Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Teplota za čelním sklem automobilu při GPS navigaci

Márty007_oldd (0)|7.6.2007 22:03
Dobrý den,

používám můj FCS LOOX n560 jako GPS navigaci v osobním automobilu. Je připevněn v držáku na čelním skle a bohužel (jinak to asi nejde) na něj po celou dobu jízdy svítí přímé slunce. Opravdu - někdy je hodně horký, až je to na ruce nepříjemné. Bojím se, že by se mohl nějak poškodit. Ovšem nenapadá mě jiný způsob, jak vyřešit jeho umístění, když je potřeba zachovat kvalitní příjem signálu.

Jak to řešíte? Nebo jak mi můžete poradit?
Ivo Pokorný (400)|7.6.2007 22:20
Ja mam PDA ne na pristrojovce, ale pred ni... tedy vpravo od radia. Tolik slunce tam nesviti a pripadne na nej muzu nasmetovat klimu. :cool:
Honza Kulíšek (73)|7.6.2007 22:36
Ja jsem tohle zacal resit prehozenim "hadru" (rozumej vetsinou mikina :) ) - jednak se rozehriva ta latka, ale samotna navigace toho tepla tolik nedostava, jednak si tim hadrem muzu pripadne i clonit display, aby se tolik nelesknul a to posledni a pro me asi nejhlavnejsi, kdyz jdu vykladat/nakladat, tak pretahnu mikinu pres celou navigaci vcetne drzaku, takze snad tolik nedrazdim nenechavce sklizejici autoradia a ostatni vybaveni aut....
Striker_ce4you (224)|8.6.2007 09:59
Kdysi se to tu resilo (slo myslim o LOOXe 720 takze netusim jestli je podobna ochrana v PDAckach i dneska) - kdyz je PDAcku teplo tak vyskoci okynko ze je mu teplo a vypne se = nic se neposkodi a az vychladne tak jde normalne zapnout
Docent (1234)|8.6.2007 10:10
Vypnutí celého PDAčka jsem zatím nepozoroval, mně se při vysoké teplotě odpojuje nabíjení.
Striker_ce4you (224)|8.6.2007 11:53
Tak ho - v ramci experimentu - nech na slunicku lezet o chvili dyl :D

EDIT: Tady je odkaz na tu diskuzi
Márty007_oldd (0)|10.6.2007 16:24
Tak jsem to vyřešil tak, že jsem držák upevnil pod zpětné zrcátko, takže mám zrcátko a hned podním je navigace. PDA je relativně ve stínu, ale není ještě pod střechou, takže signál netrpí. Ideální řešení.
Docent (1234)|10.6.2007 17:03
[QUOTE="Striker"]Tak ho - v ramci experimentu - nech na slunicku lezet o chvili dyl :D [/QUOTE]
Takže nic, v pátek byl na sluníčku z Prahy do Plzně, po dojetí se na něm skoro nedala udržet ruka, ale nevypnul se. Holt spolehlivý amerikánský výrobek, a ne ty asijské šmejdy na jedno použití :D .
brona_ce4you (103)|12.6.2007 00:36
Pozoruji v těchto teplých dnech stejný problém. Mám však zkušenost s tím, že ikdyž není PDA natolik teplé, aby to mělo být nepříjemné na dotek, vyskočí mi opravdu hláška systému, že je teplota procesoru extrémě vysoká a že s tím mám něco udělat (N560). Potom stačí přesměrovat už tak běžící klimu v autě na horní mřížky za předním sklem (stejně jako když v zimě odmrazujete) a je klid. Bohužel tak sám přicházím o lahodný studený vánek. Někdy přemýšlím, jestli by nebylo dobré umístit PDA právě na větrací mřížky nad rádiem. Brodit to nabízí. To by vyřešilo dvě mouchy.

bo