Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herald vs. Wizard vs. Universal

casher (35)|31.5.2007 20:29
potrebuju radu s vyberem noveho zarizeni. muj MDA compact uz dosluhuje a tak se poohlizim po necem novem. Mymi velkymi favority jsou
- HTC HERALD
- HTC WIZARD
- HTC UNIVERSAL
Zarizeni chci vyuzivat predevsim k multimediim, prohlizenim webu a psani pres icq. U universala se mi libi displej a zabudovany 3,5 jack (redukce nemam moc v oblibe ale prekousl bych to)
Na velikosti az tak nezalezi... Tak ktery byste brali vy a proc?
JanHavlicek (635)|31.5.2007 20:59
No pokud ti opravdu rozměry nevadí, tak je Universal jasná volba

- nejvýkonnější CPU - ideální na multimedia
- VGA displej - ideální na prohližení webu
- velká qwerty kláveska - ideální na ICQ
casher (35)|31.5.2007 21:03
moc diky za tip...je jasne ze uni premozitelu najde jen malo, ale k tem rozmerum......vejde se treba do kapsy u kalhot?
JanHavlicek (635)|31.5.2007 21:11
Jo vejde, ale dělá boule a po čase se docela pronese, teďka na léto taky nic moc. Telefonování s ním je taky špatný, setkáváš se tam třeba s prodlevou při přijímání hovoru, kdy po stisknutí zel. telefonu čekáš ještě pár sekund než se někdo ozve z druhé strany.

Jako UNI je dobrý zařízení, ale ideální je jeho kombinace s nějakým dalším telefonem na volání atd.
casher (35)|31.5.2007 21:51
no o to mi prave jde taky, nechci 2 zarizeni ale jen jedno........
linuxsoft (225)|31.5.2007 22:15
Ale Uniho uz jedine z bazaru,jinak se uz neprodava.
casher (35)|31.5.2007 22:40
ja vim, kerekoliv z techto zarizeni budu kupovat z bazaru nebo inzeratu. Jak to tak vsude pozoruju, tak Wizarda se ted lidi hodne zbavuji :) , ale kdyz uz bych mel ozelit ten displej uniho a ruzne jeho vyhody vic me lakal ten herald. Nevite kolik ted herald stoji v bazarech?
CommanderZ (1798)|31.5.2007 23:03
Herald je novy a je to velmi dobre zarizeni, takze se ho lide este nezbavuji. O zadnem v bazaru jsem zatim neslysel.
xhladi07 (525)|1.6.2007 11:58
Vario je myslim dobrej kompromis. Klavesnice na ICQ taky, prodleva pri prpijmuti hovoru rozumna akorat trochu pomalejsi procesor...
casher (35)|1.6.2007 13:45
xhladi07: to je mi jasne, k tomu procesoru. Vidim ze ty mas Wizarda pretaktovanyho, je ta zmena znatelna? je to pretaktovani nejak obtizne nebo?...Compacta sem netaktoval tak newim jak se to vubec dela (ostatne Compact s 416 se ani taktovat nemusi ze :D )
zdenpok (207)|1.6.2007 17:02
Taky jsem Heralda v bazaru ještě neviděl, pokud jde o cenu, Vario se dá pořídit hodně levně, já přešel z Compacta na Heralda a spokojenost je obrovská:yes: Uvažoval jsem podobně jako ty, u Universalu mi vadila právě ta velikost a špatná možnost telefonování, Vario se mi moc nelíbí vzhledově a ani množství ROM nevypovídá o kvalitě, ale to je věc názoru. Já si raději připlatil a doufám, že mi zařízení chvíli vydrží.
linuxsoft (225)|1.6.2007 17:45
[QUOTE="casher"]xhladi07: to je mi jasne, k tomu procesoru. Vidim ze ty mas Wizarda pretaktovanyho, je ta zmena znatelna? je to pretaktovani nejak obtizne nebo?...Compacta sem netaktoval tak newim jak se to vubec dela (ostatne Compact s 416 se ani taktovat nemusi ze :D )[/QUOTE]

Pretaktovani na Wizardovi je o tom naistalovat aplikaci ktera to umi(Omap clock,Battery status) a pak uz jen nastavis Clock a jedes....ale nejvic je snad 272Mhz...
casher (35)|1.6.2007 18:15
a to pretaktovani se tyka jen Wizarda a nebo vsech zarizeni s OMAPEM?
casher (35)|1.6.2007 23:25
a u toho uniho je to volani moc spatny, nebo to jde prekousnout?...mam totiz obavy ze kdybych si koupil toho Heralda nebo vario tek bych ho za chvilu chtel vymeni za ne co jinyho:( .......jinak toho uniho bych bryl bud z bazaru nebo z od nekoho........cena sem se dival se pohybuje kolem 10 000kc
linuxsoft (225)|1.6.2007 23:57
[QUOTE="casher"]a to pretaktovani se tyka jen Wizarda a nebo vsech zarizeni s OMAPEM?[/QUOTE]

co vim tak OMAP 850 jde pretaktovat,problem ze ze ppc od HTC maj ruzny typy procesoru(Samsung.Intel) a na kazdy je jinej program,jestli teda existuje.
JanHavlicek (635)|2.6.2007 19:18
ad. telefonování - jo je to dost špatný

