Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

eten m700 zpet na WM5

blackchicken (28)|6.6.2007 00:53
Zdravim. Mam relativne velky problemy s m 700. soupnul jsem tam WM6 a cely zarizeni je k nepouziti. vypina se GSM, telefon nefunguje, stale sekani, pri vsem, ztraceji se mi sms zpravy.no katastrofa. Jak vratim zpet stary system. Ten alespon trosku fungoval.
Jeste otazecka, mam strasne slaby vystup na sluchatka. Mam redukci vyzkouseno nekolik sluchatek, vystup stale slaby i pri hlasitych MP3. Mate nekdo s timto probemem zkusenosti? Dekuji za odpoved.
Pítr6630 (55)|6.6.2007 01:28
Už se to tady řešilo, stačí hledat.. viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23195&fi=90

Co se týká toho zvuku, tak musím taky uznat že je to slabší... ale s tím asi nic neuděláme...
blackchicken (28)|6.6.2007 11:29
diky za odpoved. no problem je ze soubor USBDLUpdate_Console.exe nemohu nikde najit. Kde by se uplne presne mel nachazet..diky
fury_only_ce4you (259)|6.6.2007 11:45
Přímo v rootu...;)
blackchicken (28)|6.6.2007 14:40
Dikec za odpoved ale at hledam jak hledam. Ja tonemuzu najit, nikde ten soubor neni.V commanderu jsme prosel vsecko, vyhledavani vsude a nic....ja uz nechci WM6 prosiiiiimm :dead: :dead:
Ivo Pokorný (400)|6.6.2007 15:02
No kdyz tam ten soubor tedy nemas, zkousel jsi to flashnout zpet? ;)
blackchicken (28)|6.6.2007 15:07
jj jasne, nekolikrat, uz jsem z toho nestastnej. Stale WM6.
Tomáš Kubec (749)|6.6.2007 15:08
Ten soubor tam bejt musí, tedy pokud jsi nahrál oficiální ROM ze stránek E-TENu.
Ivo Pokorný (400)|6.6.2007 15:15
Nebyl bych si tak jist. :?
Delal jsem upgrade z ofic. stranek, v rootu co se pamatuji jsem nic nemazal a taky tam ten soubor nemam. Ale nemam potrebu jit zpet a zkouset jen tak se mi to moc nechce. :oops:
blackchicken (28)|6.6.2007 15:30
Fakt tam neni. prosel jsem vse. prisaham. Rom je samozdrejme z Eten stranek. Vse regulerne. Vzhledem k tomu ze v tuto chvili nemam v telefonu zadny soft, vse ciste WM6 a telefon se stale seka a ztraci se stale GSM, fly mode a nejde zapnout az po restartech. Je zde jeste nejaka moznost jak dostat ty 6 pryc? na 5 to alespon trosicku slo. Diky moc za odpovedi.
blackchicken (28)|6.6.2007 21:32
Nikdo nevi jak tam dat zpet ty 5 bez toho souboru?
Tomáš Kubec (749)|6.6.2007 21:44
A co ti to píše?
blackchicken (28)|7.6.2007 00:00
no nepise mi to nic, jde jen o to ze se strasne seka a vubec je to k nepouziti. Soubor na smayani nemuyu najit. Kdyz ho flashnu tak se ynovu instalujou programi vsecko ale vse v 6...pokud nemuyu najit soubor, je jeste jina cesta jak se vratit k 5?
Tomáš Kubec (749)|7.6.2007 00:22
Ale co ti to napíše za hlášku při flashování WM 5 ROM? To nic nenapíše proč nejde flashovat?
blackchicken (28)|7.6.2007 00:47
Vubec nic, rovnou naskoci okno, pak kalibrace displeje a nainstalovani programu ale to vse v 6, memam vubec na vyber...
Tomáš Kubec (749)|7.6.2007 02:01
Tak to fakt nechápu co děláš. Podle toho co tu popisuješ neflashuješ WM 5 ROMKU. Najede ti to flashování do bootloaderu?
cubehash (156)|7.6.2007 08:17
podle toho, co popisuje, tak dal akorat HR
blackchicken (28)|7.6.2007 09:46
tak ted jsem se do toho zamotal. Flashovani jsme mel namysli HV reset. Coz jak vidim je jiny termin. Omlouvam se. Takze znovu. Nemuzu najit soubor v rootu na smazani wm6. pri HV resetu tudis nemam navybranou co chci a automaticky se cpou WM6. zarizeni mam uplne ciste (s 6) ale stale se seka a ztraci se GSM. Nedej buh abych nainstaloval sebemensi program, uplna katastrofa, budik zacne zvonit az kdyz zapnu telefon atd(tuhle ma sef nejradsi) , proste k nepouziti. Potrebuju proste zpet 5..Dekuji..
Tomáš Kubec (749)|7.6.2007 12:19
Kurňa už mi to je jasný, máte telefony z druhého distribučního kanálu než je http://www.e-ten.cz/index.php

V tom případě máte smůlu WM 6 jsou v základu a vrátit se na WM5 nejde.

