Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spolehlive ohlidani ze dochazi baterka

Vlada165 (676)|11.6.2007 10:49
System hlasi predcasne, ze dochazi baterka (to uz jsem osetril nejakym trikem v registru a ted to nenajdu), ale kdyz jedu na kole a pouzivam TomToma, tak to take jeste vydrzi dost dlouho po hlaseni slabe baterky a na druhou stranu se mi tak na kole se spustenym SmartMaps a jeste jednim dilkem baterky na vBaru PDA uz 2x vynulovalo, coz neni moc prijemne treba v Nemecku ;-( ...

Existuje prosim neco, co nezabira moc RAM a ani neztezuje CPU, co by dokazalo opravdu spolehlive varovat pred resetem PDA "na posledni chvili" ?

Byl tu nedavno nejaky plugin na Today (na Today ale radeji nic nechci a mam ho radeji prazdny, kvuli RAM, CPU atd. a navic na Yakumu DeltaX neumel merit proud baterky ani teplotu), takze existuje prosim neco podobneho, co by umelo ciste hlidat "kriticky stav baterky", anebo jeste i neco jineho, co by umelo merit i ten proud a teplotu baterky i na Yakumu ?
Dik ...
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2007 13:46
Batti 2.

Pokud ti tento softík neměřil teplotu a proud, tak je to proto, že soudruzi z NDR (myšlen výrobce PDA) udělali chybu - nedodržují standarty.:?


Případnému vybití a následnému HR lze předejít. Pokud pravidelně, nejlépe ráno, zálohuješ, stačí po nabití baterky jen nastavit datum, čas, regional settings a obnovit zálohu z karty. Jak prosté, milý Watsone. ;)
kubisz (1054)|11.6.2007 14:49
a nemuze byt problem jeste trebas v tom, ze je nejaka spatna zalozni baterka? nebo ze pokud se Vam PDA vybije, tak ho potom dostatecne dlouho nenabijite (nenabije se prave ta zalozni baterie...), vzdyt se rikalo, ze pokud se u WM2xxx PDA vypne, tak jeste zbyva minmalne 30 procent a zalozni baterka...
Vlada165 (676)|11.6.2007 14:51
Jo ten Batti 2 jsem zkousel a jeste nejaky plugin do Today, o kterem se psalo nekde tady.
Ani jeden bohuzel neumeli merit ten proud a teplotu a ten plugin umel alespon to ohlidani baterky (ktere jsem ale nakonec nezkousel, protoze jak jsem psal, tak to do Today nechci).

Samozrejme mam vzdy zalohovano a vozim na kole nahradni zdroj, ale nekdy doufam, ze to vydrzi (kdyz vBar jeste ukazuje dilek baterky a TomToma musim kvuli kontrole za jizdy pro kontrolu baterky prepnout na Today, coz je problematicke treba v desti, kdy mam PDA radeji v "celulouidu" a je tak jeste hur videt...).
Kdyz se to stane pred koncem zname cesty (kterou bych si chtel nekdy zaznamenat a proto PDA bezi az do konce...), tak uz to obnovim doma, ale treba v Nemecku (kam posledni dobou jezdim na kole zkoumat) bych byl docela "nemile prekvapeny", zvlast kdybych zjistil, ze je uz vybity i nahradni zdroj, ktery se mi nechce porad vyndavat a dobijet a papirove mapy se mi moc vozit nechce, protoze prekazi a musi se kvuli nim stavet a ja rad jezdim "v kuse" ....
zivan (615)|11.6.2007 15:10
V Batti se da nastavit hranice pro vypnuti PDA. Pri dosazeni hranice (ja mam 5% baterie) se zobrazi varovani, ze PDA bude vypnuto a za par sekund dojde k vypnuti. Da se tak predejit vymazani dat.
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2007 15:56
Ono Batti vlastně ani není plugin - pokud si ho šikovně nakonfiguruješ, tak je to jen tenká plná nebo přerušovaná čára nad horní lištou. Tloušťku a barvu si můžeš nastavit, stejně jako hlášky, při kolika procentech hlásí nízký a pak kritický stav. Takže stav baterie je vidět stále ( i když nejsi na today) a přitom nijak neruší.

Pokud nechceš - nechceš. Můžeš zkusit třeba OmegaOne Battery Pack, ale to je podlě mě zbytečně velké a hlavně není to free.:?
Vlada165 (676)|12.6.2007 06:53
Batti neni plugin (ja psal o necem jinem, o cem se tu nedavno v diskusi psalo, ale ted si nevzpomenu na nazev :-(....).
Stahl jsem ted verzi Batti 2.1 (mam uz indikator baterky z vBaru, ale tak holt budou 2 no, pokud ten z Batti nepujde vypnout a hodilo by se, kdyby byl videt i v TomTomu, coz moc neverim), takze zkusim a jeste jednou dik ...
Vlada165 (676)|13.6.2007 08:09
Tak jsem vcera Batti nainstaloval, vypada to pekne a skoro vybit baterku (a bohuzel asi i zmoknout ;-)...) s nim pojedu na kole az dnes, tak jsem zvedavy, jak se zachova.
Akorat je skoda, ze se trochu "pere" s aplikacemi zobrazenymi ve Full Screenu (TomTom, SmartMaps) a ze blika, misto aby svitil trvale, coz tak trochu "irituje", ale na deravych sinicich na kole stejne neni cas to porad pozorovat a hlavne ze se da mrknout i bez prepinani na Today, jak na tom baterka momentalne opravdu je...
Zdenek Malinsky (9781)|13.6.2007 11:49
Pokud to dělá nějaké problémy, tak napiš autorovi - popiš co to dělá, resp. co to nedělá nebo, co bys chtěl aby dělalo. Třeba v další verzi zase něco přidá a vylepší.
Vlada165 (676)|13.6.2007 12:31
Dobry napad a uz pisu :-) ...