Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus A639 -problém s tlačítky

x-internetak (11)|7.6.2007 13:06
Mam u mého PDA problém s tlačítky se všemi dokonce i s tlačítkem pro vypnutí . Protože tlačítka po stisknutí vůbec nereagují ani nejsou podsvícená. PDA ani nejde vypnout z důvodu že nereaguje ani tlačítko pro vypnuti. Dalo by se to nějak vyřešit nebo je reklamace nezbytná ?
Faja (100)|7.6.2007 19:23
Uz se resilo,posli na reklamaci,vymeni ti MB a bude to OK!
x-internetak (11)|7.6.2007 22:03
trochu lamersky dotaz co je to MB ? :D
Uz jsem si vyplnil reklamaci i s displayem jak dlouho to tak trvá ten servis ?
Faja (100)|8.6.2007 17:00
MB=Main Board - základní deska.
Jsem z Ostravy kde sidli www.sil.cz cili 14 dni s cekanim na nahradni dil. Mozna uz maji dily skladem, tak to bude rychleji:o))!
x-internetak (11)|8.6.2007 19:19
jj práve jsem se dival takže nejdelši doba by byla priblizne mesic ? Rovnou by mi meli vymenit i display kvuli te nepřesnosti a časte kalibraci
Faja (100)|8.6.2007 20:07
Display nemenili!!! Ja problemys nepresnosti nemam, resp. na vsech PDA co jsem kdy drzelv ruce to bylo stejne, nicmene kdyby menili LCD dej vedet vyreklamuji taky at to mam tip top:o)!
Faja (100)|17.6.2007 19:20
Tak mam info ze SILu ze LCD u A639ky meni aby se nerozkalibrovavalo, dale jsem zjistoval zda bude update na WM6, a odepsali mi ze zatim nevi kdy, ale predpokladamze bude i pro tento pristroj.
MCorny_ce4you (0)|18.6.2007 10:54
Tak mám stejný problém, cca po měsíci mi nejdou žádné tlačítka, nemůžu ani vypnout, zapnu pouze vyndáním a vložením baterie. Nepomohl ani reset HW dle návodu, tak jsem zaslal reklamaci. Jsem zvědav, jak to bude dlouho trvat, jelikož PDA používám také jako navigaci a zrovna se cca za 14 dnů chystám na dovolenou. Trošku nechápu prodejce, proč mi nepotvrdil záruční list a nyní mě s tím žene na reklamaci....
merka (30)|3.7.2007 16:39
Měl jsem stejný problém. Po 3 týdnech používání hlavně jako GPS najednou tlačítka zmrzla a pomáhal pouze reset. Poslal jsem ho do SILu a za týden se vrátil opravený s tím, že přehráli firmware. Teď už zase týden pracuje.
x-internetak (11)|17.7.2007 20:21
:sarcastic: Tak už byl na reklamci s tím poslali to zpátky a všechno v pořádku a zhruba po mesici ty tlačitka znova nejdou :sarcastic: .Stalo se to už nekomu ?
Faja (100)|17.7.2007 20:27
ä ten LCD vymenili?
GOTO_ce4you (19)|18.7.2007 09:17
[QUOTE="x-internetak"]:sarcastic: Tak už byl na reklamci s tím poslali to zpátky a všechno v pořádku a zhruba po mesici ty tlačitka znova nejdou :sarcastic: .Stalo se to už nekomu ?[/QUOTE]

Preflesuj na wm6!!!!
x-internetak (11)|18.7.2007 11:28
LCd vymenil kalibrace už drží .Ale když preflesuju na WM 6 už by mi to pak nemuseli vyreklamovat pozdeji ne ? Ve vetšine ustanoveni o reklamacich plati že z nahrani fimrware jinou osobou je pak reklamace neplatna.
GOTO_ce4you (19)|18.7.2007 16:09
[QUOTE="x-internetak"]LCd vymenil kalibrace už drží .Ale když preflesuju na WM 6 už by mi to pak nemuseli vyreklamovat pozdeji ne ? Ve vetšine ustanoveni o reklamacich plati že z nahrani fimrware jinou osobou je pak reklamace neplatna.[/QUOTE]


