Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uplatneni zaruky slovenskeho prodejce (operatora)

Honza Kulíšek (73)|7.6.2007 22:47
Zdravim vespolek.
Predem bych chtel podotknout, ze jsem odpoved na svuj dotaz hledal, lec nenasel (at uz tedy kvuli sve neschopnosti nebo spise kvuli spatne formulovatelnosti klicovych slov).

Zajima me nasledujici vec - chytam nakup TyTNa, idealne asi z druhe ruky. Dostavaji se mi nabidky i na Orange verzi, tedy SPV M3100 a s tim souvisi i muj dotaz. Jak je to s uplatnitelnosti zaruky ? Bylo mi tvrzeno (zatim ale pouze prodavajicimi), ze zaruku bez problemu uplatnim v autorizovanem servisu (GSMobile nebo i nejaky dalsi ? ). Na GSMobile jsem svuj dotaz zaslal take, lec zatim (neprilis prekvapive) bez odpovedi.

Pak mozna jeste druhy dotaz, jenom okrajovy - splasit zpetne originalni Orange ROM by problem byt nemel, ne ? Ptam se proto, ze nevim jaka je penetrace teto varianty TyTNa mezi uzivateli.
Prave kvuli pripadne zarucni oprave
PhSnake (872)|8.6.2007 03:28
neviem ale cechy su daleko od SK?a ked sa ti nieco pos.... ja osobne by som nemal problem urobit si vylet do prveho mesta za hranicami kde su pomarancovy zdieraci. Ale po mojich skusenostiach s T-debilmi v UK, neviem neviem ci ti pomoze. podla mna tito nadnarodni hajzli (orange,o2,t-debil....) proste zamietaju reklamacie z principu, kym sa nenas.....s a nedas ich na sud. V SK som mal zarucny prob s Orangom, nastastie robil tam znamy niekde na PR a nejak to vybavil.(asi povedal sefovi ze to dam do novin:D )
A k veci ROM myslim ze to nema mat co spolocne so zarukou, to je len dalsia vec ako odrbat zakaznikov, to je ako by ti povedali ze v HP napalovacke mozes pouzit len HP media, mozu ti to odporucit, ale ked pouzijes ine nemoze to mat vplyv na to ci ti uznaju zaruku ak ti odide mechanicka cast. Ovsem ak by si chcel reklamovat ze ti nejde GPRS .... lol
p.a.Ť.o (69)|14.6.2007 12:53
dle selského rozumu by reklamaci uznat měli, ale co se onoho servisního střediska týče- připravil bych se na nejhorší..

co se týká jiné rom v zařízení- pokud nemá prodejce (operátor) ofiko možnost upgrade, tak se obávám, že do reklamace kecat mohou, a tím pádem nemusejí jinou rom uznat. ale, řekl bych, že se to řeší kus od kusu, prodejce od prodejce
Honza Kulíšek (73)|14.6.2007 14:15
No z GSMobile mi stale neodpovedli, nejspis tam zavolam. Lidi co prodavaji telefon koupeny u Orange svorne tvrdi, ze s uznanim zaruky neni problem, ale proc by taky tvrdili opak, ze ? ... :sarcastic:

S tou ROM jsem myslel jestli se na netu vali nekde original Orange, aby tam byla oficialni pro pripad zaruky. Ale to snad dohledam ve chvili kdy bych do brandovanyho TyTNa sel.