Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Java Midlet manager - A701

lubosek_ce4you (9)|6.6.2007 20:31
Zdravim,
mam A701,T-mobile a chci vyuzivat sluzbu Surf+ , ale k tomu potrebuji prohlizec OperaMini . Jenze tu Operu nenainstaluji ,protoze to je java aplikace , a k tomu aby to fungovalo potrebuji programek Java midlet manager. Kde ho sezenu ?
htcjirka (1875)|6.6.2007 20:36
Zkus tento,mela by to byt jedna z poslednich verzi.
lubosek_ce4you (9)|6.6.2007 20:52
Diky ,stahnul jsem to,nainstaloval a u souboru java se mi ukazala nova ikonka (asi zarovka) , ale nevim jak spustit tu javu. Kdyz na to kliknu nic se nedeje,nebo kdyz pustim midlet manager take se nic nedeje. Soubory java musi byt jad nebo jar?
hpa (159)|7.6.2007 12:19
Spustit midlet manager a nainstalovat do nej ten jar (mel by vzit i jad - to je descriptor, ale jar musi byt vzdycky)
Pak z midlet manageru spustit java aplikaci.
xtonda (811)|7.6.2007 13:35
Podle toho co sem tak různě pochytil, tak výrobci "midlet managerů" smějí podle licence svůj SW dodávat pouze výrobcům HW tak aby z nich nešel snadno vyndat a dát někam jinam. To co sem postnul uiqjirka je taková věc, kterou se přece jen někomu podařilo vykuchat z nějakého HTC zařízení a jinde to bez medicíny nepojede.

Taky se dá stáhnout trial/eval WEME od IBM, nijak to neotravuje ani neexpiruje, takže, se to dá použít bez omezení. Kam jak na to jsem tu již rozebíral a nebudu se opakovat.
LadisWRX (26)|11.6.2007 11:36
a proc instalovat javovskou, pomalou verzi MINI kdyz je primo Opera Mobile 8.6, sam ji na A701 pouzivam k plne spokojenosti
xtonda (811)|11.6.2007 12:14
No já jsem vzhledem k existenci Opery Mobile Operou Mini také opovrhoval, do doby než jsem ji sám zkusil (a k tomu mě přiměla existence tarifního rozšíření Surf+ u T-Mobile)

Takže výhody jsou asi takovéto:

1. Pokud máte paušál u T-Mobile, můžete využít tarifní rozšíření Surf+, kde za 99 měsíčně (bez DPH) můžete s operou Mini serfovat neomezeně (nejsem si jist, jestli to Surf+ lze uplatnit i u Twistu, už ho pár let nepoužívám).

2. Ta aplikace je ve skutečnosti rychlá, protože rendering provádí server venku, stahuje se daleko méně dat, dost často je to řádově méně, než když stahujete stránku v originální podobě normálním browserem. A i přes EDGE stažení několikasetkilobytové stránky trvá nepříjemně dlouho. A protože rendering se děje venku, i samotné prohlížení stránky rozhodně není pomalé, spíše bych řekl, že je rychlejší.

3. Právě proto, že se to renderuje venku, je až neskutečné, co všechno, na to že to je stokilový midlet, to dokáže zobrazit, rozhodně si to poradilo s některými stránkami, kde mě PIE ve WM2003SE nechal na holičkách.

4. Je zadarmo, i když Opera Mobile 8.65 je teď ve veřejné betě, kterou lze bezplatně používat do 1.10.2007.

Samozřejmě má to své nevýhody, nelze mít více oken (to lze řešit použitím neoficiálně upravené verze od nějakých rusů), neze označovat a kopírovat text, nelze tuším ukládat obrázky. Ale pro rychlé nalezení informace, přečtení pár článku na webu když někde na něco čekáte, je to ideální.

Operu Mobile tu betu mám taky, ale pouštím jí až když je na něco Opera Mini krátká.
lubosek_ce4you (9)|11.6.2007 12:50
Mam MIO A701

Aktivoval jsem si Surf+ ,ale nemohu ho vyuzivat ,protoze mi v T-mobile neumi poradi.

1. Nemam nastavene GPRS - internet
2.Nemam ani operu ,protoze mi java soubory nejdou nainstalovat , potrebuji Midlet manager .
3. To sem nepatri - nejdou mi ani MMS

Neslo by mi poslat nastaveni GPRS a hlavne postup jak nainstalovat minioperu ?
Diky , kdyztak ICQ 445-703-566
xtonda (811)|11.6.2007 13:34
Kde vzít IBM a jak ho nainstalovat je napsáno nebo linkováno tady:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12084&dd=0&fi=50

Kde vzít a jak rozchodit Intent Midlet Manager je popsáno tady:

http://wiki.pocketz.ru

Jak se instaluje Midlet do IBM je popsáno v dokumentaci k tomu přibalené, Intent si JAD a JAR soubory asociuje, takže na JAD stačí ve File Exploreru prostě tapnout.

S nastavení GPRS ti neporadím, protože používám ne phone edition PDA ve spojení se SonyEricsson mobilem, ale kde se to nastavuje by snad mělo být v manuálu k A701, co se tam nastavuje zase na webu T-Mobile.
CrazyCZ (3)|20.6.2007 14:10
[QUOTE="lubosek"]Zdravim,
mam A701,T-mobile a chci vyuzivat sluzbu Surf+ , ale k tomu potrebuji prohlizec OperaMini . Jenze tu Operu nenainstaluji ,protoze to je java aplikace , a k tomu aby to fungovalo potrebuji programek Java midlet manager. Kde ho sezenu ?[/QUOTE] Mozna jsem to spatne pochopil a mozna ze to nechapu protoze sluzba Surf+ mi nic nerika, ale proc potrebujete Java Operu mini, kdyz se da bezproblemu sehnat instalace Opera mini primo pro PDA v CAB souboru, bez nutnosti instalovat nejaky dalsi software?
xtonda (811)|20.6.2007 14:15
CrazyCZ, umíš číst? Tři příspěvky zpět píšu co je Surf+ a proč je Opera Mini zajímavá.
t.prochazka (125)|23.6.2007 20:20
Teď, co vyšla Opera Mini 4 (zatím jen beta), tak ta nativní Opera pro Pocket PC v podstatě ztráci smysl, neb je mnohem pomalější, špatně ovladatelná a Opera Mini 4 zobrazuje stránky stejně kvalitně. Na WEME od IBM běží naprosto skvěle.