Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nici WM6 rychlejsie bateriu na Uni?

bobby333 (75)|6.6.2007 20:24
Cafte, tento problem sa rozobera aj na dev., ale chcel by som pocut nazory aj od Vas. Ide o to, ze odkedy pouzivam WM6 ROMky (a mozno aj skor), mam ten problem, ze baterka ma ovela kratsiu zivotnost. Momentalne sa mi vypina pri 60% nabitia, co dost podstatne skracuje pracu s Uni. Kupil som si novu baterku, ale nepomohlo - tiez sa vypina priblizne pri 50 - 60%, takze moc neverim, ze je problem len v baterke. Na forach som sa docital dva postupy:

1. flashovat len pri nabiti baterky na 100%, inak si nieco nastavi 60% nabitie ako 100% a tym sa strati 40% vykonu. (skusil som, nepomohlo)

2. telefon uplne vybit, dat do bootloader modu (asi pri opetovnom nabijani) a tam stlacit 0 pre nastavenie default settings. (neskusal som).

Aky mate nazor?
PhSnake (872)|7.6.2007 03:03
ked sa dobre pamatam, asi si ten bootldr mylis s formatovanim baterky. to co ty popisujes mi najviac pripomina Hard reset (power+bklight+rsthole, potom 0) ale bol tam spomenuty sposob formatovania baterky cez bootloader, das do bootloaderu a cakas a cakas az sa bootldr vypne (kedze nejde backlight tipujem ze to bude dlha zalezitost) a ked sa vypne, stlacit reset(vybrat, vlozit batterku), a nabit. cele zopakovat niekolkokrat. ja som tam tento sposob videl ale nejak sa mi to nezda, mozes skusit. pripadne tam flashni wm5 nechaj nabit na 100% a flashni spat wm6 - ale tomu neverim tiez.(osobny nazor)
PhSnake (872)|7.6.2007 04:51
este sa k tomu vratim, teraz som pozeal xda dev a mala citacia s kt. uplne suhlasin: ".....Your battery draining quicker\slower and dying when it says it has charge may be because of the ROM. However, this is HIGHLY unlikely. What is most likely the cause is external factors (eg heat, number of programs running, etc) or that the battery has "died" or become unreliable......"
Kto chce cely thread: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=306064
kolko ludi tolko nazorov,
bobby333 (75)|8.6.2007 15:45
To sa mi moc nezda, pretoze ta baterka pol roka fungovala normalne,az potom sa zacala skracovat jej zivotnost. Preto som si kupil druhu, ale ta robi to iste. Ak by to bolo vonkajsimi okolnostami, na novej baterke by sa to neprejavilo okamzite.