Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pripojeni k notebooku pres Wi-Fi

Petrasek_oldd (0)|28.5.2007 21:11
Zdravim vsechny.Mam maly dotaz.

Vlastnim FSC n560 a notebook na nemz mam dve sitovky - LAN a Wi-Fi. Pres LAN mam priveden internet a pres Wi-Fi se chci pripojit s PDA a vyuzivat internet - neco na styl sdileni internetu. Bohuzel Sluzbu ICS - internet connection sharing vyuzivat nemohu protoze je musim mit vyplou. Chci se zeptat zda to co chci udelat je ralizovatelne popripade jak. Stahl jsem Proxy+ ale jsem v tomhle ohledu laik. Nemuzete mi v pripade ze to jde popsat jak vse nastavit?

Predem dik.
ladarozan_ce4you (81)|22.6.2007 19:20
A proč vypínáte ICS?
typeck (5)|24.6.2007 17:48
a spravit z notebooku acess point by nepomohlo? a popripade premostit pripojenie medzi lan a wifi, tam myslim ics nepotrebujes. teda ak ICS sa nerovna premosteniu:) hm no sak skus, nemas co stratit :)) Nemam sice skusenosti s pripojovanim PDA cez wifi na notebook, iba NB's->NB ale toto je to iste podla mna :)
SPM (182)|25.6.2007 08:29
Nastavit NAT nějakým firewallem... Na rozumném OS funguje iptables -t nat -A POSTROUTNG -o ethX -j MASQUERADE ;-)
S474N (660)|25.6.2007 09:43
SPM: skoda jenom, ze rozumny system se nerovna i nejrozsirenejsi system. Navic co je rozumne pro tebe nemusi byt rozumne pro ostatni.
Petrasek_oldd (0)|25.6.2007 10:00
ICS musm bohuzel vypnout z duvodu firewallu we win - firemni nastaveni ktere mi vsak i brani v praci a jedina moznost je zakazat sluzbu. nohuzel se tim vypne spolecne i ICS - vyuzivaji spolecnou sluzbu. :(

Zkousel jsem i wi-fi zpustit jako AP ale nijak to nepomohlo. Kolega mi radil at zkusim program jako napriklad proxy+,... Pres proxy by to pry mohlo fungovat ale jak rikam nemam s tim zkusenosti nezkousel to nekdo touto cestou?
SPM (182)|25.6.2007 12:37
S474N: Ano, to škoda je. Nicméně ne pro všechny; většina uživatelů OS Windows neustále nadává, jak je to OS na nic a přitom to sami dál používají... mno, tam kde není rady...

K tématu: Proxy by fungovat měla, ale naroutovat (teda spíš nanatovat) by to mělo jít taky a hlavně ti pak pojede všechno (ne jen HTTP/FTP/co projde přes proxy). Jde o to, že když nastavíš notebook jako AP, tak PDA se k němu sice připojí, nicméně tvůj notebook ti to nikam nepošle dál. Předpokládám, že i firewally pro windows (říkám pro windows, ne windowsí fw, který máš vypnutý) by měly nějak umět natovat z jednoho rozhraní na druhé...
Petrasek_oldd (0)|25.6.2007 13:08
Aha no na to se jeste kouknu. win firewall mam vypnuty a pak mi bezi a pouzivam Sygate Personal Firewall. S tim NAT nemam zkusenost netusi nekdo jak to tedy nastavit? Problem s Win firewallem je ze se do nej nedostanu- jakesi pochybne nastaveni firmy takze pouzivame ten druhy a win mame vypnuty.
ladarozan_ce4you (81)|25.6.2007 16:22
Já bych se vrátit k tomu firewallu ve windows. Měl by být zapnutý a jeho nastavení se děje při instalaci programů. Pokud je vypnutý, nedojde ke změnám a nemusí leccos fungovat. Takže zapnout a teprvé po té instalovat potřebné programy a firewall si řekne o schválení a tím se nastaví.
Pokud by se použil další software např. winroute, je v podstatě předinstalovaný a jde to jednoduše dál. Debatovat o linuxu nemá smysl, to je náplň jiných diskuzí, ne téhle.
Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2007 19:05
OT příspěvky částačně smazány. Prosím pány S474N a SPM aby laskavě pochopili, že nejlepší OS (web browser, e-mail.klient, IM....) je pouze a praávě jedině ten, který používají ve svém PC/PDA a ostatní jsou nepoužitelné ....... a jejich uživatelé naprostí .........
Proto je zbytečné to stále a dokola řešit. Což raději poradit Petraskovi nějak konkrétněji?
Petrasek_oldd (0)|26.6.2007 10:52
Tak jsem si stahl zdarma proxy602 a snazim se nastavit sitovku jako AP. Problem je ze PDA jej vubec nevidi divny kdyz udelam peer to peer - ten Ad-Hoc tak bez problemu ale asi by bylo nutne aby to bylo jako AP. Opravdu s tim nikdo nema zkusenosti?
incubus (15)|26.6.2007 13:43
Zkusenosti jsou, ale jinak nez pres Ad-Hoc se nepripojis, jinak musis mit AP. A v tomto ti nepomuze ani proxyna.
SPM (182)|26.6.2007 14:22
Připojení přes ad-hoc je dostatečné... respektive na to, aby fungovala proxy (a i nat), tak potřebuješ jen, aby se ty dvě zařízení (notebook a PDA viděli) a to ad-hoc zvládne.
ladarozan_ce4you (81)|26.6.2007 16:37
Jistě, Adhoc se dá využít a to AP jen, pokud ho skutečně lze softwarem dodaným ke kartě uskutečnit. Dále je nutné nastavit IP adresy do stejného rozsahu např. 192.168.1.x kde x=2 až 255
U té proxyny se musí určit, která karta je vstupní a která výstupní, aby se to rozjelo. Důležitý je při oživování PING na vzdálený počítač v síti např. poskytovatel připojení k internetu.
SPM (182)|26.6.2007 17:25
[QUOTE="ladarozan"]Jistě, Adhoc se dá využít a to AP jen, pokud ho skutečně lze softwarem dodaným ke kartě uskutečnit. Dále je nutné nastavit IP adresy do stejného rozsahu např. 192.168.1.x kde x=2 až 255
U té proxyny se musí určit, která karta je vstupní a která výstupní, aby se to rozjelo. Důležitý je při oživování PING na vzdálený počítač v síti např. poskytovatel připojení k internetu.[/QUOTE]

