Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: MDA I - problém s nabíjením

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Zdravím,

jednoho krásného dne se mi MDAčko vyplo a nechtělo naskočit. Bylo to divný, protože baterii jsem vždy udržoval nabitou a tesně před vypnutím byla baterie na 80%. Když jsem dal MDA do nabíječky naskočilo a rozsvítila se hned zelená kontrolka a hlásilo nabití na 100%. (přitom byla 0%)
    Sundal jsem ho teda z nabíječky, ale za 20 sekund se zase vyplo .
    Zpočátku jsem myslel, že odešla baterie a neudrží kapacitu, ale myslím si, že je problém v nabíjecím obvodu. Zdroj je v pořádku a baterie po změření taky. MDA je už po záruce.

Nabíjím teď MDAčko přes vstup pro externí baterii po vybastlení redukce na zadní konektor a MDAčko vydrží ještě víc, než když jsem ho nabíjel standardně přes spodní vstup. Jedinou nevýhodou je, že software ukazuje stále 100% baterii, takže nevíte, kdy vám to klekne.

Může být chyba v softwaru, který si myslí, že je baterie 100% a proto nenabíjí?

Je oprava nabíjecího obvodu složitá?

Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Můžete prosím popsat způsob nabíjíení (zapojení) MDA přes vstup pro externí baterii? Dnes mi přestalo fungovat nabíjení, nabíječka je v pořádku. Děkuji

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Zdravím,

pro nabíjení přes externí baterii je třeba ampermetr, pár drátků a samozrejmě nabíječku. Po sundání gumové záslepky na zadní straně MDA se vám objeví 3 plošky, z níž je ta nejvštší(pravá) +, a levá - (myslím jen obdélníkového tvaru). Na nabíječce je + uprostřed a - na obvodu konektoru.
    Stačí jen propojit s amprérmetrem, aby bylo zřejmé kolik miliampér protýká. Po zapojení si baterie bere od 40mA do 100mA a postupně si ubírá a když se vám objeví na ampérmetru 0.14mA atd., baterie je nabitá. Věšinou se nabíjí tak 2,5hod.

Podobná témata

1. Problem s nabijenim
    Od Basilio v sekci Glofiish M8xx, M750
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 10-02-2010, 16:04
  2. problém s nabíjením na HP 5550
    Od premo_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-10-2007, 00:50
  3. A35 - problem s nabijenim
    Od jirka.s v sekci Acer