Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bude iPaq GSM/GPRS k dispozici později?

Pavel Koza (4761)|14.4.2002 21:29
Dnes, to jest v pondělí 15. dubna, má být do prodeje pro český trh uvolněn rozšiřující balíček pro zařízení Compaq iPaq umožňující využívat GSM/GPRS sužby. Podle dostupných informací však může z technických důvodů dojít k určité prodlevě.

Pokud jste ještě o tomto balíčku nic neslyšeli, tak stručný popis: Jedná se o klasický násuvný modul na iPaqy řady 3600, 3700 nebo 3800. Po jednoduché instalaci máte k dispozici třípásmový mobilní telefon (900, 1800 a 1900MHz) a zatím nejrychlejší GPRS třídy 10. Z vašeho iPaqa se tak stane moderní XDA.

Důležitá je samozřejmě i cena. Ta by se měla pohybovat kolem 16000Kč bez daně. Což není rozhodně málo, na druhou stranu tady podle všeho ještě dlouhou dobu nebude k dispozici žádný konkurenceschopný produkt - mohutně medializovaná XDA sice vypadají krásně, o jejich prodávání BEZ souvisejících GSM a GPRS služeb se však zatím pouze nesměle hovoří, a naši operátoři jejich dovozu zatím neuvažují vůbec. Také technicky je nový jacket na výši, všechna tři pásma asi našinec necestující po světě moc nevyužije (1900MHz je oblíbené v USA a Asii), ale GPRS třídy 10 stojí za pozornost! Problém je v této chvíli na straně operátorů, alespoň můj Oskar si o podobných rychlostech zatím může nechat jen zdát[:(]

Zatím nevím, jestli Compaq zítra nabídne zařízení k prodeji, nebo jestli ohlásí zdržení. Pokud se dozvím něco víc, samozřejmě vás budu informovat.
Paullus_ce4you (400)|14.4.2002 23:34
Protože se v datových komunikacích moc nevyznám, chtěl bych se zeptat, zda to má pro mě význam, když mám klasický jacket s Nokia Card Phone 2.0 a u Eurotelu zřízenou službu HSCSD (nebo jak se to píše). Zmíněná karta od Nokie má zdířku na bondovku a jde tím samozřejmě také telefonovat. Samozřejmě člověk nevypadá tak elegantně, jako když hovoří přímo do třpytivého PDA, ale těch 16.000,- Kč ...........
Za to seženete luxusní mobil, který má nejen GPRC, ale i HSCSD včetně Bluetoothu.
hybo (3107)|15.4.2002 00:10
no jestli to ma vyznam, to je na Vas. Kazdopadne par rozdilu jacketu a CP2 je.

1. CP2 neni GPRS, takze nemate moznost platit za velikost dat, ale jen za cas (HSCSD)

2. sice u nas nevyuzitelne, ale CP2 neni 3band.

3. s CP2 myslim nemuzete najedou volat i datovat.

4. CP2 reseni neni nejen na pouzivani, ale taky na kompaktnost moc dobre (trci karta, nataceni anteny)

no a kdyz si tak vzpomenu na cenu, ktera je u obou reseni vysoka, tak CP2+PCMCIA jacket je zhruba to same, co tenhle jacket :-)

ale to neznamena, ze bych si tenhle jaket koupil. ani jedno se mi nezda zajimave. mam T39 a ta ma vse :-)
omni (12)|15.4.2002 01:24
Ma to prídavnou baterii a zdirku na handsfree???
Jestli ne tak Nokia 6310 ve spojeni s iPAQem jsou sice dve zarizeni, ale rozhodne vic uzitne[:(]
Majky_ce4you (43)|15.4.2002 08:50
Ano ma to bateriu zwlast. Funguje wsak oswe a beterka w Ipaqu nespolupracuje s bateriou v GSM. Cize kazde zariadenie pouziwa swoju bateriu. Wywod na hands free je w prewedeni malinkeho jacka...
DD_ (331)|23.4.2002 11:24
Tak uvedeny jacket jsem jiz nasel v ceniku firmy ED (www.edcz.cz). Za dealerskou castku 14.000 bez DPH coz se o mnoho nelisi od ocekavane castky, ktera bohuzel neni zrovna nizka. Akorat sem tam nevolal takze netusim jaka je dodaci doba, pripadne jestli byla nejak odstranen zmineny technicky nedostatek.
hybo (3107)|23.4.2002 11:27
v cenniku je to dlouho, shipment kolem 26.4.2002