U proxy by se tohle určovat nemělo... proxy server musí mít přímý přístup na internet (což když na notebooku pojede net, tak mít bude) a PDAčku stačí pouze znát adresu toho proxy serveru a port (což bude IP adresa toho notebooku). Ping zrovna z PDA takhle nikdy nepojede, protože proxy na protokol ICMP neni :-) To je ten důvod, proč jsem tazatele nutil zapnout nat, pač přes ten víceméně projde všechno, přes proxy pouze to co umí (což zpravidla bývá jenom HTTP a FTP)...
ladarozan_ce4you (81)|26.6.2007 21:07
Tak, aby nebyly pochybnosti, tak jsem tu soustavu u sebe sestavil a odladil. Využívá ICS a vylučuje použití DHCP na straně příjímacího počítače. Sestava stručně - Internet od ADSL modemu přichází po USB kabelu do notebooku. Na této kartě je zapnuto sdílení (ICS) a výstup tvoří PC karta Edimax 7106 v režimu softAP. Má automaticky adresu IP 192.168.0.1 a vysílá na vybraném kanálu. Příjem je vyzkoušen na PC s kartou WiFi USB Edimax 7117 a statickou adresou IP nastavenou na 192.168.0.2 a stejně i DNS server a brána jsou nastaveny na pevno na adresu 192.168.0.1. Současně je i připojeno PDA nastavené jednak na příjem adresy DHCP a poté i staticky na IP 192.168.0.3.
Z obou počítačů jde PING kamkoli směrem k Internetu bez problému.
Petrasek_oldd (0)|26.6.2007 21:23
Bohuzel zminovanou sluzbu ICS pouzivat nemohu nebot ji musim mit vypnutou - pokud ji zpanu dojde ke spusteni firewallu a naslednemu odpojeni od site pokud nejsem prihlasen do firemni domeny a proto to vyuzit nemohu. Jak jiz jsem psal stahl jsem proxy LAN suite 602. Testoval jsem jej zapl NAT ale stejne kdyz kliknu na zobrazit aktualni pripojeni tak mi vypise ze neni nic pripojeno. Jsem pres Ad-Hoc propojen s PDA a notebookem -

na wi-fi notasu mam nastaveno ip 192.168.1.1
na PDA 192.168.1.2 a branu 192.168.1.1

Bohuzel net mi nevali a pda stale pise ze neni sit :(
SPM (182)|27.6.2007 06:53
ladarozan: ICS != proxy. ICS provádí natování.

Petrasek: Tak největší problém bude u tebe to propojení PDA¬ebook... respektive pokud se tyhle dvě zařízení sami nevidí, tak to nepojede... zkoušel si na PDA tomu vnutit násilim essid notebooku?