Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lokalizace WM6 pro E-TEN X500/M700

geoRG77_ce4you (120)|8.6.2007 18:28
Protože vlákno Oficiální WM6 ROM pro X500 a M700 začíná být poněkud nepřehledné, tak jsem založit nové jen a pouze ohledně lokalizace.

Nová verze 1.1 (ke stáhnutí na Mobilnaut.eu) řeší tyto problémy:
- chybějící ikona profilu na Today
- nekompatibilita s TomTom Navigator 6
- špatné rozložení PhoneDialeru
- příliš velký dialog při nastavování e-mailu
- opravena domovská stránka v IE.

Starou lokalizaci lze odinstalovat a nainstalovat novou, ve většině případů není nutný HR. Pokud máte nějaké připomínky, tak pište :)
darker_ce4you (23)|9.6.2007 12:54
Tak jsem to samozrejme hned zkusil a odinstaloval. Nakonec to dopadlo bohuzel na HR. Pokud Vam opravy nestoji za to tak novou verzi lokalizace nezkousejte. Zrejme zalezi i na tom co mate nainstalovano v PPC...
DavidBarborka (139)|9.6.2007 13:20
připojuji se. Odinstaloval jsem CZ 1.0 potvrdil výzvu na reset, nainstaloval CZ 1.1 potvrdil výzvu na reset a pak už má M700 nenajela. Musel jsem provést HR a až pak nainstalovat CZ 1.1 a je to ok.
darker_ce4you (23)|9.6.2007 14:28
Jeste mam dotaz vydani CZ 1.1 je sice super ale ja stale postradam CZ klavesnici s qwerty... Bude? Kdy? Doufam ze zadara k lokalizaci...
darker_ce4you (23)|9.6.2007 14:28
pripadne jestle je moznost pouzit tu ktera je pro WM5
DavidBarborka (139)|9.6.2007 16:01
Nejjednodušší je to vyzkoušet. Jinak doporučuji phone pad - píšeš jednou rukou.
Furbo (323)|10.6.2007 22:09
Nemáte někdo také problém po nainstalování lokalizace 1.1 (předem předesílám, že jsem provedl naprosto identickou sestavu sw jako u verze 1.0) s deaktivací WiFi a následné samovolnou aktivaci? Chvíli mě to opravdu zlobilo i po několika SR. Teď to vypadá, že to zase dalo chvíli pokoj.

geoRG77_ce4you (120)|12.6.2007 11:21
darker: Lze použít starou klávesnici, tam není žádný problém.
Furbo: Nemám, ale WM6 špatně zobrazují i Turn on/off wifi, takže problém by mohl být i zde.
doku (4)|20.6.2007 10:31
Mám opět velmi lajcký a triviální dotaz. Jak odinstalovat českou lokalizaci?
Díky
doku (4)|20.6.2007 10:56
Tak už jsem to našel...;)
geoRG77_ce4you (120)|20.6.2007 13:24
Klasicky přes Přidat/odebrat programy ;)
Miloš Strouhal (3997)|20.6.2007 13:43
Budete dělat lokalizaci i na X500+ ? Nebo jen SS.. A co na X800 ?
Tomáš Kubec (749)|20.6.2007 14:31
Tady je vyjádření CZ distributora. ;)
http://www.mobilnaut.cz/?a/1252;)

Podle toho co mi dnes zdělil p. Michal Šlajs z E-SHOP E-TEN Czech, tak budou E-TENy jediná zařízení, kde si zákazník bude moc vybrat ze dvou lokalizací.
cubehash (156)|20.6.2007 15:12
Jestli to bude, jako na M700, tak je toto lživé "plně funkční 100% lokalizací"
Tomáš Kubec (749)|20.6.2007 15:31
Chci se tedy zeptat co není funkční? Vše bylo řešeno maximálně do týdne. A nic nového na podpoře hlášeno nemáme.
cubehash (156)|20.6.2007 15:43
Já jsem nic nehlásil, čekal jsem, že vydáte nějaký opravný balík.
Nic takového ale na stránkách mobilnautu, ale ani na stránkách Vašeho e-shopu nevidím.

Po nainstalování lokalizace přestaly fungovat odchozí sms, často padalo připojení přes edge (nechci říct, že toto připojení je stabilní, ale bez lokalizace mi drží v pohodě). Moc času jsem tomu nevěnoval, potřeboval jsem vše využívat, takže jsem udělal HR a jedu bez ní.
Tomáš Kubec (749)|20.6.2007 16:12
Je tedy podivné, že tento problém je jen u vás. Mám u sebe M700 i X500 a nic takového rozhodně nepozoruju.
doku (4)|20.6.2007 16:12
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Chci se tedy zeptat co není funkční? Vše bylo řešeno maximálně do týdne. A nic nového na podpoře hlášeno nemáme.[/QUOTE]

