Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FCS Loox 560 a RS232 serial

MariCL (3)|3.6.2007 23:03
Zdravim vsechny, chtel bych se optat, zda nekdo mate zkusenosti s pouzivanim RS232 seriove konzole pres loox 560. Zda se, ze jedina moznost je USB to serial prevodnik. Momentalne vlastnim k notebooku jiz ATEN UC232A, ale pro nej jsem nenasel ovladace pro WM5. Primarni pouzivani je konfigurace sitovych zarizeni via RS232. Diky za komentare. M.
stulc (10)|7.6.2007 12:56
resim stejny problem, zatim bohuzel neuspesne :-(
pebe_ce4you (7)|8.6.2007 16:45
Zdravím,
nevím jestli jsem správně porozuměl dotazu, ale N560 má v sobě RS232 zabudovaný. Já sám používám svou N520 k řízení některých našich přístrojů právě přes RS232 již nějakou dobu (pro jistotu jsem to teď byl vyzkoušet na kolegově N560).
V PDA je RS232 jako COM1, kabel jsem koupil orig., pokud by byl zájem, mám někde na něj odkaz.
Petr
stulc (10)|9.6.2007 08:51
tak to by bylo vyresene - kabel pro looxe jeste s rs232 koncovkou... bylo by mozne se zaslat ten link?
MariCL (3)|9.6.2007 13:49
Ano, vim, ze N560 ma serial (resp. serial pro synchronizaci s PC), ale prave na vsech obrazcich co jsem nasel je kabel s DB9-female, cili k zasunuti do PC, uvazoval jsem nad tim, ze by urcite mel fungovat i pro pripojeni zarizeni, ale nikde o tom neni zminka a takovy kabel se neprodava. Pokud budete mit nekdo schema upravy originalniho "synchronizacniho" kabelu, tak to bude nejlepsi.
pebe_ce4you (7)|9.6.2007 15:13
Zdravím,
já jsem ten kabel kupoval tady http://www.nejlevnejsiobchod.cz/?akce=detail&ID=7623&lang=cz
ale pokud si do vyhledavace zadate S26391-F2607-L350, coz je cislo vyrobku, najdete jich urcite vice. Fakt je, ze kdyz jsem je tehdy hledal, tak nekteri meli pod timto kodem obrazek kabelu, na kterem konektor Canon chybi. Nicmene na uvedenem odkazu je skutecne ten spravny kabel a mohu potvrdit, ze ho lze vyuzit i na komunikaci pres RS232. Jinak zapojeni konektoru Looxe, kde je i RS232 si najdete na tomto foru, bylo to zverejneno v ramci diskuze o USB HOST kabelu.
Petr
MariCL (3)|9.6.2007 16:34
Dekuji za nasmerovani. Koukal jsem na odkaz a zde je na obrazku prave kabel s konektorem CANON9-samice, coz je ale opacne, nez potrebuji, jelikoz potrebuji pripojovat kabel, ktery vede napr. do switche (CISCO, huawei). Takze jedina moznost je podle me bud upravit zmineny "sync" kabel dle schemata, ktery je v tomto foru (napajenim konektoru samce), nebo vyrobit redukci.