E-TEN.cz prodává M700 zatím jen s WM5, protože je ve WM6 mraky chyb. Ale druhej distrybutor to valí s WM6.
orso_ce4you (65)|7.6.2007 13:39
Já mám zařízení z ofiko kanálu, původně s WM5, flashnul jsem ho na WM6 a ať se jsem se koukal, jak jsem se koukal, žádný USBDLUpdate_Console.exe tam v rootu nebyl. Ani nikde jinde. :D Těch chybiček bylo větší než malé množství, takže WM5 je už zpátky...
Tomáš Kubec (749)|7.6.2007 13:50
Kdy jsi stahoval z oficiálních stránek ROM?

Kurňa co přístroj, to unikát :-))
blackchicken (28)|7.6.2007 14:14
ja mel puvodne taky 5 aflashnul z Eten stranek na 6. Orso prosimte jak jsi dostal zpet 5 kdyz si tam nemel ten soubor.
Tome stahoval jsem ho cca 23 a ohlasena byla 25, ted nevim kazdopadne 2 dny pred ofiko oznamenim ale na stahnuti byla uz asi 5 dni predem.Jinak jsme y toho docela nanervy, takovejch prachu a zlatej compact :evil:
orso_ce4you (65)|7.6.2007 14:35
to blackchicken:
Uplne normalne. Proste jsem to pripojil kabelem k pocitaci a flashnul jsem tam zpatky 354 (EUU_ETEN_M700_WWE_R32_052_0354_MOT1114.EXE). Bez problemu.
Tomáš Kubec (749)|7.6.2007 15:29
To je fakt divný, že někde to je tak a jinde zase tak :-(
blackchicken (28)|8.6.2007 09:50
Kluci sikovny, sou tam 5. dikec za radu, nainstalovane programky, jen to nejnutnejsi...Ovsem po cca 12 hodinach testovani...Rano spim, 3:25:48 zasek, telefon zacal z niceho nic vyzvanet podivny zvuk svitil a samozdrejme sekly, nic nereagovalo jen vyjmuti baterie. Nevim proc, budik byl na pul 9. probudil :) , rano v metraku sem napsal par radklu ve wordu, prijdu do prace zapnu telefon. zasek. Takze shrnuti. urcite lepsi jak 6, v 6 po nainstalovani jakehokoli programu zaseky po 10 minutach, nepouzitelne zarizeni. nemluve o ztraceni GSM. 5,zarizeni funguje, sekani 1x 2x do dne. No, nevim co ted. Zarizeni je super, zvyk jsem si na klavesnici a vubec ovladani tlacitky jenou rukou vlastni prevolby, pergfektni + GPS. Neni co resit. Ale chlapy, to neni normalni abych restartoval zarizeni 2x denne.Takhle si nepredsta vuju dobre utracenych 16 tacu. V pondeli asi posilam do plzne, a budu se modlit aby muj pristroj byl nejaka spatna serie. Jaky mate nazor na problemy na mem zarizeni. I muj staricky compact ktery jeste zije se sekal v poslednich dnech 1x do 3 dnu a to jsme si myslel ze je problem. 2x3x za den restaret u noveho zarizeni, to neni normalni. Diky za nazory...
tomas.hojgr (3)|27.6.2007 20:47
Dobrý den, všude na CZ webu je info o e-ten.cz jako o oficiálním dovozci. Hlásají podporu, chlubí se novými ROM, vypadá to všechno skvěle. Takže jsem na nextcomp.cz koupil M700 (jediní v Ostravě měli skladem), vysloveně jsem se ptal, jestli je z oficiální české distribuce. Prodavač si byl jistý, že ano. Nakoupili u EDsystem. Tak jsem s klidem zaplatil a šel. Ale až po třech dnech zjišťuju, že se tu vlastně perou minimálně dva dovozci. Jeden s podporou (e-ten.cz), druhý absolutně bez podpory. Do teď ani nevím, kdo ten druhý dovozce je. Jen vím, že má českou lokalizaci od SunnySoftu. Jsem maximálně vytočený, protože na WM6 nejede nic a na podporu se nemám kam obrátit. Aspoň downgrade na WM5 kdyby šel udělat. Příklady problémů: - SMS nelze odesílat, vrací se zpět do konceptů neodeslané - přístroj SMS příjme, ale 20 minut mu trvá, než mi ji zobrazí - volající má ve sluchátku vyzváněcí tón, ale M700 se ani nehne, nezvoní, zmeškaný hovor pak nezobrazí - včera mi dokonce nešlo ani telefonovat - všechny pokusy o volání končily bez reakce - a co mi vadí nejvíc, sim toolkit Vodafone+ebanka, potřebuji to denně - po prvním zapnutí přístroje jsem strávil den na webu, než jsem zjistil, jak je to s lokalizací (SunnySoft) Kluci z nextcompu jsou "šoupači krabic" a těžko od nich můžu chtít péči k M700, prodávají hlavně