Já jsem byl s lokalizací spokojen, ale včera jsem si nainstaloval zakoupený Dynavix 7 a po každém staru při aktivaci a hledání GPS portu aplikace klekla, v hardware nastawení GPS jsem zvolil port žádný, aplikace byla stabilnější ale do minuty dvou spadla znovu. Po odinstalaci zakoupené lokalizace se zatím Dynavix chová stabilně.
Jsem spíše lajk, proto pospisuji jen co se na M700 s WM6 A CZ lokalizací při práci s Dynavixem dělo.
Jinak je nutno za lokalizaci spíše pochválit a popřát brzké "vychytání" dílčích nedostatků.
cubehash (156)|20.6.2007 16:15
Problém WM6 to nejspíš nebude, když s tím teď problémy nejsou :-(
Že by to byla chyba mého zařízení, když na WM5 i s českou lokalizací šlo všechno skvěle a já byl šťastný, že toto zařízení vlastním.
Tomáš Kubec (749)|20.6.2007 16:24
Juknem na to, ale nezdá se mi, že nikdo jinej SMS nepíše. Máš nejnovější verzi lokalizace 1.1 ?
cubehash (156)|20.6.2007 16:49
mrknu doma. objednával jsem to hned, jak jste to měli v eshopu.
Furbo (323)|20.6.2007 18:13
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Juknem na to, ale nezdá se mi, že nikdo jinej SMS nepíše. Máš nejnovější verzi lokalizace 1.1 ?[/QUOTE]

Tento problém SMS se již zde na fóru řešil. Pokoušel jsem se ho řešit i přes technickou podporu Etenu protože jsem předpokládal, že je to vina WM6. Tam mě odkázali jen na všeobecnou děravost WM6.Pravdou ale je, že problém s odesíláním/neodesíláním jsem měl jen na lokalizovaných WM6. Velmi nepříjemný problém při každodenním používání.

Další nešvary lokalizace jsem již popisoval na vedlejším fóru. Velmi mi vadí celkové zpomalení systému, který jsem na anglické verzi nepociťoval.

Mám poslední verzi lokalizace 1.1.
Tomáš Kubec (749)|20.6.2007 19:09
částečné zpomalení systému je možné, ale to nijak neovlivníme a ani nikdo jiný kdo dělá lokalizace. ale lokalizace by měla být rychlejší než na WM 5. Pokud máte ještě někdo problém s SMS, tak to prosím napište.
perm (6)|21.6.2007 11:39
kdyz budu chtit rejpnout, tak napisu, ze v prvni tiskove zprave se psalo o tom, ze lokalizace NEZPOMALUJE a je stejne rychla jako EN - ja ale rejpnout nechci

co me ale toci, tak je to, ze po instalaci lokalizace (proc ji na vul jen instaloval) mi na obrazovce Dnes vsechno zmizlo - resp. zustal nahore akorat datum (ctvrtek 21.cervna) a to je vsechno - v nastaveni je vse OK (myslim tim zapnute zobrazovani kalendare, quicklinku apod.)
oproti standardnim aplikacim mam jeste doinstalovany TotalCommander a PocketMusic a to je vsechno-takze by konflikt s nicim byt nemel

fakt su nadsenej, ze budu ted patrat po tom PROC?! nebo se nastvu lokalizaci vyhodim a bude klid, ale zas si rikam, ze kdyz uz to neco stalo, tak proc to nepouzivat :evil:
perm (6)|21.6.2007 11:43
jeste na doplneni - u toho datumu nebyla ani ikonka hodin - ciste jen text
po odinstalaci lokalizace je vse OK:?
anoli (58)|21.6.2007 12:10
To PERM: Vsadím se že chybějící věci stačí zapnout.:)
DavidBarborka (139)|21.6.2007 12:19
for Anoli

Já jsem měl stejný problém a chybějíci věci na obrazovce dnes jsem mohl zapínat a vypínat do aleluja astejně se to na obrazovce dnes neoběvilo. Musel jsem udělat HR, pak hned nahrát češtinu a potom instalovat další aplikace.
doku (4)|21.6.2007 12:36
Česká lokalizace by se správně měla instalovat na čistý systém....já měl podobný problém....nezobrazoval se mi Qucklink, daql jsem obnovení aplikace a vše je v pořádku
Tomáš Kubec (749)|21.6.2007 12:57
1. Ano, ale co se týče systému. Bylo také psáno, že mírné zpomalení můžou způsobit lokalizace E-TEN aplikací. To se prostě ovlivnit nedá. ;)

2. Jasně bylo řečeno, že lokalizace musí být na čistý systém. Pokud by to tak nainstalované bylo, tak nemáte problém se zmizením věcí na today.

