc za rady ...chvilema me chytala panika :)