Líší se to ROMka od ROMky, teďka už pár měsíců experimentuju s různými WM6 ROMkami a stává se mi, že mi někdo zavolá a přitom se PDA zasekne a nedá nic najevo, takže jsem nedostupný třeba několik hodin do tý doby, než si toho všimnu

Každý má jiné priority, já teďka začal nosit Uniho v kombinaci s N6230, protože fakt se to nedá tahat pořád a když mám telefonovací období, musím vzít nokii :) . Vím, že se uniho asi za chvilku zbavím a pudu buď do N95 nebo do Heralda, možná do Trea 750v. Stačí mi. Já prakticky výhody Uniho - velká kláveska a VGA displej nevyužívám. V poslední době je to jenom IDOS, EN-CS slovník a icq :D
htcjirka (1875)|2.6.2007 19:34
U universala jsem nikdy s telefonovanim problemy nemel a ze jsem vyzkousel hodne romek.Ze by me me nekdy zamrznul na nekolik hodin?Telefonuji dost casto a tento problem neznam.Tezko rict co to u Tebe zpusobuje.S unim jsem maximalne spokojeny a ikdyz planuji koupi HTC Kaiser,jenco vyjde,uniho se urcite nezbavim,casto internetuju,emailuju a prohlizim,upravuju dokumenty v terenu a semtam i pouzivam navigaci.A tam vga displej a klavesnice jsou velkou prednosti.
casher (35)|2.6.2007 20:37
tak se zkusim zeptat jeste jinak...Ktere z techto 3 zarizeni byste volili vy a to hlavne na multimedia a tim myslim predevsim sledovani filmu a poslechu MP3? :)
htcjirka (1875)|2.6.2007 21:25
No tak jestli chces zarizeni na filmy a mp3, tak to ti staci Wizard popr Herald.
linuxsoft (225)|2.6.2007 22:21
[QUOTE="casher"]tak se zkusim zeptat jeste jinak...Ktere z techto 3 zarizeni byste volili vy a to hlavne na multimedia a tim myslim predevsim sledovani filmu a poslechu MP3? :) [/QUOTE]

Pokud ti nevadi vetsi rozmery tak ber Uniho,jinak Wizarda nebo Heradla.
xhladi07 (525)|4.6.2007 10:27
[QUOTE="casher"]xhladi07: to je mi jasne, k tomu procesoru. Vidim ze ty mas Wizarda pretaktovanyho, je ta zmena znatelna? je to pretaktovani nejak obtizne nebo?...Compacta sem netaktoval tak newim jak se to vubec dela (ostatne Compact s 416 se ani taktovat nemusi ze :D )[/QUOTE]

Jak jiz bylo zmineno, pretaktovani neni nic sloziteho. A zmena je znatelna.. I na baterce! :)) A jeste jedna poznamka. Pokud si cetl recenze na wizarda, kde psali o nesnesitelne pomalosti, tak meli pravdu, ovsem pouze do te doby, nez flashnes novou rom. V tu chvili se rychlost velmi velmi citelne zvedne. Jak rikam. Ne, ze byc nesnesl rychlejsi cpu, ale ne, ze bych si pri kazem spousteni aplikace kousal nechty nudou... :D
JanHavlicek (635)|5.6.2007 08:42
[QUOTE="uiqjirka"]U universala jsem nikdy s telefonovanim problemy nemel a ze jsem vyzkousel hodne romek.....[/QUOTE]

No já jich vyzkoušel možná ještě více a problémy s telefonování byly vždy. Ať to byla jakákoliv ROMka. Ta prodleva tam je. Méně citelná, když přijímáš hovory se zavřeným zařízením a více citelná, když ho otevřeš.

Co se týče zamrzání, to se mi stává u WM6 ROMek. Pokud si dotyčný ponechá WM5, tak je to v pořádku.
htcjirka (1875)|5.6.2007 08:58
Ja jsem vyzkousel vsechny romky co jsou na uniho k dispozici na xda od prosince az po soucasnost,posledni romky(ty zhruba od brezna) jsou bezproblematicke a nezamrzaji,spis ti to bude zpusobovat nejaky program navic,pouzivam uniho denne jako hlavni zarizeni.Problemovymi romkami jsou ted ty s novym buildem od Midgeta,Ivana,PDAVIET 2.10.08 apod.