Nějak se mi nezdá, že ze stovek distribuovanejch lokalizací mají všichni tento problém a nikdo se neozve. ;)

cubehash (156)|21.6.2007 16:13
Jestli k tomu každý přistupuje, jako já - zařízení potřebuju používat, nechce se mi někam psát a čekat, až se to stane ještě někomu, protože vy máte vše ok, odinstalace řeší všechny problémy a zařízení funguje, lokalizace stála jen 200,-. - potom se nedivím, že se Vám nikdo neozval ;-)
geoRG77_ce4you (120)|21.6.2007 17:45
Promiňte, ale proč zde zcela jasně lžete?[QUOTE="Furbo"]Pravdou ale je, že problém s odesíláním/neodesíláním jsem měl jen na lokalizovaných WM6. Velmi nepříjemný problém při každodenním používání.[/QUOTE]

Viz. váš příspěvek z 23. května, přičemž lokalizace vyšla až 4.června zde:[QUOTE="Furbo"]Další problém, který na WM6 řeším a předtím jsem ho neměl je, že napíšu SMS ale při odeslání se nic neděje. Je ve složce k odeslání, ale tím to skončí. Celý proces se dokončí vč. potvrzení o odeslání a převzetí až po SR. :evil: Takto resetuji i několikrát za den.[/QUOTE]Na žádném našem přístroji se tyto problémy nevyskytly, ale používáme téměř výhradně T-Mobile. Z výše zmíněného je jasné, jak ostatně vyplývá i z vaší citace, že se jedná o problém WM6 a nikoli samotné lokalizace.

Lokalizovaný samotný systém je (téměř) stejně rychlý jako anglický, bohužel naprosto všechny (i rezidentní) ETEN aplikace nejsou připraveny na lokalizaci tak, jak by mohly a v paměti je stále přítomna i jejich anglická verze. S tím ale nedokážeme nic udělat, to je věc výrobce.

perm: Po instalaci verze 1.1 na čistý systém musí být vše v pořádku, pravděpodobně jste nedodržel postup instalace.
Furbo (323)|21.6.2007 18:22
geoRG77

děkuji za opravu mého omylu. Opravdu jsem si neuvědomil, že tento problém jsem měl již i bez lokalizace, ale protože to řeším každou chvíli vsugeroval jsem si, že se to bez lokalizace nestávalo. No není nad to si občas mrknout do historie fóra.

Tímto se omlouvám autorům lokalizace za moje pochybení. Mýlit se je lidské a odpouštět snad také ;)

Na druhou stranu, ale opravdu musím trvat na citelném zpomalení systému poté co jsem nainstaloval lokalizaci. Již jsem formou HR zkoušel zpět přejít i na anglickou verzi a poté znova na českou lokalizaci. Kromě lokalizace naprosto identické nastavení sestva SW (jsem prostě hračička):D Systém je opravdu znatelně pomalejší takže tvrzení, že je téměř neznatelné zpomalení opravdu neberu. A abych předešel všem pochybnostem mám odinstalované téměř všechny aplikace Etenu a postup instalace jsem dodržel tzn. lokalizace na čistý systém po HR.
geoRG77_ce4you (120)|21.6.2007 20:17
Ok, k tomu zpomalení-papírově to mělo ve WM6 být stejně rychlé, takže se za tu dezinformaci omlouvám. Věřil jsem ale že přepracovaný systém MUI ve WM6 toto odstraní, no zdá se, že ne vše se Microsoftu povedlo.
ZdenyT (16)|21.6.2007 21:16
Tak i já přidám své zkušenosti s CZ lokalizací. Verze 1.0 – po instalaci pouze zobrazen datum na Today, vyřešeno HR a novou instalací na čistý systém. Krom chyb jež byli popsány vše OK až do doby než se kousl ukazatel baterie na 100%, pochopitelně přístroj vypnul, když jsem ho nejvíce potřeboval. (Zde je zajímavé že když u M700 dojde baterie, zhasne displej a zůstane svítit pouze kříž a tlačítka, pomůže jen vyndání baterie) K tomu ještě nešlo Zoom SMS, na kterou jsem si už zvykl, ale zda to byli problémy CZ lokalizace nemohu tvrdit. Když vyšla CZ lokalizace 1.1, tak jsem ještě čekal na novou 2GB kartu (když už budu dělat HR, tak ať je to s novou kartou) Od té doby vše OK, SMS bez problémů, ukazatel baterie, také bez problémů. Systém je sice o trošičku pomalejší, ale s tím u lokalizace počítám. Takže já jsem s lokalizací spokojen. Klávesnici používám od Resca, je graficky hezčí a je QWERTY.
perm (6)|21.6.2007 23:12
klidne me mlatte kamenem do hlavy, ale znovu jsem prosel navod a NIKDE neni ani zminka o tom, ze se lokalizace MUSI nebo DOPORUCUJE instalovat pouze na CISTY SYSTEM...

Pro nekoho je to mozna samozrejme, ale kdyz je lokalizace vydana po vydani WM6 (coz nikomu nezazlivam), tak by mozna bylo ale dobre se nekde zminit o tom, ze se ma instalovat na cisty system...

Nakonec jsem to ale pri obede rozchodil (bez HR) a ani jsem moc nebrecel nad tim, ze kdyz uz jsem Dnes nemel ciste, tak bylo resetovane do vychoziho nastaveni...