Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA I - problém s nabíjením

MDAn (26)|9.3.2004 21:57
Zdravím,

jednoho krásného dne se mi MDAčko vyplo a nechtělo naskočit. Bylo to divný, protože baterii jsem vždy udržoval nabitou a tesně před vypnutím byla baterie na 80%. Když jsem dal MDA do nabíječky naskočilo a rozsvítila se hned zelená kontrolka a hlásilo nabití na 100%. (přitom byla 0%)
Sundal jsem ho teda z nabíječky, ale za 20 sekund se zase vyplo:( .
Zpočátku jsem myslel, že odešla baterie a neudrží kapacitu, ale myslím si, že je problém v nabíjecím obvodu. Zdroj je v pořádku a baterie po změření taky. MDA je už po záruce.

Nabíjím teď MDAčko přes vstup pro externí baterii po vybastlení redukce na zadní konektor a MDAčko vydrží ještě víc, než když jsem ho nabíjel standardně přes spodní vstup. Jedinou nevýhodou je, že software ukazuje stále 100% baterii, takže nevíte, kdy vám to klekne.

Může být chyba v softwaru, který si myslí, že je baterie 100% a proto nenabíjí?

Je oprava nabíjecího obvodu složitá?

feroh (5)|20.4.2004 16:21
Můžete prosím popsat způsob nabíjíení (zapojení) MDA přes vstup pro externí baterii? Dnes mi přestalo fungovat nabíjení, nabíječka je v pořádku. Děkuji
MDAn (26)|24.4.2004 22:59
Zdravím,

pro nabíjení přes externí baterii je třeba ampermetr, pár drátků a samozrejmě nabíječku. Po sundání gumové záslepky na zadní straně MDA se vám objeví 3 plošky, z níž je ta nejvštší(pravá) +, a levá - (myslím jen obdélníkového tvaru). Na nabíječce je + uprostřed a - na obvodu konektoru.
Stačí jen propojit s amprérmetrem, aby bylo zřejmé kolik miliampér protýká. Po zapojení si baterie bere od 40mA do 100mA a postupně si ubírá a když se vám objeví na ampérmetru 0.14mA atd., baterie je nabitá. Věšinou se nabíjí tak 2,5hod.