Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak udelat CAB file ze ze samoinstalacniho souboru?

hadic (16)|5.6.2007 22:24
V patek jedu na dovolenou a moje PDA se mi casto resetuje(hard) a potrebuju mit nejake programy furt u sebe a tak potrebuju udelat CAB ze samoins. souboru abych je mohl na cestach hned nainstalovat. Je nejaka moznost jak to udelat? Fakt to hodne potrebuju, dik za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|5.6.2007 23:37
1. Proč pravidelně nezálohuješ (např. denně v 5 ráno - pak SR a máš ráno vyčištěnou cihlu)? Po HR jen uděláš obnovu z karty a je to do minuty hotové?

2. Pokud myslíš samoinstalační soubor to, cose instaluje přes ActiveSync, tak postup na "výrobu" CABu je popsán v článku Jak instalovat nové aplikace? - část Instalace z desktopu, 1. odstavec

3. Můžeš se podívat i na weby výrobců softů popř. pokud jsi stahoval zde ve freeware, tak si CABy stáhni přes mobilní verzi.
hadic (16)|6.6.2007 12:18
Pulkrat ti dekuju, ze zipu to uz udelam ale je tu dalsi problem, mam fotak do SD slotu a ten potrebuje ovladac ale na PC se neinstaluje abych z nej vzal CAB, ma sice EXE ale primo se spusti ActiveSync a de to do PDA... o to mi de nejvic. a k tomu zalohovani: kdyz budu zalohovat, tak po HR se budou vsechny programy chovat jako nainstalovane?
urys (402)|6.6.2007 12:22
Existuje tweak (uprava registru), kterej zpusobi to, ze ti zustanou caby po instalaci v zarizeni a sami se nesmazou. Jinak CABy se pomoci AS dostavaji do slozky \windows\AppMgr\Install


edit: ten registr by mel byt tady HKLM\Software\apps\Microsoft Application Installer\nDynamicDelete a dat tam 0
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2007 13:30
ad zalohovani
Pouzijes nejaky backup manazer (defaultni a pokud neni tak napr.od Sunnysoft, Spb, Sprite) a pravidelne zalohuj na kartu. Po pripadnem HR jen zkalibrujes displej, nastavis datum a cas, regional settings a udelas obnovu ze zalohy (pak to vetsinou vyzaduje) soft reset. Je-li zaloha ve samospustitelnem tvaru, staci na ni jen kliknout. Zarizeni pak bude jako v dobe zalohy.
Myslel jsem, ze jsi pokrocily uzivatel. Toto se tu uz mnohokrat resilo.

ad fotoaparat
Nejak nechapu.
hadic (16)|6.6.2007 15:07
co na fotaku nechapes? vypada takto a kdyz ho chci pouzivat, tak musim nainstalovat do PDA program. a jestlize se mi ten program smaze tak nemuzu fotit... a ten program nemuzu mit na karte, musim ho mit v PDA protoze pri foceni je potreba kartu vyndat a vymenit za fotak.
Carabei (611)|6.6.2007 15:37
mozna bych mel neco uzitecnejsiho, prolez si slozku activesyncu co mas na pocitaci v program files, tam by mely byt vsechny aplikace extrahovany do CAB souboru ty si jen prekopirujes do ppc. jinak s tim zalohovanim, musim dat ostatnim za pravdu, zalohovani neni nikdy dost

ad mazani souboru po instalaci: staci si treba v totalcommanderu co je pro ppc nastavit u souboru atribut read only, je to mozna jednodussi, hlavne pro toho kdo se nechce hrabat v registrech
hadic (16)|6.6.2007 16:21
carabei, to je ono, to sem potreboval, diky ti moc! VYRESENO
urys (402)|6.6.2007 16:23
heh, tak to mě nenapadlo, já to pořád hledal v profilu v local settings ... atd. a pak jsem to právě řešil tím tweakem ...

díky