Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Mteor,aktivace HSDPA v posledni oficialni rom

htcjirka (1875)|27.5.2007 19:43
Pokud vlastnite cistokrevny HTC Mteor(ten co se u nas prodava,tj ten bez predni kamerky),pak pro nekoho muze byt tato zprava uzitecna.Nedavno vysla oficialni nova rom s oznacenim 1.34.251,Radio 1.38,Aku 3.3.1,ktera podobne jako u HTC Trinity aktivuje skrytou funkci.Pro nekoho dulezitou,pro nekoho ne.Pro me vsak velice dulezitou,a to aktivaci rychlych dat HSDPA.Jeho braskove to umeli Imate SPJas,nebo Dopod 595.Telefony jsou to skoro temer totozne,ale Imate i Dopod maji navic predni kamerku,kterou Mteor nema a proto ani rom nebyly uplne kompaktibilni.Takze Mteor co se tyce datovych funkci je na tom ted vyborne GPRS-EDGE-3G-HSDPA.Mam tuto rom tyden,Mteoru velice prospela.Dnes me byl aktivovan Internet 1024,byl to pokus do tmy,protoze tarif Data Nonstop umoznuje vyuzivani pouze 3G nikoliv HSPDA a na sto procent jsem nevedel jestli tato funkce opravdu funguje,protoze nekde bylo uvadeno ano s otaznikem a nekde ano na tvrdo.A opravdu HSDPA na tomto zarizeni funguje..Samozrejme ze kdyby tam byla skryta GPS byl to pro nekoho mnohem zajimavejsi .Toto vyuzije mizive procento lidi,diky malemu pokryti od O2.Kdyby nekoho zajimaly vysledky rychlosti,poslu je sem na forum.Na to ze bydlim na okraji Prahy a signal mam jen 2 carky,rychlost je pro me vytecna.Je to ma jedinna moznost pripojeni k internetu,ani pevnou linku tu jeste nemame :)
giger (82)|27.5.2007 19:56
Nemas link na download pls?
htcjirka (1875)|27.5.2007 19:58
Copak ty mas Mteora?V popisu mas Qtek 8310 :)
Zde prikladam odkaz na vsechny dostupne originalni rom pro HTC Mteor.Snad to neporusuje zadna pravidla.
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Breeze_Upgrades
htcjirka (1875)|27.5.2007 22:05
Prvni test,na to ze mam je dve carky na telefonu(na tom udajne zalezi u 3G a HSDPA) a melo me to byt aktivovane az od pulnoci tak si nestezuju,hodne stahuju.

http://rychlost.cz/sys/result/85.160.199.129/1180286037/9bdc8ad056/

Zkousel jsem to merit na ruznych serverech a rychlost downloadu je mezi 750kbs-810kbs.Pro me krasny vysledek,kdyz neni jina moznost.Napr. v Nemecku ma Vodafone co se tyce 3G-HSDPA site rychlost az do 3MBitu, u nas O2 proste jen do 1MBitu.
giger (82)|28.5.2007 11:15
Mam MteoRa momentalne ale nemozem tam dostat tu ROM [ERROR 262] :-(
Aku mas verziu bootloadera?
htcjirka (1875)|29.5.2007 18:07
Pokud mas Mteora zakoupeny od operatora,budes ho muset unlocknout a rom nahrat pres testovaci sspl.Doporucuji dukladne procist xda-developers
giger (82)|31.5.2007 12:30
Vdaka, tak update ROM sa nakoniec podaril.
Akurat ta rychlost HSDPA sa mi zatial nejak "neprejavila" :-)
Nemas skusenost trebars kde v Prahe je signal HSDPA dostupny ?
Sedim naproti O2 na Vyskocilke a nic :-(((
htcjirka (1875)|2.6.2007 17:08
V Praze to chodi take v pohode,ale musis mit tarif INTERNET MOBILE 1024 jinak ti HSDPA nepojede.Ja mel predtim data nonstop a s tim muzes vyuzivat jen 3G,nikoliv HSDPA.Staci zavolat na infolinku a tam si overit,ze se svym tarifem muzes vyuzivat data HSDPA.A za druhe musis byt pripojeny pres kabel,s bluetooth rychlost HSDPA nevyuzijes.
tibor_ce4you (15)|17.7.2007 10:36
Po updatu firmware MTeoru na tuhle poslední verzi jsem narazil na zajímavý problém. Pokud se připojím na internet mobilem z Windows Vista přes bluetooth tak internet na notebooku normálně chodí. Bohužel OS nevidí IP adresu a tak si myslí, že není připojen k internetu. Proto mi nedovolí zapnout PPTP ani L2TP VPNku.
Nenarazil jste na to někdo?