Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak rychlou kartu do PDA?

maxtremek (88)|10.6.2007 21:17
stratil jsem pametovku tak si chci koupit novou a nevim jakou maximalni prenosovou rychlost v kb je pda schopno vyuzit?
zivan (615)|11.6.2007 11:05
no uz se to tu urcite probiralo nekolikrat v pda moc nevyuzijes rychle karty protoze to nezvlada ctecka v nich muze to souviset se spotrebou tu rychlost ale vyuzijes napr. pri pripojeni pres ctecku v pc ono kopirovat 4gb dat docela dlouho trva

pekne se to cte co?

Jinak existuje vlakno s vysledky mereni rychlosti karet Rychlost paměťových karet
xtonda (811)|11.6.2007 12:25
Já sem si teď nedávno kupoval novou kartu do PDA a hrubou přenosovou rychlost PDA nevyužije, ale při kopírování většího množství malých souborů na flash (platí to pro kartu i USB modul) je to neskutečně pomalé. Na nové kartě Sandisk Ultra II to psalo jen cca 5 kByte/s, starší USB disk to samý, na kartě Sandisk Extreme III, kterou sem dočasně vyndal z foťáku, to zapisovalo rychleji, cca 30kByte/s. Takže i extrémě rychlá karta může u některého typu operací pomoci, samozřejmě těžko říci, jak moc se to projeví při reálném měření, neměl jsem moc náladu to podrobně testovat, a jestli Vám ta investice stojí za to.

Ve čtečce na v notebooku HP na velkém souboru moje Sandisk Extreme III dělala cca 6MByte/s, kolegova Pretec Cheetah 133x cca 3MByte/s, už bych za to ruku do ohne nedal, ale myslím jsme zkoušeli zápis.