počítače. e-ten.cz, tak dobře vypadající podpora se všemi vymoženostmi, se ke mě nehlásí, protože prý nemají můj IMEI v databázi. Tak hergot, hlásají že jsou oficiální podpora eteny pro ČR, nebo nehlásají!? Přece si nekoupím kus nepoužitelného plastu za 16.000, aby mi ležel v šuplíku. Viz http://www.e-ten.cz/index.php?page=1 - nikde ani zmínka, kde to musím koupit, aby to platilo i pro mě. Logicky jsem se domníval, že to platí na přístroje koupené v oficiální české distribuci, což mám. A přesto se to na mě nevztahuje. Citaze z jejich webu: -------------------------------------------------------------[QUOTE] Dejte nám 14 dní na vyřešení Vaší reklamace. Ani o den více. V případě závady nebo poškození Vašeho E-TENu vyplňte tento RMA formulář. Systém Vám obratem na uvedený email zašle RMA číslo, které uveďte na zásilku. Nezapomeňte přibalit vyplněný záruční list. Máme skladem veškeré příslušenství na E-TEN. V naší nabídce naleznete veškeré dostupné příslušenství pro E-TEN. Jak originální od značky E-TEN, tak značky JustMobile. Pro majitele pocket PC E-TEN z distribuce společnosti E-SHOP s.r.o. nabízíme nyní mapy Destinator 6.1.1. za letní cenu 2.999,- Kč s DPH (kompletní pokrytí EE a WE, dodává se na DVD). Objednejte si Váš Destinator 6.1.1. zde. Napište nám, co je s Vaším E-TENem. Naši pracovníci zákaznické emailové podpory jsou připraveni odpovědět na jakýkoliv Váš dotaz do 24 hodin. Nejlepší rada je ta nejrychlejší. Nevíte si rady s nastavením Vašeho E-TENu? Chová se Váš E-TEN nestandardně? Hledáte kompatibilní příslušenství? Majitelé E-TENu z distribuční sítě společnosti E-SHOP s.r.o. mohou využít bezplatnou telefonickou podporu, stačí se pouze zaregistrovat. [/QUOTE] ------------------------------------------------------------- Mám přístroj z české distribuce a přesto se na mě ta podpora nevztahuje !!! Myslím, že by zákazník neměl doplácet na souboj dovozců. A když e-ten.cz hlásí oficiální dovoz, oficiální zastoupení pro e-ten v ČR, podporu pro e-ten v ČR, měl by tu podporu i poskytovat. Právě teď jsem si SIMku přehodil do stařičké a spolehlivé SonyEricson P910i a čekám, jak se to bude vyvýjet. Jestli si e-ten neudělá v ČR pořádek, určitě nebudu sám, kdo na eten zanevře. S penězma nemám problém a v budoucnu budu vždy nakupovat hi-end zařízení. Ale jestli hned s první investicí do e-tenu dopadnu se 16.000 v šuplíku, nepoužitelný šrot, bez podpory, tak to eten nevykročil nejlíp. Poznámka: nejsem prodejce mobilů, ani není tento příspěvek nástrojem jakéhokoliv konkurenčního boje. Jsem jen pořádně "naštvaný" zákazník.
michalsl (65)|27.6.2007 21:37
Dobrý večer, pane Hojgr,
dovolte, abych uvedl věci na správnou míru.
Zastupuji společnost E-SHOP s.r.o., která je nyní jedním ze dvou oficiálních dovozců značky E-TEN do ČR. Přivedli jsme na trh tuto značku před rokem a druhým importérem do ČR se stala před měsícem společnost ELKO. Produktový web www.eten.cz je naším produktovým webem, přes který komunikujeme k naším zákazníkům veškeré novinky a důležité informace. Čili tento web není českou verzí produktového webu samotné ETEN Corp. z Taiwanu, nýbrž webem jednoho z importéra, tj. E-SHOP s.r.o. Jinými slovy kromě novinek a informací od výrobce tam uvádíme i naše vlastní produktové aktivity. A jednou z nich je právě S.P.O.T., čili plnohodnotná poprodejní péče o koncového zákazníka. Tyto telefony nesou označení s logem S.P.O.T.u – takto je rozeznáte od produktů nabízených jiným distributorem. Stejné je to např. i s výhodnými multipacky s mapami označenými jako Glofiish NaviSet. Toto je taky prodejní aktivita naší společnosti. Nelze tedy říci, že jedna distribuce je oficiální a druhá neoficiální. Obě jsou oficiální. Pouze jeden distributor nabízí řekněme více než ten druhý v tomto případě.