Tak to nevim, ale proc by to potom davali na web.
x-internetak (11)|18.7.2007 17:20
s pomuže to ?
merka (30)|20.7.2007 11:14
Co se týče tlačítek, tak první opravu zvládli přehráním fw. PDA vydžel funkční 14 dní a opět to samé. Poslal jsem ho opět na reklamacia uvidím. Když jsem se bavil s technikem SILu, tak říkal, že to bude na výměnu desky. Je to blbá série, nebo se jim tenhle model nepovedl obecně? Připadá mí, že 2 reklamace nefunkčních tlačítek během 2 měsíců po zakoupeníé je už trochu moc na značku typu ASUS.
x-internetak (11)|20.7.2007 20:28
já tedy dal WM 6 a tlačika už funguji
ellbunda_ce4you (63)|22.7.2007 14:59
Tak mi dovolte se přihlásit do klubu nefungujících tlačítkářů, přišlo to rychleji než zima do podkrušnohoří, jednu chvíli to šlo a pak najednouj nic. Jelikož jedu za 14 dní do Norska a PDA potřebuju, tak uvažuju nad možností upgradu na WM6 - ikdyž jsem teda o něm četl dost negativního. Zkoušel to už někdo další?
ellbunda_ce4you (63)|22.7.2007 18:42
Tak jsem nevydržel a upgradoval, zatím žádný problémy nevidím, tlačítka opět chodí!!!! Uvidíme jak dlouho :-) Jinak mě teda zaskočilo, že se při upgradu smazal obsah Flash disku, ale to je už pro jinou diskuzi.
merka (30)|30.7.2007 14:42
Tak už mám A639 opět zpátky. Tentokrát už přehráli v SILu fw na WM6, nic dalšího neměnili. Teď se snažím dostat do něj zpět veškerý SW co jsem tam měl, ale je to docela síla. Jen jsem zvědav, jak dlouho tlačítka vydrží (během 2 měsíců jsem A639 dvakrát reklamoval - v použití jsem ho měl vlastně jen polovinu této doby).
bigicek (3)|31.7.2007 08:37
Tak po 14 dnech uspesneho pouzivani me taky odesli tlacitka a druhej den i cely pda zamrzlo tak, za nejde zapnout. Objevi se jen logo asusu a to je vse! A jak provest tvrdy reset kdyz nefunguji tlacitka. CO TED??? Asi bych to videl primo na reklamaci...
ellbunda_ce4you (63)|3.8.2007 09:28
Hard reset ti půjde udělat, nejde totiž o hardwarovou chybu ale softwarovou. Mě stačil upgrad na WM6 a od tý doby mám s tlačítky pokoj (ale zase mě začal zlobit displej - pořád kalibruju a kalibruju). Ani reklamace není všemocná, protože někajej čas to chodí a pak to jde zase do kytek. Tady je opravdu každá rada drahá.
bigicek (3)|4.8.2007 20:59
[QUOTE="ellbunda"]Hard reset ti půjde udělat, nejde totiž o hardwarovou chybu ale softwarovou. Mě stačil upgrad na WM6 a od tý doby mám s tlačítky pokoj (ale zase mě začal zlobit displej - pořád kalibruju a kalibruju). Ani reklamace není všemocná, protože někajej čas to chodí a pak to jde zase do kytek. Tady je opravdu každá rada drahá.[/QUOTE]

Jak udelat ten hard reset, zkousel jsem to podle navodu a neslo to, tlacitko pro zeslabeni hlasitosti + to v pravem hornim rohu a pak tuknou stylusem a nic? delam to dobre? nebo poterbuji pocitac k tvrdeme resetu?
TomTomX (40)|5.8.2007 08:03
I mně přestala tlačítka fungovat (a problém s rozkalibrováváním displaye jsem měl také) - reklamoval jsem, display vyměnili. Nefunkční tlačítka vyřešili pomocí upgrade na WM6. Všechno trvalo týden - pro přístroj si sami přijeli (v pátek), opravili a poslali zpět (další pátek jsem ho měl v ruce). O reklamaci lze požádat na adrese http://rma.asus.de/rma_cz.
Tom
mates2 (133)|5.8.2007 18:04
bigicek: Když dělám hard reset, stejně jako ty, nikdy se mi to nepodaří napoprvé. Je to tak hrozný "trojhmat", že až třetí nebo čtvrtý pokus se podaří.
bigicek (3)|7.8.2007 08:50
Problem cislo 2! Kdyz se mi podari trojhmatem hardreset PDA, tak potom kliknu na zmenseni lupou,abych provedl tedy ten reset a ono se to zase zastavi na te modre obrazovce, zkouel jsem to uz snad stokrat? tady bude asi kazda rada draha!! Mate nekdo podobnou zkusenost, ze nejde ani hardreset nebo to trva dlouho? nez se to Resetuje?