Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zpožděné GPS u A701 - opět

briza (6)|9.6.2007 15:16
Ohledně tohohle tématu se zde již popsalo hodně.Myslím,že jsem si celkem poctivě nastudoval vše,co by s tím souviselo,ale nějak pomalu nemůžu najít řešení problému.Při navigaci je GPS neustále o cca 20m pozadu a to jak u tomtoma,tak u iGO,což je software,který používám.Zde jsem se například dočetl,že u iGO pomůže přepnutí na anglický hlas,což mi tedy přislo jako nesmysl,ale proč to nezkusit.Samozřejmě to nepomohlo.Dále jsem vyzkoušel utilitu GPSgate,po jejímž použití jsem musel provést HR:evil: nakonec jsem ještě testnul GPSutil a taktéž bez výsledku,ovšem téhle aplikaci dávám ještě šanci.Použil jsem totiž první vydanou verzi,čili samostatný *.exe soubor,který jsem nakopíroval do startupu,další verze,obsahující *.dll se mi jaksi nepodařilo rozchodit a neustále mi to házelo chybu nenalezené knihovny a usoudil jsem,že zde bych si mohl nechat poradit,jak na to.Nikde jsem se taky nedočetl,zda nemá vliv použitá ROM.Osobně mám Oki R024.Pokud by nepomohlo,nacpat do přístroje nějakou přímo od výrobce.S tím zpožděním se totiž nehodlám smířit,to ten přístroj radši prodám:D Předem děkuji za konstruktivní nápady.
gebič (20)|9.6.2007 19:12
Ja jsem Mio zakoupil pred 14 dny v Kase a musim rici facha uplne v pohode a zpozdeni teda nemam u zadne navigace( testoval jsem TT6.03, IGO, Dynavix i Route 66) a nikde zpozdeni... Takze holt mas blbej kousek a nebo mas stary firmware, tak si ho nechej treba prehrat a treba budes v pohide jako ja... Mezi nama 20m zpozdeni, to Ti vaid?? Vzdyt je to drobnost, to 100m by bylo horsi... :)
sundsval (7)|24.6.2007 19:15
Tohle se taky řešilo mimo jiné na www.miousers.co.uk a 2 uživatelé tam tvrdili, že tomtom musí jet na com2, 57600 a ne na com4. Byla tam ohledně toho zajímavá diskuze a Oki sám připustil, že to zpoždění je možné, když tomtom jede na com4. Co na to ostatní uživatelé, co mají nastaveného tomtoma na com4. Všímají si nějakýho zpoždění?
gebič (20)|25.6.2007 20:28
Mam to na com4 a v pohode... Zpozdeni zadny, rekne doprava a je to na metr presny... :). Takze jsem zvedavej, jestli tady nejaky odbornik to vykoume.. :)
hpa (159)|26.6.2007 10:09
Tohle mi delalo mio, ktery jsem koupil loni v zari. GPSka tam celkove hodne zlobila a nakonec umrela uplne. Byla to A701 distribuovana s ROM 46. Telefon jsem vratil a koupil novy u jineho distributora. Tam uz byla v dodavce 65 (Verze ROM neni smerodatna, uvadim ji pouze pro rozliseni serii). Nova A701 mi beha od vanoc naprosto v pohode, parkrat jsem rozchodil i DGPS. Zpozdeni dokazu nasimulovat pouze v TTN6, pokud zapnu hodne velky mnozstvi bodu zajmu v ov2.

Mam OKI24 a TTN na com4.
prokji (199)|26.6.2007 19:51
Zpoždění se mi projevuje pouze při příjmu mála satelitů - při zaměřených min. 7-mi satelitech / nezávisle na navig. software - Ozi , IGO , MioMaps3.2,TT6 , Smartmaps- ani na nastavení GPS portu - HWCOMM/57000 nebo COM4 /57000//je GPS přesná na cca 2-3m. Takže bych to spíš klasifikoval jako nepřesnost , nikoli zpoždění . Pro úplnost - ani dodaná R45 , ani současně používaná R65 na to neměla vliv...
briza (6)|1.7.2007 00:17
Děkuji všem za postřehy,ale nějak mi to už přestalo vadit:) Navíc teď budu zřejmě Mio prodávat,takže to neřeším.každopádně ještě jednou díky všem.