S pozdravem

Michal Šlajs

ředitel společnosti E-SHOP s.r.o.
DavidBarborka (139)|27.6.2007 23:39
Při flash z wm6 na wm5 nesmí být v přístroji paměťová karta.
macleod (91)|27.6.2007 23:54
Já měl na M700 nainstalovanou WM6 staženou přímo od etenu. V rootu žádnej soubor co se o něm píše výš nejspíš nikdy nebyl, a WM5 jsem na něj flashnul úplně bez potíží a na první pokus. Na některým ze zahraničních fór jsem četl, že ten soubor tam byl pouze u verzí WM6 ROM dostupných předtím, než je e-ten zveřejnil na web ke stažení.
Kromě toho, že mi na WM6 vadila řada "novinek", např. změna chování při vytáčení kontaktů přes dialer apod. mi po celou dobu (někdy od února) M700 šlape bezvadně (kecám, dvakrát známý problém se zaseknutým zvukem po odpojení sluchátek) jsem měl jenom jednou potíže s padání systemu (cca 4-5x denně) a to se ukázalo, že měla na svědomí nějaká utilitka pro zobrazování stavu baterky.
Jo, abych nezapoměl - při flashování jsem neměl v přístroji pro jistotu ani kartu ani simku.
tomas.hojgr (3)|28.6.2007 23:35
Dobrý den pane Šlajsi,
děkuji za Vaše vysvětlení. Kdybych vedl marketing ve Vaší firmě, na webu by byla tučná veliká informace, že lze v ČR koupit i přístroj z jiné distribuce, na který se pak Vámi popisované výhody vztahovat nebudou. Samozřejmě doplněno jak Vaše přístroje poznat.

Cítím se teď podvedený, zklamaný. Vyberu si eten i proto že má dobrou podporu, abych hned po zakoupení zjistil, že nemá podporu žádnou.

Můžete mi prosím alespoň poradit, kde sehnat WM5? Ikdyž nejsem Váš zákazník (což jsem při nákupu samozřejmě nevěděl - ani jsem netušil, že si musím pohlídat z jaké distribuce nakupuji).

Moje nová M700 totiž skončila v šuplíku s vyndanou baterkou, WM6 je zatím nepoužitelné.
tane (41)|29.6.2007 01:26
[QUOTE="tomas.hojgr"]
Jestli si e-ten neudělá v ČR pořádek, určitě nebudu sám, kdo na eten zanevře. S penězma nemám problém a v budoucnu budu vždy nakupovat hi-end zařízení. Ale jestli hned s první investicí do e-tenu dopadnu se 16.000 v šuplíku, nepoužitelný šrot, bez podpory, tak to eten nevykročil nejlíp.[/QUOTE]Taky nechápu, proč sem e-ten pustil dalšího ofic. distributora, muselo mu být jasné, že to tady udělá akorát zmatky.
Ale aspoň rada na závěr. Pokud jste si E-TEN objednal přes net (nezáleží na tom, že jste si ho vyzvednul osobně), můžete ho do 14ti dnů bez udání důvodu vrátit a objednat si ho z nějakého obchodu, které jsou uvedeny na stránkách e-ten.cz.