Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n311 - Téměř nefunkční dotyková vrstva displeje a občastná celkově nefunkční tlačítka - reklamace

RDT (56)|6.6.2007 20:16
Přibližně před pěti měsíci jsem si pořídil Acer n311, jakožto pro mě nejvýhodnější PDA s wi-fi a VGA displayem. Byl jsem z něho naprosto nadšený. Softwarově jsem si ho natunil a přispůsobil. Jednoho dne se mi ovšem stalo, že naprosto nereagovala dialogová tlačítka a joystick. Nevěnoval jsem tomu pozornost, protože po soft resetu bylo vše v pořádku. Za několik týdnů ale nastala podobná situace s displayem. Nereagoval na doteky. Opět jsem tomu nevěnoval pozornost, protože po soft resetu bylo zase vše v pořádku. Stalo se mi to ještě párkrát, ale vždy jsem si říkal, že udělám později kompletní HR a bude vše vyřešeno. Výpadky displeje a tlačítek byly stále častější. Nakonec tlačítka začaly zase fungovat, jenomže display přestal naprosto. I po resetu nic. Pokud už začal, musel jsem ho v podstatě každých pár minut kalibrovat, protože se šíleně rozjížděl. To byl pro mě pravý čas pro hard reset. Provedl jsem tedy HR, ovšem jaké bylo mé zděšení, když jsem byl vyzván "tap the screen..." a po tapnutí nic. Docela jsem se lekl a udělal ještě několikrát HR. Pořád nic, tak jsem se rozhodl display "promasírovat" atd. Dále jsem našel rady o "objetí" okrajů displeje rohem papíru atd. Nechal jsem PDA přes noc s vyndanou baterkou a ráno se mi naštěstí podařilo přejít přes úvodní obrazovky Windows Mobile. Display se ale bohužel choval téměř stejně, jako před HR. Začal jsem tedy prohledávat internet, co s tím. Našel jsem spousty různých podobných případů, ale většinou s různými příčinami a bez řešení...
Já jsem PDA nosil vždy výhradně v obalu a na display používal pouze stylus, takže mi příčina této závady není známa. Je tedy fakt, že jsem nepoužíval fólii, ale displej je na pohled v 99% stavu. Rozhodl jsem se tedy pro reklamaci, z čehož nemám moc radost, protože PDA potřebuji a budu takto dlouho bez něj. Chci se tedy poradit, co si o tom myslíte. Podobný případ s n300 mi dnes vyprávěl kamarád. Prý to ale vedlo až k totální smrti PDA. Byla to n310 a o reklamaci ani servis se prý nepokoušel. To já ovšem budu, protože se nechci n311 v žádném případě vzdát :) . Je mi to jenom nějaké divné, když mám zařízení necelý půlrok :sarcastic:

Také se bojím, aby mi byla vůbec uznána reklamace, poněvadž se mi již podařilo zatlačit zásuvkový konektor od nabíječky dovnitř. Jednoduše jsem jí měl v tašce a asi díky tlaku se ony dva zásuvkové kolíky zatlačily dovnitř. Potřeboval jsem rychle nabíjet, tak jsem jí otevřel a vrátil pomocí epoxydového lepidla do původního stavu :oops:. Samotné PDA a všechno ostatní příslušentsví včetně krabičky je ale ve 100% stavu, tak by to snad v případě reklamační opravy nemělo hrát ždánou roli. Doufám :(
Krabička mi dokonce leží vybalená a netknutá na tom místě, kam jsem jí při prvním rozbalování položil :)
PDA jsem kupoval na www.cybex.cz . Zde nakupuji často, ale zatím jsem ještě žádnou reklamaci uskutečnit nemusel. Vzheldem k tomu, že mi se zařízením nepřišel žádný originální záruční list Acer, budu muset reklamovat přímo u Cybexu. Z doslechu se ale pěkně načekám :?
Carabei (611)|6.6.2007 21:41
tak nejak sem presne nepochopil, kde se co presne promacklo, pokud nejde o pda tak na zaruku by to vliv mit nemel, posle se samotne pda do servisu a hotovo. Myslim ze by nemel byt problem zaslat primo do servisu aceru, ale chtelo by to napsat jim predtim maila. hold acer
RDT (56)|6.6.2007 22:39
No přímo do Aceru právě nevím, když nemám žádný jiný záruční list, než ten od Cybexu :sarcastic: .

No jak jsou na tom trafu, co se strká do zásuvky ty dva kolíky, tak ty se zamáčkly dovnitř ;)
Tyhle: :)

Carabei (611)|7.6.2007 10:13
tak to by nemel byt s reklamaci problem... ale zarucni list mas, tak neni problem, poslani mailu do servisu te stoji maximalne par minut casu a nic tim neztratis;)
necry_ce4you (118)|7.6.2007 16:41
mas vadny pda, posli pda, neposilej nabijecku
xmike_ce4you (183)|10.6.2007 01:11
Acer to pre slovenských zákazníkov rieši tak, že na vlastné náklady pošle po zariadenie kuriéra a kuriér to aj doveze. A samozrejme úplne stačí dodací a záručný list od cybexu.
RDT (56)|11.9.2007 22:17
Tak! Konečně je to po dvou měsících úspěšně vyřešeno. Volal jsem tam a stěžoval si na překročení 30ti dení reklamační lhůty. Po nějakém tom vyřizování a stěžování jsem dosáhl toho, že mi hned zítra pošlou dobropis, na jež odpovím s číslem účtu na který mi budou zaslány peníze v plné výši nákupu zařízení (tj. cca 9000 :D ). Prý, že to odeslali do ACER servisu a ještě se jim to nevrátilo... No... Já jsem velice spokojen:D , ale na druhou stranu je mi trochu líto, že jsem teď bez zařízení :? . Měl jsem n311 celkem rád :) ... Nu což! Šetřím teď na HTC Shift, tak mám alespoň část v kapse :cool: ...
Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2007 10:48
ad HTC Shift
Možná budeš zklamaný. HTC Shift nebude vybaven plnohodnotným systémem Windows Mobile. Bude tam jen rozhraní pro práci s PIM programy a e-mailem v době, kdy je Shift v suspend módu. Aby jej nebylo nutné probouzet pro zapsání každé schůzky či přečtení nové pošty, zvolili inženýři v HTC tuto velmi omezenou podobu Windows Mobile.
Carabei (611)|12.9.2007 12:00
A jeste bude s Shiftem asi trochu problem si zavolat.